„Strung CNC INDEX cu alimentare automată” — 1 bucată
Compania Națională Romarm S.A. București Filiala Societatea Fabrica de Arme Cugir S.A.
Incheierea de catre Societatea Fabrica de Arme Cugir S.A. a unui contract de furnizare pentru;
— 1 bucata „Strung CNC INDEX cu alimentare automata”, destinat modernizarii productiei si cresterii productivitatii. In valoarea contractului de furnizare se va include transportul pana la sediul Societatii Fabrica de Arme Cugir S.A., instalarea utilajelor si instruirea personalului minim asupra programarii, operarii si intretinerii utilajelor.
Termenul de primire a ofertelor a fost de 2019-04-01. Achiziția publică a fost publicată pe 2019-02-21.
Cine? Ce?- • Strunguri › Strung CNC
Istoricul achizițiilor
| Data | Document |
|---|---|
| 2019-02-21 | Anunţ de participare |
| 2019-02-26 | Informaţii suplimentare |
Anunţ de participare (2019-02-21)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Strung CNC
Număr de referință: 16368506_2019_PAAPD1062156
Scurtă descriere:
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Strung CNC 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Alba 🏙️
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Compania Națională Romarm S.A. București Filiala Societatea Fabrica de Arme Cugir S.A.
Adresa poștală: Str. 21 Decembrie 1989 nr. 1A
Cod poștal: 515600
Orașul poștal: Cugir
Contact
Adresă internet: http://www.facugir.ro 🌏
E-mail: office@facugir.ro 📧
Telefon: +40 736106767 📞
Fax: +40 258753194 📠
URL al documentelor: http://www.e-licitatie.ro 🌏
Referință
Date
Data trimiterii: 2019-02-21 📅
Termen-limită de depunere: 2019-04-01 📅
Data publicării: 2019-02-26 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2019/S 040-089600
Număr JO-S: 40
Informații suplimentare
Comisia de evaluare a Societatii Fabrica de Arme Cugir S.A.
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Valoarea totală estimată: 650 000 RON 💰
Scurtă descriere: — 1 bucata „Strung CNC INDEX cu alimentare automata".
Durata: 120 zile
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: La sediu.
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Situația economică și financiară:
Capacitatea tehnică și profesională:
Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2019-08-01 📅
Data deschiderii ofertelor: 2019-04-01 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP.
Informații suplimentare: Comisia de evaluare a Societatii Fabrica de Arme Cugir S.A.
Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: RO16368506
Alt tip de autoritate contractantă: Societate comercială
Contact
Punct de contact: Dănuț Ispas
Adresă internet: www.facugir.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: www.e-licitatie.ro 🌏
URL al documentelor: www.e-licitatie.ro 🌏
Referință
Informații suplimentare
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul Naţional de Soluţionare a Contestaţiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: București
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
Nume: Biroul Juridic al Societății Fabrica de Arme Cugir S.A.
Adresa poștală: Str. 21 Decembrie 1989 nr. 1A
Orașul poștal: Cugir
Cod poștal: 515600
Telefon: +4 0734002005 📞
E-mail: office@facugir.ro 📧
Fax: +4 0258753194 📠
Adresă internet: http://www.facugir.ro 🌏
Sursa: OJS 2019/S 040-089600 (2019-02-21)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Strung CNC
Număr de referință: 16368506_2019_PAAPD1062156
Scurtă descriere:
Incheierea de catre Societatea Fabrica de Arme Cugir S.A. a unui contract de furnizare pentru;
— 1 bucata „Strung CNC INDEX cu alimentare automata”, destinat modernizarii productiei si cresterii productivitatii. In valoarea contractului de furnizare se va include transportul pana la sediul Societatii Fabrica de Arme Cugir S.A., instalarea utilajelor si instruirea personalului minim asupra programarii, operarii si intretinerii utilajelor.
Arată mai mult
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Strung CNC 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Alba 🏙️
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Compania Națională Romarm S.A. București Filiala Societatea Fabrica de Arme Cugir S.A.
Adresa poștală: Str. 21 Decembrie 1989 nr. 1A
Cod poștal: 515600
Orașul poștal: Cugir
Contact
Adresă internet: http://www.facugir.ro 🌏
E-mail: office@facugir.ro 📧
Telefon: +40 736106767 📞
Fax: +40 258753194 📠
URL al documentelor: http://www.e-licitatie.ro 🌏
Referință
Date
Data trimiterii: 2019-02-21 📅
Termen-limită de depunere: 2019-04-01 📅
Data publicării: 2019-02-26 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2019/S 040-089600
Număr JO-S: 40
Informații suplimentare
Comisia de evaluare a Societatii Fabrica de Arme Cugir S.A.
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Incheierea de catre Societatea Fabrica de Arme Cugir S.A. a unui contract de furnizare pentru;
— 1 bucata „Strung CNC INDEX cu alimentare automata”, destinat modernizarii productiei si cresterii productivitatii. In valoarea contractului de furnizare se va include transportul pana la sediul Societatii Fabrica de Arme Cugir S.A., instalarea utilajelor si instruirea personalului minim asupra programarii, operarii si intretinerii utilajelor.
Arată mai mult
Scurtă descriere: — 1 bucata „Strung CNC INDEX cu alimentare automata".
Durata: 120 zile
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: La sediu.
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
1) Neincadrarea in situatiile prevazute de dispozitiile art. 164 din Legea nr. 98/2016, se va prezenta DUAE.
Documente suport pentru probarea cerintei:
— Cazier fiscal al operatorului economic,
— Cazierul fiscal al persoanelor care sunt membri ai organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic sau au putere de reprezentare, de decizie sau de control în cadrul acestuia,
— Cazierul judiciar al operatorului economic,
— Cazierul judiciar al persoanelor care sunt membri ai organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic sau au putere de reprezentare, de decizie sau de control în cadrul acestuia;
2) Neincadrarea in situatiile prevazute de dispozitiile art. 165 din Legea nr. 98/2016, se va prezenta DUAE.
— Certificat de atestare fiscala privind plata obligatiilor restante catre bugetul…
… general consolidat de stat, eliberat de ANAF, din care sa reiasa faptul ca ofertantul nu are datorii restante la momentul prezentarii,
… local, din care sa reiasa faptul ca ofertantul nu are datorii restante la momentul prezentarii.
Nota:
— Persoanele juridice straine vor prezenta orice documente edificatoare eliberate de institutiile autorizate ale tarii de origine (certificate de atestare fiscala, caziere judiciare, alte documente echivalente etc.) prin care sa dovedeasca faptul ca si-au indeplinit obligatiile restante de plata a impozitelor, taxelor si contributiilor catre bugetul de stat si bugetul local,
Arată mai mult
— Certificatele se vor prezenta pentru toate punctele de lucru si sediile principale si secundare pentru care exista obligatii fiscale,
— Conform art. 166 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, un operator economic nu este exclus din procedura de atribuire atunci când cuantumul impozitelor, taxelor si contributiilor la bugetul general consolidat datorate si restante este mai mic de 10 000,00 RON;
Arată mai mult
3) Neincadrarea in situatiile prevazute de dispozitiile art. 167 din Legea nr. 98/2016, se va prezenta DUAE;
4) Neîncadrarea în situatiile prevazute de dispozitiile art. 59 si art. 60 din Legea nr. 98/2016 (conflict de interese). Ofertantii, tertii sustinatori, subcontractantii vor prezenta declaratia conform art. 60 din Legea nr. 98/2016, odata cu depunerea DUAE (Formular nr. 12).
Arată mai mult
Persoanele cu functii de decizie in cadrul autoritatii contractante, in ceea ce priveste organizarea, derularea si finalizaea procedurii de atribuire, sunt:
— Mihăilesc Nicolae — Director General,
— Cutean Mirela — Director Economic,
— Popa Daniel Doru — Director Comercial,
— Sava Gheorghe — Director General Adjunct,
— Purel Ioan — Director Productie,
— Duma Gratian — Inginer Sef Conceptie Proiectare,
— Simu Mircea — Inspector Sef Calitate,
— Popa Daniel Doru — Presedinte Comisia de Evaluare,
— Todorescu Marcel — Membru Comisia de Evaluare,
— Faur Valentin — Membru Comisia de Evaluare,
— Borza Octavian — Membru Comisia de Evaluare,
— Andraşiu Dorel — Membru Comisia de Evaluare,
— Craciun Andrei — Secretar Comisia de Evaluare,
— Suciu Gratian — Sef Birou Achizitii UCPP.
Modalitatea prin care se demonstreaza indeplinirea cerintelor: ofertantul/ofertantul asociat/subcontractantul/tertul sustinator nu trebuie sa se incadreze in situatiile de excludere prevazute de dispozitiile art. 164, art. 165, art. 167, art. 59 si art. 60 din Legea nr. 98/2016.
Arată mai mult
La solicitarea autoritatii contractante, ofertantul situat pe primul loc în clasamentul intermediar realizat dupa evaluarea tuturor ofertelor depuse, conform criteriului de atribuire, prezinta documentele suport indicate în fisa de date în vederea probarii celor asumate prin DUAE.
Arată mai mult
Documentele suport vor fi prezentate în original/copie legalizata/copie lizibila cu mentiunea „conform cu originalul” si vor fi însotite, daca este cazul, de traducerea autorizata în limba româna.
Toate documentele [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Cifra de afaceri medie anuala pe ultimii 3 ani, respectiv 2016, 2017, 2018 sa fie cel putin egala cu suma de 650 000,00 RON.
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Se va prezenta DUAE. Documente suport pentru probarea cerintei: bilanturile contabile pe ultimii 3 ani (2016, 2017, 2018) sau extrase de bilant inregistrat la organele competente, raport de audit, dupa caz sau orice alte documente echivalente.
Note. Pentru conversia in lei, daca situatiile financiare sunt intocmite in alta moneda, se va lua in considerare cursul mediu de referinta publicat de BNR pentru anul respectiv.
In cazul in care ofertantul isi demonstreaza situatia economica si financiara invocand si sustinerea acordata de catre o alta entitate, acesta va completa DUAE, iar angajamentul ferm, conform Formularului nr. 8, prin care tertul confirma faptul ca va pune la dispozitie ofertantului resursele financiare invocate va fi prezentat, doar la solicitarea autoritatii contractante, la finalizarea evaluarii ofertelor.
Arată mai mult
Experienţă similară. Operatorul economic va face dovada ca a livrat produse similare in ultimii 3 ani, calculati pana la data limita de depunere a ofertelor, in cadrul unuia sau mai multor contracte, in valoare cumulata de cel putin 650 000,00 RON.
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Se va prezenta DUAE. Documente suport pentru probarea cerintei: certificate/procese-verbale de receptie/recomandari sau oricare alt document din care sa rezulte indeplinirea obligatiilor contractuale, emise sau contrasemnate de cumparator sau de o autoritate, care sa confirme tipul contractului derulat, obiectul si valoarea acestuia. Modalitatea prin care se demonstreaza indeplinirea cerintelor: operatorii economici care participă pe cont propriu vor depune un singur DUAE. Operatorii economici care isi demonstreaza capacitatea tehnica si profesionala invocand sustinerea acordata de alte entități (terți susținători/subcontractanți) vor depune un DUAE propriu si câte un DUAE separat pentru fiecare dintre entitățile pe care se bazează si va prezenta angajamentul fiecarui tert sustinator/subcontractant (model orientativ, Formularul nr. 11), impreuna cu documente anexa la angajament, transmise acestora de catre tert/tertii sustinatori, din care rezulta modul efectiv in care se va materializa sustinerea acestuia/acestora. Documentele justificative care probeaza cele asumate in angajamente/acorduri vor fi solicitate doar ofertantului declarat castigator, la solicitarea autoritatii contractante. Operatorii economici care depun oferta in asociere/grup vor depune un DUAE propriu si câte un DUAE pentru fiecare dintre membrii asocierii/grupului. Odata cu depunerea DUAE, ofertantii vor prezenta si acordul de asociere (model orientativ, Formularul nr. 3) si Formularul nr 2, dupa caz. Documentele justificative care probeaza cele asumate in acordul de asociere vor fi solicitate ofertantului declarat castigator la solicitarea autoritatii contractante.
Arată mai mult
Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2019-08-01 📅
Data deschiderii ofertelor: 2019-04-01 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP.
Informații suplimentare: Comisia de evaluare a Societatii Fabrica de Arme Cugir S.A.
Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: RO16368506
Alt tip de autoritate contractantă: Societate comercială
Contact
Punct de contact: Dănuț Ispas
Adresă internet: www.facugir.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: www.e-licitatie.ro 🌏
URL al documentelor: www.e-licitatie.ro 🌏
Referință
Informații suplimentare
Clauze contractuale obligatorii
— Conditia de livrare: DDP Cugir, sediul Societatea Fabrica de Arme Cugir S.A., Str. 21 Decembrie 1989 nr. 1A, localitatea Cugir, cod 515600, judetul Alba, România,
— Plata produselor se va face prin ordin de plata in contul furnizorului, in termen de maxim 30 de zile de la semnarea ultimului proces-verbal de recepţie calitativa, dar nu mai tarziu de 1.9.2019,
— Termen de livrare, punere in functiune si instruirea personalului minim necesar: 1.9.2019.
Operatorii economici interesati pot accesa DUAE in vederea completarii la urmatorul link: https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/espd/filter
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul Naţional de Soluţionare a Contestaţiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: București
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
Persoana care se consideră vătămată poate sesiza CNSC. Termenele de exercitare a căii de atac sunt cele prevăzute la art. 6 din Legea nr. 101/2016
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Biroul Juridic al Societății Fabrica de Arme Cugir S.A.
Adresa poștală: Str. 21 Decembrie 1989 nr. 1A
Orașul poștal: Cugir
Cod poștal: 515600
Telefon: +4 0734002005 📞
E-mail: office@facugir.ro 📧
Fax: +4 0258753194 📠
Adresă internet: http://www.facugir.ro 🌏
Sursa: OJS 2019/S 040-089600 (2019-02-21)
Informaţii suplimentare (2019-02-26)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Metadate ale anunțului
Tip de document: Informaţii suplimentare
Autoritatea contractantă
Identitate
Numele autorității contractante: Compania Națională Romarm S.A. București, Filiala Societatea Fabrica de Arme Cugir S.A.
Adresa poștală: Str. 21 Decembrie 1989 nr. 1 A
Referință
Date
Data trimiterii: 2019-02-26 📅
Data publicării: 2019-02-28 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2019/S 042-095320
Se referă la anunț: 2019/S 040-089600
Număr JO-S: 42
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Sursa: OJS 2019/S 042-095320 (2019-02-26)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Incheierea de catre S. Fabrica de Arme Cugir S.A. a unui contract de furnizare pentru;
— 1 bucata „Strung CNC Index cu alimentare automata”, destinat modernizarii productiei si cresterii productivitatii. In valoarea contractului de furnizare se va include transportul pana la sediul S. Fabrica de Arme Cugir S.A., instalarea utilajelor si instruirea personalului minim asupra programarii, operarii si intretinerii utilajelor.
Arată mai mult
Tip de document: Informaţii suplimentare
Autoritatea contractantă
Identitate
Numele autorității contractante: Compania Națională Romarm S.A. București, Filiala Societatea Fabrica de Arme Cugir S.A.
Adresa poștală: Str. 21 Decembrie 1989 nr. 1 A
Referință
Date
Data trimiterii: 2019-02-26 📅
Data publicării: 2019-02-28 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2019/S 042-095320
Se referă la anunț: 2019/S 040-089600
Număr JO-S: 42
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Incheierea de catre S. Fabrica de Arme Cugir S.A. a unui contract de furnizare pentru;
— 1 bucata „Strung CNC Index cu alimentare automata”, destinat modernizarii productiei si cresterii productivitatii. In valoarea contractului de furnizare se va include transportul pana la sediul S. Fabrica de Arme Cugir S.A., instalarea utilajelor si instruirea personalului minim asupra programarii, operarii si intretinerii utilajelor.
Arată mai mult
Achiziții noi în categorii conexe 🆕
- Echipamente industriale (>20 noi achiziții publice)