Acord cadru de furnizare produse de cariera pentru UM 01495 Cincu- poligoanele Cincu, Cârțișoara, Smârdan și Babadag

Ministerul Apararii - Unitatea Militara 01495 Cincu

Acord cadru de furnizare produse de cariera pentru UM 01495 Cincu- poligoanele Cincu, Cârțișoara, Smârdan și Babadag

Termen limită

Termenul de primire a ofertelor a fost de 2023-05-02. Achiziția publică a fost publicată pe 2023-03-30.

Furnizori

Următorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2023-03-30 Anunţ de participare
2023-05-05 Informaţii suplimentare
2023-07-14 Anunt de atribuire
2023-10-26 Anunt de atribuire
Anunţ de participare (2023-03-30)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Piatră de carieră şi concasată
Număr de referință: PAAP1060310
Scurtă descriere:
Acord cadru de furnizare produse de cariera pentru UM 01495 Cincu- poligoanele Cincu, Cârțișoara, Smârdan și Babadag
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Piatră de carieră şi concasată 📦
Cod CPV suplimentar: Piatră de carieră şi concasată 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Galaţi 🏙️
Tulcea 🏙️
Braşov 🏙️
Sibiu 🏙️

Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru un singur lot
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ

Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Ministerul Apararii - Unitatea Militara 01495 Cincu
Adresa poștală: Strada: Principala, nr. 1
Cod poștal: 507045
Orașul poștal: Cincu
Contact
Adresă internet: http://www.cnij.ro 🌏
E-mail: um01495cincu@yahoo.com 📧
Telefon: +40 268244104 📞
Fax: +40 268244020 📠
URL al documentelor: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100164385 🌏

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-03-30 📅
Termen-limită de depunere: 2023-05-02 📅
Data publicării: 2023-04-04 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 067-198808
Număr JO-S: 67
Informații suplimentare
- comisia de evaluare

Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală estimată: 11551506.01 RON 💰
Numărul maxim de loturi pe ofertant: 4
Denumirea lotului: Furnizare produse de cariera pentru Poligonul Smârdan
Numărul lotului: 3
Scurtă descriere:
1. Balast/piatra sparta 63-90mm, min 1245- max.2490mc;
3. Piatra sparta nesortata 16-25mm, min. 1500-max. 3000mc;
4. Nisip sort 0-4mm, min. 375-max. 750mc.
Valoarea estimată fără TVA: 818808.90 RON 💰
Durata: 12 luni
Denumirea lotului: Furnizare produse de cariera pentru poligonul Babadag
Numărul lotului: 4
Scurtă descriere:
1. Piatra sparta 100-115mm, min. 5200-max. 10400mc;
2. Balast/piatra sparta 0-63mm, min.1575-max.14125mc;
3. Piatra sparta nesortata 16-25mm, min. 2100-4200mc;
4. Nisip sort 0-4mm, min.656- max.1312mc.
Valoarea estimată fără TVA: 3505643.64 RON 💰
Denumirea lotului: Furnizare produse de cariera pentru Poligonul Cincu
Numărul lotului: 1
Scurtă descriere:
Furnizare piatra sparta astfel:
1. Balast//piatra sparta 0-90mm, min. 1240- max. 20349 mc;
2. Piatra sparta nesortata 40-63mm, min 759- max 12262mc;
3. Piatra sparta nesortata 16-25mm, min 2938- max 4857 mc
Valoarea estimată fără TVA: 6480526.65 RON 💰
Denumirea lotului: Furnizare produse de cariera pentru Poligonul Cârțișoara
Numărul lotului: 2
Scurtă descriere:
1. Balast/piatra sparta 0-90mm, min 16- max. 3304 mc;
2. Piatra sparta nesortata 40-63mm, min. 16- max. 1983mc;
3. Piatra sparta nesortata 16-25mm, min. 16-25mm, min. 16- max. 331mc.
Valoarea estimată fără TVA: 746526.82 RON 💰
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare:
Poligonul Smârdan, loc. Cismele, jud. Galati
Poligonul Babadag, loc. Enisala, jud. Tucea
Poligonul Cincu
Poligonul Cârțișoara

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Cerinta nr. 1 - obligatorie
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se găsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165 și 167 din Legea nr. 98/19.05.2016 privind achiziţiile publice.
Informații și formalități necesare pentru evaluarea respectării cerințelor
- se va completa formularul DUAE de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire cu informațiile aferente situației lor;
- documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul întocmit la finalizarea evaluării ofertelor, la solicitarea autorității contractante.
Arată mai mult
Aceste documente pot fi:
- certificate constatatoare privind lipsa datoriilor cu privire la plata taxelor, impozitelor sau a contribuțiilor la bugetul consolidat (bugetul local, de stat, etc. -se va prezenta certificatul eliberat atat pt. sediul social, sediile secundare, precum si punctul/punctele de lucru pt. care exista obligatii de plata) la momentul prezentării;
Arată mai mult
- cazierul judiciar al operatorului economic şi al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control în cadrul acestuia, aşa cum rezultă din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv;
Arată mai mult
- după caz, documente prin care se demonstrează faptul că operatorul economic poate beneficia de derogarile prevăzute la art. 166, alin. (2), art. 167, alin. (2), art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice;
- alte documente edificatoare în acest sens.
Ofertele depuse de operatorii economici care figurează cu datorii neachitate către bugetul de stat sau către bugetul local vor fi respinse, cu excepția cazurilor prevăzute la art. 165, alin. (3) și art. 166 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice.
Arată mai mult
Încadrarea ofertantului în situațiile prevăzute de art. 164, art. 165 și art. 167 din Legea nr. 98 din 19.05.2016 privind achiziţiile publice, atrage excluderea acestuia de la procedura de atribuire a contractului.
Potrivit art. 170 din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă va verifica existența/inexistența unei situații de excludere prevăzute la art. 164, art. 165 și art. 167 și în legătură cu eventualii subcontractanți propuși. Toate documentele se semnează cu semnatura electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat, reprezentând documente originale.
Arată mai mult
Cerința nr. 2 - obligatorie
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții vor depune declarație privind neîncadrarea în prevederile art. 60, alin. (1) din Legea 98/2016 (evitarea conflictului de interese). Declarația va fi depusă odată cu DUAE până la data limită de depunere a ofertelor. Pentru această declarație, persoanele ce dețin funcții de decizie în cadrul autorității contractante, în ceea ce privește organizarea, derularea și finalizarea procedurii de achiziție sunt următoarele: Ioan Marian CRISTUREAN, Ginel BLAGA, Prati Peiro POPOVICI, Augustin VUESCU, Alina Maria ȘERBAN, Alina Roxana POPA, Teodor Marian HOMESCU, Nicolae MARDALE, Adina Carmen BICA, Zoltan SZENPALI:
Arată mai mult
Cerinte minime
- operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de inregistrare in conditiile legii din tara de rezidenta, din care sa reiasa ca operatorul economic este legal constituit , ca nu se afla in niciuna din situatiile de anulare a constituirii precum si faptu ca operatorul economic are in domeniul de activitate producerea/comercializarea agregatelor naturle de cariera. se va completa formularul DUAE, urmând ca documentele justificative edificatoare în acest sens, și mai sus menționate (sau pentru ofertanții străini, document echivalent emis în ţara de rezidenţă), să fie prezentat doar de către ofertantul situat pe locul I la finalizarea evaluării ofertelor, la solicitarea autorităţii contractante. Ofertanții care nu își dovedesc forma de înregistrare sau deținerea licențelor și autorizațiilor necesare vor fi descalificați. Toate documentele se semnează cu semnatură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat, reprezentând documente originale.
Arată mai mult
Experienta similara:
- prezentarea listei cu principalele livrari de produse in ultimii 3 ani, cu indicarea valorilor, datelor si a beneficiarilor publici sau privati , din care sa rezulte livrarea de produse similare, a caror valoare -in lei fara TVA , cumulata in baza unui/maxim 3 contracte, sa fi fost minim:
Arată mai mult
- lot 1- 434.702.80lei, fara TVA;
-lot 2 373.263,41lei, fara TVA;
-lot 3- 204.702,23lei fara TVA;
-lot 4- 561.099,16lei, fara TVA.
Valorile vor fi exprimate in lei, iar daca este cazul, contractele fiind experimate in alte valute, la cursul leu/euro mediu comunicat de BNR pentru anul respectiv.
- se va completa formularul DUAE;
- ofertantul clasat pe locul I, va prezenta documentele suport în susținerea capacității tehnice și a experienței similare (contracte, procese verbale de recepție, documente constatatoare emise conform art. 166 din H.G. 395/2016) emise sau contrasemnate de către o autoritate sau de către clientul beneficiar, prin care să se confirme prestarea serviciilor, la solicitarea autorității contractante. În cazul în care contractul conține clauze de confidențialitate, se permite și prezentarea de copii după informațiile relevante din contractul respectiv.
Arată mai mult
Prin confirmarea prestării serviciilor de către autoritățile contractante sau clienții privați cu care operatorul economic a avut relații comerciale, se demonstrează faptul că toate obligațiile contractuale asumate prin contract au fost îndeplinite, autoritatea contractantă eliminând astfel posibilitatea încheierii acordului cadru cu un operator care nu și-a îndeplinit obligațiile asumate prin contract sau care prezintă informații false în legătură cu capacitatea sa tehnică sau profesională.
Arată mai mult
Toate documentele se semnează cu semnatură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat, reprezentând documente originale.
Capacitatea tehnică și profesională:
Loturile: 1,2,3,4Pentru contractele de achizitie de bunuri: executarea de livrari de tipul specificatPrezentarea listei cu principalele livrari de produse efectuate in ultimii 3 ani, cu indicarea valorilor, datelor si a beneficiarilor publici/privati, din care sa rezulta livrarea de produse similare,a caror valoare(in lei fara TVA), cumulata in baza unui/ maxim 3 contracte, sa fi fost minim:- lot 1- 434.702,80lei, fara TVA;- lot 2-373263,41lei, fara TVA;- lot 3- 204.702,23lei, fara TVA;- lot 4- 561.099,16lei, fara TVA.Valorile vor fi exprimate in lei, iar daca este cazul, contractele fiind exprimate in alte valute, la cursul leu/euro mediu comunicat de BNR pentru anul respectiv
Arată mai mult
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
- Se va completa DUAE;- ofertantul clasat pe locul I, va prezenta documentele suprt in sustinerea experientei similare(contracte, procese verbal de receptie, documente constataoare emise conform art.166 din HG 395/2016) emise sau contrasemnate de catre o autoritate sau de catre clientul beneficiar, prin care sa se confirma efectuarea livrarilor, la solicitarea autoritatii contractante. In cazul in care contractul contine clauze de confidentialitate, se permite si prezentarea de copii dupa informatiile relevante din contractul respectiv.Prin confirmarea efectuarii livrarii de catre autoritatile contractante sau clienti privatu cu care operatorul economic a avut relatii contractuale, se demonstreaza faptul ca toate obligatiile contractuale asumate prin contract au fost indeplinie, autoritatea contractanta eliminand posibilitatea incheierii contractului cuun operator care nu si-a indeplinit obligatiile asumate sau care prezinta informatii false in legatura cu capacitatea sa tehnica sau profesionala. Toate documentele se semneaza cu semnatura electronica extinsa, bazata pe un certifict calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat, reprezentand documente originale.
Arată mai mult

Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2023-08-02 📅
Data deschiderii ofertelor: 2023-05-02 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: - comisia de evaluare

Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: 4523231
Alt tip de autoritate contractantă: Aparare
Contact
Punct de contact: Alina Serban
Adresă internet: www.cnij.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100164385 🌏

Referință
Informații suplimentare
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
Arată mai mult

Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
in conformitate cu Legea nr. 101/2016 privind remediile şi căile de atac în materie de atribuire a contractelor de achiziţie publică, a contractelor sectoriale şi a contractelor de concesiune de lucrări şi concesiune de servicii, precum şi pentru organizarea şi funcţionarea Consiliului Naţional de Soluţionare a Contestaţiilor
Arată mai mult
Sursa: OJS 2023/S 067-198808 (2023-03-30)
Informaţii suplimentare (2023-05-05)
Obiect
Metadate ale anunțului
Tip de document: Informaţii suplimentare

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-05-05 📅
Termen-limită de depunere: 2023-05-15 📅
Data publicării: 2023-05-10 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 090-279547
Se referă la anunț: 2023/S 067-198808
Număr JO-S: 90
Sursa: OJS 2023/S 090-279547 (2023-05-05)
Anunt de atribuire (2023-07-14)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 8 265 339 RON 💰
Metadate ale anunțului
Tip de document: Anunt de atribuire

Procedura
Tip de ofertă: Nu se aplică

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-07-14 📅
Data publicării: 2023-07-19 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 137-436426
Număr JO-S: 137

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2023-07-14 📅
Nume: Emanickolt
Numărul național de înregistrare: 33483688
Adresa poștală: Strada Gheorghe Doja, Nr. 5B
Orașul poștal: Intorsura Buzaului
Cod poștal: 525300
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 766649873 📞
E-mail: nickoltsrl@yahoo.com 📧
Țara: Covasna 🏙️
Adresă internet: www.emanickolt.ro 🌏
Valoarea totală a achiziției: 3 018 189 RON 💰
Nume: O&m edil s.r.l.
Numărul național de înregistrare: RO19104975
Adresa poștală: Strada Venus, Nr. 1B
Orașul poștal: Codlea
Cod poștal: 505100
Telefon: +4 0749618270 📞
E-mail: oviedil@yahoo.com 📧
Țara: Braşov 🏙️
Valoarea totală a achiziției: 4 667 828 RON 💰
Nume: S.C. Amfiboswin S.R.L.
Numărul național de înregistrare: 16109129
Adresa poștală: Strada: Soseaua Sibiului, Nr. 45, Sector: -, Judet: Sibiu, Localitate: Selimbar, Cod postal: 557260
Orașul poștal: Selimbar
Cod poștal: 557260
Telefon: +40 371190881 📞
E-mail: office@amfiboswin.ro 📧
Țara: Sibiu 🏙️
Adresă internet: www.amfiboswin.ro 🌏
Valoarea totală a achiziției: 579 322 RON 💰
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 3
6
4
Sursa: OJS 2023/S 137-436426 (2023-07-14)
Anunt de atribuire (2023-10-26)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 8 265 339 RON 💰

Autoritatea contractantă
Contact
E-mail: um01495cincu@forter.ro 📧

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-10-26 📅
Data publicării: 2023-10-31 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 210-662765
Număr JO-S: 210

Atribuirea contractului
Adresă internet: www.omedil.ro 🌏
Data încheierii contractului: 2023-10-20 📅
Sursa: OJS 2023/S 210-662765 (2023-10-26)