Lemne de foc, inclusiv transportul pentru DRDP CLUJ – Acord Cadru 2 ani
Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere S.A. prin DRDP Cluj
ACHIZIŢIE LEMNE DE FOC CU TRANSPORT INCLUS pentru DRDP Cluj - Acord Cadru 2 ANI. Valoarea maxima estimată a acordului cadru pentru 2 ani: 1.864.800,00 lei fara TVA Valoarea minima a acordului cadru este de 350.000,00 lei fara TVA. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si a contractelor subsecvente sunt conform anexelor de la Caietul de sarcini. Se vor incheia contracte subsecvente (min 1 - max 2) pe an pe fiecare lot in parte in functie de fondurile alocate. Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a modifica contractul potrivit art. 221 din Legea 98/2016, cu conditia ca aceste modificari sa nu se incadreze in prevederile art. 221 alin. 7 din Legea 98/2016, adica nu reprezinta o modificare substantiala. Clauze de revizuire cf. art. 221 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 98/2016, care anticipează eventualele modificări ce pot interveni în derularea contractului sunt urmatoarele: 1) Părțile contractante; 2) Prețul contractului; 3)Modalitati de plata si recuperare a creanţelor; 4) Durata de implementare a Contractului subsecvent; 5) Suplimentare/diminuare cantitati; 6) Subcontractanti; 7) Obiectul contractului. conform prevederii din acordul-cadru si contractul subsecvent -model. Prezentul acord –cadru nu reprezinta baza legala pentru angajarea fondurilor publice. In baza acestui acord-cadru se vor atribui contracte subsecvente care constituie temei legal pentru plata. Atribuirea contractelor subsecvente se va face in funcţie de necesităţile DRDP CLUJ. Numărul si durata contractelor se va stabili in funcţie de fondurile bugetare ce pot fi alocate cu aceasta destinaţie. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A.In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si competarile ulterioare, termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarficare/informatiilor suplimentare este in a 11 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. *Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A), va pune autoritatea contractanta in imposibilitatea de a oferi un raspuns in termenul mentionat la punctul B) si drept urmare orice solicitare de clarificare in termenele mentionate se va considera tardiva.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2024-11-06. Achiziția publică a fost publicată pe 2024-10-03.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Lemn › Lemn de foc
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2024-10-03 | Anunţ de participare |
| 2026-09-03 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Lemne de foc, inclusiv transportul pentru DRDP CLUJ – Acord Cadru 2 ani
Număr de referință:
16054368/2024/1623/S/1+2
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Lemn de foc 📦
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: SDN Cluj
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Cluj 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: SDN Bistrita
Descrierea achiziției publice:
Locul de desfășurare: Bistriţa-Năsăud 🏙️
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: SDN Oradea
Descrierea achiziției publice:
Locul de desfășurare: Bihor 🏙️
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: SDN Baia Mare
Descrierea achiziției publice:
Locul de desfășurare: Maramureş 🏙️
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: SDN Alba
Descrierea achiziției publice:
Locul de desfășurare: Alba 🏙️
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: SDN Satu Mare
Descrierea achiziției publice:
Locul de desfășurare: Satu Mare 🏙️
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: SDN Zalau
Descrierea achiziției publice:
Locul de desfășurare: Sălaj 🏙️
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2024-11-06 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2024-11-06 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Membrii comisiei de evaluare.
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2024-11-06 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Membrii comisiei de evaluare.
Facturare electronică: Obligatorie
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Lista și o scurtă descriere a criteriilor de selecție:
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Motiv de excludere:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. prin DRDP CLUJ
Numărul național de înregistrare:
16054368
Adresa poștală: DECEBAL, nr. 128
Cod poștal: 400205
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Regiune: Cluj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Dorina Persa Boc
E-mail: achizitii@drdpcluj.ro 📧
Telefon: +40 264432521 📞
Fax: +40 264432446 📠
URL: https://www.cnadnr.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100185386 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Direcţia regională de drumuri şi poduri cluj
Numărul național de înregistrare:
16054368_3
Adresa poștală: Str. Decebal, nr.128;
Cod poștal: 400205
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Regiune: Cluj 🏙️
E-mail: achizitii@drdpcluj.ro 📧
Telefon: +40 264432521 📞
Fax: +40 264432446 📠
URL: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare: CONFORM ART. 8 DIN Legea 101/2016
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2024/S 196-605656 (2024-10-03)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 1 864 800 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 613 495 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 1 447 630 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 150 612 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 49 375 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 156 800 RON 💰
313 600 RON 💰
352 800 RON 💰
420 000 RON 💰
117 600 RON 💰
190 400 RON 💰
Locul de desfășurare:
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Numărul contractului:
24/4065/2
Data încheierii contractului: 2026-08-31 📅
Contractul este atribuit în baza unui acord-cadru ✅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 3
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 3
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 3
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 150 612 💰
Cea mai mică ofertă: 49 375 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 110 600 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 156 800 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 49 375 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1139972/LOT-0001/CIF: RO 21431413
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
Numele și adresa contractantului
Nume: Oct-Trans Srl
Numărul național de înregistrare:
RO 21431413
Adresa poștală: Strada Babeş Victor, doctor, Nr. 11
Cod poștal: 430082
Orașul poștal: Baia Mare
Regiune: Maramureş 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: octtrans@yahoo.com 📧
Telefon: +40 785256470 📞
Fax: +40 264704381 📠
Dimensiunea operatorului economic: Mică
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 29 625 RON 💰
110 600 RON 💰
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 2
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 2
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 2
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 127 795 💰
Cea mai mică ofertă: 127 795 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 314 250 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 420 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 127 795 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1139972/LOT-0005/CIF: RO 21431413
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0005
Valoarea totală a contractului/lotului: 314 250 RON 💰
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Cea mai mare ofertă: 306 824 💰
Cea mai mică ofertă: 80 850 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 274 400 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 313 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 80 850 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1139972/LOT-0003/CIF: RO 21431413
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0003
Valoarea totală a contractului/lotului: 274 400 RON 💰
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 4
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 4
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 4
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 183 600 💰
Cea mai mică ofertă: 37 710 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 142 460 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 190 400 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 37 710 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1139972/LOT-0007/CIF: RO 21431413
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0007
Valoarea totală a contractului/lotului: 142 460 RON 💰
14 465 RON 💰
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Cea mai mare ofertă: 117 159 💰
Cea mai mică ofertă: 102 900 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 102 900 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 117 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 102 900 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1139972/LOT-0006/CIF: RO 21431413
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0006
Valoarea totală a contractului/lotului: 26 950 RON 💰
6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Cea mai mare ofertă: 302 400 💰
Cea mai mică ofertă: 234 640 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 234 640 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 234 640 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1139972/LOT-0002/CIF: RO 21431413
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Valoarea totală a contractului/lotului: 73 325 RON 💰
75 420 RON 💰
7️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Cea mai mare ofertă: 327 600 💰
Cea mai mică ofertă: 268 380 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 268 380 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 352 800 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 268 380 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1139972/LOT-0004/CIF: RO 21431413
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0004
Valoarea totală a contractului/lotului: 97 980 RON 💰
Sursa: OJS 2026/S 171-611878 (2026-09-03)