Achiziție echipamente IT și software

Organismul Intermediar Regional POS DRU – Regiunea Nord-Est

Achiziția de echipmante IT și software:
— lot 1: sisteme desktop si software inclus, valoare estimată: 540 616,45 RON fără TVA;
— lot 2: laptopuri si software inclus, valoare estimată: 420 542,10 RON fără TVA;
— lot 3: licente software, valoare estimată: 414 210,50 RON fără TVA;
— lot 4: multifunctionale și piese/consumabile, valoare estimată: 453 054,96 RON fără TVA;
— lot 5: surse UPS, valoare estimată: 77 045,65 RON fără TVA;
— lot 6: statii scanare, valoare estimată: 72 650,42 RON fără TVA;
— lot 7: periferice, valoare estimată: 53 134,14 RON fără TVA.
Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.

Termen limită

Termenul de primire a ofertelor a fost de 2020-12-14. Achiziția publică a fost publicată pe 2020-11-05.

Furnizori

Următorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2020-11-05 Anunţ de participare
2020-11-11 Informaţii suplimentare
2021-03-24 Anunt de atribuire
Anunţ de participare (2020-11-05)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Echipament informatic şi accesorii de birou, cu excepţia mobilierului şi a pachetelor software
Număr de referință: 20846102_2020_PAP135869_04
Scurtă descriere:
Achiziția de echipmante IT și software: — lot 1: sisteme desktop si software inclus, valoare estimată: 540 616,45 RON fără TVA; — lot 2: laptopuri si software inclus, valoare estimată: 420 542,10 RON fără TVA; — lot 3: licente software, valoare estimată: 414 210,50 RON fără TVA; — lot 4: multifunctionale și piese/consumabile, valoare estimată: 453 054,96 RON fără TVA; — lot 5: surse UPS, valoare estimată: 77 045,65 RON fără TVA; — lot 6: statii scanare, valoare estimată: 72 650,42 RON fără TVA; — lot 7: periferice, valoare estimată: 53 134,14 RON fără TVA. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Arată mai mult
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Echipament informatic şi accesorii de birou, cu excepţia mobilierului şi a pachetelor software 📦
Cod CPV suplimentar: Scanere informatice 📦
Surse de alimentare electrică continuă 📦
Pachete software şi sisteme informatice 📦
Computere portabile 📦
Imprimante şi trasatoare 📦
Computere personale 📦
Material informatic 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Neamţ 🏙️

Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ

Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Numele autorității contractante: Organismul Intermediar Regional POS DRU – Regiunea Nord-Est
Adresa poștală: Str. Alexandru cel Bun nr. 16-18
Cod poștal: 610004
Orașul poștal: Piatra Neamț
Contact
Adresă internet: http://www.fsenordest.ro 🌏
E-mail: catalin.vicol@fsenordest.ro 📧
Telefon: +40 233231950 📞
Fax: +40 233231950 📠
URL al documentelor: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100106612 🌏

Referință
Date
Data trimiterii: 2020-11-05 📅
Termen-limită de depunere: 2020-12-14 📅
Data publicării: 2020-11-10 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2020/S 219-537121
Număr JO-S: 219
Informații suplimentare
In situatia in care mai multe oferte considerate admisibile sunt clasate pe primul loc si au preturi egale, autoritatea contractanta va solicita clarificari prin intermediul SEAP, in vederea incarcarii electronice de catre operatorii economici de documente care contin preturi noi.
Arată mai mult

Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Achiziția de echipmante IT și software:
— lot 1: sisteme desktop si software inclus, valoare estimată: 540 616,45 RON fără TVA;
— lot 2: laptopuri si software inclus, valoare estimată: 420 542,10 RON fără TVA;
— lot 3: licente software, valoare estimată: 414 210,50 RON fără TVA;
— lot 4: multifunctionale și piese/consumabile, valoare estimată: 453 054,96 RON fără TVA;
— lot 5: surse UPS, valoare estimată: 77 045,65 RON fără TVA;
— lot 6: statii scanare, valoare estimată: 72 650,42 RON fără TVA;
— lot 7: periferice, valoare estimată: 53 134,14 RON fără TVA.
Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Valoarea totală estimată: 2031254.22 RON 💰
Numărul maxim de loturi atribuite unui singur ofertant: 7
Denumirea lotului: Lot 6 – Stații scanare
Numărul lotului: 6
Scurtă descriere: Lot 6 – statii scanare 2 buc.
Valoarea estimată fără TVA: 72650.42 RON 💰
Durata: 4 luni
Denumirea proiectului sau a programului finanțat de UE: Proiect ID POCU/155/7/4/135869.
Denumirea lotului: Lot 5 – Surse UPS
Numărul lotului: 5
Scurtă descriere: Lot 5 – surse UPS 55 buc.
Valoarea estimată fără TVA: 77045.65 RON 💰
Denumirea lotului: Lot 3 – Software
Numărul lotului: 3
Scurtă descriere:
Lot 3 – software:
(a) licente antivirus 110 buc.;
(b) licente program editare documente .pdf profesională 110 buc.;
(c) licente program manager arhive 110 buc.
Valoarea estimată fără TVA: 414210.50 RON 💰
Denumirea lotului: Lot 2 – Laptopuri
Numărul lotului: 2
Scurtă descriere: Lot 2 – laptopuri si software inclus 55 buc.
Valoarea estimată fără TVA: 420542.10 RON 💰
Denumirea lotului: Lot 4 – Multifuncționale și piese/consumabile
Numărul lotului: 4
Scurtă descriere:
Lot 4 – multifunctionale si piese/consumabile:
— multifuncțională A3 color utilizare business 12 buc.;
— multifuncțional A4 color – utilizare business 12 buc.;
— pachet cartuse toner pentru multifuncțională A3 color 12 seturi;
— kit consumabile de mentenanță pentru multifuncțională A3 color 12 seturi;
— kit tonere pentru multifuncțională A4 color 12 seturi;
— kit consumabile de mentenanță pentru multifuncțională A4 color 12 seturi.
Valoarea estimată fără TVA: 453054.96 RON 💰
Denumirea lotului: Lot 1 – Sisteme desktop
Numărul lotului: 1
Scurtă descriere: Lot 1 – sisteme desktop si software inclus (55 buc).
Valoarea estimată fără TVA: 540616.45 RON 💰
Denumirea lotului: Lot 7 – Periferice
Numărul lotului: 7
Scurtă descriere:
Lot 7 – periferice:
— videoproiector portabil ultrausor 6 buc.;
— HDD extern 55 buc.;
— memory stick 55 buc.;
— scanner birou 6 buc.;
— camera web cu microfon incorporat 55 buc.;
— acces point WIFI 1 buc.
Valoarea estimată fără TVA: 53134.14 RON 💰
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare:
Jud. Neamt, Piatra Neamț, Str. Alexandru cel Bun nr. 16-18, et. 2.
Jud. Suceava, com. Scheia, sat Sf. Ilie, Str. Slatioarei nr. 1, et. 2, ap. 4, cam. 218 (cartier Obcine).
Jud. Iași, localitatea Iași, Centrul de Afaceri Solomon's, Str. Sf. Lazar nr. 37, et. 3.
Jud. Bacau, localiatatea Bacău, Str. I. S. Sturdza nr. 63, et. 2 (în incinta AJOFM).
Jud. Vaslui, localitatea Vaslui, Str. Nicolae Iorga nr. 82 bis, incinta CCI Vaslui.

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Cerințe referitoare la motivele de excludere.
Cerința nr. 1.
Operatorul economic (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, susținător de terță parte) sau orice persoană care este membru al consiliului/organului de administrare, de conducere sau de supervizare al acestuia sau care are putere de reprezentare, de decizie sau de control în cadrul acestuia nu se află în niciuna dintre situațiile menționate la art. 164 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, privind motivele de excludere referitoare la condamnările penale.
Arată mai mult
Modalitatea de îndeplinire: se va completa DUAE cu opțiunea aplicabilă ofertantului.
Cerința nr. 2 (comună pentru toate loturile).
Operatorul economic (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, susținător de terță parte) nu se află în niciuna dintre situațiile menționate la art. 165 alin. (1) și alin. (2) din Legea nr. 98/2016, privind motivele de excludere referitoare la plata impozitelor sau a contribuțiilor la asigurările sociale.
Arată mai mult
Motivele de excludere pentru încălcarea obligațiilor privind plata taxelor, impozitelor și a contribuțiilor la bugetul de stat [menționate la art. 165 alin (1) și alin (2) din Legea nr. 98/2016] se aplică operatorilor economici pentru care s-a stabilit această încălcare prin hotărâre judecatorească definitivă sau decizie administrativă având caracter definitiv şi obligatoriu în conformitate cu legea statului în care respectivul operator economic este înfiinţat sau pentru care autoritatea contractantă poate demonstra prin mijloace adecvate situația de încălcare a obligațiilor de plată a impozitelor, taxelor sau a contribuțiilor la bugetul general consolidat.
Arată mai mult
Operatorul economic nu este exclus din procedură, dacă a făcut plata acestor obligații sau a stins obligațiile prin alte modalități de stingere ori beneficiază de eșalonare la plată sau alte facilități de stingere a acestor obligații, în condițiile specificate la art. 165 alin. (3) din Legea nr. 98/2016, înainte ca autoritatea contractantă să formuleze decizia de excludere.
Arată mai mult
Autoritatea contractantă are dreptul, conform prevederilor art. 166 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, de a menține un operator economic în procedura de atribuire, chiar dacă se găsește în situațiile descrise la art. 165 alin. (1) și (2) când cuantumul acestor obligațiide plată sunt sub 4 000 RON sau când sunt peste 4 000 RON, însă reprezintă mai puțin de 5 % din volumul acestor obligații la ultima scadență de plată.
Arată mai mult
Cerința nr. 3.
Operatorul economic (ofertant individual, membru al unei asocieri, subcontractant, susținător de terță parte) nu se află în niciuna dintre situațiile menționate la art. 167 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, privind motivele de excludere referitoare la procedura de insolvență, conflicte de interese sau abateri profesionale.
Arată mai mult
3.1. Motive de excludere privind insolvența/lichidarea.
Operatorii economici împotriva cărora au fost deschise proceduri de insolvență nu vor fi excluși din procedura de atribuire dacă autoritatea contractantă, în baza documentelor/informațiilor transmise de către operatorul economic, poate determina că acesta are capacitatea de a îndeplini obligațiile contractuale, în condițiile în care operatorul economic se află:
Arată mai mult
1. fie în faza de observație și a adoptat măsurile necesare și fezabile pentru continuarea sustenabilă a activității curente;
2. fie în faza de reorganizare judiciară, cu respectarea integrală a graficului de implementare a planului de reorganizare aprobat de instanță.
3.2. Motive de excludere privind conflictul de interese sau abateri profesionale grave.
Un operator economic care participă la procedură nu trebuie să se afle în situații pentru care există probabilitatea să fie generatoare de conflict de interese.
Pe parcursul derulării procedurii de atribuire, autoritatea contractantă ia toate măsurile necesare pentru a preveni, identifica şi remedia situaţiile de conflict de interese, în scopul evitării denaturării concurenţei şi al asigurării tratamentului egal pentru toţi operatorii economici.
Arată mai mult
Conform art. 167 alin. (1) lit. e) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractantă exclude din procedura de atribuire orice operator economic, atunci când o situație de conflict de interese nu poate fi remediată în mod efectiv prin alte măsuri mai puțin severe.
Arată mai mult
Conform art. 60 din Legea nr. 98/2016, o situație de conflict de interese reprezintă orice situație în care personalul autorității contractante sau cel al furnizorului de servicii auxiliare achiziţiei implicat în derularea procedurii de atribuire sau care poate influenţa rezultatul acesteia au, în mod direct sau indirect, un interes financiar, economic sau un alt interes personal, care ar putea fi perceput ca element care compromite imparţialitatea sau independenţa lor în contextul procedurii de atribuire.
Arată mai mult
Situațiile pentru care care există probabilitatea să fie generatoare de conflict de interese includ, dar fără a se limita la:
(a) participarea în procesul de verificare/evaluare a ofertelor a:
(i) persoanelor care dețin părți sociale, părți de interes, acțiuni din capitalul subscris al ofertantului, al terților susținători sau al subcontractanților propuși sau
(ii) persoanelor care fac parte din consiliul de administrație/organul de conducere sau de supervizare al unuia dintre ofertanți, terți susținători sau subcontractanților propuși;
(b) participarea în procesul de verificare/evaluare a ofertelor a unei persoane care este soţ/soţie, rudă sau afin, până la gradul al doilea, inclusiv, cu persoane care fac parte din consiliul de administraţie/organul de conducere sau de supervizare al unuia dintre ofertanţi, terţi susţinători ori subcontractanților propuşi;
Arată mai mult
(c) participarea în procesul de verificare/evaluare a ofertelor a unei persoane despre care se constată că sau cu privire la care există indicii rezonabile/informaţii concrete că poate avea, direct sau indirect, un interes personal, financiar, economic ori de altă natură sau că se află într-o altă situaţie de natură să îi afecteze independenţa şi imparţialitatea pe parcursul procesului de evaluare;
Arată mai mult
(d) atunci când operatorul economic participant la procedura are:
(i) drept membri în cadrul consiliului de administrație/organului de conducere sau de supervizare ori
(ii) drept acționari sau asociați care exercită drepturi aferente unor acțiuni care, cumulate, reprezintă cel puțin 10 % din capitalul social sau îi conferă deținătorului cel puțin 10 % din totalul drepturilor de vot în adunarea generală, persoane care sunt: soţ/soţie, rudă sau afin până la gradul al doilea, inclusiv ori care se află în relaţii comerciale cu persoane cu funcţii de decizie în cadrul autorității contractante sau al furnizorului de servicii auxiliare achiziţiei implicat în procedura de atribuire;
Arată mai mult
(e) atunci când ofertantul a nominalizat, printre principalele persoane desemnate pentru executarea contractului, persoane care:
(i) sunt soţ/soţie, rudă sau afin până la gradul al doilea, inclusiv;
(ii) se află în relaţii comerciale cu persoane cu funcţii de decizie în cadrul autorității contractante sau al furnizorului de servicii de achiziţie.
Operatorii economici trebuie să fie în măsură să dovedească, în orice moment pe parcursul procedurii că implicarea lor în pregatirea procedurii de atribuire nu ar putea denatura concurența.
În scopul prevenirii, identificării și remedierii în mod eficient a conflictelor de interese care pot apărea pe durata derularii procedurii de atribuire, pentru a evita orice denaturare a competiției și pentru a asigura tratament egal tuturor operatorilor economici, numele persoanelor cu rol de decizie la nivelul autorității contractante și al furnizorilor de servicii auxiliare, precum și al persoanelor implicate în procedură sunt cele specificate în FDA.
Arată mai mult
Persoanele cu rol de decizie in cadrul OIR POS DRU Nord-Est:
— director executiv adjunct – Vasile Daniel Văideanu;
— manager proiect – Gheorghe Maftei;
— responsabil financiar – Coculeana Diaconu;
— responsabil viză CFPP – Mihaela Vrabie;
— responsabil achizitii – Petru-Cătălin Vicol.
Modalitatea de îndeplinire: se va completa DUAE cu optiunea aplicabilă ofertantului.
După aplicarea criteriului de atribuire, ofertantul (ofertanți/terți susținători/subcontractori) a cărui ofertă a fost clasată pe primul loc, la solicitarea autorității contractante, demonstrează inexistența situațiilor de excludere prin prezentarea documentelor justificative indicate în DUAE de către operatorul economic la rubricile aferente. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE ce urmează a fi prezentate, la solicitarea autorităţii contractante, de către ofertantul (ofertanți/terți susținători/subcontractori) clasat pe primul loc la finalizarea evaluării:
Arată mai mult
1. certificate constatatoare privind lipsa datoriilor restante cu privire la plata impozitelor, lipsa datoriilor cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contribuţiilor la bugetul general consolidat, valabil la momentul depunerii documentului (buget local, buget de stat etc.) (inclusiv pentru sediile secundare/punctele de lucru menționare în certificatul constatator emis de Oficiul Național al Registrului Comerțului);
Arată mai mult
2. cazierul judiciar al operatorului economic şi al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic sau a celor care au putere de reprezentare, de decizie sau control în cadrul acestuia, aşa cum rezultă din certificatul ONRC/actul constitutiv;
Arată mai mult
3. certificatul constatator emis de ONRC;
4. după caz, documente prin care se demonstrează faptul că operatorul economic poate beneficia de derogările prevăzute la art. 166 alin. (2) şi art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice;
5. Formularul 4 „Declarație respectare reglementări în domeniile mediului, social și al relațiilor de muncă”;
6. Formularul nr. 5 „Declarația privind neîncadrarea în situațiile prevăzute la art. 59-60 din Legea 98/2016”;
Operatorii economici care depun oferta trebu [...] detalii pe www.e-licitatie.ro

Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2021-04-14 📅
Data deschiderii ofertelor: 2020-12-14 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP.

Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: 20846102
Contact
Punct de contact: Cătălin Vicol
Adresă internet: www.fsenordest.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100106612 🌏

Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucureşti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac: Conform art. 8 din Legea 101/2016.
Sursa: OJS 2020/S 219-537121 (2020-11-05)
Informaţii suplimentare (2020-11-11)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Achiziția de echipamente IT și software: — lot 1: sisteme desktop si software inclus, valoare estimată: 540 616,45 RON fără TVA; — lot 2: laptopuri si software inclus, valoare estimată: 420 542,10 RON fără TVA; — lot 3: licente software, valoare estimată: 414 210,50 RON fără TVA; — lot 4: multifunctionale și piese/consumabile, valoare estimată: 453 054,96 RON fără TVA; — lot 5: surse UPS, valoare estimată: 77 045,65 RON fără TVA; — lot 6: statii scanare, valoare estimată: 72 650,42 RON fără TVA; — lot 7: periferice, valoare estimată: 53 134,14 RON fără TVA. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Arată mai mult
Metadate ale anunțului
Tip de document: Informaţii suplimentare
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Material informatic 📦

Referință
Date
Data trimiterii: 2020-11-11 📅
Data publicării: 2020-11-16 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2020/S 223-548456
Se referă la anunț: 2020/S 219-537121
Număr JO-S: 223
Informații suplimentare
Titlul achizitiei este „Achizitie echipamente IT si software”.

Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere: Achiziția de echipamente IT și software:
Sursa: OJS 2020/S 223-548456 (2020-11-11)
Anunt de atribuire (2021-03-24)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Achiziția de echipamante IT și software: — lot 1: sisteme desktop si software inclus, valoare estimată: 540 616,45 RON fără TVA; — lot 2: laptopuri si software inclus, valoare estimată: 420 542,10 RON fără TVA; — lot 3: licente software, valoare estimată: 414 210,50 RON fără TVA; — lot 4: multifunctionale și piese/consumabile, valoare estimată: 453 054,96 RON fără TVA; — lot 5: surse UPS, valoare estimată: 77 045,65 RON fără TVA; — lot 6: statii scanare, valoare estimată: 72 650,42 RON fără TVA; — lot 7: periferice, valoare estimată: 53 134,14 RON fără TVA. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Arată mai mult
Valoarea totală a achiziției: 1 114 667 RON 💰
Metadate ale anunțului
Tip de document: Anunt de atribuire

Procedura
Tip de ofertă: Nu se aplică

Autoritatea contractantă
Identitate
Numele autorității contractante: Organismul Intermediar Regional POSDRU – Regiunea Nord-Est

Referință
Date
Data trimiterii: 2021-03-24 📅
Data publicării: 2021-03-29 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2021/S 061-154308
Număr JO-S: 61

Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Achiziția de echipamante IT și software:
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Denumirea lotului: Lot 6: Stații scanare
Scurtă descriere: Lot 6 – Statii scanare 2 buc.
Denumirea lotului: Lot 5: Surse UPS
Scurtă descriere: Lot 5 – Surse UPS 55 buc.
Denumirea lotului: Lot 3: Software
Scurtă descriere: Lot 3 – Software:
Denumirea lotului: Lot 2: Laptopuri
Scurtă descriere: Lot 2 – Laptopuri și software inclus 55 buc.
Denumirea lotului: Lot 4: Multifuncționale și piese/consumabile
Scurtă descriere: Lot 4 – Multifunctionale si piese/consumabile:
Denumirea lotului: Lot 1: Sisteme desktop
Scurtă descriere: Lot 1 – Sisteme desktop si software inclus (55 buc.).
Denumirea lotului: Lot 7: Periferice
Scurtă descriere:
Lot 7 – Periferice
— videoproiector portabil ultraușor 6 buc.;
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare:
— Jud. Neamt, Piatra Neamț, Str. Alexandru cel Bun nr. 16-18, et. 2;
— Jud. Suceava, com. Scheia, sat Sf. Ilie, Str. Slatioarei nr. 1, et. 2, ap. 4, cam. 218 (cartier Obcine);
— Jud. Iași, localitatea Iași, Centrul de Afaceri Solomon's, Str. Sf. Lazar nr. 37, et. 3;
— Jud. Bacau, localiatatea Bacău, Str. I. S. Sturdza nr. 63, et. 2 (în incinta AJOFM);
— Jud. Vaslui, localitatea Vaslui, Str. Nicolae Iorga nr. 82 bis, incinta CCI Vaslui.

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2021-03-23 📅
Nume: Pragma Computers S.R.L.
Numărul național de înregistrare: RO 3164881
Adresa poștală: Str. General Mihail C. Cerchez nr. 23
Orașul poștal: București
Cod poștal: 040593
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213325925 📞
E-mail: seap@pragma.ro 📧
Țara: Bucureşti 🏙️
Adresă internet: www.pragma.ro 🌏
Valoarea totală a achiziției: 1 114 667 RON 💰
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 8

Informații complementare
Revizuirea organismului
Orașul poștal: București
Sursa: OJS 2021/S 061-154308 (2021-03-24)