Cromatograf de lichide cuplat cu spectrometru de masă LC-MS/MS - linie completă
Directia Sanitara Veterinara si Pentru Siguranta Alimentelor Timis
Prin această procedură de achiziție publică se dorește achiziționarea unui Cromatograf de lichide cuplat cu spectrometru de masă LC-MS/MS - linie completă. Obiectul contractului îl reprezintă furnizarea, instalarea și punerea în funcțiune a unui Cromatograf de lichide cuplat cu spectrometru de masă LC-MS/MS - linie completă în conformitate cu cerințele din Caietul de sacini, atașat prezentei proceduri, parte integrantă din Documentația de atribuire. Valoarea estimată (fără TVA) a achiziției este de 1.776.859,50 lei fără TVA. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari in a 11-a zi inainte de data depunerii ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SICAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Termen limităDeadline 2026-10-07
Cine? Ce? Unde?- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Vest › Timiş
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-09-01 | Anunţ de participare |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Cromatograf de lichide cuplat cu spectrometru de masă LC-MS/MS - linie completă
Număr de referință:
4250824_2026_PAAPD1636595
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Cromatografe 📦
Valoarea estimată fără TVA: 1776859.5 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Timiş 🏙️
Durata: 1 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 80
Criteriul de calitate (denumire): Perioada de garantie acordata produsului
Criteriul de calitate (pondere): 20
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-10-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-10-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-10-07 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează: În conformitate cu clauzele contractuale atașate documentației de atribuire.
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Directia sanitara veterinara si pentru siguranta alimentelor timis
Numărul național de înregistrare:
4250824
Adresa poștală: Strada: Surorile Caceu, martir, nr. 4
Cod poștal: 300585
Orașul poștal: Timisoara
Regiune: Timiş 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Alin Flavius Nicoara
E-mail: office-timis@ansvsa.ro 📧
Telefon: +40 256204911 📞
Fax: +40 0256204911 📠
URL: https://www.ansvsa.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211586 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Direcţia Sanitara Veterinara şi Pentru Siguranţa Alimentelor Timis
Numărul național de înregistrare:
4250824_3
Adresa poștală: Str. Surorile Martir Caceu nr. 4
Cod poștal: 300585
Orașul poștal: Timisoara
Regiune: Timiş 🏙️
E-mail: office-timis@ansvsa.ro 📧
Telefon: +40 256204911 📞
Fax: +40 256204911 📠
URL: http://www.ansvsa.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 169-605023 (2026-09-01)
- Echipamente de laborator, optice şi de precizie (cu excepţia ochelarilor) (>20 noi achiziții publice)