Soluție informatică e-FLOW
Inspectoratul General al Politiei Romane
Se intenționează achiziționarea a 1 cpl. - Soluție informatică e-FLOW, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini și specificatia tehnică anexată, în cadrul proiectului cu titlul „IS11B – Dezvoltarea platformei e-FLOW în cadrul Centrului de Cooperare Polițienească Internațională”. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-03-10. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-02-03.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce? Unde?- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-02-03 | Anunţ de participare |
| 2026-02-03 | Anunţ de participare |
| 2026-08-19 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Soluție informatică e-FLOW
Număr de referință:
4453144/2026/3910178
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Pachete software şi sisteme informatice 📦
Valoarea estimată fără TVA: 4164454.54 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice: Soluție informatică e-FLOW – 1 cpl.
Informații suplimentare:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 12 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 60
Criteriul de calitate (denumire): Experiența profesională a personalului propus
Criteriul de calitate (pondere): 30
Criteriul de calitate (denumire): Garanție, mentenanță și suport tehnic
Criteriul de calitate (pondere): 10
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-03-10 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-03-10 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Comisia de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-03-10 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Comisia de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Inspectoratul general al politiei romane
Numărul național de înregistrare:
4453144
Adresa poștală: Strada: Mihai Vodă, nr. 6
Cod poștal: 050041
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Andrei Movilă
E-mail: andrei.movila@politiaromana.ro 📧
Telefon: +40 212082525 📞
Fax: +40 213174965 📠
URL: https://www.politiaromana.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Activitate principală
Ordine și siguranță publică
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100204564 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Inspectoratul general al politiei romane
Numărul național de înregistrare:
4453144_3
Adresa poștală: str. Mihai Vodă nr. 6, sector 5
Cod poștal: 050041
E-mail: achizitii@politiaromana.ro 📧
Telefon: +40 212082525 📞
Fax: +40 213174965 📠
URL: https://www.politiaromana.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 025-086066 (2026-02-03)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 4164454.54 RON 💰
Descriere
Informații suplimentare:
Preț (pondere): 40
Procedura
Condiții de ofertare
Termenul-limită pentru solicitarea de informații suplimentare: 2026-02-18 15:00:00.0000000 📅
Autoritatea contractantă
Comunicare
Documente URL: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Valoare nouă
Text:
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: 4cf6cf1a-9f2a-495b-93b9-8e31ce6c9883-01
Sursa: OJS 2026/S 032-108292 (2026-02-03)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 4164454.54 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 1 600 000 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 3 956 232 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 1 600 000 💰
Atribuirea contractului
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
3.918.189
Data încheierii contractului: 2026-08-19 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 9
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 9
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 9
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 3 956 232 💰
Cea mai mică ofertă: 1 600 000 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 600 000 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1173141/CIF: 27181987
Responsabil parte ofertantă ✅
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Informații despre licitații
Contractul a fost atribuit unui grup de operatori economici ✅
Numele și adresa contractantului
Nume: Arlechin total distribution
Numărul național de înregistrare:
27181987
Adresa poștală: Strada Iernii, Nr. 14, Sector: 2
Cod poștal: 020749
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@arlechin.com 📧
Telefon: +40 727320117 📞
URL: https://www.domeniu.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
Nume: Tara interactive
Numărul național de înregistrare:
RO43699
Adresa poștală: Strada Protopopescu Pache, Nr. 41, Sector: 2
Cod poștal: 021406
E-mail: licitatii@tarainteractive.com 📧
Telefon: +40 745142011 📞
URL: https://www.tarainteractive.com 🌏
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
E-mail: achizitii@politiaromana.ro 📧
Sursa: OJS 2026/S 161-580288 (2026-08-19)
- Pachete software şi sisteme informatice (>20 noi achiziții publice)
- Diverse pachete software şi sisteme informatice (4)
- Pachete software de comunicaţii şi multimedia (1)
- Pachete software pentru baze de date şi operare
- Pachete software pentru creare de documente, pentru desen, imagistică, planificare şi productivitate (2)
- Pachete software pentru industrie (2)
- Pachete software pentru reţele, internet şi intranet (6)
- Pachete software pentru tranzacţii comerciale şi personale (1)
- Sisteme de informare şi servere (10)
- Utilitare pentru pachete software (8)