Furnizare Alimente Diverse 2026-2027 - Condimente
Penitenciarul Aiud
Obiectivul specific la care contribuire furnizarea produselor este asigurarea necesarului pentru prepararea hranei persoanelor private de liberate pentru asigurarea cu titlu gratuit a hranirii persoanelor private de libertate în conformitate cu prevederile Ordinului Ministrului Justiției nr. 3147/C/08.08.2018-privind aprobarea normelor de acordare de drepturilor hrană pentru persoanele private de libertate din sistemul administrației penitenciarelor. Autoritatea contractantă va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20 zile.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-07-03. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-05-29.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Cacao, ciocolată şi produse zaharoase › Cacao
- • Diverse produse alimentare › Condimente şi mirodenii
- • Diverse produse alimentare şi produse uscate › Praf de copt
- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Centru › Alba
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-05-29 | Anunţ de participare |
| 2026-08-07 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Furnizare Alimente Diverse 2026-2027 - Condimente
Număr de referință:
4331341_2026_PAAPD1575600
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Diverse produse alimentare 📦
Valoarea estimată fără TVA: 6747.5 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 8
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 8
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Cacao
Valoarea estimată fără TVA: 1 260 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare: Aiud, strada Morii, nr. 7-9, jud. Alba
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Alba 🏙️
Durata: 9 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Lanţul de aprovizionare
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): Distanţa de la locul de producţie la locul de consum
Produse ecologice
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Cimbru
Valoarea estimată fără TVA: 612.5 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Leuștean
Valoarea estimată fără TVA: 1 120 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: Mărar
Valoarea estimată fără TVA: 577.5 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: Pătrunjel frunze
Valoarea estimată fără TVA: 1 020 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: Praf de copt
Valoarea estimată fără TVA: 500 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: Tarhon
Valoarea estimată fără TVA: 1417.5 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
8️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: Zahăr vanilat
Valoarea estimată fără TVA: 240 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-07-03 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-07-03 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Membrii comisiei de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-07-03 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Membrii comisiei de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Penitenciarul aiud
Numărul național de înregistrare:
4331341
Adresa poștală: Strada: Morii, nr. 7-9
Cod poștal: 515200
Orașul poștal: Aiud
Regiune: Alba 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Alexandru Dogariu
E-mail: achizitii.paiud@anp.gov.ro 📧
Telefon: 0258861021 📞
Fax: 0258863575 📠
URL: https://anp.gov.ro/penitenciarul-aiud/ 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Ordine și siguranță publică
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100208412 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40213104641 📞
Fax: +40213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 103-374132 (2026-05-29)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 6747.5 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 6747.5 RON (framework approximate) 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 7 750 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 1 400 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 1 400 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 1 260 RON 💰
612.5 RON 💰
1 120 RON 💰
577.5 RON 💰
1 020 RON 💰
500 RON 💰
1417.5 RON 💰
240 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
Numărul contractului:
119429
Data încheierii contractului: 2026-08-07 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 1 400 💰
Cea mai mică ofertă: 1 400 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 400 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1417.5 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 400 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172601/LOT-0007/CIF: RO 4491776
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0007
Numele și adresa contractantului
Nume: Parhan com s.r.l.
Numărul național de înregistrare:
RO 4491776
Adresa poștală: Strada Principala, Nr. 191
Cod poștal: 417080
Orașul poștal: Bratca
Regiune: Bihor 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Gheorghita Gordan
E-mail: parhancom@yahoo.com 📧
Telefon: +40 722465954 📞
Fax: +40 259353643 📠
URL: http://www.ceva.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Medie
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 500 💰
Cea mai mică ofertă: 500 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 500 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 500 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 500 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172601/LOT-0006/CIF: RO 4491776
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0006
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Cea mai mare ofertă: 1 120 💰
Cea mai mică ofertă: 1 120 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 120 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 120 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 120 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172601/LOT-0003/CIF: RO 4491776
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0003
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
Cea mai mare ofertă: 240 💰
Cea mai mică ofertă: 240 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 240 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 240 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 240 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172601/LOT-0008/CIF: RO 4491776
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0008
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Cea mai mare ofertă: 2 280 💰
Cea mai mică ofertă: 2 280 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 2 280 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 260 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 2 280 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172601/LOT-0001/CIF: RO 4491776
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Cea mai mare ofertă: 577.5 💰
Cea mai mică ofertă: 577.5 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 577.5 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 577.5 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 577.5 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172601/LOT-0004/CIF: RO 4491776
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0004
7️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
Cea mai mare ofertă: 1 020 💰
Cea mai mică ofertă: 1 020 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 1 020 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 1 020 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 1 020 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172601/LOT-0005/CIF: RO 4491776
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0005
8️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Cea mai mare ofertă: 612.5 💰
Cea mai mică ofertă: 612.5 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 612.5 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 612.5 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 612.5 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172601/LOT-0002/CIF: RO 4491776
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Sursa: OJS 2026/S 152-553550 (2026-08-07)
- Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe (>20 noi achiziții publice)
- Diverse produse alimentare (>20)
- Cacao, ciocolată şi produse zaharoase (9)
- Cafea, ceai şi produse conexe (3)
- Condimente şi mirodenii (7)
- Diverse produse alimentare şi produse uscate (7)
- Paste făinoase (4)
- Pişcoturi şi biscuiţi; produse de patiserie şi de cofetărie conservate (5)
- Produse de panificaţie, produse de patiserie şi de cofetărie proaspete (17)
- Produse nutriţionale speciale (3)
- Zahăr şi produse conexe (3)