Furnizare carburanti ptr. ECOCSIK S.R.L.

ECO CSIK SRL

Achiziția de combustibil auto pentru o perioda de 48 luni, alimentati pe baza cardurilor de credit si/sau a CIP-urilor emise de furnizor. Cantitatile estimate minime si maxime ale acordului cadru si ale unui singur contract subsecvent, precum si descrierea sunt disponibile în Caietul de Sarcini din cadrul prezentei documentatii de atribuire. A.C. va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 3-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.

Termen limită

Deadline 2026-09-07

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2026-08-05 Anunţ de participare
Anunţ de participare (2026-08-05)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Furnizare carburanti ptr. ECOCSIK S.R.L.
Număr de referință: 2026_2
Scurtă descriere:
Achiziția de combustibil auto pentru o perioda de 48 luni, alimentati pe baza cardurilor de credit si/sau a CIP-urilor emise de furnizor. Cantitatile estimate minime si maxime ale acordului cadru si ale unui singur contract subsecvent, precum si descrierea sunt disponibile în Caietul de Sarcini din cadrul prezentei documentatii de atribuire. A.C. va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 3-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Arată mai mult
Tipul de contract: Bunuri
Produse/servicii: Motorină 📦
Valoarea estimată fără TVA: 6 257 376 RON 💰
Descriere
Identificator intern: 1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Frecventa si valoarea contractelor cu urmeaza sa fie atribuite: - Valoarea estimată a celui mare contract subsecvent: 1.564.344,00 lei fără TVA, - Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent: 1.285.553,50 lei fără TVA, - Valoarea maximă estimată a acordului cadru este de: 6.257.376,00 lei fără TVA, - Valoarea minimă estimată a acordului cadru este de: 5.142.214,00 lei fără TVA. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente: 1/a, în perioada octombrie 2026 - septembrie 2030 în funcție de alocările bugetare.
Arată mai mult
Produse/servicii suplimentare: Benzină fără plumb 📦
Locul principal sau locul de desfășurare: Municipiul Miercurea Ciuc.
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Harghita 🏙️
Durata: 48 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț
Preț (pondere): 90
Criteriul de calitate (denumire): Nr. statii de alimentare in aria de servicii ECOCSIK S.R.L.
Criteriul de calitate (pondere): 10
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0000

Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică
Data deschiderii: 2026-09-07 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorii economici care depun oferta trebuie sa dovedeasaca o forma de inregistrare in conditiile legii in tara de rezidenta, din care sa reiasa ca ofertantul are in domeniul de activitate, activitatile ce fac obiectul prezentului contract (Coduri CAEN). Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei: Se va completa DUAE de catre operatorii participanti la procedura cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea entitatii contractante, doar de ofertantul clasat pe primul loc. Documente justificative: 1) Pentru persoane juridice romane/straine: Certificat constatator emis de Oficiul Registrului Comertului / autorizatie de functionare / alte documente echivalente, din care sa reiasa ca ofertantul are in domeniul de activitate, activitatile ce fac obiectul prezentului contract (Coduri CAEN). Prin depunerea certificatului constatator ofertantul isi asuma raspunderea cu privire la faptul ca informatiile cuprinse in documentul depus sunt valabile / reale la data prezentarii documentului. 2) Pentru persoane fizice romane / straine: prezentarea documentelor care dovedesc o forma de inregistrare / atestare sau apartenenta din punct de vedere profesional, din care sa reiasa ca ofertantul are in domeniul de activitate, activitatile ce fac obiectul prezentului contract (coduri CAEN). Prin depunerea documentelor ofertantul isi asuma raspunderea cu privire la faptul ca informatiile cuprinse in documentul depus sunt valabile/reale la data prezentarii documentului. Documentele care dovedesc o forma de înregistrare ca persoana juridica/fizica, vor fi în conformitate cu prevederile legale din tara în care candidatul /ofertantul/asociatul este stabilit si se vor prezenta in original/copie legalizata, de ofertant, asociat, subcontractant, pentru partea din contract pe care o realizeaza
Arată mai mult
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Descrierea motivelor de excludere:
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Arată mai mult
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Operatorul economic a încălcat legislația privind
protecția mediului.
dreptul muncii.
securitatea socială.
Descriere momentan indisponibilă – necesită completare manuală.
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.

Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Eco csik srl
Numărul național de înregistrare: RO 25741662
Adresa poștală: Strada: Nagymező, nr. 711B
Cod poștal: 537285
Orașul poștal: Sansimion
Regiune: Harghita 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Márta Sárossy
E-mail: achizitii@ecocsik.ro 📧
Telefon: +40 737026869 📞
Fax: +40 0366501000 📠
URL: https://www.ecocsik.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100210680 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie

Informații complementare
Informații suplimentare
Modul de departajare a ofertelor clasate pe primul loc cu preturi egale: În cazul în care se constata ca ofertele admisibile clasate pe primul loc au preturi egale, entitatea contractanta va solicita reofertarea în SEAP, în vederea departajarii ofertelor. - Orice operator economic participant va dovedi calitatea reprezentantului sau legal pe baza unui document care atesta aceasta calitate (ex.: act constitutiv, extras/certificate constatator eliberat de Registrul Comertului sau alta dovada emisa de o autoritate competenta). În cazul în care oferta si documentele de calificare sunt semnate de o alta persoana decât reprezentantul legal, pe lânga documentele mentionate anterior ce atesta calitatea de reprezentant legal, se va prezenta procura/împuternicire speciala data de reprezentantul legal pentru acea persoana, în original. În cazul asocierii, cerinta trebuie îndeplinita de fiecare asociat. Conditii de executare si de plata a contractului: - termenul de plata a facturilor este de maxim 30 zile de la data primirii pe baza de documente justificative ; - procentul penalitati de intarziere este de 0,02%/zi din valoarea obligatiilor neonorate la termen.
Arată mai mult
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Ecocsik s.r.l.
Numărul național de înregistrare: 25741662
Adresa poștală: str. Zorilor nr. 34
Cod poștal: 530132
Orașul poștal: Miercurea-Ciuc
Regiune: Harghita 🏙️
E-mail: office@ecocsik.ro 📧
Telefon: 0737026869 📞
URL: https://www.ecocsik.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare: Conform art. 6, alin. 1, lit. b si art.8 din Legea nr. 101 / 2016.
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 150-546877 (2026-08-05)