„Filtre - diverse tipuri” – împărțită în 12 loturi
SNTFC "CFR Calatori" S.A.
,,Filtre - diverse tipuri" – împărțită în 12 loturi LOT 1. Filtru de ulei pentru compresoarele elicoidale de aer marca Rotorcomp tip NK-2G LOT 2. Filtru de aer pentru compresoarele elicoidale de aer marca Rotorcomp tip NK-2G LOT 3. Filtru de motorină pentru motorul Diesel MTU 6R 183 TD 13H de pe automotorul Desiro SR 20 D LOT 4. Filtru de ulei auxiliar pentru motorul Diesel MTU 6R 183 TD 13H de pe automotorul Desiro SR 20 D LOT 5. Filtru aer compresor WLNA9AR pentru locomotivele diesel-electrice LDE621 EGM LOT 6. Filtru de aer pentru motoarele diesel Caterpillar 3508 B LOT 7. Filtru aer interior pentru motoarele Deutz BF 6M 1015cP LOT 8. Filtru primar combustibil și filtru fin ulei pentru locomotivele diesel-electrice LDE621 EGM LOT 9. Filtru fin combustibil pentru locomotivele diesel-electrice LDE621 EGM LOT 10. Filtru combustibil pentru motoarele diesel Caterpillar 3508 B LOT 11. Prefiltru combustibil pentru motoarele Deutz BF 6M 1015 cP LOT 12. Filtru de ulei pentru motoarele Deutz 6M 1015 cP Operatorul economic va putea solicita clarificari in termen de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, entitatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11-zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2025-08-12. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-07-03.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Aparate de distilare, de filtrare sau de redresare › Filtre de ulei, de benzină şi filtre de aspiraţie a aerului
- • Produse petroliere, combustibil, electricitate şi alte surse de energie
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2025-07-03 | Anunţ de participare |
| 2026-04-08 | Anunt de atribuire |
| 2026-07-24 | Anunt de atribuire |
| 2026-07-28 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: „Filtre - diverse tipuri” – împărțită în 12 loturi
Număr de referință:
SNTFCMR 40/2025 -
A1-RO11054545-2025, poz. 942, var. 02.06.2025.
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Filtre de ulei, de benzină şi filtre de aspiraţie a aerului 📦
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 12
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 12
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Filtru de ulei pentru compresoarele elicoidale de aer marca Rotorcomp tip NK-2G
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare:
Locul de desfășurare: Braşov 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Filtru de aer pentru compresoarele elicoidale de aer marca Rotorcomp tip NK-2G
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Filtru de motorină pentru motorul Diesel MTU 6R 183 TD 13H de pe automotorul Desiro SR 20 D
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: Filtru de ulei auxiliar pentru motorul Diesel MTU 6R 183 TD 13H de pe automotorul Desiro SR 20 D
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: Filtru aer compresor WLNA9AR pentru locomotivele diesel-electrice LDE621 EGM
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: Filtru de aer pentru motoarele diesel Caterpillar 3508 B
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: Filtru aer interior pentru motoarele Deutz BF 6M 1015cP
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
8️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: Filtru primar combustibil și filtru fin ulei pentru locomotivele diesel-electrice LDE621 EGM
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
9️⃣
Identificator intern:
9
Titlu: Filtru fin combustibil pentru locomotivele diesel-electrice LDE621 EGM
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Identificator intern:
10
Titlu: Filtru combustibil pentru motoarele diesel Caterpillar 3508 B
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
1️⃣1️⃣
Identificator intern:
11
Titlu: Prefiltru combustibil pentru motoarele Deutz BF 6M 1015 cP
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0011
1️⃣2️⃣
Identificator intern:
12
Titlu: Filtru de ulei pentru motoarele Deutz 6M 1015 cP
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0012
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/25/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-08-12 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-08-12 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2025-08-12 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Contractul conține condiții de executare ✅
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează: surse proprii
Condiții legate de contract
Condiții de executare a contractului:
Motiv de excludere:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Sntfc "cfr calatori" s.a.
Numărul național de înregistrare:
RO 11054545
Adresa poștală: Strada: Golescu Dinicu, nr. 38
Cod poștal: 010873
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Botezatu Nina
E-mail: nina.botezatu@cfrcalatori.ro 📧
Telefon: +40 0725503815 📞
Fax: +40 0213151110 📠
URL: https://www.cfrcalatori.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Servicii feroviare
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100197628 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Compartiment Asistenta si Avizare Juridica - Directia Achizitii - SNTFC CFR Calatori SA
Numărul național de înregistrare:
11054545
Adresa poștală: B-dul Dinicu Golescu nr. 38, sector 1
Cod poștal: 010867
E-mail: ramona.calin@cfrcalatori.ro 📧
Telefon: +400725503815 📞
Fax: +40213151110 📠
URL: https://www.cfrcalatori.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare: se vor aplica prevederile legii nr. 101/2016
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 126-435233 (2025-07-03)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Număr de referință:
SNTFCMR 40/2025 -;A1-RO11054545-2025, poz. 942, var. 02.06.2025.
Valoarea estimată fără TVA: 347 000 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 83 360 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 267 360 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 2 280 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 2 280 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 32 000 RON 💰
37 500 RON 💰
28 000 RON 💰
79 200 RON 💰
34 400 RON 💰
29 760 RON 💰
13 740 RON 💰
70 400 RON 💰
7 000 RON 💰
4 800 RON 💰
3 600 RON 💰
6 600 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
Numărul contractului:
41
Data încheierii contractului: 2026-02-05 📅
Contractul este atribuit în baza unui acord-cadru ✅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 2 280 💰
Cea mai mică ofertă: 2 280 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 13 680 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 13 740 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 280 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0007/CIF: RO22347923
Informații despre subcontractare
Valoarea subcontractării este cunoscută ✅
Valoarea procentuală a subcontractării este cunoscută ✅
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0007
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 13 680 RON 💰
Proporție (%): 600
Contractul este susceptibil de a fi subcontractat ✅
Numele și adresa contractantului
Nume: Hifi filter rom srl
Numărul național de înregistrare:
RO22347923
Adresa poștală: Strada Avram Iancu, Nr. 17C
Cod poștal: 075100
Orașul poștal: Otopeni
Regiune: 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: catalin.dumitru@hifi-filter.ro 📧
Telefon: +40 213136133 📞
Fax: +40 213136134 📠
URL: https://www.hifi-filter.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Medie
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 13 680 RON 💰
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0012
Cea mai mare ofertă: 650 💰
Cea mai mică ofertă: 650 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 6 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 6 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 650 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0012/CIF: RO22347923
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0012
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 6 500 RON 💰
Proporție (%): 1000
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 6 500 RON 💰
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Cea mai mare ofertă: 7 420 💰
Cea mai mică ofertă: 7 420 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 29 680 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 29 760 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 7 420 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0006/CIF: RO22347923
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0006
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 29 680 RON 💰
Proporție (%): 400
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 29 680 RON 💰
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 2
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 2
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 26 400 💰
Cea mai mică ofertă: 2 900 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 23 200 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 32 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 900 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0001/CIF: RO22347923
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 23 200 RON 💰
Proporție (%): 800
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 23 200 RON 💰
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Cea mai mare ofertă: 3 750 💰
Cea mai mică ofertă: 3 750 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 22 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 37 500 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 3 750 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0002/CIF: RO22347923
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Valoarea totală a contractului/lotului: 22 500 RON 💰
6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Cea mai mare ofertă: 21 300 💰
Cea mai mică ofertă: 21 300 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 63 900 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 79 200 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 21 300 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0004/CIF: RO22347923
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0004
Valoarea totală a contractului/lotului: 63 900 RON 💰
7️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
Cea mai mare ofertă: 2 900 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 5 800 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 7 000 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0009/CIF: RO22347923
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0009
Valoarea totală a contractului/lotului: 5 800 RON 💰
8️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0011
Cea mai mare ofertă: 3 500 💰
Cea mai mică ofertă: 3 500 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 3 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 3 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 3 500 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0011/CIF: RO22347923
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0011
9️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
Cea mai mare ofertă: 4 700 💰
Cea mai mică ofertă: 4 700 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 4 700 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 4 800 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 4 700 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0010/CIF: RO22347923
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0010
1️⃣0️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
Cea mai mare ofertă: 62 000 💰
Cea mai mică ofertă: 56 800 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 56 800 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 70 400 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 56 800 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0008/CIF: RO 1158050
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0008
Numele și adresa contractantului
Nume: Romcarbon
Numărul național de înregistrare:
RO 1158050
Adresa poștală: Strada Transilvaniei, Nr. 132
Cod poștal: 120012
Orașul poștal: Buzau
Regiune: Buzău 🏙️
E-mail: licitatii@romcarbon.ro 📧
Telefon: +40 338101305 📞
Fax: +40 238-710722 📠
URL: https://www.romcarbon.com 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mare
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 28 400 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 56 800 RON 💰
Proporție (%): 200
1️⃣1️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 22 000 💰
Cea mai mică ofertă: 18 700 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 18 700 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 28 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 18 700 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0003/CIF: RO 1158050
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0003
Valoarea totală a contractului/lotului: 3 740 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 18 700 RON 💰
Proporție (%): 500
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 870 RON 💰
1️⃣2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
Cea mai mare ofertă: 28 000 💰
Cea mai mică ofertă: 18 400 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 18 400 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 34 400 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 18 400 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156258/LOT-0005/CIF: RO 1158050
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0005
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 840 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 18 400 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 760 RON 💰
Informații despre subcontractare
Proporție (%): 666.67
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
E-mail: georgeta.manole@cfrcalatori.ro 📧
Telefon: +40 0732671661 📞
Sursa: OJS 2026/S 069-242918 (2026-04-08)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 347 000 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 127 070 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 267 360 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 2 280 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 2 280 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 32 000 RON 💰
37 500 RON 💰
28 000 RON 💰
79 200 RON 💰
34 400 RON 💰
29 760 RON 💰
13 740 RON 💰
70 400 RON 💰
7 000 RON 💰
4 800 RON 💰
3 600 RON 💰
6 600 RON 💰
Atribuirea contractului
Numărul contractului:
189
Data încheierii contractului: 2026-07-21 📅
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 2 280 💰
Cea mai mică ofertă: 2 280 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 13 680 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 13 740 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 280 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 13 680 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 13 680 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 33 000 💰
Cea mai mică ofertă: 3 750 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 22 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 37 500 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 3 750 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 22 500 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 22 500 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 78 300 💰
Cea mai mică ofertă: 14 200 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 63 900 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 79 200 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 14 200 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 63 900 RON 💰
Proporție (%): 450.0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 21 300 RON 💰
63 900 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 2 350 💰
Cea mai mică ofertă: 2 350 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 4 700 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 4 800 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 350 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 4 700 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 4 700 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 6 600 💰
Cea mai mică ofertă: 2 900 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 5 800 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 7 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 900 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 5 800 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 5 800 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 1 300 💰
Cea mai mică ofertă: 1 300 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 6 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 6 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 300 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 6 500 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 650 RON 💰
6 500 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 11 130 💰
Cea mai mică ofertă: 11 130 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 29 680 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 29 760 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 11 130 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 29 680 RON 💰
Proporție (%): 266.67
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 7 420 RON 💰
29 680 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 26 400 💰
Cea mai mică ofertă: 5 800 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 23 200 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 32 000 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 23 200 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 23 200 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 3 500 💰
Cea mai mică ofertă: 3 500 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 3 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 3 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 3 500 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 62 000 💰
Cea mai mică ofertă: 56 800 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 56 800 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 70 400 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 56 800 RON 💰
28 400 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 56 800 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 22 000 💰
Cea mai mică ofertă: 18 700 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 18 700 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 28 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 18 700 RON 💰
3 740 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 18 700 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 870 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 28 000 💰
Cea mai mică ofertă: 18 400 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 18 400 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 34 400 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 18 400 RON 💰
1 840 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 18 400 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 760 RON 💰
Sursa: OJS 2026/S 142-517814 (2026-07-24)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 347 000 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 154 210 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 267 360 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 13 680 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 13 680 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 32 000 RON 💰
37 500 RON 💰
28 000 RON 💰
79 200 RON 💰
34 400 RON 💰
29 760 RON 💰
13 740 RON 💰
70 400 RON 💰
7 000 RON 💰
4 800 RON 💰
3 600 RON 💰
6 600 RON 💰
Atribuirea contractului
Numărul contractului:
196
Data încheierii contractului: 2026-07-27 📅
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 13 680 💰
Cea mai mică ofertă: 13 680 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 13 680 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 13 740 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 280 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 13 680 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 13 680 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 3 500 💰
Cea mai mică ofertă: 3 500 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 3 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 3 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 3 500 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 33 000 💰
Cea mai mică ofertă: 22 500 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 22 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 37 500 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 3 750 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 22 500 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 22 500 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 78 300 💰
Cea mai mică ofertă: 63 900 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 63 900 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 79 200 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 14 200 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 63 900 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 21 300 RON 💰
63 900 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 4 700 💰
Cea mai mică ofertă: 4 700 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 4 700 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 4 800 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 350 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 4 700 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 4 700 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 62 000 💰
Cea mai mică ofertă: 14 200 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 56 800 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 70 400 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 56 800 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 56 800 RON 💰
28 400 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 22 000 💰
Cea mai mică ofertă: 3 740 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 18 700 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 28 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 3 740 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 18 700 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 18 700 RON 💰
1 870 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 28 000 💰
Cea mai mică ofertă: 9 200 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 18 400 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 34 400 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 9 200 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 18 400 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 18 400 RON 💰
1 840 RON 💰
2 760 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 6 600 💰
Cea mai mică ofertă: 5 800 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 5 800 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 7 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 900 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 5 800 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 5 800 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 6 500 💰
Cea mai mică ofertă: 6 500 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 6 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 6 600 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 300 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 6 500 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 650 RON 💰
6 500 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 29 680 💰
Cea mai mică ofertă: 29 680 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 29 680 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 29 760 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 11 130 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 29 680 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 7 420 RON 💰
29 680 RON 💰
Cea mai mare ofertă: 26 400 💰
Cea mai mică ofertă: 23 200 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 23 200 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 32 000 RON 💰
Informații despre subcontractare
Valoare fără TVA susceptibilă de a fi subcontractată unor terți: 23 200 RON 💰
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 23 200 RON 💰
Sursa: OJS 2026/S 144-522736 (2026-07-28)