Acord-cadru servicii de mentenanta pentru echipament medical 2
SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR
- service drager: mentenanta preventiva regulata, cu kit de mentenanta inclus, in conformitate cu cerintele producatorului (1 revizie /bucata aparat/an, la termen), interventie in caz de defectiune, la solicitare (ori de cate ori este nevoie, nr. interventii nelimitat); - termenul pana la care se pot solicita clarificari este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor urmand ca autoritatea contractanta sa raspunda consolidat tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor;
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-07-13. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-05-15.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi chirurgical › Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical
- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Nord-Vest › Bihor
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-05-15 | Anunţ de participare |
| 2026-08-21 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Acord-cadru servicii de mentenanta pentru echipament medical 2
Număr de referință:
4208498-2026-14
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical 📦
Valoarea estimată fără TVA: 2 808 495 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bihor 🏙️
Durata: 48 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-07-13 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-07-13 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 12 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 2
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-07-13 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spital clinic judetean de urgenta bihor
Numărul național de înregistrare:
4208498
Adresa poștală: Strada: Republicii, nr. 37
Cod poștal: 410167
Orașul poștal: Oradea
Regiune: Bihor 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Ioan Teodor Balint
E-mail: ioanbalint@gmail.com 📧
Telefon: +40 259434406 📞
Fax: +40 259417169 📠
URL: https://www.spitaljudetean-oradea.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100207899 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 094-337301 (2026-05-15)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2 808 495 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 2 808 495 RON (framework approximate) 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 2 808 495 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 2 808 495 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 2 808 495 💰
Atribuirea contractului
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
27163
Data încheierii contractului: 2026-08-21 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 2 808 495 💰
Cea mai mică ofertă: 2 808 495 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 2 808 495 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 2 808 495 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 808 495 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1173230/CIF: RO 2836925
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Numele și adresa contractantului
Nume: Draeger romania
Numărul național de înregistrare:
RO 2836925
Adresa poștală: Strada Calea Floreasca, Nr. 169A, Sector: 1
Cod poștal: 014133
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: licitatii@draeger.com 📧
Telefon: +40 0212331060 📞
Fax: +40 0212331130 📠
URL: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Medie
Sursa: OJS 2026/S 162-583790 (2026-08-21)
- Servicii de reparare şi întreţinere (>20 noi achiziții publice)