DOTAREA CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE ȘI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN COMUNA BERCHIȘESTI, JUDEȚUL SUCEAVA
Comuna Berchisesti
Contract lotizat de furnizare pentru dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unității de învățământ preuniversitar Școala Gimnazială Berchișești: săli de clasă, sală de sport. Împărțirea echipamentelor pe loturi este următoarea: Lot 1- Achiziție echipamente TIC; Lot 2- Achiziție mobilier și materiale didactice; Lot 3 - Achiziție dotări cabinet școlar (sală de sport). În conformitate cu art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului limită stabilit de autoritatea contractantă în anunţul de participare. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 20 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2024-03-04. Achiziția publică a fost publicată pe 2024-01-25.
Cine? Ce?- • Echipament informatic şi accesorii de birou, cu excepţia mobilierului şi a pachetelor software
- • Material de instruire › Materiale şi echipamente de pregătire
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2024-01-25 | Anunţ de participare |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ din comuna berchișesti, județul suceava
Număr de referință:
17527456_2024_PAAPD1461785
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Materiale şi echipamente de pregătire 📦
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 3
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 3
1️⃣
Identificator intern:
17527456_2024_PAAPD1461785
Titlu: Lot 1- Achiziție echipamente TIC
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare: COMUNA BERCHIȘEȘTI
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Suceava 🏙️
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Perioada de garanție suplimentară acordată produselor (prelungirea duratei de viață a produselor)
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): Disponibilitate continuă a pieselor de schimb
Gestiunea scoaterii din uz a ambalajelor - ambalaje din materiale reciclate
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Titlu: Lot 2- Achiziție mobilier și materiale didactice
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Titlu: Lot 3 - Achiziție dotări cabinet școlar (sală de sport)
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2024-03-04 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2024-03-04 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2024-03-04 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Termenul-limită pentru solicitarea de informații suplimentare: 2024-02-13 15:00:00.0000000 📅
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Motiv de excludere:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Comuna Berchisesti
Numărul național de înregistrare:
17527456
Adresa poștală: Strada: Procopie Jitariu, nr. 43
Cod poștal: 727216
Orașul poștal: Berchisesti
Regiune: Suceava 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Zenovia-Violeta Taran
E-mail: primariaberchisesti@yahoo.com 📧
Telefon: +40 742075352 📞
Fax: +40 330562098 📠
URL: https://www.primariaberchisesti.ro 🌏
Lider de grup ✅
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100175197 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2024/S 020-059156 (2024-01-25)