Acord-cadru: Conserve, oua si paine
SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA "SFANTA CHIRIACHI" VASLUI
Achizitia de: Conserve, oua si paine Lot 1 - Oua Lot 2 - Paine feliata alba 400g Lot 3 - Pasta tomate Lot 4 - Ghiveci pebtru gatit Lot 5 - Zarzavat pentru ciorbe Lot 6 - Tocana de legume Lot 7 - Gem de fructe Lot 8 - Castraveti in otet Lot 9 - Gogosari in otet Cantitatile necesare sunt specificate in caietul de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informatii suplimentare in a-11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor conform art. 161 din Legea nr. 98/2016; prevederile art. 8 alin (2) din HG nr. 419/2018.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-07-03. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-05-29.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Dulceţuri şi marmelade; jeleuri de fructe; piureuri şi paste de fructe sau de fructe cu coajă lignifiată › Dulceţuri
- • Legume transformate › Legume în conservă şi/sau la cutie
- • Produse de origine animală › Ouă
- • Produse de panificaţie › Pâine
- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Nord-Est › Vaslui
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-05-29 | Anunţ de participare |
| 2026-07-02 | Anunţ de participare |
| 2026-07-29 | Anunţ de participare |
| 2026-08-11 | Anunt de atribuire |
| 2026-08-19 | Anunţ de participare |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Acord-cadru: Conserve, oua si paine
Număr de referință:
3551942_2026_PAAPD1621327
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Legume în conservă şi/sau la cutie 📦
Valoarea estimată fără TVA: 2 487 600 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 9
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 9
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Oua
Valoarea estimată fără TVA: 316 800 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare:
Locul de desfășurare: Vaslui 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Lantul de aprovizionare
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): Realizarea unei etape de productie in regiunea de dezvoltare Nord-Est (judetele Vaslui, Bacau, Neamt, Iasi, Suceava, Botosani)
Distanța de la locul de producție până la locul de consum
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Paine alba feliata 400g
Valoarea estimată fără TVA: 739 200 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Pasta de tomate
Valoarea estimată fără TVA: 150 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Criteriul de calitate (denumire): Distanța de la locul de producție / depozitare până la locul de consum
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: Ghiveci pentru gatit
Valoarea estimată fără TVA: 324 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: Zarzavat pentru ciorbe
Valoarea estimată fără TVA: 367 200 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: Tocana de legume
Valoarea estimată fără TVA: 110 400 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: Gem de fructe
Valoarea estimată fără TVA: 138 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
8️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: Castraveti in otet
Valoarea estimată fără TVA: 192 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
9️⃣
Identificator intern:
9
Titlu: Gogosari in otet
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-07-03 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-07-03 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-07-03 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul judetean de urgenta "sfanta chiriachi" vaslui
Numărul național de înregistrare:
3551942
Adresa poștală: Strada: Ştefan cel Mare, nr. 233
Cod poștal: 730006
Orașul poștal: Vaslui
Regiune: Vaslui 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Rodica Tunaru
E-mail: rodicatunaru@yahoo.com 📧
Telefon: +40 335411630 📞
Fax: +40 235312111 📠
URL: https://www.sjuvaslui.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100208386 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 103-372391 (2026-05-29)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2 487 600 RON 💰
Descriere
316 800 RON 💰
739 200 RON 💰
150 000 RON 💰
324 000 RON 💰
367 200 RON 💰
110 400 RON 💰
138 000 RON 💰
192 000 RON 💰
Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Valoare nouă
Text: IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor - data
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
LOT-0005
LOT-0006
LOT-0007
LOT-0008
LOT-0009
Valoare nouă
Text:
Contestatie CNSC privind factorii de evaluare din caietul de sarcini.
Principalul motiv al modificării: Informații actualizate
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: b1ca0144-02a9-4d26-a783-77606d70adb3-01
Sursa: OJS 2026/S 126-459600 (2026-07-02)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2 487 600 RON 💰
Descriere
316 800 RON 💰
739 200 RON 💰
150 000 RON 💰
324 000 RON 💰
367 200 RON 💰
110 400 RON 💰
138 000 RON 💰
192 000 RON 💰
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Motiv de excludere:
+ încă 20
Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Valoare nouă
Text: IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor - data
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
LOT-0005
LOT-0006
LOT-0007
LOT-0008
LOT-0009
Valoare nouă
Text:
Contestatie CNSC privind factorii de evaluare din caietul de sarcini.
Principalul motiv al modificării: Informații actualizate
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: b1ca0144-02a9-4d26-a783-77606d70adb3-01
Sursa: OJS 2026/S 145-527978 (2026-07-29)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2 487 600 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 1 056 000 RON (framework approximate) 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 810 720 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 242 880 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 242 880 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 316 800 RON 💰
739 200 RON 💰
150 000 RON 💰
324 000 RON 💰
367 200 RON 💰
110 400 RON 💰
138 000 RON 💰
192 000 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Numărul contractului:
603
Data încheierii contractului: 2026-08-03 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 242 880 💰
Cea mai mică ofertă: 242 880 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 242 880 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 316 800 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 242 880 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172792/LOT-0001/CIF: RO17975603
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
Numele și adresa contractantului
Nume: Filvas servcom
Numărul național de înregistrare:
RO17975603
Adresa poștală: Strada Peneş Curcanu, Nr. 237
Cod poștal: 730159
Orașul poștal: Vaslui
Regiune: Vaslui 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: cip_1994@yahoo.com 📧
Telefon: +40 744184904 📞
Fax: +40 335411481 📠
Dimensiunea operatorului economic: Mică
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 2
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 2
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 2
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 567 840 💰
Cea mai mică ofertă: 524 160 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 567 840 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 739 200 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 567 840 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172792/LOT-0002/CIF: RO32174056
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Numele și adresa contractantului
Nume: UDI - PANIF 2001
Numărul național de înregistrare:
RO32174056
Adresa poștală: Strada Traian, Nr. 241
Cod poștal: 730162
E-mail: udi_2001_aluminiu@yahoo.com 📧
Telefon: +40 749101423 📞
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
7️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
8️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
9️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Sursa: OJS 2026/S 154-559577 (2026-08-11)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2 487 600 RON 💰
Descriere
316 800 RON 💰
739 200 RON 💰
150 000 RON 💰
324 000 RON 💰
367 200 RON 💰
110 400 RON 💰
138 000 RON 💰
192 000 RON 💰
Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Valoare nouă
Text: IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor - data
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
LOT-0005
LOT-0006
LOT-0007
LOT-0008
LOT-0009
Valoare nouă
Text:
Contestatie CNSC privind factorii de evaluare din caietul de sarcini.
Principalul motiv al modificării: Informații actualizate
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: b1ca0144-02a9-4d26-a783-77606d70adb3-01
Sursa: OJS 2026/S 160-575819 (2026-08-19)
- Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe (>20 noi achiziții publice)