Achizitionarea de Paine si produse de panificatie

Spitalul Municipal Dej

Achizitionarea de paine si produse de panificatie :7 loturi conform caietului de sarcini: franzela alba 300 gr franzela neagra 300 gr. baton cu gem 80 gr. cuib viespe 100 gr franzela alba fara sare 300 gr. cozonac 500 gr branzoaica 100 gr .Termen de raspuns al autoritatii contractante la solicitari de clarificari /informatii suplimentare este de 11 zile.Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile.

Termen limită

Deadline 2026-10-06

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2026-08-31 Anunţ de participare
Anunţ de participare (2026-08-31)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Achizitionarea de Paine si produse de panificatie
Număr de referință: 11/2026
Scurtă descriere:
Achizitionarea de paine si produse de panificatie :7 loturi conform caietului de sarcini: franzela alba 300 gr franzela neagra 300 gr. baton cu gem 80 gr. cuib viespe 100 gr franzela alba fara sare 300 gr. cozonac 500 gr branzoaica 100 gr .Termen de raspuns al autoritatii contractante la solicitari de clarificari /informatii suplimentare este de 11 zile.Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile.
Arată mai mult
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Pâine 📦
Valoarea estimată fără TVA: 913 500 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 7
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 7

1️⃣
Identificator intern: 1
Titlu: FRANZELA ALBA 300 G
Valoarea estimată fără TVA: 312 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 52000 lei
Locul principal sau locul de desfășurare: Blocul alimentar
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Cluj 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001

2️⃣
Identificator intern: 2
Titlu: -FRANZELA NEAGRA 300 G
Valoarea estimată fără TVA: 156 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 26000 lei
Locul principal sau locul de desfășurare: Blocull alimentar
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002

3️⃣
Identificator intern: 3
Titlu: -BATON CU GEM 80g/buc
Valoarea estimată fără TVA: 129 600 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 8400 lei
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0003

4️⃣
Identificator intern: 4
Titlu: -CUIB DE VIESPE 100 g /buc
Descrierea achiziției publice:
Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 8400 lei
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0004

5️⃣
Identificator intern: 5
Titlu: -Cozonzc cu nuca,mac 0.500g/buc
Valoarea estimată fără TVA: 7 500 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1200 lei
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0005

6️⃣
Identificator intern: 6
Titlu: -FRANZELA ALBA Fara Sare 300 G
Valoarea estimată fără TVA: 78 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1625 lei
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0006

7️⃣
Identificator intern: 7
Titlu: -Branzoaica 100 g/buc.
Valoarea estimată fără TVA: 100 800 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Cantitatile minime si maxime sunt cele prevazute in caietul de sarcini.Valoare estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 5880 lei
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0007

Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-10-06 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-10-06 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică
Data deschiderii: 2026-10-06 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru profesional relevant
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Ofertantii terti sustinatori si subcontractanti nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.164,165,167 din Legea nr.98/2016.Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei ;se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor.Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate la solicitarea autoritatii contractante doar de catre ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor.Aceste documente pot fi:Certificate constatatoare privind lipsa datoriilor restante cu privire la plata impozitelor,taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat (buget loca,buget de stat etc.)la momentul depunerii; cazierul judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare de conducere sau de supraveghere a respectivului operator economic sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv,dupa caz documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute in art.166 alin.2,art.167 alin.2 art.171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice;alte documente edificatoare,dupa caz.Persoanele cu functii de decizie din cadrul autoritatii contractante in ceeea ce priveste organizarea, derularea si finalizarea procedurii sunt:Pandrea Mihai manager, dr.Antonela Nicoara dir.med. Ec.Dalalalu Roxana dir.fin.cont, Jur.Cecilia Susca cons.Jur, Ec.Pop Simona sef.bir.administrativ, Ec.Prunean Corina sef.bir achizitii, Ec.Damian Claudia sef. bir. RU , Ec.Bogdan Claudia, as.Muresan Zena, as.Moldovan Smaranda Mihaela ,Ec.Campan Simona Carmen, As. Suarasan Alexandrina Maria..
Arată mai mult
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Ofertantii trebuie sa demonstreze ca au o forma de inregistrare in conditiile legii din tara de rezidenta.Sa reiasa ca ofertantul este legal constituit, ca nu se afla in nici una din situatiile de anulare a constituirii si are capacitatea profesionala de a realiza activitatile care fac obiectul contractului.Modalitate de indeplinire:Completare DUAE urmand ca documentul justificativ,respectiv Certificat ONRC sau pentru ofertantii straini document echivalent emis in tara de rezidenta, sa fie prezentat la solicitarea autoritatii contractante de catre ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor, in termen de valabilitate la data prezentarii acestuia,copie lizibila semnata si stampilata pentru conformitate cu originalul
Arată mai mult
Criteriu de selecție: Certificate emise de institutele de control al calității
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
-Autorizatie sanitar veterinara a ofertantului emisa de Autoritatea sanitar veterinara in baza ord. 111/2008; se va prezenta copia lizibila dupa Autorizatie sanitar veterinara a ofertantului. - Certificat HACCP sau Certificat ISO 22000: 2005 al ofertantului , se va prezenta copia lizibila dupa Certificat HACCP sau certificat ISO 22000: 2005 Completare DUAE urmand ca documentele sa fie prezentate la solicitarea autoritatii contractante de catre ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor, in termen de valabilitate la data prezentarii acestora,copie lizibila semnata si stampilata pentru conformitate cu originalul
Arată mai mult
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Descrierea motivelor de excludere:
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Arată mai mult
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Operatorul economic a încălcat legislația privind
protecția mediului.
securitatea socială.
dreptul muncii.
Descriere momentan indisponibilă – necesită completare manuală.
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.

Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul Municipal Dej
Numărul național de înregistrare: 4305997
Adresa poștală: Strada: 1 MAI, nr. 14-16
Cod poștal: 405200
Orașul poștal: Dej
Regiune: Cluj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Mihai gheorghita pandrea
E-mail: achizitii@spitaldej.ro 📧
Telefon: +40 0264212640 📞
Fax: +40 0264211341 📠
URL: https://www.spitaldej.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Agenţie/birou regional sau local
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211558 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie

Informații complementare
Informații suplimentare
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.Pentru ofertele financiare situate pe primul loc la pret egal autoritatea contractanta va solicita ofertantilor prin intermediul SICAP incarcarea electronica de documente care contin noi preturi,contractul urmand a fi atribuit ofertantului care va prezenta pretul cel mai scazut
Arată mai mult
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare: Conform prevederilor art 8 din Legea 101/2016
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 168-600359 (2026-08-31)