Acord-cadru furnizare „Hrană pentru animale din cadrul Administratia Gradinii Zoologice Și a Platoului Cornești”
Administratia Gradinii Zoologice Si a Platoului Cornesti
Prin demararea procedurii de achizitie se urmărește încheierea unor acorduri-cadru pentru o perioadă de 3 ani pentru furnizarea de hrană pentru animalele din cadrul grădinii zoologice. Animalele au nevoie de o hrană sănătoasă care să fie proaspătă, variată, bogată în substanţe vitale, cu multe vitamine, săruri minerale, oligoelemente, aminoacizi, diferite substanţe de origine animală care să poată fi obţinute din consumul tainului şi care să asigure necesarul zilnic de nutrienţi. Efectuarea achiziţiei este importantă pentru a menţine o stare de sănătate corespunzătoare a animalelor şi pentru a asigura acestora cantitatea necesară de nutrienţi pentru o cât mai bună desfăşurare a proceselor fiziologice şi o cât mai bună exprimare a comportamentului. De asemenea, pentru diferite animale exotice trebuie asigurat un anumit procent de hrană specific zonei de provenienţă a animalului respectiv.
Termen limităDeadline 2026-09-28
Cine? Ce?- • Cereale › Produse pe bază de cereale
- • Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă › Legume, fructe şi fructe cu coajă
- • Furaje preparate pentru animale de fermă sau pentru alte animale › Furaje uscate
- • Medicamente pentru tractul digestiv şi metabolism › Vitamine
- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Centru › Mureş
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-08-28 | Anunţ de participare |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Acord-cadru furnizare „Hrană pentru animale din cadrul Administratia Gradinii Zoologice Și a Platoului Cornești”
Număr de referință:
20.03.02
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Furaje 📦
Valoarea estimată fără TVA: 4421520.34 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 4
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 4
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Furaje uscate
Valoarea estimată fără TVA: 2187203.4 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare: str. Verii nr. 57, Targu Mures, jud. Mures
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Mureş 🏙️
Durata: 36 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Cereale
Valoarea estimată fără TVA: 332650.08 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare: Str. Verii nr. 57, Targu Mures, jud. Mures
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Nutreți combinați
Valoarea estimată fără TVA: 1586246.38 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Produse/servicii suplimentare: Vitamine 📦
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: Legume si fructe proaspete
Valoarea estimată fără TVA: 315420.48 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare: Str.Verii nr.57 Targu Mures.Jud.Mures
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-28 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-28 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-28 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Administratia Gradinii Zoologice Si a Platoului Cornesti
Numărul național de înregistrare:
45202174
Adresa poștală: Strada: Verii, nr. 57
Cod poștal: 540084
Orașul poștal: Targu Mures
Regiune: Mureş 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Csaba Janos Szantho
E-mail: office@zootirgumures.ro 📧
Telefon: +40 265236408 📞
URL: https://www.zootirgumures.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211495 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 167-598007 (2026-08-28)
- Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe (>20 noi achiziții publice)