Acord cadru de furnizare lubrifianţi auto, unsori consistente şi lichide speciale
Unitatea Militara 01357 Bucureşti
Incheierea unui acord cadru, urmat de contracte subsecvente ce vor avea ca obiect furnizarea de lubrifianţi auto, unsori consistente şi lichide speciale.Orice operator economic interesat de procedura de achizitie care solicita clarificari sau informatiisuplimentare in legatura cu documentatia de atribuire aferente acesteia, va transmite solicitarea prin intermediul SEAP, cu 18 zileinainte de data limita de depunere a ofertelor prin accesarea sectiunii dedicate „Intrebari” din detaliul procedurii de atribuire aflatein desfasurare. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte dedata limita de depunere a ofertelor
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2025-03-17. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-02-07.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Produse chimice speciale › Aditivi chimici
- • Uleiuri lubrifiante şi agenţi lubrifianţi › Uleiuri pentru motoare
- • Vaselină şi ceară de ţiţei › Vaselină
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2025-02-07 | Anunţ de participare |
| 2026-06-12 | Anunt de atribuire |
| 2026-07-24 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Acord cadru de furnizare lubrifianţi auto, unsori consistente şi lichide speciale
Număr de referință:
4265884_1_2025
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Uleiuri pentru motoare 📦
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 10
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 10
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Aditiv tip Ad Blue
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare: U.M. 02280 Coteşti, Sos. E 85, km.178, loc. Coteşti, jud. Vrancea
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Vrancea 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Ulei motor T 16 A
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Ulei motor M10 W40
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: Ulei motor M 30 S2
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: Ulei transmisie T 90 EP 2S
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: Ulei hidraulic H 46 A
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: Unsoare U 90 Ca 3
Produse/servicii: Vaselină 📦
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
8️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: Unsoare UM 175 LiCa 3
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
9️⃣
Identificator intern:
9
Titlu: Unsoare Rul 145 Na 3
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Identificator intern:
10
Titlu: Ulei de arma
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-03-17 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-03-17 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2025-03-17 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Motiv de excludere:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: UNITATEA MILITARA 01357 BUCURESTI
Numărul național de înregistrare:
4265884
Adresa poștală: Strada: Ghencea, nr. 43A
Cod poștal: 061696
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Catalin-Ionut SIMION
E-mail: um1357@gmail.com 📧
Telefon: +40 0214103642 📞
Fax: +40 0214106979 📠
URL: https://www.mapn.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Activitate principală
Apărare
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100190907 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Unitatea Militara 01357, compartimentul juridic
Numărul național de înregistrare:
4265884_3
Adresa poștală: Strada Bd. Ghencea , Nr. 43A
Cod poștal: 061701
E-mail: um1357@gmail.com 📧
Telefon: +40214103642 📞
Fax: +40 214106979 📠
URL: www.mapn.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 028-088123 (2025-02-07)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2864491.5 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 233 660 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 1 930 558 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 955 000 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 72 300 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 1 074 375 RON 💰
70087.5 RON 💰
125 100 RON 💰
297 000 RON 💰
402 300 RON 💰
159 300 RON 💰
210 600 RON 💰
264 189 RON 💰
185 940 RON 💰
75 600 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Numărul contractului:
A 2675
Data încheierii contractului: 2025-09-15 📅
Contractul este atribuit în baza unui acord-cadru ✅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 3
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 3
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 2
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 955 000 💰
Cea mai mică ofertă: 72 300 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 602 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 074 375 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 72 300 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1147666/LOT-0001/CIF: RO 14564786
Informații despre subcontractare
Valoarea subcontractării este cunoscută ✅
Valoarea procentuală a subcontractării este cunoscută ✅
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 72 300 RON 💰
Proporție (%): 100
Contractul este susceptibil de a fi subcontractat ✅
Numele și adresa contractantului
Nume: New design composite srl
Numărul național de înregistrare:
RO 14564786
Adresa poștală: Strada Petrochimiştilor, Nr. 45
Cod poștal: 110157
Orașul poștal: Pitesti
Regiune: Argeş 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@newdesigncomposite.ro 📧
Telefon: +40 248217850 📞
Fax: +40 248615437 📠
URL: https://www.newdesigncomposite.ro/ 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Medie
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 602 500 RON 💰
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 2
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 2
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 50097.6 💰
Cea mai mică ofertă: 7 034 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 49240.8 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 75 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 7 034 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1147666/LOT-0010/CIF: RO 12730416
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0010
Numele și adresa contractantului
Nume: X-oil grup
Numărul național de înregistrare:
RO 12730416
Adresa poștală: Strada Strandului, Nr. 11
Cod poștal: 107070
Orașul poștal: Blejoi
Regiune: Prahova 🏙️
E-mail: office@xoil.ro 📧
Telefon: +40 244594904 📞
Fax: +40 244591371 📠
URL: https://www.xoil.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 49240.8 RON 💰
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 3
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 234 558 💰
Cea mai mică ofertă: 10425.6 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 216331.2 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 264 189 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 10425.6 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1147666/LOT-0008/CIF: RO 32157608
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0008
Numele și adresa contractantului
Nume: Aschem oil
Numărul național de înregistrare:
RO 32157608
Adresa poștală: Strada Eroilor, Nr. 118
Cod poștal: 077190
Orașul poștal: Voluntari
Regiune: 🏙️
E-mail: aschemoil@gmail.com 📧
Telefon: +40 723033481 📞
URL: https://www.aschemoil.ro/ 🌏
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 216331.2 RON 💰
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
Cea mai mare ofertă: 188 100 💰
Cea mai mică ofertă: 28 998 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 161 100 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 210 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 28 998 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1147666/LOT-0007/CIF: RO 32157608
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0007
Valoarea totală a contractului/lotului: 161 100 RON 💰
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
Cea mai mare ofertă: 169 560 💰
Cea mai mică ofertă: 14558.4 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 145 584 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 185 940 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 14558.4 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1147666/LOT-0009/CIF: RO 32157608
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0009
Valoarea totală a contractului/lotului: 145 584 RON 💰
6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Cea mai mare ofertă: 291 600 💰
Cea mai mică ofertă: 28 044 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 210 330 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 297 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 28 044 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1147666/LOT-0004/CIF: RO42090327
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0004
Numele și adresa contractantului
Nume: Hbg petrochemicals
Numărul național de înregistrare:
RO42090327
Adresa poștală: Strada Soarelui, nr. 1, Bl. B11, ap. 102, Nr. 1
Cod poștal: 077175
Orașul poștal: Stefanestii de Jos
E-mail: office@hbg-petrochemicals.ro 📧
Telefon: +40 770927150 📞
URL: https://www.hbg-petrochemicals.ro 🌏
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 210 330 RON 💰
7️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 5
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 5
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 5
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 155 700 💰
Cea mai mică ofertă: 130 320 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 130 320 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 159 300 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 130 320 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1147666/LOT-0006/CIF: RO 12730416
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0006
8️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 4
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 4
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 4
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 334 800 💰
Cea mai mică ofertă: 245 700 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 245 700 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 402 300 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 245 700 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1147666/LOT-0005/CIF: RO 12730416
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0005
9️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Cea mai mare ofertă: 124 200 💰
Cea mai mică ofertă: 115 020 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 115 020 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 125 100 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 115 020 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1147666/LOT-0003/CIF: RO 32157608
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0003
1️⃣0️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Cea mai mare ofertă: 67 725 💰
Cea mai mică ofertă: 54 432 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 54 432 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 70087.5 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 54 432 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1147666/LOT-0002/CIF: RO42090327
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Telefon: +40 214103642 📞
Informații complementare
Revizuirea organismului
Fax: +40 213104642 📠
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
URL: https://www.mapn.ro/ 🌏
Sursa: OJS 2026/S 113-409866 (2026-06-12)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2864491.5 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 255411.2 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 1 930 558 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 50097.6 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 7 034 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 1 074 375 RON 💰
70087.5 RON 💰
125 100 RON 💰
297 000 RON 💰
402 300 RON 💰
159 300 RON 💰
210 600 RON 💰
264 189 RON 💰
185 940 RON 💰
75 600 RON 💰
Atribuirea contractului
Numărul contractului:
A 2687
Data încheierii contractului: 2025-10-24 📅
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 50097.6 💰
Cea mai mică ofertă: 7 034 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 49240.8 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 75 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 7 034 RON 💰
49240.8 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 234 558 💰
Cea mai mică ofertă: 10425.6 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 216331.2 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 264 189 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 10425.6 RON 💰
216331.2 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 188 100 💰
Cea mai mică ofertă: 28 998 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 161 100 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 210 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 28 998 RON 💰
161 100 RON 💰
21751.2 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 169 560 💰
Cea mai mică ofertă: 14558.4 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 145 584 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 185 940 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 14558.4 RON 💰
145 584 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 291 600 💰
Cea mai mică ofertă: 28 044 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 210 330 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 297 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 28 044 RON 💰
210 330 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 155 700 💰
Cea mai mică ofertă: 130 320 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 130 320 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 159 300 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 130 320 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 334 800 💰
Cea mai mică ofertă: 245 700 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 245 700 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 402 300 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 245 700 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 955 000 💰
Cea mai mică ofertă: 602 500 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 602 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 074 375 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 602 500 RON 💰
72 300 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 72 300 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 124 200 💰
Cea mai mică ofertă: 115 020 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 115 020 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 125 100 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 115 020 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 67 725 💰
Cea mai mică ofertă: 54 432 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 54 432 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 70087.5 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 54 432 RON 💰
Sursa: OJS 2026/S 142-518587 (2026-07-24)
- Produse petroliere, combustibil, electricitate şi alte surse de energie (>20 noi achiziții publice)