Diverse produse din carne de pui
Universitatea "Babes-Bolyai"
Conform planului de de achiziție și a necesitatilor se doreste achiziționarea de diverse produse din carne de pui, necesare pentru cantinele si restaurantele din cadrul Universităţii Babeş-Bolyai. Prin aplicarea licitației deschise online într-o singura etapă, autoritatea contractantă doreşte să atribuie un contract de furnizare având ca obiect achiziția de: Diverse produse din carne de pui Coduri CPV: Principal: 15112130-6 Carne de pui secundar : 15112000-6 Carne de pasăre 15112300-9 Ficat de pasăre Valoarea estimată a achiziţiei: 895.600,00 lei fără TVA. - conform documentatie atribuire. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-01-12. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-11-28.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce? Unde?- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2025-11-28 | Anunţ de participare |
| 2026-08-05 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Diverse produse din carne de pui
Număr de referință:
29LD - VP/ 2025
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Carne de pui 📦
Valoarea estimată fără TVA: 895 600 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare:
Locul de desfășurare: Cluj 🏙️
Durata: 10 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Componenta tehnica:2.1.Lanțul de aprovizionare(LA) - ( pondere: 30 %, punctaj maxim 30)
Criteriul de calitate (pondere): 30
Criteriul de calitate (denumire): Componenta tehnica:2.2 Etapa de producție (EP)- ( pondere: 30 %, punctaj maxim 30)
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-01-12 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-01-12 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-01-12 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 6
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Universitatea "babes-bolyai"
Numărul național de înregistrare:
4305849
Adresa poștală: Strada: Brătianu Ion I. C., nr. 14
Cod poștal: 400079
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Regiune: Cluj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Ocsana muntean
E-mail: ocsana.muntean@ubbcluj.ro 📧
Telefon: +40 264405340 📞
Fax: +40 264590592 📠
URL: https://www.ubbcluj.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Educație
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100202705 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Directia Juridica si Achizitii Publice,Biroul Juridic
Numărul național de înregistrare:
4305849_3
Adresa poștală: str. I I C Bratianu nr.14
Cod poștal: 400079
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Regiune: Cluj 🏙️
E-mail: ana.spinean@ubbcluj.ro 📧
Telefon: +40 264405300-5340 📞
URL: https://www.ubbcluj.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 231-793296 (2025-11-28)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 895 600 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 715 841 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 881 210 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 696 143 💰
Atribuirea contractului
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
230
Data încheierii contractului: 2026-03-18 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 6
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 6
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 5
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 881 210 💰
Cea mai mică ofertă: 696 143 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 715 841 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172498/CIF: RO36001120
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Numele și adresa contractantului
Nume: Oncos transilvania
Numărul național de înregistrare:
RO36001120
Adresa poștală: Strada Donath, Nr. 74
Cod poștal: 400293
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Regiune: Cluj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: anca.bogdan@oncos.ro 📧
Telefon: +40 727737525 📞
URL: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
Sursa: OJS 2026/S 150-545337 (2026-08-05)
- Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe (>20 noi achiziții publice)