Acord-cadru de furnizare carburant auto (benzina fara plumb CO 95) pe baza de carduri de alimentare
Inspectoratul de Politie al Judetului Sibiu
Acord-cadru de furnizare carburant auto – benzina fara plumb CO 95 pe baza de carduri de alimentare.
Durata - 12 luni cu posibilitatea de prelungire maxim 4 luni.
Locul de livrare – statiile de distributie ale ofertantului declarat castigator.
Termenul de primire a ofertelor a fost de 2011-07-25. Achiziția publică a fost publicată pe 2011-06-09.
Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
| Data | Document |
|---|---|
| 2011-06-09 | Anunţ de participare |
Anunţ de participare (2011-06-09)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Benzină fără plumb
Cantitate sau domeniu:
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Benzină fără plumb 📦
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Adresa poștală: str. Revolutiei, nr. 4-6
Cod poștal: 550170
Orașul poștal: Sibiu
Contact
Adresă internet: http://sb.politiaromana.ro 🌏
E-mail: elisa.opaiet@sb.politiaromana.ro 📧
Telefon: +40 269208431 📞
Fax: +40 269208431 📠
Referință
Date
Data trimiterii: 2011-06-09 📅
Termen-limită de depunere: 2011-07-25 📅
Data publicării: 2011-06-11 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2011/S 112-184769
Număr JO-S: 112
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 26 194,92 💰
1 731 799 💰
Frecvența atribuirii contractelor:
Cantitate sau domeniu:
Valoarea estimată fără TVA: 26 194,26 💰
Durata: 12 luni
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare:
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Situația economică și financiară:
Capacitatea tehnică și profesională:
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Executarea contractului
Depozite și garanții solicitate:
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul:
Procedura
Durata acordului-cadru în luni: 12
Perioadă de valabilitate a ofertei: 60 zile
Data deschiderii ofertelor: 2011-07-26 📅
Locul deschiderii: SEAP.
Locul: Seap.
Limbi
Limbă: română 🗣️
Autoritatea contractantă
Identitate
Numele autorității contractante: Inspectoratul de Politie al Judetului Sibiu
Contact
Punct de contact: Florin Popa
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: str. Stravropoleos, nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucureşti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Adresă internet: www.cnsc.ro 🌏
Fax: +40 213104642 📠
Nume: Curtea de Apel Alba Iulia
Adresă internet: http://noulportal.just.ro/InstantaPrezentare.aspx?idInstitutie=57 🌏
Fax: +40 258810286 📠
Organismul responsabil cu procedurile de mediere
Adresa poștală: str. I. C. Bratianu, nr. 1
Orașul poștal: Alba Iulia
Cod poștal: 510118
E-mail: ca-albaiulia@just.ro 📧
Telefon: +40 258810289 📞
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Compartimentul Juridic din cadrul IPJ Sibiu
Adresa poștală: str. Revolutiei, nr. 4-6
Orașul poștal: Sibiu
Cod poștal: 550170
Telefon: +40 269208431 📞
Adresă internet: www.sb.politiaromana.ro 🌏
Fax: +40 269208431 📠
Sursa: OJS 2011/S 112-184769 (2011-06-09)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Benzină fără plumb
Cantitate sau domeniu:
Carburant auto – benzina fara plumb CO 95 – pe baza de carduri de alimentare;Estimarea cantitatii minime – 25 000 litri;Estimarea cantitatii maxime – 1 652 800 litri.26 194,261 731 799
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Benzină fără plumb 📦
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Adresa poștală: str. Revolutiei, nr. 4-6
Cod poștal: 550170
Orașul poștal: Sibiu
Contact
Adresă internet: http://sb.politiaromana.ro 🌏
E-mail: elisa.opaiet@sb.politiaromana.ro 📧
Telefon: +40 269208431 📞
Fax: +40 269208431 📠
Referință
Date
Data trimiterii: 2011-06-09 📅
Termen-limită de depunere: 2011-07-25 📅
Data publicării: 2011-06-11 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2011/S 112-184769
Număr JO-S: 112
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 26 194,92 💰
1 731 799 💰
Frecvența atribuirii contractelor:
In functie de necesitatile achizitorului, cantitate minima 12 000 litri, cantitate maxima 206 600 litrii.
Scurtă descriere:
Acord-cadru de furnizare carburant auto – benzina fara plumb CO 95 pe baza de carduri de alimentare.
Durata - 12 luni cu posibilitatea de prelungire maxim 4 luni.
Locul de livrare – statiile de distributie ale ofertantului declarat castigator.
Carburant auto – benzina fara plumb CO 95 – pe baza de carduri de alimentare;
Estimarea cantitatii minime – 25 000 litri;
Estimarea cantitatii maxime – 1 652 800 litri.
Durata: 12 luni
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare:
Locul principal de livrare: statiile de distributie ale ofertantului declarat castigator.
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Declaratie pe propria raspundere privind eligibilitatea (art. 180 din OUG nr. 34/2006);
Declaratie privind neincadrarea in sitatiile prevazute la art.181 din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 34/2006;
Certificat privind plata impozitelor si taxelor catre stat;
Certificat privind plata impozitelor si taxelor locale;
Certificat de participare la licitatie cu oferta independenta în conformitate cu Ordinul nr. 314 din 12.10.2010 al ANRMAP;
Capacitatea de exercitare a activitatii profesionale.
Persoane juridice romane.
a) Certificat constatator eliberat de Oficiul Registrului Comertului, nu mai vechi de 30 de zile;
b) Certificat de inregistrare emis de Camera de Comert si Industrie nationala sau teritoriala sau alte documente edificatoare care sa dovedeasca forma de inregistrare.
Persoane fizice romane:
a) Autorizatia de functionare.
Persoane juridice/fizice straine.
Documente edificatoare care sa dovedeasca o forma de înregistrare ca persoana juridica sau de înregistrare/atestare ori apartenenta profesionala, în conformitate cu prevederile legale din tara în care ofertantul este rezident.
Pentru demonstrarea indeplinirii criteriilor de calificare solicitate de autoritatea contractanta, ofertantul are dreptul de a prezenta initial doar o declaratie pe proprie raspundere.
Documentele scanate vor fi depuse în SEAP la sectiunea documente de calificare.
Cerinta obligatorie:
Completare si prezentare Formular nr. 4 din sectiunea III – formulare;
Documentul scanat va fi depus în SEAP la sectiunea documente de calificare.
Cerinte obligatorii.
Lista statiilor de distributie(proprii, partenere sau afiliate) de pe raza municipiilor Sibiu si Mediaş (sau limitrof in limita a 15 km), a celorlalte judete si municipiul Bucureşti unde se poate alimenta carburantul solicitat de autoritatea contractanta (benzina fara plumb) cu ajutorul cardului de credit, lista va cuprinde toate datele de identificare (adresa, program, nr. telefon etc.).
Arată mai mult
Documentele scanate vor fi depuse în SEAP la sectiunea documente de calificare.
Minim o statie de distributie a carburantilor pe raza municipiului Sibiu (sau limitrof in limita a 15 km), minim o statie de distributie a carburantilor raza municipiului Mediaş (sau limitrof in limita a 15 km). Minim o statie de distributie a carburantilor in fiecare judet din tara si in municipiul Bucureşti.
Arată mai mult
Depozite și garanții solicitate:
Cuantumul garantiei de participare este: 14 289 RON (0,2 % din valoarea maxima estimata), valabila 60 zile de la data deschiderii ofertelor.
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează: Bugetul de stat. Plata se va efectua prin Trezorerie.
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul:
Asociere conform art. 44 din OUG nr. 34/2006 cu modificarile si completarile ulterioare.
Procedura
Durata acordului-cadru în luni: 12
Perioadă de valabilitate a ofertei: 60 zile
Data deschiderii ofertelor: 2011-07-26 📅
Locul deschiderii: SEAP.
Locul: Seap.
Limbi
Limbă: română 🗣️
Autoritatea contractantă
Identitate
Numele autorității contractante: Inspectoratul de Politie al Judetului Sibiu
Contact
Punct de contact: Florin Popa
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: str. Stravropoleos, nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucureşti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Adresă internet: www.cnsc.ro 🌏
Fax: +40 213104642 📠
Nume: Curtea de Apel Alba Iulia
Adresă internet: http://noulportal.just.ro/InstantaPrezentare.aspx?idInstitutie=57 🌏
Fax: +40 258810286 📠
Organismul responsabil cu procedurile de mediere
Adresa poștală: str. I. C. Bratianu, nr. 1
Orașul poștal: Alba Iulia
Cod poștal: 510118
E-mail: ca-albaiulia@just.ro 📧
Telefon: +40 258810289 📞
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Compartimentul Juridic din cadrul IPJ Sibiu
Adresa poștală: str. Revolutiei, nr. 4-6
Orașul poștal: Sibiu
Cod poștal: 550170
Telefon: +40 269208431 📞
Adresă internet: www.sb.politiaromana.ro 🌏
Fax: +40 269208431 📠
Sursa: OJS 2011/S 112-184769 (2011-06-09)
Achiziții noi în categorii conexe 🆕
- Produse petroliere, combustibil, electricitate şi alte surse de energie (>20 noi achiziții publice)
- Combustibili (13)