Servicii bancare pentru procesarea plăților cu cardul în mediul online destinate achiziționării titlurilor de stat prin Programul TEZAUR
C.N.Posta Romana S.A.
Achiziţia de servicii bancare în vederea intermedierii vânzării în mediul Online, colectării subscrierilor şi efectuării plăţilor aferente titlurilor de stat destinate populației prin intermediul Companiei Naţionale Poșta Română S.A., în cadrul Programului Tezaur, conform prevederilor caietului de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.elicitatie.ro/pub). Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. (cu respectarea art.173, alin.1 din Legea nr.99/2016).
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2025-08-21. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-07-09.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
- • CEC Bank
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2025-07-09 | Anunţ de participare |
| 2026-08-07 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Servicii bancare pentru procesarea plăților cu cardul în mediul online destinate achiziționării titlurilor de stat prin Programul TEZAUR
Număr de referință:
CNPR nr. RO427410-2025-358.01
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Servicii bancare 📦
Valoarea estimată fără TVA: 19 980 000 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 9 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 95
Criteriul de calitate (denumire): Timp de raspuns de la momentul notificarii prestatorului cu privire la existenta unui incident, in ore
Criteriul de calitate (pondere): 5
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/25/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-08-21 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-08-21 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2025-08-21 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Condiții de ofertare
Contractul conține condiții de executare ✅
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Lista și o scurtă descriere a criteriilor de selecție:
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează: Conform documentatiei de atribuire.
Condiții legate de contract
Condiții de executare a contractului: Conform prevederilor documentatiei de atribuire
Condiții de participare
Motiv de excludere:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: C.n.posta romana s.a.
Numărul național de înregistrare:
RO 427410
Adresa poștală: Strada: Dacia, nr. 140
Cod poștal: 020065
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: posta posta
E-mail: licitatii@ro.post 📧
Telefon: +40 791746504 📞
Fax: +40 212007411 📠
URL: https://www.posta-romana.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Servicii poștale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100197894 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 131-453992 (2025-07-09)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 10 756 800 RON 💰
Atribuirea contractului
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
140/2157; GN1B/5003
Data încheierii contractului: 2025-10-23 📅
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 10 756 800 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1156763/CIF: RO361897
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Numele și adresa contractantului
Nume: CEC Bank
Numărul național de înregistrare:
RO361897
Adresa poștală: Strada Calea Victoriei, Nr. 13, Sector: 3
Cod poștal: 030022
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: ionel.voinea@cec.ro 📧
Telefon: +40 213111119 📞
Fax: +40 213110726 📠
URL: https://www.cec.ro 🌏
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Telefon: +40 736705118 📞
Fax: +40 212009410 📠
Informații complementare
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: C.n.posta romana s.a.
Numărul național de înregistrare:
RO 427410_3
Adresa poștală: Strada: Dacia, nr. 140
Cod poștal: 020065
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: posta posta
E-mail: licitatii@ro.post 📧
Telefon: +40 736705118 📞
Fax: +40 212009410 📠
URL: https://www.posta-romana.ro 🌏
Modificări
Alte informații suplimentare
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul secțiunii: Result
Valoare nouă
Text:
- Servicii financiare şi de asigurare (13 noi achiziții publice)