Contract servicii de reparare si intretinerea a echipamentului medical

Spitalul Județean de Urgență Drobeta Turnu Severin

Contract de achizitie publica de servicii de reparare si intretinere a echipamentului medical defalcate in 16 loturi, conform caietului de sarcini. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - 18 zile.

Termen limită

Deadline 2026-09-07

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2026-08-06 Anunţ de participare
2026-08-26 Anunţ de participare
2026-08-29 Anunţ de participare
Anunţ de participare (2026-08-06)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Contract servicii de reparare si intretinerea a echipamentului medical
Număr de referință: 4222239/2026/9358
Scurtă descriere:
Contract de achizitie publica de servicii de reparare si intretinere a echipamentului medical defalcate in 16 loturi, conform caietului de sarcini. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - 18 zile.
Arată mai mult
Tipul de contract: Servicii
Produse/servicii: Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical 📦
Valoarea estimată fără TVA: 2111307.48 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 16
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 16

1️⃣
Identificator intern: 1
Titlu: Aparatura medicala Spital Judetean
Valoarea estimată fără TVA: 593 280 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Aparatura medicala Spital Judetean, conform caietului de sarcini
Informații suplimentare:
Contractul se incheie pe o perioada de 12 luni, conform caietului de sarcini atasat.
Locul principal sau locul de desfășurare:
SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA DROBETA TURNU - SEVERIN JUDETUL MEHEDINTI B.dul Mihai Viteazul nr. 6D, cod postal 220064
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Mehedinţi 🏙️
Durata: 12 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Termenul de interventie
Criteriul de calitate (pondere): 60
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001

2️⃣
Identificator intern: 2
Titlu: Aparat de radiologie mobil digital GM85
Valoarea estimată fără TVA: 9 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Aparat de radiologie mobil digital GM85 , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002

3️⃣
Identificator intern: 3
Titlu: Aparat de radiologie fix ACESO
Valoarea estimată fără TVA: 89552.4 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Aparat de radiologie fix ACESO , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0003

4️⃣
Identificator intern: 4
Titlu: Aparatura medicala radiologica si developeze umede si uscate
Valoarea estimată fără TVA: 104 400 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Aparatura medicala radiologica si developeze umede si uscate , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0004

5️⃣
Identificator intern: 5
Titlu: Computer tomograf Somatom Scope
Valoarea estimată fără TVA: 87420.2 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Computer tomograf Somatom Scope , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0005

6️⃣
Identificator intern: 6
Titlu: Sterilizatoare si statie aer comprimat
Valoarea estimată fără TVA: 65 700 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Sterilizatoare si statie aer comprimat , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0006

7️⃣
Identificator intern: 7
Titlu: Injectoare substanta contrast
Valoarea estimată fără TVA: 22 880 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Injectoare substanta contrast , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0007

8️⃣
Identificator intern: 8
Titlu: Echipamente din dotarea ambulantelor SMURD
Valoarea estimată fără TVA: 34 745 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Echipamente din dotarea ambulantelor SMURD , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0008

9️⃣
Identificator intern: 9
Titlu: Starilizatoare Bloc central sterilizare
Valoarea estimată fără TVA: 34097.08 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Starilizatoare Bloc central sterilizare , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Identificator intern: 10
Titlu: Aparatura medicala Neonatologie/ATI-AP
Valoarea estimată fără TVA: 289 385 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Aparatura medicala Neonatologie/ATI-AP , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Identificator intern: 11
Titlu: Aparatura ATI-AP
Valoarea estimată fără TVA: 152 728 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Aparatura ATI-AP , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0011

1️⃣2️⃣
Identificator intern: 12
Titlu: Aparat de radiologie BRAT C ZEIHM
Valoarea estimată fără TVA: 21475.8 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Aparat de radiologie BRAT C ZEIHM , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0012

1️⃣3️⃣
Identificator intern: 13
Titlu: Aparat de radiologie MERCURY
Valoarea estimată fără TVA: 24 000 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Aparat de radiologie MERCURY , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0013

1️⃣4️⃣
Identificator intern: 14
Titlu: Echipamente de IMAGISTICA MEDICALA
Valoarea estimată fără TVA: 575 064 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Echipamente de IMAGISTICA MEDICALA , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0014

1️⃣5️⃣
Identificator intern: 15
Titlu: Echipament Laborator BK
Valoarea estimată fără TVA: 2 350 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Echipament Laborator BK , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0015

1️⃣6️⃣
Identificator intern: 16
Titlu: Injector substanta contrast
Valoarea estimată fără TVA: 5 230 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Injector substanta contrast , conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0016

Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Membrii comisiei de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică
Data deschiderii: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Membrii comisiei de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorii economici care depun ofertă trebuie să dovedească o formă de inregistrare in conditiile legii din tara rezidentă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află in niciuna din situatiile de anulare a constituirii, precum si faptul că are capacitatea de exercitare a activitătii profesionale ce face obiectul contractului de achizitie publică/ sectorială. Ceinta se aplică inclusiv pentru documentatia care trebuie prezentată de subcontractanti si/sau terti sustinători care completează informatiile aferente situatiei lor la nivelul unui DUAE istinct.
Arată mai mult
Criteriu de selecție: Calificări educaționale și profesionale relevante
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Autorizatie emisa de MS pentru efectuarea de reparatii la aparatura medicala si dispozitive medicale, valabile la data limita de depunere a ofertei.In cadrul propunerii tehnice, ofertantii au obligatia de a preciza modul de acces la personalul tehnic (tehnicieni/ingineri de service) care va executa activitatile contractului, urmand ca datele de identificare ale acestui personal si eventualele certificari profesionale sa fie prezentate la momentul semnarii contractului.Pentru cerintele de calificare «Autorizatie emisa de MS pentru efectuarea de reparatii la aparatura medicala si dispozitive medicale» si «Autorizatie CNCAN pentru desfasurarea de activitati in domeniul nuclear», modalitatea de indeplinire este: se va completa DUAE. Documentele justificative (autorizatie emisa de MS pentru efectuarea de reparatii la aparatura medicala si dispozitive medicale, respectiv autorizatie CNCAN pentru desfasurarea de activitati in domeniul nuclear, valabile la momentul prezentarii) se vor prezenta, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. Pentru ofertantii straini, indeplinirea cerintei se demonstreaza prin prezentarea documentelor echivalente emise de autoritatile competente din tara de origine sau de stabilire, insotite de traducere autorizata in limba romana. Cerinta privind prezentarea unei «autorizatii de la producator pentru efectuarea serviciilor de service si mentenanta (in cazul in care operatorul economic este altul decat producatorul echipamentului medical)» se elimina, avand in vedere ca autorizarea unui operator economic pentru desfasurarea unor activitati se poate realiza numai in baza unei reglementari legale si poate fi emisa exclusiv de o autoritate sau institutie competenta, nu de un alt operator economic.
Arată mai mult
Operatorii economici vor prezenta autorizatie CNCAN pentru desfasurarea de activitati in domeniul nuclear, eliberata in temeiul art.8 din Legea nr.111/1996 privind desfasurarea in siguranta a activitatilor nucleare, republicata, cu modificarile ulterioare, din care sa rezulte ca ofertantul este autorizat pentru verificare, intretinere, reparare si dezmembrare a instalatiilor si echipamentelor Rx - valabila la data limita de depunere a ofer
Arată mai mult
operatorii economici vor prezenta - autorizaţie de la producător pentru efectuarea serviciilor de service si mentenanţă (in cazul in care agentul economic este altul decăt producătorul echipamentului medical).In cadrul propunerii tehnice, ofertantii au obligatia de a preciza modul de acces la personalul tehnic (tehnicieni/ingineri de service) care va executa activitatile contractului, urmand ca datele de identificare ale acestui personal si eventualele certificari profesionale sa fie prezentate la momentul semnarii contractului.
Arată mai mult
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Descrierea motivelor de excludere:
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Arată mai mult
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Descriere momentan indisponibilă – necesită completare manuală.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.
Operatorul economic a încălcat legislația privind
protecția mediului.
dreptul muncii.
securitatea socială.

Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul judetean de urgenta drobeta turnu severin
Numărul național de înregistrare: 4222239
Adresa poștală: Strada: Mihai Viteazu, nr. 6D
Cod poștal: 220064
Orașul poștal: Drobeta-Turnu Severin
Regiune: Mehedinţi 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Aurelian marius lunguleasa
E-mail: birou.achizitii@yahoo.com 📧
Telefon: +40 252326094 📞
Fax: +40 0252326094 📠
URL: http://www.spitjudseverin.ro/ 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100210744 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie

Informații complementare
Informații suplimentare
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.Ofertantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile de excludere prevazute la art. 164, art. 165, art. 167 din Legea nr. 98/2016. In acest sens, in conformitate cu art. 193 din aceeasi lege, ofertantii vor completa DUAE pana la termenul limita de depunere a ofertelor, urmand ca, la solicitarea autoritatii contractante, ofertantul clasat pe primul loc in urma aplicarii criteriului de atribuire sa prezinte documente justificative, precum: certificate de atestare fiscala privind lipsa datoriilor restante, cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat (buget local, buget de stat etc.) pentru sediul social, valabile la momentul prezentarii, iar pentru sediile secundare/punctele de lucru, o declaratie pe propria raspundere privind indeplinirea obligatiilor de plata a impozitelor, taxelor sau contributiilor la bugetul general consolidat datorate; cazierul judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv; dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art.166 alin. (2), art.167 alin. (2), art.171 din Legea nr. 98/2016; alte documente edificatoare, dupa caz. Pentru persoanele juridice straine, in conformitate cu art. 168 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, va fi acceptat ca fiind suficient si relevant, pentru a dovedi faptul ca ofertantii nu se incadreaza in una dintre situatiile prevazute la art. 164, 165 si 167, orice document considerat edificator, in tara de origine sau in tara in care ofertantul este stabilit, cum ar fi: certificate, caziere judiciare sau alte documente echivalente emise de autoritati competente din tara respectiva. In cazul in care in tara de origine sau in tara in care este stabilit ofertantul nu se emit documente de natura celor mentionate anterior sau respectivele documente nu vizeaza toate situatiile prevazute la art. 164, art. 165 si art. 167, ofertantul are obligatia de a prezenta o declaratie pe propria raspundere sau un document echivalent, autentic, care sa ateste indeplinirea cerintelor. Odata cu DUAE se va prezenta acordul de asociere, acordul de subcontractare si angajamentul tertului sustinator (dupa caz). Loturile la care se aplica: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16.
Arată mai mult
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Spitalul judetean de urgenta drobeta turnu severin , serviciul achizitii publice
Numărul național de înregistrare: 4222239_3
Adresa poștală: BD. MIHAI VITEAZU NR. 6D
Cod poștal: 220064
Orașul poștal: Drobeta-Turnu Severin
Regiune: Mehedinţi 🏙️
E-mail: birou.achizitii@yahoo.com 📧
Telefon: +40 252326094 📞
Fax: +40 252326094 📠
URL: https://spitjudseverin.ro/ 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Precizari privind termenul (termenele) pentru procedurile de contestare: In conformitate cu prevederile art. 8 din Legea nr. 101/2016 privind remediile si caile de atac in materie de atribuire a contractelor de achizitie publica, a contractelor sectoriale si a contractelor de concesiune de lucrari si concesiune de servicii, precum si pentru organizarea si functionarea Consiliului National de Solutionare a Contestatiilor, cu modificarile si completarile ulterioare, persoana vatamata poate sesiza
Arată mai mult
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 152-553183 (2026-08-06)
Anunţ de participare (2026-08-26)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2072187.28 RON 💰
Descriere
593 280 RON 💰
Criterii de atribuire
Preț (pondere): 85
Criteriul de calitate (pondere): 15
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 9 000 RON 💰
89552.4 RON 💰
104 400 RON 💰
Titlu: Aparate de radiologie (instalatie fixa Luminos FUSION, instalatie mobila Mobilett ELARA)
Valoarea estimată fără TVA: 48 300 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Aparate de radiologie (instalatie fixa Luminos FUSION, instalatie mobila Mobilett ELARA), conform caietului de sarcini
Valoarea estimată fără TVA: 65 700 RON 💰
22 880 RON 💰
34 745 RON 💰
34097.08 RON 💰
289 385 RON 💰
152 728 RON 💰
21475.8 RON 💰
24 000 RON 💰
575 064 RON 💰
2 350 RON 💰
5 230 RON 💰

Procedura
Condiții de ofertare
Termenul-limită pentru solicitarea de informații suplimentare: 2026-08-20 15:00:00.0000000 📅

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Autorizatie emisa de MS pentru efectuarea de reparatii la aparatura medicala si dispozitive medicale, se raporteaza la prevederile Titlului XX din Legea nr. 95/2006 privind reforma in domeniul sanatatii, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare, ale Ordinului ministrului sanatatii nr. 566/2020 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a titlului XX din Legea nr. 95/2006, referitoare la avizarea activitatilor in domeniul dispozitivelor medicale, cu modificarile si completarile ulterioare, precum si orice alte acte normative incidente in domeniu. Pentru cerintele de calificare «Autorizatie emisa de MS pentru efectuarea de reparatii la aparatura medicala si dispozitive medicale» si «Autorizatie CNCAN pentru desfasurarea de activitati in domeniul nuclear», modalitatea de indeplinire este: se va completa DUAE. Documentele justificative (autorizatie emisa de MS pentru efectuarea de reparatii la aparatura medicala si dispozitive medicale, respectiv autorizatie CNCAN pentru desfasurarea de activitati in domeniul nuclear, valabile la momentul prezentarii) se vor prezenta, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. Pentru ofertantii straini, indeplinirea cerintei se demonstreaza prin prezentarea documentelor echivalente emise de autoritatile competente din tara de origine sau de stabilire, insotite de traducere autorizata in limba romana.
Arată mai mult

Autoritatea contractantă
Comunicare
Documente URL: https://www.e-licitatie.ro 🌏

Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul secțiunii: PROCEDURE
Valoare nouă
Text: Valoare totala fara TVA
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001
Valoare nouă
Text:
Pondere la "Pretul ofertei"
Pondere la "Termenul de interventie"
Algoritm de calcul la "Termenul de interventie"
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002
LOT-0003
LOT-0004
LOT-0005
Valoare nouă
Text:
II.2.1) Titlu obiect sau lot
II.2.4) Descrierea achizitiei publice
Valoare estimata fara TVA
Valoare garantie de participare
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Documentele achiziției au fost modificate la data de
Modificarea datei în documentele privind achiziția: 2026-08-26 📅
Numărul de identificare a lotului: LOT-0006
LOT-0007
LOT-0008
LOT-0009
LOT-0010
LOT-0011
LOT-0012
LOT-0013
LOT-0014
LOT-0015
LOT-0016
Valoare nouă
Text:
Descriere modalitate de conformare
Descriere modalitate de indeplinire la "III.1.3) Capacitatea tehnica si profesionala"
Descriere motiv (criteriu) de excludere lot
Alte informații suplimentare
in urma masurilor de remediere dispuse prin Avizul conform conditionat nr.9455/03.08.2026
Principalul motiv al modificării: Corectare cumpărător
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: 5d765428-c539-4319-83c0-104ce8ff4a33-01
Sursa: OJS 2026/S 166-594214 (2026-08-26)
Anunţ de participare (2026-08-29)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2072187.28 RON 💰
Descriere
593 280 RON 💰
9 000 RON 💰
89552.4 RON 💰
104 400 RON 💰
48 300 RON 💰
65 700 RON 💰
22 880 RON 💰
34 745 RON 💰
34097.08 RON 💰
289 385 RON 💰
152 728 RON 💰
21475.8 RON 💰
24 000 RON 💰
575 064 RON 💰
2 350 RON 💰
5 230 RON 💰

Procedura
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-10 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-10 15:00:00.0000000 📅
Condiții de ofertare
Data deschiderii: 2026-09-10 15:00:00.0000000 📅

Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001
Valoare nouă
Text: IV.2.2) Termen limita pentru primirea ofertelor - data
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002
LOT-0003
LOT-0004
LOT-0005
LOT-0006
LOT-0007
LOT-0008
LOT-0009
LOT-0010
LOT-0011
LOT-0012
LOT-0013
LOT-0014
LOT-0015
LOT-0016
Valoare nouă
Text:
Oferta trebuie sa fie valabila pana la data de
Data deschiderii
Alte informații suplimentare
In urma publicarii raspunsurilor la solicitari de clarificari, se extinde termenul de depunere a ofertelor.
Principalul motiv al modificării: Informații actualizate
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: 5d765428-c539-4319-83c0-104ce8ff4a33-01
Sursa: OJS 2026/S 168-602162 (2026-08-29)