Echipamente IT, acord-cadru, 9 loturi

Universitatea din Bucureşti

Universitatea din București intenționează achiziția de Echipamente pentru dotarea zonei administrative și a facultăților din cadrul Universității, printr-un Acord Cadru încheiat pe o perioada de 1 an si 6 luni. (18 luni). Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.

Termen limită

Termenul de primire a ofertelor a fost de 2025-10-10. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-09-03.

Furnizori

Următorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2025-09-03 Anunţ de participare
2025-09-03 Anunţ de participare
2026-08-20 Anunt de atribuire
Anunţ de participare (2025-09-03)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Echipamente IT, acord-cadru, 9 loturi
Număr de referință: 4505502_2025_PAAPD1533746
Scurtă descriere:
Universitatea din București intenționează achiziția de Echipamente pentru dotarea zonei administrative și a facultăților din cadrul Universității, printr-un Acord Cadru încheiat pe o perioada de 1 an si 6 luni. (18 luni). Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Arată mai mult
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Computere personale 📦
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 9
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 9

1️⃣
Identificator intern: 1
Titlu: LAPTOP TIP 1
Descrierea achiziției publice:
În baza acordului-cadru se vor atribui contracte subsecvente, în funcție de necesitățile autorității contractante. Cantitatea maximă estimată pentru acordul-cadru este de 100 bucăți.
Produse/servicii: Computere portabile 📦
Locul principal sau locul de desfășurare: Universitatea din București
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 18 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Unitate stocare SSD pentru Laptop
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): Memoria RAM
Garanție Laptop
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001

2️⃣
Identificator intern: 2
Titlu: Laptop
Descrierea achiziției publice:
În baza acordului-cadru se vor atribui contracte subsecvente, în funcție de necesitățile autorității contractante. Cantitatea maximă estimată pentru acordul-cadru este de 7 bucăți.
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002

3️⃣
Identificator intern: 3
Titlu: Stații de lucru All In One
Descrierea achiziției publice:
În baza acordului-cadru se vor atribui contracte subsecvente, în funcție de necesitățile autorității contractante. Cantitatea maximă estimată pentru acordul-cadru este de 320 bucăți.
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Unitate stocare SSD pentru Stații de lucru All in one
Criteriul de calitate (pondere): 15
Criteriul de calitate (denumire): Garanție pentru Stații de lucru All in one
Accesoriu suplimentar Casti cu microfon pentru Stații de lucru All in One
Criteriul de calitate (pondere): 10
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0003

4️⃣
Identificator intern: 4
Titlu: Stații de lucru desktop și monitor
Descrierea achiziției publice:
În baza acordului-cadru se vor atribui contracte subsecvente, în funcție de necesitățile autorității contractante. Cantitatea maximă estimată pentru acordul-cadru este de 110 bucăți.
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Unitate stocare SSD pentru Stații de lucru desktop
Garanție pentru Stații de lucru desktop
Garanție pentru monitor
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0004

5️⃣
Identificator intern: 5
Titlu: Table interactive si OPS, stand mobil, camera, cu montaj
Descrierea achiziției publice:
În baza acordului-cadru se vor atribui contracte subsecvente, în funcție de necesitățile autorității contractante. Cantitatea maximă estimată pentru acordul-cadru este de 2 bucăți.
Produse/servicii: Table electronice cu posibilitate de copiere sau accesorii 📦
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Memoria RAM pentru display interactiv
Criteriul de calitate (pondere): 30
Criteriul de calitate (denumire): Garanția display interactiv
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0005

6️⃣
Identificator intern: 6
Titlu: Sistem videoconferință 360°
Descrierea achiziției publice:
În baza acordului-cadru se vor atribui contracte subsecvente, în funcție de necesitățile autorității contractante. Cantitatea maximă estimată pentru acordul-cadru este de 5 bucăți.
Produse/servicii: Echipament pentru videoconferinţe 📦
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0006

7️⃣
Identificator intern: 7
Titlu: Multifunctionala color A3
Descrierea achiziției publice:
În baza acordului-cadru se vor atribui contracte subsecvente, în funcție de necesitățile autorității contractante. Cantitatea maximă estimată pentru acordul-cadru este de 50 bucăți.
Produse/servicii: Fotocopiatoare 📦
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Garanția Multifuncțională color A3
Asigurarea disponibilității pieselor de schimb și materiale consumabile după expirarea perioadei de garantie pentru Multifuncțională color A3
Viteza de imprimare (A4) Multifuncțională color A3
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0007

8️⃣
Identificator intern: 8
Titlu: Videoproiector mobil sala seminar
Produse/servicii: Videoproiectoare 📦
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0008

9️⃣
Identificator intern: 9
Titlu: LAPTOP tip 2
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Unitate stocare SSD pentru Laptop tip 2
Memoria RAM pentru Laptop tip 2
Garanție Laptop tip 2
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0009

Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-10-10 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-10-10 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Informații despre licitația electronică
Se va folosi o licitație electronică
Descriere
Informații despre licitația electronică:
Autoritatea contractantă va utiliza etapa suplimentară de licitaţie electronică în vederea reofertării prețului, aceasta se va desfășura într-o singură etapă. Nu se va utiliza pasul de licitare. Numărul de runde ale licitației electronice: 1. Licitația electronică va începe la doua zile lucrătoare de la transmiterea invitației la faza finală de licitație electronică. Durata unei runde: 1 (una) zi. Autoritatea contractantă va atribui contractul de achiziție publică cu respectarea prevederilor art. 131-138 din Legea 98/2016.
Arată mai mult
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică
Data deschiderii: 2025-10-10 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorii economici care depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara rezidentă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna din situațiile de anulare a constituirii, precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile ce fac obiectul contractului de achiziție publică. Cerința se aplică inclusiv pentru subcontractanți pentru partea din contract pe care aceștia urmează să o realizeze, care vor completa informațiile aferente situației lor la nivelul unui DUAE distinct. Modalitatea de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire a contractului de achiziție publică cu informațiile solicitate de către autoritatea contractantă – informații referitoare la îndeplinirea cerințelor privind capacitatea de exercitare a activității profesionale. Documentul justificativ care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificatul constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertanților persoane juridice/fizice străine, documentele echivalente emise în țara de rezidență, traduse în limba română, urmează să fie prezentate, la solicitarea Autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul întocmit după aplicarea criteriului de atribuire.
Arată mai mult
Criteriu de selecție: Referințe despre livrări specificate
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista principalelor furnizari de produse similare din ultimii 3 ani, calculați retroactiv fata de termenul limita de depunere al ofertei pentru loturile 1,3,4,7 (produse similare obiectului lotului la care participă); a căror valoare cumulată să fie de minimum: - Lot 1 – 250.000,00 lei fără TVA - Lot 3 - 825.000,00 lei fără TVA - Lot 4 – 635.000,00 lei fără TVA - Lot 7 – 300.000,00 lei fără TVA În vederea determinării capacității tehnice, profesionale, organizatorice a ofertantului, acesta va pune la dispoziția autorității contractante documente care să arate istoricul de produse similare furnizate în ultimii 3 ani. Modalitatea de îndeplinire: Initial, se va completa DUAE, urmand ca operatorul economic clasat pe primul loc după aplicarea criteriului de atribuire, sa prezinte la solicitarea Autoritatii contractante contracte însoțite de procese verbale de recepție/documente constatatoare/recomandări etc., care susțin informatiile declarate in DUAE conform Art 196 alin (2) din Legea 98/2016
Arată mai mult
- Operatorii economici care depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara rezidentă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna din situațiile de anulare a constituirii, precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile ce fac obiectul contractului de achiziție publică. Cerința se aplică inclusiv pentru subcontractanți pentru partea din contract pe care aceștia urmează să o realizeze, care vor completa informațiile aferente situației lor la nivelul unui DUAE distinct. In cazul ofertelor depuse de persoane juridice straine, acestea vor prezenta orice document edificator, in conformitate cu cerintele legale din tara in care este stabilit operatorul economic. Modalitatea de indeplinire: Inițial, operatorii economici vor completa DUAE, urmând ca operatorul economic clasat pe primul loc după aplicarea criteriului de atribuire să depună documentul justificativ care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificatul constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertanților persoane juridice/fizice străine, documentele echivalente emise în țara de rezidență, traduse în limba română, urmează să fie prezentate, la solicitarea Autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul întocmit după aplicarea criteriului de atribuire.
Arată mai mult
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Corupție
Frauda
+ încă 6
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Motive referitoare la situația operatorului economic
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Descrierea motivelor de excludere:
Participare la o organizatie criminala
Coruptie
Frauda
Infractiuni teroriste sau infractiuni legate de activitati teroriste
Spalare de bani sau finantarea terorismului
Exploatarea prin munca a copiilor si alte forme de trafic de persoane
Plata impozitelor
Plata asigurarilor sociale
Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie să se regăsească în situatiile prevazute la art. 164, 165 si 167 din Legea nr. 98/2016. Modalitatea de indeplinire: Se va completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, ce urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evalurii ofertelor sunt: -cazierul judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv; -pentru sediul principal, certificate fiscale cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contribuțiilor la bugetul general consolidat (buget local, buget de stat etc.) valabile la momentul prezentării, iar pentru sediile secundare/punctele de lucru, se va prezenta o declaratie pe propria raspundere; -cazier fiscal. În cazul în care în țara de origine sau țara în care este stabilit ofertantul/terțul susținător/subcontractantul nu se emit documente de natura celor prevăzute mai sus sau respectivele documente nu vizează toate situațiile prevăzute la art.164, 165 și 167 din Legea nr. 98/2016, se accepta o declarație pe proprie răspundere sau, dacă în țara respectivă nu există prevederi legale referitoare la declarația pe propria răspundere, o declarație autentificată dată în fața unui notar, a unei autorități administrative sau judiciare sau a unei asociații profesionale care are competențe în acest sens, din România. Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 din Legea nr. 98/2016. In acest sens, se va depune o declarație conform art. 60 din Legea 98/2016 odata cu DUAE. În acest sens, se va completa Formularul nr. 5. Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității/entității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: Nume, Prenume Funcție 1. Prof. univ. dr. Marian Preda Rector 2. Prof. univ. dr. Lucian Ciolan Prorector 3. Prof. univ. dr. Magdalena Iordache-Platis Prorector 4. Prof. univ. dr. Valentin-Sorin Costreie Prorector 5. Prof. univ. dr. Mariana–Carmen Chifiriuc Prorector 6. Prof. univ. dr. Bogdan- Costin Murgescu Prorector 7. Prof. univ. dr. Ana Maria Vlăsceanu Prorector 8. Alexandru Călin Bădărău Director General Administrativ Adjunct Economic 9. Dr. Florin-Marius Ion Director General Administrativ Adjunct Infrastructură 10. Ec. Simion Cristinel Sandu Director Direcția Achiziții Publice 11. Florin Bozan Referent de specialitate Direcția IT&C 12. Anca Ileana Director Direcția IT&C 13. Marian Ancuța Șef Serviciu Infrastructură 14. Florin Gheorghiu Referent de specialitate Direcția IT&C 15. Oana Angelica Ivan Șef Serviciu Proceduri de Achiziții 16. Veronica Harghel Referent de specialitate Nedepunerea DUAE odata cu oferta (inclusiv pentru asociat/tert sustinator/subcontractant) atrage respingerea acesteia ca inacceptabila. Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, sunt obligatorii sa fie prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, de catre ofertantul clasat pe primul loc dupa aplicarea criteriului de atribuire. Daca este cazul, se va depune angajamentul ferm al tertului sustinator din care rezulta modul in care se va materializa sustinerea acestuia, sau dupa caz, a acordului de subcontractare si/sau a acordului de asociere. Angajamentul ferm al tertului sustinator sau dupa caz, a acordului de subcontractare si/sau a acordului de asociere se va depune odata cu oferta. Nedepunerea odata cu oferta si DUAE, a angajamentului ferm al tertului sustinator din care rezulta modul efectiv în care se va materializa sustinerea acestuia, sau dupa caz, a acordului de subcontractare si/sau a acordului de asociere, constituie temei pentru solicitarea de clarificari pentru eventualele inadvertente de forma ale informatiilor cuprinse in sectiunile DUAE.
Arată mai mult

Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Universitatea din Bucuresti
Numărul național de înregistrare: 4505502
Adresa poștală: Strada: Panduri, nr. 90
Cod poștal: 050663
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Cristi Sandu
E-mail: cristi.sandu@achizitii.unibuc.ro 📧
Telefon: +40 3054620 📞
URL: https://www.unibuc.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Educație
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100199876 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Descriere:
Autoritatea contractantă va utiliza etapa suplimentară de licitaţie electronică în vederea reofertării prețului, aceasta se va desfășura într-o singură etapă. Nu se va utiliza pasul de licitare. Numărul de runde ale licitației electronice: 1. Licitația electronică va începe la doua zile lucrătoare de la transmiterea invitației la faza finală de licitație electronică. Durata unei runde: 1 (una) zi. Autoritatea contractantă va atribui contractul de achiziție publică cu respectarea prevederilor art. 131-138 din Legea 98/2016.
Arată mai mult
Depunere electronică: Obligatorie

Informații complementare
Informații suplimentare
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
Arată mai mult
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 218900745 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 170-582189 (2025-09-03)
Anunţ de participare (2025-09-03)
Procedura
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-10-17 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-10-17 15:00:00.0000000 📅
Condiții de ofertare
Data deschiderii: 2025-10-17 15:00:00.0000000 📅

Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001
Valoare nouă
Text: IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor - data
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002
LOT-0003
LOT-0004
LOT-0005
LOT-0006
LOT-0007
LOT-0008
LOT-0009
Valoare nouă
Text:
Oferta trebuie sa fie valabila pana la data de
Data deschiderii
Alte informații suplimentare
Rectificare răspuns consolidat
Principalul motiv al modificării: Informații actualizate
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: 3a3a8c82-309b-4db3-a4e1-09714d885fb5-01
Sursa: OJS 2025/S 191-653647 (2025-09-03)
Anunt de atribuire (2026-08-20)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 4 900 000 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 241 649 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 3397711.21 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 175 280 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 165 000 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 500 000 RON 💰
Abordarea pentru reducerea impactului asupra mediului: Prevenirea și controlul poluării
Criterii privind achizițiile ecologice: Criteriile privind achizițiile publice ecologice în UE
Valoarea estimată fără TVA: 77 000 RON 💰
1 760 000 RON 💰
1 397 000 RON 💰
56 000 RON 💰
60 000 RON 💰
750 000 RON 💰
200 000 RON 💰
100 000 RON 💰

Atribuirea contractului

1️⃣
Se atribuie un contract/lot
Numărul de identificare a lotului: LOT-0008
Numărul contractului: 13973
Data încheierii contractului: 2025-12-17 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 4
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 4
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 4
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 175 280 💰
Cea mai mică ofertă: 165 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 165 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 200 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 165 000 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1161419/LOT-0008/CIF: RO 6639497
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0008
Numele și adresa contractantului
Nume: Chrome computers
Numărul național de înregistrare: RO 6639497
Adresa poștală: Strada Ţepeş Vodă, Nr. 79, Sector: 2
Cod poștal: 021522
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: sales@chrome.ro 📧
Telefon: +40 213306264 📞
URL: https://www.chrome.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Medie
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 33 000 RON 💰

2️⃣
Numărul de identificare a lotului: LOT-0007
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 3
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 3
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 3
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 650 000 💰
Cea mai mică ofertă: 544227.5 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 561 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 750 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 561 000 RON 💰
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1161419/LOT-0007/CIF: RO 6639497
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0007
Valoarea totală a contractului/lotului: 112 200 RON 💰

3️⃣
Numărul de identificare a lotului: LOT-0009
Cea mai mare ofertă: 96 449 💰
Cea mai mică ofertă: 5 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 96 449 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 100 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 96 449 RON 💰
Locul pe lista câștigătorilor: 3
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1161419/LOT-0009/CIF: RO 6639497
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0009

4️⃣
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 6
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 6
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 6
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 499 300 💰
Cea mai mică ofertă: 310 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 310 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 500 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 310 000 RON 💰
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1161419/LOT-0001/CIF: 52247098
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0001
Numele și adresa contractantului
Nume: True it power
Numărul național de înregistrare: 52247098
Adresa poștală: Strada 1 MAI, Nr. 14
Cod poștal: 707405
Orașul poștal: Rediu
Regiune: Neamţ 🏙️
E-mail: office@infopc.ro 📧
Telefon: 0749777351 📞
URL: http://infopc.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică

5️⃣
Numărul de identificare a lotului: LOT-0004
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 1 396 450 💰
Cea mai mică ofertă: 990 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 990 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 397 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 990 000 RON 💰
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1161419/LOT-0004/CIF: 52247098
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0004

6️⃣
Numărul de identificare a lotului: LOT-0003
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 5
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 5
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 5
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 1 757 760 💰
Cea mai mică ofertă: 1 090 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 090 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 760 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 090 000 RON 💰
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1161419/LOT-0003/CIF: 52247098
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0003

7️⃣
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002
Cea mai mare ofertă: 76 945 💰
Cea mai mică ofertă: 9365.57 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 76 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 77 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 76 000 RON 💰
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1161419/LOT-0002/CIF: 52247098
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0002

8️⃣
Numărul de identificare a lotului: LOT-0005
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 56 000 💰
Cea mai mică ofertă: 56 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 56 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 56 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 56 000 RON 💰
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1161419/LOT-0005/CIF: RO 14916025
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0005
Numele și adresa contractantului
Nume: Gbc exim
Numărul național de înregistrare: RO 14916025
Adresa poștală: Strada Lotrioara, Nr. 39, Sector: 3
Cod poștal: 032168
E-mail: licitatii@gbc.ro 📧
Telefon: +40 216672641 📞
Fax: +40 216672640 📠
URL: https://www.gbc.ro 🌏

9️⃣
Numărul de identificare a lotului: LOT-0006
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 59 997 💰
Cea mai mică ofertă: 11 960 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 53262.21 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 60 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 53262.21 RON 💰
Locul pe lista câștigătorilor: 2
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1161419/LOT-0006/CIF: RO 14916025
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0006
Sursa: OJS 2026/S 161-578684 (2026-08-20)