PRESTARI SERVICII MEDICALE UPU SMURD -2025
Spitalul Judetean Satu Mare
Spitalul Judetean de Urgenta Satu Mare, doreste achizitionarea acestor servicii din cauza deficitului major de medici din UPU. Conform normativului impus prin Ordinul Ministerului Sanatatii Nr. 1706 / 2007 privind organizarea si conducerea unitatilor si compartimentelor de primiri urgente numarul de medici necesari pentru UPU-SMURD SJUSM calculat in functie de numarul de prezentari pe an este de 32 de medici, iar noi avem pe statul de functii doar 17 medici. Din acesti 17 medici insa, din diverse motive legate de pregatirea in specialitate, starea de sanatate, sau alte aspecte, lucreaza efectiv doar 12 medici + 1 medic cu competente limitate (1 medici rezident pe post in centru universitar, 1 medic rezident an V Pediatrie in stagiu actual pe sectia de Pediatrie a SJUSM, 2 alte contracte sunt suspendate). Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2025-06-06. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-04-28.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
- • CABINET MEDICAL INDIVIDUAL DR. STANCU LAPUSTE RAMONA -ENDOCRINOLOGIE
- • DR CALINESCU ALEXANDRA-STEFANIA-MEDIC INDEPENDENT, MEDIC SPECIALIST MEDICINA DE URGENTA
- • DR ZAMFIR
- • DR. GABOR S.R.L.
- • DR. GAVRUTA TEODORA - MEDIC INDEPENDENT, MEDIC SPECIALIST MEDICINA DE URGENTA
- • DR. GHEBAN IRINA-MIHAELA - MEDIC INDEPENDENT, MEDIC SPECIALIST MEDICINA DE URGENTA
- • DR. GHIULAI ALINA-IOANA - MEDIC INDEPENDENT, MEDIC PRIMAR MEDICINA DE URGENTA
- • DRACOSTEA
- • MOBILE ANESTHESIA CARE
- • TEI MEDICAL
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2025-04-28 | Anunţ de participare |
| 2026-07-31 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: PRESTARI SERVICII MEDICALE UPU SMURD -2025
Număr de referință:
3963722_2025_PAAPD1543574
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Servicii prestate de medici specialişti 📦
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 12
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 12
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Urgenta sau ATI-36 ore
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Satu Mare 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Experienta profesionala in domeniu
Criteriul de calitate (pondere): 50
10
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Urgenta sau ATI-47 ore
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Urgenta sau ATI-49 ore
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Urgenta sau ATI-54 ore
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Urgenta sau ATI-60 ore
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Urgenta sau ATI-38 ore
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Urgenta sau ATI-40 ore
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
8️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Urgenta sau ATI-102 ore
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
9️⃣
Identificator intern:
9
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Urgenta sau ATI-132 ore
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Identificator intern:
10
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Familie cu atestat / a doua specialitate in medicina de urgenta -96 ore
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
1️⃣1️⃣
Identificator intern:
11
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Medicina de Familie cu atestat / a doua specialitate in medicina de urgenta -108 ore
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0011
1️⃣2️⃣
Identificator intern:
12
Titlu: Servicii medicale pentru UPU-SMURD in specialitatea Pediatrie-36 ore
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0012
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-06-06 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-06-06 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere):
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 150 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2025-06-06 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare:
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Motiv de excludere:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul judetean satu mare
Numărul național de înregistrare:
3963722
Adresa poștală: Strada: Ravensburg, nr. 1-3
Cod poștal: 440192
Orașul poștal: Satu Mare
Regiune: Satu Mare 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Violeta Marcus
E-mail: achizitiispital@yahoo.com 📧
Telefon: +40 261748207 📞
Fax: +40 261727259 📠
URL: https://www.sjusm.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100195015 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 084-279615 (2025-04-28)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 4 788 000 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 3 489 000 RON 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 4 320 000 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 111 000 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 111 000 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 216 000 RON 💰
282 000 RON 💰
294 000 RON 💰
324 000 RON 💰
360 000 RON 💰
228 000 RON 💰
240 000 RON 💰
612 000 RON 💰
792 000 RON 💰
576 000 RON 💰
648 000 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Numărul contractului:
9284
Data încheierii contractului: 2026-04-29 📅
Contractul este atribuit în baza unui acord-cadru ✅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 111 000 💰
Cea mai mică ofertă: 111 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 324 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 324 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 111 000 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1149794/LOT-0004/CIF: 48925664
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0004
Numele și adresa contractantului
Nume: Dr. gavruta teodora - medic independent, medic specialist medicina de urgenta
Numărul național de înregistrare:
48925664
Adresa poștală: Strada Ioan Slavici, Nr. FN
Cod poștal: 417495
Orașul poștal: Sanmartin
Regiune: Bihor 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: contactvalidat@gmail.com 📧
Telefon: +40 754470492 📞
URL: https://www.onrc.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 324 000 RON 💰
15 000 RON 💰
108 000 RON 💰
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
Cea mai mare ofertă: 396 000 💰
Cea mai mică ofertă: 396 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 792 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 792 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 396 000 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1149794/LOT-0009/CIF: 51735511
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0009
Numele și adresa contractantului
Nume: Dr calinescu alexandra-stefania-medic independent, medic specialist medicina de urgenta
Numărul național de înregistrare:
51735511
Adresa poștală: Strada George Emil Palade, Nr. 110
Cod poștal: 410092
Orașul poștal: Oradea
E-mail: stefania.ale9@yahoo.com 📧
Telefon: 40746660361 📞
URL: https://site.ro 🌏
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 216 000 RON 💰
792 000 RON 💰
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0011
Cea mai mare ofertă: 3 000 💰
Cea mai mică ofertă: 3 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 648 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 648 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 3 000 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1149794/LOT-0011/CIF: 35887925
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0011
Numele și adresa contractantului
Nume: Cabinet medical individual dr. stancu lapuste ramona -endocrinologie
Numărul național de înregistrare:
35887925
Adresa poștală: Strada Karoli Gaspar, Nr. 1
Cod poștal: 440227
Orașul poștal: Satu Mare
Regiune: Satu Mare 🏙️
E-mail: ramona.lapuste@yahoo.com 📧
Telefon: +04 0743041775 📞
URL: https://www.website.com/ 🌏
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 273 000 RON 💰
648 000 RON 💰
372 000 RON 💰
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Cea mai mare ofertă: 6 000 💰
Cea mai mică ofertă: 6 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 282 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 282 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 6 000 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1149794/LOT-0002/CIF: 51313657
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Numele și adresa contractantului
Nume: Dr. gheban irina-mihaela - medic independent, medic specialist medicina de urgenta
Numărul național de înregistrare:
51313657
Adresa poștală: Strada VESTULUI, Nr. 13
Cod poștal: 417515
Orașul poștal: Santandrei
E-mail: gimmimsmu@gmail.com 📧
Telefon: +40747104827 📞
URL: http://website.ro 🌏
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 282 000 RON 💰
81 000 RON 💰
195 000 RON 💰
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Cea mai mare ofertă: 54 000 💰
Cea mai mică ofertă: 54 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 294 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 294 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 54 000 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1149794/LOT-0003/CIF: 51313630
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0003
Numele și adresa contractantului
Nume: Dr. ghiulai alina-ioana - medic independent, medic primar medicina de urgenta
Numărul național de înregistrare:
51313630
Adresa poștală: Strada Milcovului, Nr. 9
Cod poștal: 410389
E-mail: alinaioanaa25@gmail.com 📧
Telefon: +40741541923 📞
URL: http://www.site.ro 🌏
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 294 000 RON 💰
84 000 RON 💰
156 000 RON 💰
6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
Cea mai mare ofertă: 105 000 💰
Cea mai mică ofertă: 105 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 360 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 360 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 105 000 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1149794/LOT-0005/CIF: 51244930
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0005
Numele și adresa contractantului
Nume: Dracostea
Numărul național de înregistrare:
51244930
Adresa poștală: Strada GHEORGHE DOJA, Nr. 104
Cod poștal: 410163
E-mail: dracostea25@gmail.com 📧
Telefon: +40735416927 📞
URL: http://www.website.ro 🌏
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 360 000 RON 💰
36 000 RON 💰
219 000 RON 💰
7️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
Cea mai mare ofertă: 216 000 💰
Cea mai mică ofertă: 216 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 576 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 576 000 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1149794/LOT-0010/CIF: 49304746
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0010
Numele și adresa contractantului
Nume: Dr. gabor s.r.l.
Numărul național de înregistrare:
49304746
Adresa poștală: Strada Moise Sora Novac, Nr. 23A
Cod poștal: 440020
E-mail: biroueficient@gmail.com 📧
Telefon: +40 745410402 📞
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 576 000 RON 💰
8️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Valoarea maximă a acordului-cadru: 216 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 216 000 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1149794/LOT-0001/CIF: 50809181
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
Numele și adresa contractantului
Nume: Mobile anesthesia care
Numărul național de înregistrare:
50809181
Adresa poștală: Strada PRINCIPALA, Nr. 74
Cod poștal: 447116
Orașul poștal: Apateu
E-mail: mobileanesthesia24@gmail.com 📧
Telefon: 0748375145 📞
URL: https://aurora-sm.ro/new/ 🌏
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 63 000 RON 💰
9️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
Cea mai mare ofertă: 612 000 💰
Cea mai mică ofertă: 612 000 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 612 000 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 612 000 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 612 000 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1149794/LOT-0008/CIF: 48099694
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0008
Numele și adresa contractantului
Nume: Dr zamfir
Numărul național de înregistrare:
48099694
Adresa poștală: Strada Vlaicu Aurel, Nr. 148
Cod poștal: 400581
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Regiune: Cluj 🏙️
E-mail: newgodfather21@gmail.com 📧
Telefon: 0748 629 480 📞
URL: https://www.listafirme.ro 🌏
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 144 000 RON 💰
1️⃣0️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0012
La fel ca: Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1149794/LOT-0012/CIF: 46747730
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0012
Numele și adresa contractantului
Nume: Tei medical
Numărul național de înregistrare:
46747730
Adresa poștală: Strada Gheorghe Popa de Teius, Nr. 38
Cod poștal: 317341
Orașul poștal: Galsa
Regiune: Arad 🏙️
E-mail: teimedical19@gmail.com 📧
Telefon: 0771008953 📞
URL: https://www.teimedical.ro 🌏
1️⃣1️⃣
Informații privind neremunerarea
Nu s-a primit nicio ofertă sau cerere de participare sau toate au fost respinse
Motivul pentru care nu a fost ales un câștigător: Nu a fost primit(ă) nicio ofertă, nicio cerere de participare și niciun proiect
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 0
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 0
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 0
1️⃣2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
Informații complementare
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Spitalul judetean satu mare
Numărul național de înregistrare:
3963722_3
Adresa poștală: Strada: Ravensburg, nr. 1-3
Cod poștal: 440192
Orașul poștal: Satu Mare
Regiune: Satu Mare 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Violeta Marcus
E-mail: achizitiispital@yahoo.com 📧
Telefon: +40 261748207 📞
Fax: +40 261727259 📠
URL: https://www.sjusm.ro 🌏
Sursa: OJS 2026/S 147-534918 (2026-07-31)
- Servicii de sănătate şi servicii de asistenţă socială (5 noi achiziții publice)