Închiriere autovehicule transport mixt, persoane şi materiale, cu şofer, pentru subunitatile Sucursalei Miniere Târgu – Jiu, respectiv Unitatea Minieră de Cariere Rovinari, Unitatea Minieră de Cariere Roşia-Peşteana, Unitatea Minieră de Cariere Motru, Unitatea Minieră de Cariere Jilţ si U.P.R.U.M. Rovinari (2026)
Societatea Complexul Energetic Oltenia SA
Tehnologia de lucru in flux continuu in cadrul exploatărilor miniere la zi presupune deplasarea personalului muncitor la punctele de lucru din cadrul unităților miniere si a formațiilor specializate, la utilajele conducătoare (excavatoare cu rotor, maşini de haldat cu braţ in consolă, KSS şi AsG în depozitele de cărbune, etc) din cadrul fluxului tehnologic. Transportul cu autovehiculele solicitate presupune transportul personalului la diversele puncte de lucru răspândite in perimetrele miniere, precum si asigurarea la timp, a materialelor (piese de schimb) şi sculelor necesare intervențiilor, la punctele de lucru, zilnic, desfășurat la 1-3 schimburi, în cadrul programului de lucru de 5-7 zile/săptămână. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturos solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunerea a ofertelor: 20.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-04-21. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-03-13.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce? Unde?- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-03-13 | Anunţ de participare |
| 2026-07-24 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Închiriere autovehicule transport mixt, persoane şi materiale, cu şofer, pentru subunitatile Sucursalei Miniere Târgu – Jiu, respectiv Unitatea Minieră de Cariere Rovinari, Unitatea Minieră de Cariere Roşia-Peşteana, Unitatea Minieră de Cariere Motru, Unitatea Minieră de Cariere Jilţ si U.P.R.U.M. Rovinari (2026)
Număr de referință:
30267310-2026-609.1
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Închiriere de vehicule de transport de mărfuri cu şofer 📦
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 17
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 17
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Rovinari, tracţiune integrală cu 3 axe motoare
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Gorj 🏙️
Durata: 12 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 90
Criteriul de calitate (denumire): Vechimea medie a parcului de vehicule ofertat
Criteriul de calitate (pondere): 10
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Rovinari, tracţiune integrală, Pmin 100/136 kw/cp
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru U.M.C. Rovinari, tracţiune integrală, Pmin. 100/136 kw/cp
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Rovinari, tracţiune simplă, Pmin. 135/183 kw/cp, >8+1 locuri
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Rovinari, Pmin. 100/136 kw/cp
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Roşia - Peşteana, tracţiune integrală cu 3 axe motoare
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Roşia - Peşteana, tracţiune integrală, Pmin 100/136 KW/CP
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
8️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Roşia - Peşteana, tracţiune simplă, P 135/183 kw/cp, >8+1 locuri
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
9️⃣
Identificator intern:
9
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Jilţ, tracţiune integrală cu 3 axe motoare
Locul principal sau locul de desfășurare: Bazinul minier Jilţ (com. Mătăsari), Complexul Energetic Oltenia S.A.
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Identificator intern:
10
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Jilţ, tracţiune integrală cu 3 axe motoare, 6x6
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
1️⃣1️⃣
Identificator intern:
11
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Jilţ, tracţiune integrală, Pmin. 100/136 kw/cp
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0011
1️⃣2️⃣
Identificator intern:
12
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Motru, tracţiune integrală cu 3 axe motoare, 6x6
Locul principal sau locul de desfășurare: Bazinul minier Motru, Complexul Energetic Oltenia S.A.
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0012
1️⃣3️⃣
Identificator intern:
13
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Motru, tracţiune integrală cu 3 axe motoare
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0013
1️⃣4️⃣
Identificator intern:
14
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Motru, tracţiune integrală, Pmin. 100/136 kw/cp
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0014
1️⃣5️⃣
Identificator intern:
15
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UMC Motru, tracţiune integrală, Pmin. 100/136 kw/cp (> 6 locuri)
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0015
1️⃣6️⃣
Identificator intern:
16
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru UPRUM Rovinari, tracţiune integrală cu 3 axe motoare
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0016
1️⃣7️⃣
Identificator intern:
17
Titlu: Autovehicule transport mixt, materiale si persoane, cu şofer, pentru U.P.R.U.M. Rovinari, Pmin 100/136 kw/cp
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0017
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/25/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-04-21 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-04-21 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Comisia de analiza si evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-04-21 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Comisia de analiza si evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Condiții de ofertare
Contractul conține condiții de executare ✅
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Facilități de studiu, tehnice și de cercetare
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Depozite și garanții solicitate:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA
Numărul național de înregistrare:
RO30267310
Adresa poștală: Strada: Alexandru Ioan Cuza, nr. 5
Cod poștal: 210140
Orașul poștal: Targu Jiu
Regiune: Gorj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Ovidiu popescu
E-mail: ovidiu.popescu@ceoltenia.ro 📧
Telefon: +40 372819778 📞
Fax: +40 253227280 📠
URL: https://www.ceoltenia.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Electricitate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100205887 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 052-179795 (2026-03-13)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 21075735.5 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 19957255.5 RON (framework approximate) 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 19718318.25 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 292 040 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 270 480 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 825 840 RON 💰
1 782 384 RON 💰
1 566 432 RON 💰
723 209 RON 💰
556 960 RON 💰
2024980.5 RON 💰
1 593 072 RON 💰
2 032 565 RON 💰
1 770 222 RON 💰
1 118 480 RON 💰
1 295 040 RON 💰
1 581 084 RON 💰
836 155 RON 💰
1 340 640 RON 💰
1 454 392 RON 💰
292 040 RON 💰
282 240 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0016
Numărul contractului:
919/CEOSM
Data încheierii contractului: 2026-07-17 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 2
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 2
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 2
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 292 040 💰
Cea mai mică ofertă: 270 480 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 270 480 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 292 040 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 270 480 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0016/CIF: RO 26130306
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0016
Numele și adresa contractantului
Nume: Uzina ROMINEX
Numărul național de înregistrare:
RO 26130306
Adresa poștală: Strada soseaua viilor, Nr. 38, Sector: 5
Cod poștal: 050151
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: urominex@gmail.com 📧
Telefon: +40 753105200 📞
Fax: +40 0353814464 📠
URL: http://www.uzinarominex 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 825 840 💰
Cea mai mică ofertă: 761 571 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 761 571 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 825 840 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 761 571 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0001/CIF: RO 26130306
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 1 782 384 💰
Cea mai mică ofertă: 1 782 384 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 782 384 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 782 384 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 782 384 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0002/CIF: 44065303
Responsabil parte ofertantă ✅
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Informații despre licitații
Contractul a fost atribuit unui grup de operatori economici ✅
Numele și adresa contractantului
Nume: Romferex import export
Numărul național de înregistrare:
RO 14060088
Adresa poștală: Strada SAT GAVANESTI, Nr. -
Cod poștal: 217048
Orașul poștal: Balesti
Regiune: Gorj 🏙️
E-mail: romferex@yahoo.com 📧
Telefon: 0721263508 📞
Fax: +40 253211717 📠
URL: https://www.romferex.ro 🌏
Nume: Gl broeligid serv com
Numărul național de înregistrare:
44065303
Adresa poștală: Strada Mihai Bravu, Nr. 327, Sector: 3
Cod poștal: 030312
E-mail: gl_broeligid_serv@yahoo.com 📧
Telefon: +40 769278430 📞
URL: http://www.glbroeligid.ro/ 🌏
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 1 918 893 💰
Cea mai mică ofertă: 1 918 893 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 918 893 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 2 032 565 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 918 893 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0008/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0008
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Cea mai mare ofertă: 2024980.5 💰
Cea mai mică ofertă: 2024980.5 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 2024980.5 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 2024980.5 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2024980.5 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0006/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0006
6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Cea mai mare ofertă: 684 129 💰
Cea mai mică ofertă: 684 129 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 684 129 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 723 209 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 684 129 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0004/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0004
7️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
Cea mai mare ofertă: 1 593 072 💰
Cea mai mică ofertă: 1 593 072 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 593 072 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 593 072 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 593 072 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0007/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0007
8️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Cea mai mare ofertă: 1 566 432 💰
Cea mai mică ofertă: 1 566 432 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 566 432 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 566 432 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 566 432 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0003/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0003
9️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0017
Cea mai mare ofertă: 282178.75 💰
Cea mai mică ofertă: 282178.75 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 282178.75 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 282 240 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 282178.75 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0017/CIF: RO6068862
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0017
Numele și adresa contractantului
Nume: Lousiana com
Numărul național de înregistrare:
RO6068862
Adresa poștală: Strada Principala, Nr. 177
Cod poștal: 217080
Orașul poștal: Bolbosi
E-mail: lucianpuiu@ymail.com 📧
Telefon: +40 760654200 📞
1️⃣0️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0011
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 1 295 040 💰
Cea mai mică ofertă: 1 295 040 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 295 040 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 295 040 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 295 040 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0011/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0011
1️⃣1️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0013
Cea mai mare ofertă: 836 155 💰
Cea mai mică ofertă: 836 155 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 836 155 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 836 155 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 836 155 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0013/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0013
1️⃣2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
Cea mai mare ofertă: 1 770 222 💰
Cea mai mică ofertă: 1 770 222 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 770 222 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 770 222 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 770 222 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0009/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0009
1️⃣3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0012
Cea mai mare ofertă: 1 581 084 💰
Cea mai mică ofertă: 1 581 084 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 581 084 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 581 084 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 581 084 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0012/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0012
1️⃣4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0014
Cea mai mare ofertă: 1 340 640 💰
Cea mai mică ofertă: 1 340 640 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 340 640 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 340 640 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 340 640 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0014/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0014
1️⃣5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0015
Cea mai mare ofertă: 1 454 392 💰
Cea mai mică ofertă: 1 454 392 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 454 392 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 454 392 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 454 392 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0015/CIF: 44065303
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0015
1️⃣6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
Cea mai mare ofertă: 556 665 💰
Cea mai mică ofertă: 556 665 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 556 665 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 556 960 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 556 665 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171928/LOT-0005/CIF: RO6068862
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0005
1️⃣7️⃣
Informații privind neremunerarea
Nu s-a primit nicio ofertă sau cerere de participare sau toate au fost respinse
Motivul pentru care nu a fost ales un câștigător: Nu a fost primit(ă) nicio ofertă, nicio cerere de participare și niciun proiect
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 0
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 0
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 0
Sursa: OJS 2026/S 142-516707 (2026-07-24)