Închiriere autovehicule transport mixt, persoane şi materiale, cu şofer, pentru subunitatile Sucursalei Miniere Târgu – Jiu, respectiv Unitatea Minieră de Cariere Rovinari, Unitatea Minieră de Cariere Roşia-Peşteana, Unitatea Minieră de Cariere Jilţ si Unitatea Minieră de Cariere Motru
Societatea Complexul Energetic Oltenia SA
Tehnologia de lucru in flux continuu in cadrul exploatarilor miniere la zi presupune deplasarea personalului muncitor la punctele de lucru din cadrul unitatilor miniere si a formatiilor specializate, la utilajele conducatoare (excavatoare cu rotor, masini de haldat cu brat in consola, KSS, AsG in depozitele de carbune, etc) din cadrul fluxului tehnologic. Transportul cu autovehiculele solicitate presupune transportul personalului, a sculelor necesare interventiilor, la punctele de lucru zilnic desfasurat la 1-3 schimburi, in cadrul programului de lucru zilnic de 5-7 zile/saptamana. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturos solicitarilor de clarificari in a 7-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunerea a ofertelor: 10.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2025-06-30. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-06-06.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce? Unde?- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2025-06-06 | Anunţ de participare |
| 2026-08-10 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Închiriere autovehicule transport mixt, persoane şi materiale, cu şofer, pentru subunitatile Sucursalei Miniere Târgu – Jiu, respectiv Unitatea Minieră de Cariere Rovinari, Unitatea Minieră de Cariere Roşia-Peşteana, Unitatea Minieră de Cariere Jilţ si Unitatea Minieră de Cariere Motru
Număr de referință:
30267310-2025-609.1
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Închiriere de vehicule de transport de mărfuri cu şofer 📦
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 10
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 10
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Rovinari, tracţiune integrală cu 3 axe motoare, P.135/183 KW/CP
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Gorj 🏙️
Durata: 12 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 90
Criteriul de calitate (denumire): Vechimea medie a parcului de vehicule ofertat
Criteriul de calitate (pondere): 10
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Rovinari, tracţiune integrală, Pmin. 100/136 KW/CP
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru U.M.C. Rovinari, tracţiune integrală, Pmin. 100/136 KW/CP
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Rovinari, tracţiune simplă, Pmin. 135/183 KW/CP
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Roşia - Peşteana, tracţiune integrală cu 3 axe motoare, P>135/183 KW/CP
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
6️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Roşia - Peşteana, tracţiune integrală, Pmin.100/136 KW/CP
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
7️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Roşia - Peşteana, tracţiune simplă, P>135/183 KW/CP
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
8️⃣
Identificator intern:
10
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Jilţ, tracţiune integrală cu 3 axe motoare, P>135/183 KW/CP.
Informații suplimentare:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
9️⃣
Identificator intern:
15
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Motru, tracţiune integrală, Pmin 100/136 KW/CP
Locul principal sau locul de desfășurare: Bazinul minier Motru, Complexul Energetic Oltenia S.A.
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0015
1️⃣0️⃣
Identificator intern:
16
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Motru, tracţiune integrală, Pmin 100/136 KW/CP.
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0016
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/25/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-06-30 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-06-30 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2025-06-30 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Condiții de ofertare
Contractul conține condiții de executare ✅
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Lista și o scurtă descriere a criteriilor de selecție:
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 66. din Legea privind achizitiile sectoriale nr 99/2016
Motiv de excludere:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA
Numărul național de înregistrare:
RO30267310
Adresa poștală: Strada: Alexandru Ioan Cuza, nr. 5
Cod poștal: 210140
Orașul poștal: Targu Jiu
Regiune: Gorj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Ovidiu popescu
E-mail: ovidiu.popescu@ceoltenia.ro 📧
Telefon: +40 372819778 📞
Fax: +40 253227280 📠
URL: https://www.ceoltenia.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Electricitate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100196603 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 110-375730 (2025-06-06)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 12 994 750 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 13 019 945 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 12 994 750 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 113 984 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 113 984 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 806 000 RON 💰
1 743 760 RON 💰
1 528 800 RON 💰
705 425 RON 💰
1 953 910 RON 💰
2 032 225 RON 💰
1 051 830 RON 💰
1 139 840 RON 💰
504 160 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0016
Numărul contractului:
650/CEOSM
Data încheierii contractului: 2026-05-12 📅
Contractul este atribuit în baza unui acord-cadru ✅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 113 984 💰
Cea mai mică ofertă: 113 984 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 504 160 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 504 160 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 113 984 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1152556/LOT-0016/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0016
Numele și adresa contractantului
Nume: Gl broeligid serv com s.r.l.
Numărul național de înregistrare:
44065303
Adresa poștală: Strada AUTOLIV, Nr. 30
Cod poștal: 030312
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: gl_broeligid_serv@yahoo.com 📧
Telefon: +40 769278430 📞
URL: http://www.glbroeligid.ro/ 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 153 440 RON 💰
111 792 RON 💰
124 944 RON 💰
504 160 RON 💰
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Cea mai mare ofertă: 500 976 💰
Cea mai mică ofertă: 500 976 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 528 800 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 528 800 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 500 976 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1152556/LOT-0003/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0003
Valoarea totală a contractului/lotului: 343 392 RON 💰
312 816 RON 💰
371 616 RON 💰
1 528 800 RON 💰
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
Cea mai mare ofertă: 283 986 💰
Cea mai mică ofertă: 283 986 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 051 830 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 051 830 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 283 986 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1152556/LOT-0010/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0010
Valoarea totală a contractului/lotului: 270 348 RON 💰
234 000 RON 💰
262 518 RON 💰
1 051 830 RON 💰
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Cea mai mare ofertă: 498 704 💰
Cea mai mică ofertă: 498 704 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 743 760 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 743 760 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 498 704 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1152556/LOT-0002/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Valoarea totală a contractului/lotului: 435 088 RON 💰
374 880 RON 💰
1 743 760 RON 💰
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0015
Cea mai mare ofertă: 355 104 💰
Cea mai mică ofertă: 355 104 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 139 840 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 139 840 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 355 104 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1152556/LOT-0015/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0015
Valoarea totală a contractului/lotului: 287 152 RON 💰
219 200 RON 💰
278 384 RON 💰
1 139 840 RON 💰
6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Cea mai mare ofertă: 230 503 💰
Cea mai mică ofertă: 230 503 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 806 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 806 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 230 503 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1152556/LOT-0001/CIF: RO 26130306
Responsabil parte ofertantă ✅
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
Informații despre licitații
Contractul a fost atribuit unui grup de operatori economici ✅
Numele și adresa contractantului
Nume: Romferex import export s.r.l.
Numărul național de înregistrare:
RO 14060088
Adresa poștală: Strada Gavanesti, Nr. -
Cod poștal: 217048
Orașul poștal: Balesti
Regiune: Gorj 🏙️
E-mail: romferex@yahoo.com 📧
Telefon: 0721263508 📞
Fax: +40 253211717 📠
URL: https://www.romferex.ro 🌏
Nume: Uzina ROMINEX
Numărul național de înregistrare:
RO 26130306
Adresa poștală: Strada Republicii, Nr. 22
Cod poștal: 020141
E-mail: urominex@gmail.com 📧
Telefon: +40 753105200 📞
Fax: +40 0353814464 📠
URL: https://www.uzinarominex.ro 🌏
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 198 400 RON 💰
176 080 RON 💰
806 000 RON 💰
200 880 RON 💰
7️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
Cea mai mare ofertă: 355 212 💰
Cea mai mică ofertă: 355 212 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 355 212 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1152556/LOT-0007/CIF: RO 26130306
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0007
Valoarea totală a contractului/lotului: 385 728 RON 💰
404 544 RON 💰
381 024 RON 💰
8️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Cea mai mare ofertă: 523 897 💰
Cea mai mică ofertă: 523 897 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 953 910 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 953 910 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 523 897 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1152556/LOT-0006/CIF: RO 26130306
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0006
Valoarea totală a contractului/lotului: 474 636 RON 💰
464 292 RON 💰
1 953 910 RON 💰
490 152 RON 💰
9️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Cea mai mare ofertă: 159 240 💰
Cea mai mică ofertă: 159 240 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 705 425 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 705 425 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 159 240 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1152556/LOT-0004/CIF: RO 26130306
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0004
Valoarea totală a contractului/lotului: 203 930 RON 💰
165 440 RON 💰
176 600 RON 💰
705 425 RON 💰
1️⃣0️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
Cea mai mare ofertă: 484 025 💰
Cea mai mică ofertă: 484 025 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 2 032 225 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 2 032 225 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 484 025 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1152556/LOT-0008/CIF: RO 26130306
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0008
Valoarea totală a contractului/lotului: 581 582 RON 💰
488 370 RON 💰
507 998 RON 💰
2 032 225 RON 💰
Informații complementare
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA
Numărul național de înregistrare:
RO30267310_3
Adresa poștală: Strada: Alexandru Ioan Cuza, nr. 5
Cod poștal: 210140
Orașul poștal: Targu Jiu
Regiune: Gorj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Ovidiu popescu
E-mail: ovidiu.popescu@ceoltenia.ro 📧
Telefon: +40 372819778 📞
Fax: +40 253227280 📠
URL: https://www.ceoltenia.ro 🌏
Sursa: OJS 2026/S 153-554258 (2026-08-10)