Acord-cadru de furnizare agregate de cariera pentru poligonul Smârdan

Ministerul Apararii - Unitatea Militara 01495 Cincu

Acord - cadru de furnizare având ca obiect achiziția de agregate de carieră pentru poligonul Smârdan, urmatoarele sorturi si cantitati:
- Piatră spartă sort 63-90 mm, min. 1245 mc- max 2490mc;
- Piatră spartă nesortată 16-25 mm(16-31.5mm), min 1500mc- max 3000mc;
- Nisip 0-4mm, min 375mc - max 750mc.

Termen limită

Termenul de primire a ofertelor a fost de 2023-08-23. Achiziția publică a fost publicată pe 2023-07-24.

Furnizori

Următorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2023-07-24 Anunţ de participare
2023-10-05 Anunt de atribuire
Anunţ de participare (2023-07-24)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Piatră de carieră şi concasată
Număr de referință: PAAP1060310
Scurtă descriere:
Acord - cadru de furnizare având ca obiect achiziția de agregate de carieră pentru poligonul Smârdan, urmatoarele sorturi si cantitati: - Piatră spartă sort 63-90 mm, min. 1245 mc- max 2490mc; - Piatră spartă nesortată 16-25 mm(16-31.5mm), min 1500mc- max 3000mc; - Nisip 0-4mm, min 375mc - max 750mc.
Arată mai mult
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Piatră de carieră şi concasată 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Galaţi 🏙️

Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ

Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Ministerul Apararii - Unitatea Militara 01495 Cincu
Adresa poștală: Strada Principala, Nr. 1, Cincu, jud. Brasov
Cod poștal: 507045
Orașul poștal: Cincu
Contact
Adresă internet: http://www.cnij.ro 🌏
E-mail: um01495cincu@yahoo.com 📧
Telefon: +40 268244104 📞
Fax: +40 268244020 📠
URL al documentelor: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100168666 🌏

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-07-24 📅
Termen-limită de depunere: 2023-08-23 📅
Data publicării: 2023-07-28 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 144-456059
Număr JO-S: 144
Informații suplimentare
Comisia de evaluare numita

Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Acord - cadru de furnizare având ca obiect achiziția de agregate de carieră pentru poligonul Smârdan, urmatoarele sorturi si cantitati:
- Piatră spartă sort 63-90 mm, min. 1245 mc- max 2490mc;
- Piatră spartă nesortată 16-25 mm(16-31.5mm), min 1500mc- max 3000mc;
- Nisip 0-4mm, min 375mc - max 750mc.
Valoarea totală estimată: 818808.9 RON 💰
Scurtă descriere:
Furnizare agregate de cariera
1. Piatră spartă sort 63-90 mm, min. 1245 mc- max 2490mc;
2. Piatră spartă nesortată 16-25 mm(16-31.5mm), min 1500mc- max 3000mc;
3. Nisip 0-4mm, min 375mc - max 750mc.
Durata: 12 luni
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: Poligonul Smardan loc. Cismele, jud. Galati

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Cerinta nr. 1 - obligatorie
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se găsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165 și 167 din Legea nr. 98/19.05.2016 privind achiziţiile publice.
Informații și formalități necesare pentru evaluarea respectării cerințelor
- se va completa formularul DUAE de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire cu informațiile aferente situației lor;
- documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul întocmit la finalizarea evaluării ofertelor, la solicitarea autorității contractante.
Arată mai mult
Aceste documente pot fi:
- certificate constatatoare privind lipsa datoriilor cu privire la plata taxelor, impozitelor sau a contribuțiilor la bugetul consolidat (bugetul local, de stat, etc. -se va prezenta certificatul eliberat atat pt. sediul social, sediile secundare, precum si punctul/punctele de lucru pt. care exista obligatii de plata) la momentul prezentării;
Arată mai mult
- cazierul judiciar al operatorului economic şi al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control în cadrul acestuia, aşa cum rezultă din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv;
Arată mai mult
- după caz, documente prin care se demonstrează faptul că operatorul economic poate beneficia de derogarile prevăzute la art. 166, alin. (2), art. 167, alin. (2), art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice;
- alte documente edificatoare în acest sens.
Ofertele depuse de operatorii economici care figurează cu datorii neachitate către bugetul de stat sau către bugetul local vor fi respinse, cu excepția cazurilor prevăzute la art. 165, alin. (3) și art. 166 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice.
Arată mai mult
Încadrarea ofertantului în situațiile prevăzute de art. 164, art. 165 și art. 167 din Legea nr. 98 din 19.05.2016 privind achiziţiile publice, atrage excluderea acestuia de la procedura de atribuire a acordului cadru.
Potrivit art. 170 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă va verifica existența/inexistența unei situații de excludere prevăzute la art. 164, art. 165 și art. 167 și în legătură cu eventualii subcontractanți propuși. Toate documentele se semnează cu semnatura electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat, reprezentând documente originale.
Arată mai mult
Cerința nr. 2 - obligatorie
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții vor depune declarație privind neîncadrarea în prevederile art. 60, alin. (1) din Legea 98/2016 (evitarea conflictului de interese). Declarația va fi depusă odată cu DUAE până la data limită de depunere a ofertelor. Pentru această declarație, persoanele ce dețin funcții de decizie în cadrul autorității contractante, în ceea ce privește organizarea, derularea și finalizarea procedurii de achiziție sunt următoarele: Ioan Marian CRISTUREAN, Ginel BLAGA, Prati Peiro POPOVICI, Augustin VUESCU, Alina Maria SERBAN, Alina Roxana POPA, Adina Carmen BICA, Nicolae MARDALE, Zoltan SZENPALI,
Arată mai mult
Cerințe minime
– operatorii economici ce depun oferta trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condiţiile legii din ţara de rezidenţă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna din situaţiile de anulare a constituirii precum şi faptul că operatorul economic are în domeniul de activitate producerea/comercializarea agregatelor naturale de carieră.
Arată mai mult
- se va completa formularul DUAE, urmând ca documentul justificativ edificator în acest sens, respectiv certificat ONRC (sau pentru ofertanții străini, document echivalent emis în ţara de rezidenţă), să fie prezentat doar de către ofertantul situat pe locul I la finalizarea evaluării ofertelor, la solicitarea autorităţii contractante. Ofertanții care nu își dovedesc forma de înregistrare, vor fi descalificați. Toate documentele se semnează cu semnatură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat, reprezentând documente originale.
Arată mai mult
Capacitatea tehnică și profesională:
Pentru contractele de achizitie de bunuri: executarea de livrari de tipul specificatCerința nr. 1 - obligatorie- prezentarea listei cu principalele livrări de produse efectuate în ultimii 3 ani, cu indicarea valorilor, datelor şi a beneficiarilor publici sau privați, din care să rezulte livrarea de produse similare, a căror valoare (în lei fără TVA), cumulată în baza unui/maxim 3 contracte, să fi fost minim: - 204.702,23lei, fără TVA; Valorile vor fi exprimate în lei, iar dacă este cazul, contractele fiind exprimate în alte valute, la cursul lei/euro mediu comunicat de Banca Naţională a României pentru anul respectiv.
Arată mai mult
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Informații și formalități necesare pentru evaluarea respectării cerințelor- se va completa formularul DUAE;- ofertantul clasat pe locul I, va prezenta documentele suport în susținerea experienței similare (contracte, procese verbale de recepție, documente constatatoare emise conform art. 166 din H.G. 395/2016) emise sau contrasemnate de către o autoritate sau de către clientul beneficiar, prin care să se confirme efectuarea livrărilor, la solicitarea autorității contractante. În cazul în care contractul conține clauze de confidențialitate, se permite și prezentarea de copii după informațiile relevante din contractul respectiv.Prin confirmarea efectuării livrării de către autoritățile contractante sau clienții privați cu care operatorul economic a avut relații comerciale, se demonstrează faptul că toate obligațiile contractuale asumate prin contract au fost îndeplinite, autoritatea contractantă eliminând astfel posibilitatea încheierii contractului de furnizare cu un operator care nu și-a îndeplinit obligațiile asumate prin contract sau care prezintă informații false în legătură cu capacitatea sa tehnică sau profesională.Toate documentele se semnează cu semnatură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat, reprezentând documente originale.
Arată mai mult

Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2023-11-23 📅
Data deschiderii ofertelor: 2023-08-23 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Comisia de evaluare numita

Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: 4523231
Alt tip de autoritate contractantă: Aparare
Contact
Punct de contact: Alina Serban
Adresă internet: www.cnij.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100168666 🌏

Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
conf. Legii nr. 101/2016 privind remediile şi căile de atac în materie de atribuire a contractelor de achiziţie publică, a contractelor sectoriale şi a contractelor de concesiune de lucrări şi concesiune de servicii, precum şi pentru organizarea şi funcţionarea Consiliului Naţional de Soluţionare a Contestaţiilor
Arată mai mult
Sursa: OJS 2023/S 144-456059 (2023-07-24)
Anunt de atribuire (2023-10-05)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 648 000 RON 💰
Metadate ale anunțului
Tip de document: Anunt de atribuire

Procedura
Tip de ofertă: Nu se aplică

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-10-05 📅
Data publicării: 2023-10-10 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 195-609383
Se referă la anunț: 2023/S 144-456059
Număr JO-S: 195

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2023-09-29 📅
Nume: Emanickolt
Numărul național de înregistrare: 33483688
Adresa poștală: Strada Gheorghe Doja, Nr. 5B
Orașul poștal: Intorsura Buzaului
Cod poștal: 525300
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 766649873 📞
E-mail: nickoltsrl@yahoo.com 📧
Țara: Covasna 🏙️
Valoarea totală a achiziției: 648 000 RON 💰
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 3
Sursa: OJS 2023/S 195-609383 (2023-10-05)