“Achizitia de echipamente digitale in cadrul proiectului „DOTAREA CU MOBILIER , ECHIPAMENTE DIGITALE SI MATERIAL DIDACTIC A UNITATILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR DIN ORASUL JIBOU, JUDETUL SALAJ”

Unitatea Administrativ Teritorială (UAT) Orașul Jibou

Obiectivul general al proiectului este asigurarea dotarilor necesare desfasurarii unui proces educational accesibil si modern, cu respectarea principiilor în domeniul egalităţii de şanse, protejarii mediului și dezvoltarii durabile, in scolile din localtiatile apartinand UAT JIBOU , jud. Salaj Detalierea se regaseste in documentele anexate

Termen limită

Termenul de primire a ofertelor a fost de 2025-03-17. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-02-06.

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2025-02-06 Anunţ de participare
Anunţ de participare (2025-02-06)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: “Achizitia de echipamente digitale in cadrul proiectului „DOTAREA CU MOBILIER , ECHIPAMENTE DIGITALE SI MATERIAL DIDACTIC A UNITATILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR DIN ORASUL JIBOU, JUDETUL SALAJ”
Număr de referință: 4494926_2024_dotari
Scurtă descriere:
Obiectivul general al proiectului este asigurarea dotarilor necesare desfasurarii unui proces educational accesibil si modern, cu respectarea principiilor în domeniul egalităţii de şanse, protejarii mediului și dezvoltarii durabile, in scolile din localtiatile apartinand UAT JIBOU , jud. Salaj Detalierea se regaseste in documentele anexate
Arată mai mult
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Diverse echipamente 📦
Valoarea estimată fără TVA: 1200701.21 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 2

1️⃣
Identificator intern: 1
Titlu: Achizitie echipamente digitale pentru salile de clasa, salile de grupa si laborator informatic
Descrierea achiziției publice:
ACHIZITIE DE ECHIPAMENTE DIGITALE CONFORM CAIETULUI DE SARCINI SI FISELOR TEHNICE
Informații suplimentare:
“Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile”, astfel incat informatiile sa fie preluate automat in anuntul de participare .Termenul limită pentru publicarea răspunsului/răspunsurilor consolidat/consolidate la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici înainte de data limită de depunere a ofertelor: in a 10 a zi inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor”. “În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică”. Procedura reprezinta reluarea procedurii cu nr. CN 1073126.
Arată mai mult
Produse/servicii suplimentare: Locul principal sau locul de desfășurare: JIBOU, jud. SALAJ
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Sălaj 🏙️
Durata: 3 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Garantia tehnica extinsa a echipamentelor
Criteriul de calitate (pondere): 30
Criteriul de calitate (denumire): Consumul de energie la laptop-uri si sistemele all-in-one in modurile stare de veghe si inactive
Criteriul de calitate (pondere): 10
Criteriul de calitate (denumire): Numar de puncte de touch valabile pentru sistemul de operare cu care se livreaza Display-ul Interactiv (Tabla Interactiva) –
Numarul de megapixeli ai senzorului CMOS din componenta scanerului portabil (exprimat in megapixeli)
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001

2️⃣
Identificator intern: 2
Titlu: Achizitie echipamente digitale pentru cabinete si laboratoare
Descrierea achiziției publice:
Achizitia de echipamente digitale conform caietului de sarcini si fiselor tehnice
Informații suplimentare:
“Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile”, “Termenul limită pentru publicarea răspunsului/răspunsurilor consolidat/consolidate la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici înainte de data limită de depunere a ofertelor: in a 10 a zi inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor”. “În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică”. Procedura reprezinta reluarea procedurii cu nr. CN 1073126.
Arată mai mult
Produse/servicii suplimentare: Locul principal sau locul de desfășurare: JIBOU, jud. Salaj
Durata: 1 luni
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002

Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-03-17 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-03-17 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Comisia de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție.
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică
Data deschiderii: 2025-03-17 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Comisia de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
III.1.1.a) Situatia personala a candidatului sau ofertantului: Cerinta nr.1. Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca în situatiile prevazute la art.164, 165, 167 din Legea nr.98/2016. Modalitatea prin care poate fi demonstrata îndeplinirea cerintei: Se va completa DUAE (Documentul Unic de Achizitie European) de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE (Documentul Unic de Achizitie European) urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de operatorul economic clasat pe locul intai in ordinea clasamentului în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. Aceste documente sunt: 1.Certificat fiscal privind lipsa datoriilor restante la momentul prezentarii, referitoare platii impozitele, taxele locale si alte venituri ale bugetului local eliberat de Primarie (Consiliul Local) pentru sediul principal cat si pentru punctele de lucru/sediile secundare înscrise în certificatul O.N.R.C. - valabile la momentul prezentării 2.Certificat fiscal privind lipsa datoriilor restante la momentul prezentarii, referitoare platii contributiilor la bugetul consolidate de la bugetul de stat eliberat de Ministerul Finantelor - valabil la momentul prezentării „Conform prevederilor art. 165 alin. (3) din Legea nr. 98/2016, operatorul economic prezintă pentru sediul principal documente din care să reiasă neîncadrarea în prevederile art. 165 alin. (1), iar pentru sediile secundare/punctele de lucru, o declarație pe propria răspundere privind îndeplinirea obligațiilor de plată a impozitelor, taxelor sau contribuțiilor la bugetul general consolidat datorate”. 3. Cazierul judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC / actul constitutiv valabil la momentul prezentării . 4. dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin. (2), art. 167 alin. (2), art. 171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; 5. alte documente edificatoare, dupa caz. În cazul în care în țara de origine sau țara în care este stabilit ofertantul/terțul susținător/subcontractantul nu se emit documente de natura celor prevăzute mai sus sau respectivele documente nu vizează toate situațiile prevăzute la art.164, 165 și 167 din Legea nr. 98/2016 autoritatea/entitatea contractantă are obligația de a accepta o declarație pe proprie răspundere sau, dacă în țara respectivă nu există prevederi legale referitoare la declarația pe propria răspundere, o declarație autentică dată în fața unui notar, a unei autorități administrative sau judiciare sau a unei asociații profesionale care are competențe în acest sens. Potențialii Ofertanți, rezidenți în Uniunea Europeană și în țările din Spațiul Economic European (SEE), pot utiliza site-ul web al Comisiei Europene disponibil la următoarea adresă: https://ec.europa.eu/tools/ecertis/search pentru a identifica documentele care urmează să fie prezentate ca documente justificative (dacă acestea sunt disponibile în țara respectivă). Cerința nr.2. Persoanele cu functie de decizie in cadrul Autoritatii Contractante, precum si cele ce participa la organizarea, derularea si finalizarea procedurii de achizitie sunt: 1.Ghiurco Dan, 2.Pascalau Vlad-Andrei, 3.Teglas Rodica, 4.ADRIAN CORNELIU BRIGLEZAN 5.Cadar Anamaria, 6.Ciure Gioni-Doru-, 7.Sigovan Flaviu-Mihai, 8.Almas Ioan, 9.Pop Iulius-Emmanuel, 10.Csatlos Sandor, 11.Pop Cornel Eugen, 12.Revnic Lidia 13.SORINA VICTORIA CATANAS 14.ZSOFIA-CSILLA BOGDAN 15.MARCEL POP 16.VALER URECHE 17.EUGEN BALANEAN 18.IOANA CAMELIA STANCA 19.VASILE PETRAN 20.VASILE- SERGIU ULENIUC 21.AURA-CORINA TEGLAS 22.SZARITA-VERONICA PASKUCZA 23.DANA BUZURE Din partea furnizorului de servicii auxiliare (SC BEST CONSULTING SRL): 24. Cimpoies Maria-Codruta - expert cooptat; 25.SIMONA-GABRIELA TRIF-DAN- expert cooptat. Nota: Toti ofertantii (inclusiv asociati, subcontractanti, terti sustinatori) au obligatia completarii si prezentarii initiale a DUAE ca prima dovada a neîndeplinirii situatiei de excludere enuntate. Neprezentarea DUAE in cadrul ofertei depuse (inclusiv pentru asociat/tert sustinator/subcontractant) atrage respingerea acesteia ca inacceptabila. Se vor depune, împreuna cu DUAE, urmatoarele documente: angajamentul ferm al tertului sustinator prin care se confirma faptul ca acesta va pune la dispozitia ofertantului/candidatului resursele invocate si din care sa rezulte modul efectiv în care se va materializa sustinerea acestuia, a acordului de subcontractare si/sau a acordului de asociere, dupa caz.
Arată mai mult
III.1.1.b) Capacitatea de exercitare a activitatii profesionale: Cerința nr.1. Operatorii economici care depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara rezidentă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna din situațiile de anulare a constituirii, precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile ce fac obiectul contractului de achiziție publică/sectorială. Cerința se aplică inclusiv pentru subcontractanți pentru partea din contract pe care aceștia urmează să o realizeze, care vor completa informațiile aferente situației lor la nivelul unui DUAE distinct. Modalitatea de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire a contractului de achiziție publică/sectorială cu informațiile solicitate de către autoritatea/entitatea contractantă – informații referitoare la îndeplinirea cerințelor privind capacitatea de exercitare a activității profesionale. Documentul justificativ care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificatul constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertanților persoane juridice/fizice străine, documentele echivalente emise în țara de rezidență, traduse în limba română, urmează să fie prezentate, la solicitarea Autorității/entității contractante, doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul întocmit după aplicarea criteriului de atribuire/ de către ofertanții selectați să semneze acordul-cadru sau după caz admiși să participe la sistemul dinamic de achiziție publică. In situația în care vor fi executate părți din contract de către subcontractanți, dovada înregistrării și corespondența activităților principale/secundare din cadrul acestuia cu obiectul achiziției se va prezenta obligatoriu și de către subcontractanți, pentru partea din contract pe care o vor realiza.
Arată mai mult
Capacitatea tehnică și profesională
Lista și o scurtă descriere a criteriilor de selecție:
Pentru contractele de achiziție de bunuri: executarea de livrări de tipul specificat: I. Experiența similară: cerinta: Ofertanții trebuie să demonstreze că în ultimii 3 ani (calculați până la data limită de depunere a ofertelor) au furnizat produse similare în cantitate/valoare cumulată la nivelul a maxim 3 contracte, de cel puțin : -958.096,28 lei, fără TVA. pentru Lotul I -242.604,96 lei fatra TVA pentru Lotul II (prin produse similare se intelege : laptop, tabla interactiva , sistem all-in-one, sistem de sunet, multifunctionala, camera videoconferinta,router wi-fi, scanner, videoproiector,microscop digital, reportofon, etc.) În cazul în care autoritatea/entitatea contractantă este nevoită, indiferent de motive, să procedeze la decalarea termenului-limită stabilit pentru depunerea candidaturilor/ofertelor, limita inferioară a perioadei de 3 ani se extinde cu perioada de timp aferentă decalării, urmând a fi considerată îndeplinită cerința pentru toți operatorii care au prezentat dovada finalizării contractului de experiență similară în intervalul de timp nou rezultat. Modalitatea de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire cu informațiile ce descriu nivelul lor de experiență, prin raportare la contractele executate în trecut, corespunzător cerințelor autorității/entității contractante. Asociatul/asociații nominalizați va/vor prezenta distinct DUAE în care se vor cuprinde informațiile solicitate. La nivelul DUAE trebuie precizate informații cum ar fi: numărul și data contractului invocat drept experiență similară, tipul/categoriile de produse, valoarea, beneficiarul, data și numărul documentului de recepție. Următoarele documente justificative care probează îndeplinirea cerinței vor fi prezentate doar de către ofertantul/ofertanții clasat/clasați pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor: - procesul-verbal de recepție sau alte documente din care să reiasă următoarele informații: beneficiarul, cantitatea/valoarea, perioada și locul livrării; - recomandări; - alte documente echivalente.
Arată mai mult
Proporția de subcontractare: Ofertantul va prezenta Informatii privind partea din contract pe care operatorul economic are, eventual, intentia sa o subcontracteze si datele de recunoastere ale subcontractantilor propusi.Conform prevederilor legale, activitatea de furnizare nu poate fi subcontractată, se va completa doar în cazul serviciilor și lucrărilor conexe activității principale de furnizare ce se intenționează a fi subcontractate Modalitate de indeplinire: in DUAE completat de ofertant se vor include si informatiile solicitate cu privire la subcontractanti.In cazul in care ofertantul utilizeaza capacitatile subcontractantului/ subcontractantilor pentru a indeplini criteriile de calificare, se va prezenta câte un formular DUAE separat pentru fiecare dintre respectivii subcontractanti, completat si semnat in mod corespunzator de catre fiecare dintre acestia. Odata cu depunerea DUAE, se va prezenta si acordul de subcontractare (Formular 5) Documentele justificative care probeaza cele asumate in acordul de subcontractare vor fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor: - documente justificative ale subcontractantului / subcontractantilor
Arată mai mult
Certificate emise de organisme independente cu privire la
standardele de asigurare a calității: Ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar va prezenta certificate emise de institute oficiale responsabile cu controlul calității sau organisme cu competențe recunoscute, care atestă conformitatea produselor care urmează a fi livrate, identificată în mod clar prin trimitere la specificații tehnice sau standarde (ex. prezentarea de agremente tehnice obținute de ofertant care atestă conformitatea produselor ce urmează să fie furnizate cu un anumit normativ tehnic), Autoritatea/entitatea contractantă trebuie să aibă în vedere că această solicitare este realizată în scopul demonstrării capacității tehnice și profesionale ale ofertantului de a executa contractul de achiziție publică/acordul-cadru și nu în scopul demonstrării conformității propunerii tehnice. Cerințele menționate nu au în vedere solicitarea de certificate privind conformitatea sistemelor de management și de trasabilitate din cadrul lanțului de aprovizionare ale operatorului economic ci se referă la capacitatea tehnică de producție unde se realizează produsul, respectiv facilitățile de studiu și cercetare după caz. Operatorul economic nu are dreptul să invoce susținerea unui/unor terț/terți în ceea ce privește îndeplinirea criteriilor privind capacitatea tehnică si profesională reglementate de art. 179 lit. f) din Legea nr. 98/2016, respectiv art. 192 lit. f) din Legea nr. 99/2016, întrucât criteriul vizează capacitățile de producție ale ofertantului/candidatului care furnizează produsele sau capacitatea tehnică a ofertantului/candidatului care prestează serviciile.]
sistemele sau standardele de management de mediu: Cerința Implementarea sistemului de management de mediu conform SR EN ISO14001 sau sau alte probe sau dovezi care confirmă asigurarea unui nivel corespunzător al managementului de mediu Modalitatea de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire. Următoarele documente justificative care probează îndeplinirea cerinței vor fi prezentate doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor: - certificat valabil la momentul prezentării, emis de un organism de certificare acreditat care să ateste respectarea de către operatorul economic a standardului SR EN ISO14001 sau alte probe sau dovezi care confirmă asigurarea unui nivel corespunzător al managementului de mediu În cazul depunerii unei oferte comune, fiecare asociat trebuie să dețină un astfel de certificat, pentru partea din contract pe care o realizează.
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Înscrierea în registrul comerțului: Operatorii economici trebuie să prezinte documente relevante care să dovedească forma de înregistrare și, după caz, de atestare ori apartenență din punct de vedere profesional, în conformitate cu cerințele legale din țara în care este stabilit operatorul economic. Documentul justificativ care va putea proba îndeplinirea celor asumate prin DUAE este, de exemplu pentru persoanele române, Certificat constatator, eliberat de Oficiul Registrului Comerțului în baza Legii nr.26/1990 în care informațiile trebuie să fie reale/actuale la momentul prezentării, iar obiectul contractului trebuie să aibă corespondent în codurile CAEN din documentele relevante/certificatul constatator. Pentru persoane fizice/juridice străine: Documente edificatoare care dovedesc o formă de înregistrare și după caz de atestare ori apartenență din punct de vedere profesional, în conformitate cu cerințele legale din țara în care este stabilit operatorul economic. Documentele emise într-o altă limbă vor fi însoțite de traducere autorizată în limba română. Documentele urmează să fie prezentate, la solicitarea Autorități Contractante, doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. In situația în care vor fi executate părți din contract de către subcontractanți, dovada înregistrării și corespondența activităților principale/secundare din cadrul acestuia cu obiectul achiziției se va prezenta obligatoriu și de către subcontractanți, pentru partea din contract pe care o vor realiza
Arată mai mult
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Corupție
Frauda
+ încă 5
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Plata contribuțiilor la asigurările sociale
Plata impozitelor
Descrierea motivelor de excludere:
Participare la o organizatie criminala
Coruptie
Frauda
Infractiuni teroriste sau infractiuni legate de activitati teroriste
Spalare de bani sau finantarea terorismului
Exploatarea prin munca a copiilor si alte forme de trafic de persoane
Plata impozitelor
Plata asigurarilor sociale

Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Unitatea Administrativ Teritoriala (UAT) Orasul Jibou
Numărul național de înregistrare: 4494926
Adresa poștală: Strada: P-ta 1 Decembrie 1918, nr. 16
Cod poștal: 455200
Orașul poștal: Jibou
Regiune: Sălaj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Lidia Revnic
E-mail: primariajibou_achizitiipublice@yahoo.com 📧
Telefon: +40 260644558 📞
Fax: +40 260641300 📠
URL: https://www.primariajibou.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100190882 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie

Informații complementare
Informații suplimentare
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”. Pe parcursul derularii contractului clauzele contractuale pot fi modificate/revizuite in conformitate cu prevederile art. 221 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice conform caruia contractele de achizitie publica pot fi modificate, fara organizarea unei noi proceduri de atribuire atunci cand modificarile, indiferent daca sunt sau nu sunt evaluabile in bani, in limitele prevazute de art. 221 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice. Conditiile de revizuire si de modificare a clauzelor contractuale se regasesc in clauzele contractuale ce face parte din documentatia de atribuire. In cazul in care doua sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale,departajarea se va face avand in vedere punctajul obtinut la factorii de evaluare in ordinea descrescatoare a ponderii acestora. In situatia in care egalitatea se mentine, autoritatea contractanta are dreptul sa solicite noi propuneri financiare si oferta castigatoare va fi desemntata cea cu propunerea financiara cea mai avantajoasa. Ofertantii vor putea solicita clarificari la prezenta documentatie pana cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor iar autoritatea contractanta va raspunde acestora cu cel putin 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor
Arată mai mult
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Unitatea Administrativ Teritoriala (UAT) Orasul Jibou
Numărul național de înregistrare: 4494926_3
Adresa poștală: Localitatea Jibou , Piata 1 Decembrie 1918, nr 16, judetul Salaj
Cod poștal: 455200
Orașul poștal: Jibou
Regiune: Sălaj 🏙️
E-mail: primariajibou_achizitiipublice@yahoo.com 📧
Telefon: +40 260644558 📞
Fax: +40 260641300 📠
URL: https://www.primariajibou.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Remediile, caile de atac si procedura de solutionare a acestora pe cale administrativ-jurisdictionala sau judiciara, in materie de atribuirea contractelor de achizitie publica sunt reglementate de Legea nr. 101/2016, cu modificarile si completarile ulterioare. Procedura de contestare se va face in conformitate cu art 8 din Legea nr. 101/2016,
Arată mai mult
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 028-089700 (2025-02-06)