Contract pentru furnizare tractor și utilaje agricole
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA DIRECTIA DE CRESTERE, EXPLOATARE SI AMELIORARE A CABALINELOR R.A.
Contract pentru furnizare tractor cu incarcator, tambur pentru irigatii si utilaje agricole( presa de balotat, grape, greble, masina pentru imprastiat ingrasaminte chimice, semanatoare, etc in vederea pregatirii solului, semanarea culturilor agricole, rcoltarea furajelor si a altor operatii necesare in cadrul hergheliilor si depozitelor de armasari din cadrul unitatii, conform cerintelor din caietul de sarcini, caiet revizuit conform aviz conform conditionat ANAP nr.9092/27.07.2026/DGEDACMISP.
Termen limităDeadline 2026-09-07
Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-08-04 | Anunţ de participare |
| 2026-08-18 | Anunţ de participare |
Anunţ de participare (2026-08-04)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Contract pentru furnizare tractor și utilaje agricole
Număr de referință:
Scurtă descriere:
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Utilaje agricole 📦
Valoarea estimată fără TVA: 1 443 592 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 9
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 9
1️⃣
Identificator intern:
Titlu: Tractor echipat cu încărcător frontal și accesorii (cupă, furcă pentru baloți și cupă cu sistem de apucare pentru gunoi de grajd)
Valoarea estimată fără TVA: 435 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare:
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 2 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 95
Criteriul de calitate (denumire): Garanția acordată utilajelor
Criteriul de calitate (pondere): 5
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
2️⃣
Identificator intern:
Titlu: Tambur pentru irigații
Valoarea estimată fără TVA: 144 647 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Tambur pentru irigații, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
3️⃣
Identificator intern:
Titlu: Presa de balotat
Valoarea estimată fără TVA: 104 465 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Presa de balotat, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare:
Criteriul de calitate (denumire): Garanția acordata utilajelor
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
4️⃣
Identificator intern:
Titlu: Utilaje pentru semanat si fertilizat
Valoarea estimată fără TVA: 139 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Utilaje pentru semanat si fertilizat, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
5️⃣
Identificator intern:
Titlu: Utilaje pentru recoltat furaje fibroase
Valoarea estimată fără TVA: 183 317 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
6️⃣
Identificator intern:
Titlu: Utilaje pentru cosit furaje fibroase
Valoarea estimată fără TVA: 79 520 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Utilaje pentru cosit furaje fibroase, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare: Fonduri ale RNP-ROMSILVA-DCEAC RA cuprinse in programe de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Numărul de identificare a lotului:
7️⃣
Identificator intern:
Titlu: Grape și Combinator
Valoarea estimată fără TVA: 179 900 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Grape și Combinator, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare: Fonduri ale RNP-ROMSILVA -DCEAC, cuprinse in programe de investitii 2026
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
8️⃣
Identificator intern:
Titlu: Remorca basculabila
Valoarea estimată fără TVA: 87 400 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Remorca basculabila , conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare: Fonduri ale RNP-ROMSILVA DCEAC , cuprinse in programe de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Numărul de identificare a lotului:
9️⃣
Identificator intern:
Titlu: Plug reversibil
Valoarea estimată fără TVA: 90 343 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Plug reversibil, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare: Fonduri ale RNP-ROMSILVA-DCEAC , cuprinse in programe de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Numărul de identificare a lotului:
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 2 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Criteriu de selecție: Referințe despre livrări specificate
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Criteriu de selecție: Proporția subcontractării
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează:
Descrierea motivelor de excludere:
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Regia nationala a padurilor - romsilva directia de crestere, exploatare si ameliorare a cabalinelor r.a.
Numărul național de înregistrare:
Adresa poștală: Strada: Petricani, nr. 9A
Cod poștal: 023841
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Stefan Gisca
E-mail: stefan.gisca@rnp.rosilva.ro 📧
Telefon: +40 3155815 📞
Fax: +40 213129664 📠
URL: https://www.hergheliidestat.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Mediu
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100210658 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 150-544417 (2026-08-04)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Contract pentru furnizare tractor și utilaje agricole
Număr de referință:
4979
Scurtă descriere:
Contract pentru furnizare tractor cu incarcator, tambur pentru irigatii si utilaje agricole( presa de balotat, grape, greble, masina pentru imprastiat ingrasaminte chimice, semanatoare, etc in vederea pregatirii solului, semanarea culturilor agricole, rcoltarea furajelor si a altor operatii necesare in cadrul hergheliilor si depozitelor de armasari din cadrul unitatii, conform cerintelor din caietul de sarcini, caiet revizuit conform aviz conform conditionat ANAP nr.9092/27.07.2026/DGEDACMISP.
Arată mai mult
Produse/servicii: Utilaje agricole 📦
Valoarea estimată fără TVA: 1 443 592 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 9
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 9
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Tractor echipat cu încărcător frontal și accesorii (cupă, furcă pentru baloți și cupă cu sistem de apucare pentru gunoi de grajd)
Valoarea estimată fără TVA: 435 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Tractor echipat cu încărcător frontal și accesorii (cupă, furcă pentru baloți și cupă cu sistem de apucare pentru gunoi de grajd) , conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare: Fonduri proprii ale RNP-ROMSILVA-DCEAC cuprinse in programul de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Tractorul cu incarcator si accesorii se va livra la subunitatea DCEAC, conform cerintelor din caietul de sarcini.
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 2 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 95
Criteriul de calitate (denumire): Garanția acordată utilajelor
Criteriul de calitate (pondere): 5
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Tambur pentru irigații
Valoarea estimată fără TVA: 144 647 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Tambur pentru irigații, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare:
Fonduri proprii ale RNP-ROMSILVA-DCEAC R.A. cuprinse in programele de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Tamburul pentru irigatii se va livra la ubunitatea DCEAC conform cerintelor din caietul de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Presa de balotat
Valoarea estimată fără TVA: 104 465 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Presa de balotat, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare:
Fonduri proprii ale RNP-ROMSILVA-DCEAC RA cuprinse in programele de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Presa de balotat se va livra la subunitatea DCEAC conform cerintelor din caietul de sarcini
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Garanția acordata utilajelor
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: Utilaje pentru semanat si fertilizat
Valoarea estimată fără TVA: 139 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Utilaje pentru semanat si fertilizat, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare:
Fonduri proprii ale RNP-ROMSILVA-DCEAC RA cuprinse in programul de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Utilajele se vor furniza la subunitatile DCEAC conform cerintelor din caietul de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: Utilaje pentru recoltat furaje fibroase
Valoarea estimată fără TVA: 183 317 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Utilaje pentru recoltat furaje fibroase, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare:
Fonduri proprii ale RNP-ROMSILVA-DCEAC RA cuprinse in programe de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Utilajele se vor liva la subunitatile DCEAC , conform cerintelor din caietul de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: Utilaje pentru cosit furaje fibroase
Valoarea estimată fără TVA: 79 520 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Utilaje pentru cosit furaje fibroase, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare: Fonduri ale RNP-ROMSILVA-DCEAC RA cuprinse in programe de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Utilajele se vor livra la subunitatile DCEAC , conform cerintelor din caietul de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: Grape și Combinator
Valoarea estimată fără TVA: 179 900 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Grape și Combinator, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare: Fonduri ale RNP-ROMSILVA -DCEAC, cuprinse in programe de investitii 2026
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
8️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: Remorca basculabila
Valoarea estimată fără TVA: 87 400 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Remorca basculabila , conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare: Fonduri ale RNP-ROMSILVA DCEAC , cuprinse in programe de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Remorca se va livra la subunitatea DCEAC, conform cerintelor din caietul de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
9️⃣
Identificator intern:
9
Titlu: Plug reversibil
Valoarea estimată fără TVA: 90 343 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Plug reversibil, conform cerintelor din caietul de sarcini
Informații suplimentare: Fonduri ale RNP-ROMSILVA-DCEAC , cuprinse in programe de investitii 2026
Locul principal sau locul de desfășurare:
Plugul se va livra la subunitatea DCEAC, conform cerintelor din caitul de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 2 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de înregistrare în conditiile legii din tara de rezidenta, din care sa reiasa ca operatorul economic este legal constituit, ca nu se afla în niciuna dintre situatiile de anulare a constituirii precum si faptul ca are capacitatea profesionala de a realiza activitatile care fac obiectul contractului.
Se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv Certificat constatator eliberat de Oficiul Registrului Comertului cu informatii reale/valabile la momentul prezentarii, sau in cazul ofertantilor straini, documente echivalente emise in tara de rezidenta, eliberate in acelasi conditii, urmeaza sa fie prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluarii ofertelor.
Nota:
a.Obiectul contractului trebuie sa aiba corespondent in codul CAEN din Certificatul Constatator emis de ONRC.
b.Operatorii economici nerezidenti (straini): vor prezenta documente care dovedesc o forma de înregistrare/atestare ori apartenenta din punct de vedere profesional, din care sa rezulte abilitarea persoanei juridice/fizice straine de realiza activitatile similare celor ce formeaza obiectul contractului.
Arată mai mult
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Ofertantul/candidatul are obligația să facă dovada că a livrat produse similare( utilaje agricole), în ultimii trei ani, calculați retroactiv fata de termenul limita de depunere al ofertei.
Se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor, pana la data si ora limita de depunere a ofertelor.
Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, de ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor.
Document: - Certificate/documente pentru cele mai importante livrari efectuate, respectiv utilaje agricole emise sau contrasemnate de catre autoritatea sau de catre clientul beneficiar. Se accepta orice alte documente relevante in sustinerea DUAE.
Se solicita cate cel putin un astfel de document pentru fiecare din contractul /contractele care sustine /sustin îndeplinirea cerintei.
Autoritatea contractanta nu impune un prag cantitativ sau valoric pentru experienta similara, întrucât are în vedere obtinerea informatiilor privind îndeplinirea obligatiilor contractuale, așa cum sunt prezentate în documentele constatatoare/recomadari, procese verbale de receptie , respectiv nu are în vedere limitarea numărului de ofertanți la procedură.
În cazul decalării termenului limită de depunere a ofertelor,perioada de 3 ani calculată inițial se extinde cu perioada de timp aferentă decalării”, având în vedere prevederile art. 13 alin. (2) din Instrucțiunea Președintelui ANAP nr. 2/2017. Astfel, în concordanță cu prevederea legală menționată, dacă se decalează termenul de depunere al ofertelor, se va extinde corespunzător (cu zilele de decalare) și perioada aferentă experienței similare.
Arată mai mult
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Activitatea de furnizare nu poate fi subcontractată, potrivit art.3 alin.(1) lit.yy) din Legea nr.98/2016, se pot subcontracta doare serviciile aferente indeplinii contractului.Pentru subcontractare, ofertantul va prezenta acordul pentru subcontractarea serviciilor.
Arată mai mult
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează:
Fonduri proprii ale RNP-ROmsilva-DCEAC RA, cuprinse in programe de investitii 2026
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Arată mai mult
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Descriere momentan indisponibilă – necesită completare manuală.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.
Operatorul economic a încălcat legislația privind…
… securitatea socială.
… protecția mediului.
… dreptul muncii.
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Regia nationala a padurilor - romsilva directia de crestere, exploatare si ameliorare a cabalinelor r.a.
Numărul național de înregistrare:
RO41228341
Adresa poștală: Strada: Petricani, nr. 9A
Cod poștal: 023841
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Stefan Gisca
E-mail: stefan.gisca@rnp.rosilva.ro 📧
Telefon: +40 3155815 📞
Fax: +40 213129664 📠
URL: https://www.hergheliidestat.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Mediu
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100210658 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data de depunere a ofertelor. Modificarea contractului se va face doar în condițiile art. 221 din Legea 98/2016 cu modificarile și completarile ulterioare prin încheierea de acte aditionale, pentru achiziția de tractoare și utilaje agricole similare, la prețul din contract, atunci când sunt aprobate în programul de investiții. Conform Legii 101/2016, (1) Persoana care se consideră vătămată de un act al autorităţii contractante poate sesiza Consiliul în vederea anulării actului autorităţii contractante, obligării acesteia la emiterea unui act sau la adoptarea de măsuri de remediere, precum şi pentru recunoaşterea dreptului pretins sau a interesului legitim, în termen de: a) 10 zile, începând cu ziua următoare luării la cunoştinţă despre actul autorităţii contractante considerat nelegal, în cazul în care valoarea estimată a procedurii de achiziţie publică/sectorial sau de concesiune este egală sau mai mare decât pragurile valorice în raport cu care este obligatorie transmiterea spre publicare către Jurnalul Oficial al Uniunii Europene a anunţurilor de participare, potrivit legislaţiei privind achiziţiile publice, legislaţiei privind achiziţiile sectoriale sau legislaţiei privind concesiunile de lucrări şi concesiunile de servicii; b) 7 zile, începând cu ziua următoare luării la cunoştinţă despre actul autorităţii contractante considerat nelegal, în cazul în care valoarea estimată a procedurii de achiziţie publică/sectorială sau de concesiune este mai mică decât pragurile valorice în raport cu care este obligatorie transmiterea spre publicare către Jurnalul Oficial al Uniunii Europene a anunţurilor de participare.
Arată mai mult
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 150-544417 (2026-08-04)
Anunţ de participare (2026-08-18)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 1 443 592 RON 💰
Descriere
435 000 RON 💰
144 647 RON 💰
104 465 RON 💰
139 000 RON 💰
183 317 RON 💰
79 520 RON 💰
179 900 RON 💰
87 400 RON 💰
90 343 RON 💰
Procedura
Condiții de ofertare
Termenul-limită pentru solicitarea de informații suplimentare: 2026-08-20 15:00:00.0000000 📅
Autoritatea contractantă
Comunicare
Documente URL: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
Valoare nouă
Text: Algoritm de calcul la "Garanția acordată utilajelor"
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
Valoare nouă
Text: Algoritm de calcul la "Garanția acordata utilajelor"
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
Alte informații suplimentare
Corectia s-a realizat in vederea respectarii cerintelor ANAP.
Principalul motiv al modificării: Corectare cumpărător
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: 89f4f066-2ac9-4298-b92e-35f7bbb42d8f-01
Sursa: OJS 2026/S 162-583229 (2026-08-18)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 1 443 592 RON 💰
Descriere
435 000 RON 💰
144 647 RON 💰
104 465 RON 💰
139 000 RON 💰
183 317 RON 💰
79 520 RON 💰
179 900 RON 💰
87 400 RON 💰
90 343 RON 💰
Procedura
Condiții de ofertare
Termenul-limită pentru solicitarea de informații suplimentare: 2026-08-20 15:00:00.0000000 📅
Autoritatea contractantă
Comunicare
Documente URL: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Valoare nouă
Text: Algoritm de calcul la "Garanția acordată utilajelor"
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
LOT-0003
Valoare nouă
Text: Algoritm de calcul la "Garanția acordata utilajelor"
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
LOT-0005
LOT-0006
LOT-0007
LOT-0008
Alte informații suplimentare
Corectia s-a realizat in vederea respectarii cerintelor ANAP.
Principalul motiv al modificării: Corectare cumpărător
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: 89f4f066-2ac9-4298-b92e-35f7bbb42d8f-01
Sursa: OJS 2026/S 162-583229 (2026-08-18)
Achiziții noi în categorii conexe 🆕
- Utilaje agricole (8 noi achiziții publice)
- Maşini agricole sau horticole de pulverizat
- Piese pentru utilaje agricole şi forestiere (1)
- Remorci şi semiremorci cu încărcare automată sau de descărcare pentru agricultură
- Secerătoare (2)
- Tractoare (3)
- Utilaje agricole sau forestiere specializate (3)
- Utilaje agricole şi forestiere pentru pregătirea sau cultivarea solului (1)