Echipament de securitate
Inspectoratul General al Politiei Romane
Autoritatea contractantă intenționează să încheie contract pentru achiziționarea de Echipament de securitate Layer 3 – Layer 7 Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile (inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor) Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare: 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-07-06. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-05-29.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce? Unde?| Data | Document |
|---|---|
| 2026-05-29 | Anunţ de participare |
| 2026-08-14 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Echipament de securitate
Număr de referință:
4453144/2026/3915675
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Echipament de reţea 📦
Valoarea estimată fără TVA: 2 500 000 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice: Echipament de securitate Layer 3 – Layer 7 - 1 complet
Informații suplimentare:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 120 zile
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Transceivere 10 Gbps Short-range conector LC
Criteriul de calitate (pondere): 10
Criteriul de calitate (denumire): Transceivere 25 Gbps Short-range conector LC
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): Garanție suplimentară și suport
Criteriul de calitate (pondere): 30
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-07-06 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-07-06 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Informații despre licitația electronică
Se va folosi o licitație electronică ✅
Descriere
Informații despre licitația electronică:
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-07-06 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Inspectoratul general al politiei romane
Numărul național de înregistrare:
4453144
Adresa poștală: Strada: Mihai Vodă, nr. 6
Cod poștal: 050041
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Elena-Iulia Petre
E-mail: iulia.petre@politiaromana.ro 📧
Telefon: +40 212082525 📞
Fax: +40 213174965 📠
URL: https://www.politiaromana.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Activitate principală
Ordine și siguranță publică
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100208387 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Descriere:
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Inspectoratul general al politiei romane
Numărul național de înregistrare:
4453144_3
Adresa poștală: Strada: Mihai Vodă, nr. 6, Sector: -, Judet: Bucuresti
Cod poștal: 050041
E-mail: logistica@politiaromana.ro 📧
Telefon: +40212082525 📞
Fax: +403174965 📠
URL: http://www.politiaromana.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 103-373571 (2026-05-29)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 2 500 000 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 2 495 000 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 2 495 000 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 2 495 000 💰
Atribuirea contractului
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
3915675/17
Data încheierii contractului: 2026-08-14 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 2 495 000 💰
Cea mai mică ofertă: 2 495 000 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 495 000 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172970/CIF: 38114908
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Numele și adresa contractantului
Nume: Arctic stream
Numărul național de înregistrare:
38114908
Adresa poștală: Strada Porumbaru Emanoil, Nr. 93-95, Sector: 1
Cod poștal: 011424
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: vlad.mihu@arcticstream.ro 📧
Telefon: +40 371493579 📞
Fax: +40 372873272 📠
URL: https://www.arcticstream.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Medie
Sursa: OJS 2026/S 157-568488 (2026-08-14)
- Echipament de radio, televiziune, comunicaţii, telecomunicaţii şi articole conexe (20 noi achiziții publice)