PNRR- ECHIPAMENTE PENTRU CAMPUS DUAL POLITEHNICA BUCURESTI-FACULTATEA DE TRANSPORTURI-TRANSA 3

Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti

lot 1: Kit multimedia pentru prezentari tip 1 Lot 2: Kit multimedia pentru prezentari tip 2 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Termen limită

Termenul de primire a ofertelor a fost de 2025-10-08. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-08-27.

Furnizori

Următorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2025-08-27 Anunţ de participare
2026-08-20 Anunt de atribuire
Anunţ de participare (2025-08-27)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: PNRR- ECHIPAMENTE PENTRU CAMPUS DUAL POLITEHNICA BUCURESTI-FACULTATEA DE TRANSPORTURI-TRANSA 3
Număr de referință: 48467613_PAAP_PNRR_12560_2023_T3
Scurtă descriere:
lot 1: Kit multimedia pentru prezentari tip 1 Lot 2: Kit multimedia pentru prezentari tip 2 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Arată mai mult
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Computere personale 📦
Valoarea estimată fără TVA: 81 400 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 2

1️⃣
Identificator intern: 1
Titlu: Kit multimedia pentru prezentari tip 1
Descrierea achiziției publice: Kit multimedia pentru prezentari tip 1
Locul principal sau locul de desfășurare:
Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București cu sediul în Bucureşti, str. Splaiul Independenţei nr. 313, sector 6
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 5 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Perioada de garanție
Criteriul de calitate (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Memoria RAM pentru “Laptop”
Criteriul de calitate (pondere): 20
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001

2️⃣
Identificator intern: 2
Titlu: Kit multimedia pentru prezentari tip 2
Descrierea achiziției publice: Kit multimedia pentru prezentari tip 2-4 buc
Locul principal sau locul de desfășurare:
Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București cu sediul în Bucureşti, str. Splaiul Independenţei nr. 313, sector 6
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002

Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-10-08 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-10-08 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică
Data deschiderii: 2025-10-08 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de inregistrare in conditiile legii din tara de rezidenta, din care sa reiasa ca operatorul economic este legal constituit, ca nu se afla in niciuna dintre situatiile de anulare a constituirii precum si faptul ca are capacitatea profesionala de a realiza activitatile care fac obiectul contractului. Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. DUAE completat trebuie sa cuprinda bifa privind indicatia globala conform prevederilor art 193 din Legea 98/2016, ulterior, la solicitarea autoritatii contractante operatorul economic clasat pe primul loc va prezenta documentele justificative/support. Ofertele depuse de catre operatorii economici au obligativitatea de a fi insotite de formularul DUAE, sub sanctiunea respingerii acesteia din urma ca inacceptabila conform art. 137 alin. (2) lit. b) din H.G. 395/2016. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificat constatator emis de ONRC (prin care se va dovedi ca ofertantul are activitate în domeniul ce face obiectul achiziţiei ), sau in cazul ofertantilor straini, documente emise in tara de rezidenta, urmeaza sa fie prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. Informatiile din certificatul constatator trebuie sa fie reale/valide la data prezentarii.
Arată mai mult
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează:
PNRR nr. 12560/04.10.2023 „CAMPUS DUAL POLITEHNICA BUCUREȘTI” CLAUZA SUSPENSIVĂ : Procedura de atribuire/achiziția este inițiată sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de obținerea finanțării prin contractul de finanțare nr. 12560/04.10.2023, finanțat prin PNRR-CAMPUS DUAL POLITEHNICA BUCURESTI, încheiat cu Ministerul Educatiei, semnarea contractului făcându-se cu respectarea dispozițiilor referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidenţa legislaţiei privind finanţele publice. Având în vedere dispozițiile Legii 98/2016 și HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă precizează că va încheia contractul cu ofertantul declarat câștigător numai în măsura în care fondurile necesare achiziției vor fi asigurate prin contractul de finanțare nr. 12560/04.10.2023, finanțat prin PNRR-CAMPUS DUAL POLITEHNICA BUCURESTI, încheiat cu Ministerul Educatiei.
Arată mai mult
Motiv de excludere:
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Corupție
Frauda
+ încă 6
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Motive referitoare la situația operatorului economic
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Descrierea motivelor de excludere:
Participare la o organizatie criminala
Coruptie
Frauda
Infractiuni teroriste sau infractiuni legate de activitati teroriste
Spalare de bani sau finantarea terorismului
Exploatarea prin munca a copiilor si alte forme de trafic de persoane
Plata impozitelor
Plata asigurarilor sociale
1)Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016. Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE: -certificate constatatoare privind plata impozitelor, taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat (buget local, buget de stat, etc.), valabile la momentul prezentarii, pentru sediul principal, iar pentru sediile secundare/punctele de lucru se va prezenta prezenta o declarație pe propria răspundere privind îndeplinirea obligațiilor de plată a impozitelor, taxelor sau contribuțiilor la bugetul general consolidat datorate.Se vor depune, odata cu DUAE, urmatoarele documente: angajamentul ferm al tertului sustinator din care rezulta modul efectiv in care se va materializa sustinerea acestuia, a acordului de subcontractare si/sau a acordului de asociere, dupa caz. In cazul in care ofertantul/candidatul demonstreaza indeplinirea criteriilor referitoare la situatia economica si financiara ori privind capacitatea tehnica si profesionala bazandu-se pe capacitatile altor entitati invocand, dupa caz, sustinerea unui tert, DUAE, impreuna cu angajamentul de sustinere, trebuie sa fie completat separat si de catre tertul/tertii sustinator/i pe a caror capacitate se bazeaza ofertantul/candidatul. 2)Cazierul judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv. Se va completa DUAE, urmand ca documentele justificative care demonstreaza cele asumate prin DUAE sa fie prezentate doar de catre ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor, la solicitarea autoritatii contractante. 3) Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art.166 alin (2), art. 167 alin. (2), art. 171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice. 4) Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 59-60 din Legea 98/2016. Se va completa DUAE, urmand ca documentele justificative care demonstreaza cele asumate prin DUAE sa fie prezentate doar de catre ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor, la solicitarea autoritatii contractante. Informatii privind personalul autoritatii contractante care sunt implicate în desfasurarea procedurii de atribuire: Rector: Mihnea COSTOIU, Director General: Mihai COROCAESCU, Director Economic: Dorina ADAMESCU, Director Achizitii Publice: Costel BÎRSAN, Responsabil achizitii: Luminita VERDI, Responsabil Juridic: Daniela STANCULEANU, Rodica MANOLACHE – CFPP, membru comisie: Valentin Iordache, membru comisie: Ciprian Angel Cormos, decan: Ilona Costea. 5) Informațiile cu privire la beneficiarul real a fondurilor alocate din PNRR Ofertantul declarat câștigător al procedurii de achiziții publice este obligat să pună la dispoziția Autorității Contractante informațiile cu privire la beneficiarul real a fondurilor alocate din PNRR, în înțelesul articolului 3 punctul 6 din Directiva (UE) 2015/849 a Parlamentului European și a Consiliului, așa cum sunt ele reglementate de obligații impuse de art. 22 alin 2 lit. d) din Regulamentul (UE) 2021/241 a Parlamentului European și a Consiliului (art.3 (1) din Instrucțiunea MIPE nr.6) Modalitatea de îndeplinire: Documentele urmează a fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertantul declarat câștigător, în faza depunerii documentelor suport DUAE, respectiv: - pentru ofertanții a căror acționari sunt persoane fizice sau persoane juridice înregistrate pe teritoriul României, se va depune un extras ONRC; - pentru ofertantul/ofertanții declarat(i) câștigător(i) care are/au în structura acționariatului entități juridice străine, se va depune o declarație pe proprie răspundere dată de către reprezentantul legal, conform prevederilor articolului 326 din Codul Penal privind falsul în declarații, ce va conține datele privind beneficiarii reali ai entităților juridice străine (cel puțin numele, prenumele și data nașterii), în conformitate cu Legea 129/2019, cu completările și modificările ulterioare; - pentru ofertanții străini, înregistrați în afara României, se vor depune documente justificative, certificate sau alte înscrisuri eliberate de autoritatea responsabilă de datele beneficiarului real din țara ofertantului, însoțite de traducerea în limba română, certificată de traducători autorizați, în condițiile legii; - pentru ofertanții de tipul asociațiilor și fundațiilor, se va depune un extras de la Ministerul Justiției (Registrul Național ONG) privind beneficiarii reali ai asociației/fundației; în cazul în care asociația/fundația este o entitate străină sau are beneficiari reali persoane străine, se va depune o declarație pe proprie răspundere dată de către reprezentantul legal/președinte, conform prevederilor articolului 326 din Codul Penal privind falsul in declarații ce va conține datele privind beneficiarii reali ai entităților juridice (cel puțin numele, prenumele și data nașterii), în conformitate cu Legea 129/2019, cu completările si modificările ulterioare. Colectarea parțială a datelor solicitate de art. 22 din Regulamentul RRF sau absența lor atrage după sine respingerea ofertei câștigătoare sau, după caz, anularea procedurii de achiziție publică, în situația depunerii unei singure oferte.
Arată mai mult

Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti
Numărul național de înregistrare: 48467613
Adresa poștală: Strada: Independentei, nr. 313
Cod poștal: 060042
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Luminita VERDI
E-mail: luminita.verdi@upb.ro 📧
Telefon: +40 214029205 📞
URL: https://www.upb.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Activitate principală
Educație
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100199630 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie

Informații complementare
Informații suplimentare
1. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”. 2. CLAUZA SUSPENSIVĂ : Procedura de atribuire/achiziția este inițiată sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de obținerea finanțării prin contractul de finanțare nr. 12560/04.10.2023, finanțat prin PNRR-CAMPUS DUAL POLITEHNICA BUCURESTI, încheiat cu Ministerul Educatiei, semnarea contractului făcându-se cu respectarea dispozițiilor referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidenţa legislaţiei privind finanţele publice. Având în vedere dispozițiile Legii 98/2016 și HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă precizează că va încheia contractul cu ofertantul declarat câștigător numai în măsura în care fondurile necesare achiziției vor fi asigurate prin contractul de finanțare nr. 12560/04.10.2023, finanțat prin PNRR-CAMPUS DUAL POLITEHNICA BUCURESTI, încheiat cu Ministerul Educatiei. În cazul în care, indiferent de motive, Ministerul Educatiei nu va asigura finanțarea contractului, Autoritatea Contractantă, după primirea notificării din partea Ministerul Educatiei cu privire la neasigurarea finanțării, își rezervă dreptul de a anula procedura de atribuire, în condițiile în care nu există o altă sursă de finanțare, în conformitate cu prevederile art. 212 alin (1) lit. c) din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică. Ofertanții din cadrul acestei proceduri înțeleg că Autoritatea Contractantă și/sau Ministerul Educatiei nu pot fi considerați răspunzători pentru vreun prejudiciu în cazul anulării procedurii de atribuire, indiferent de natura acestuia și indiferent dacă Autoritatea Contractantă și/sau Ministerul Educatiei au fost notificați asupra existenței unui asemenea prejudiciu. Ofertanții din cadrul acestei proceduri acceptă utilizarea condițiilor speciale de mai sus/clauzei suspensive, asumându-si întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în situația descrisă. Clauza suspensiva va opera pe o perioada de maxim 6 luni de la expirarea perioadei de contestatii a rezultatului procedurii. 3. In cazul in care doua sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face avand in vedere punctajul obtinut la factorii de evaluare in ordinea descrescatoare a ponderilor acestora. In situatia in care egalitatea se mentine, autoritatea contractanta are dreptul sa solicite noi propuneri financiare, si oferta castigatoare va fi desemnata cea cu propunerea financiara cea mai mica. 4. Garantia de participare se constituie pentru fiecare lot/loturi pentru care se depune oferta asa cum este specificat. Perioada de valabilitate a garantiei pentru participare: 6 luni de la termenul limita de depunere a ofertei. Modul de constituire a garantiei de participare - Garantia de participare se constituie conform prevederilor art. 154 din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Contul UNSTPB „ Universitatea Națională de Știință și Tehnologie POLITEHNICA București” – RO61TREZ7005005XXX015750 deschis la Activitatea de Trezorerie si Contabilitate Publica a Municipiului Bucuresti (ATCPMB), CUI 48467613. Garantia de participare trebuie să fie irevocabilă si neconditionata si se depune in SEAP, semnata electronic, cel mai târziu la data si ora limita stabilita pentru depunerea ofertelor, confom art. 154 din Legea nr. 98/2016, cu clarificarea eventualelor neconcordante privind forma, cuantumul si valabilitatea garantiei de participare, in maxim 3 zile lucratoare de la data limita de depunere a ofertelor, conform art. 132, pct. 3 din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare. Echivalenta leu/alta valuta se face tinand cont de cursul BNR din ziua publicarii anuntului de participare. Perioada de valabilitate a garantiei de participare trebuie sa fie cel putin egala cu perioada de valabilitate a ofertei, respectiv 6 luni. In cazul in care ofertele depuse nu sunt insotite de garantia de participare sau aceasta nu se prezinta in forma solicitata, autoritatea contractanta va avea in vedere art. 209 din Legea Nr.98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat cu art. 132 alin.(3) din HG Nr.395/2016 cu modificările și completările ulterioare. Garanția de participare se constituie prin virament bancar sau printr-un instrument de garantare emis de o instituție de credit din România sau din alt stat sau de o societate de asigurări, în condițiile legii. Garanția de participare trebuie să fie irevocabilă și să fie constituită în suma și pentru perioada de valabilitate prevăzute în documentația de atribuire. Instrumentul de garantare sau ordinul de virament se transmite în SEAP împreună cu oferta și celelalte documente ale acesteia, cel mai târziu la data și ora-limită de depunere a ofertelor. Instrumentul de garantare trebuie să prevadă că plata garanției de participare se va executa necondiționat, respectiv la prima cerere a autorității contractante, pe baza declarației acestuia cu privire la culpa persoanei garantate. În cazul participării în comun la procedura de atribuire, garanția de participare trebuie constituită în numele asocierii și să menționeze că acoperă în mod solidar toți membrii grupului de operatori economici. Garanția de participare emisă în altă limbă se va încărca în SEAP, însoțită de traducerea autorizată în limba română, urmând ca ulterior, la solicitarea autorității contractante să fie prezentată în forma originală emisă în statul de reședință. Garanția de participare, constituită de ofertantul a cărui ofertă a fost stabilită ca fiind câştigătoare, se returnează de către autoritatea contractantă în cel mult 3 zile lucrătoare de la data constituirii garanției de bună execuție în conformitate cu art. 154^1 din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare. Garanția de participare, constituită de ofertanții a căror ofertă nu a fost stabilită câștigătoare, se restituie de către autoritatea contractantă după semnarea contractului de achiziție publică cu ofertantul a cărui ofertă a fost desemnată câștigătoare, dar nu mai târziu de 3 zile lucrătoare de la data semnării contractului de achiziție publică cu ofertantul declarat câștigător. În cazul în care autoritatea contractantă se află, în situația de a anula procedura de atribuire, garanția de participare se restituie după data expirării termenului de depunere a unei contestații cu privire la această decizie, dar nu mai târziu de 3 zile lucrătoare de la această dată. După primirea comunicării privind rezultatul procedurii de atribuire, ofertanții ale căror oferte au fost declarate necâștigătoare au dreptul de a obține eliberarea garanției de participare înainte de expirarea termenului de depunere a unei contestații dacă transmit autorității contractante o solicitare în acest sens. Autoritatea contractantă va restitui garanția de participare în cel mult 3 zile lucrătoare de la primirea unei solicitări în acest sens. In cazul in care ofertele depuse nu sunt insotite de Garantia de Participare sau aceasta nu se prezinta in forma solicitata, UNSTPB va avea in vedere art. 209 din Legea Nr.98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, coroborat.cu art.132 alin. (3) din HG.Nr. 395/2016. 5. Garanția de bună execuție Garanţia de bună execuţie se constituie în termen de 5 zile lucrătoare de la data semnării contractului de achiziţie publică. Acest termen poate fi prelungit la solicitarea justificata a contractantului, fara a depasi 15 zile de la data semnarii contractului de achizitie publica Cuantumul garanției de bună execuție reprezintă 10% din prețul contractului (fără TVA) și se va constitui în conformitate cu prevederile art. 154 din Legea 98/2016. Autoritatea contractantă are dreptul de a emite pretenţii asupra garanţiei de bună execuţie, oricând pe parcursul îndeplinirii contractului de achiziţie publică, în limita prejudiciului creat, în cazul în care contractantul nu îşi îndeplineşte din culpa sa obligaţiile asumate prin contract. Anterior emiterii unei pretenţii asupra garanţiei de bună execuţie autoritatea contractantă are obligaţia de a notifica pretenţia atât contractantului, cât şi emitentului instrumentului de garantare, precizând obligaţiile care nu au fost respectate, precum şi modul de calcul al prejudiciului. În situaţia executării garanţiei de bună execuţie, parţial sau total, contractantul are obligaţia de a reîntregii garanţia în cauză raportat la restul rămas de executat. Autoritatea contractantă va elibera/restitui garanţia de bună execuţie în cel mult 14 zile de la data întocmirii procesului-verbal de recepţie a produselor care fac obiectul contractului de achiziţie publică şi/sau de la plata facturii finale, dacă nu a ridicat până la acea dată pretenţii asupra ei. 6.Declarație privind respectarea aplicării principiului DNSH pentru produsele ofertate precum si a faptului ca le va respecta în vederea implementarii contractului.
Arată mai mult
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 164-561849 (2025-08-27)
Anunt de atribuire (2026-08-20)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 81 400 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 55 846 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 52 884 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 37 104 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 21 400 RON 💰
Abordarea pentru reducerea impactului asupra mediului: Altele
Criterii privind achizițiile ecologice: Criteriile naționale privind achizițiile publice ecologice
Valoarea estimată fără TVA: 60 000 RON 💰

Atribuirea contractului

1️⃣
Se atribuie un contract/lot
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002
Numărul contractului: 30177
Data încheierii contractului: 2026-07-29 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 3
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 3
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 3
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 52 884 💰
Cea mai mică ofertă: 37 104 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 37 104 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1173174/LOT-0002/CIF: RO6491993
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0002
Numele și adresa contractantului
Nume: Starchaser
Numărul național de înregistrare: RO6491993
Adresa poștală: Strada Regina Maria, Nr. 7
Cod poștal: 240140
Orașul poștal: Ramnicu Valcea
Regiune: Vâlcea 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: itsistem@starchaser.ro 📧
Telefon: +40350416710 📞
Dimensiunea operatorului economic: Mică

2️⃣
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 20 614 💰
Cea mai mică ofertă: 18 742 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 18 742 RON 💰
Identificatorul ofertei: REF_OF: CAN1173174/LOT-0001/CIF: RO6491993
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi: LOT-0001

Informații complementare
Revizuirea organismului
URL: https://www.cnsc.ro 🌏
Sursa: OJS 2026/S 161-579662 (2026-08-20)