Furnizare conductori si accesorii, aparatura de iluminat si lampi electrice, elemente de comanda si protectie pentru curent electric
Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" Iaşi
Acord cadru de furnizare conductori si accesorii, aparatură de iluminat şi lămpi electrice, elemente de comanda si protectie pt curent electric, incheiat pe o perioada de 12 luni, cu un operator. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este pana in a 16-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Daca aceste termene vor fi zile nelucrătoare, autoritatea va răspunde în ultima zi lucratoare înainte de termenul respectiv.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-07-01. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-05-29.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Cabluri şi produse conexe › Accesorii pentru cabluri
- • Comutatoare › Întrerupătoare
- • Conexiuni şi elemente de contact › Fişe şi prize
- • Corpuri fluorescente de iluminat › Tuburi fluorescente
- • Linii de curent electric › Cablu de joasă tensiune şi de tensiune medie
- • Lumini de semnalizare › Proiectoare orientabile
- • Lămpi şi aparate de iluminat › Plafoniere sau aplice de perete
- • Piese pentru lămpi şi corpuri de iluminat › Becuri
- • Startere pentru lămpi › Startere pentru lămpi fluorescente
- • Tablouri şi cutii de siguranţe › Siguranţe
- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Nord-Est › Iaşi
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-05-29 | Anunţ de participare |
| 2026-09-01 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Furnizare conductori si accesorii, aparatura de iluminat si lampi electrice, elemente de comanda si protectie pentru curent electric
Număr de referință:
1658/AP/17.04.2025
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Plafoniere sau aplice de perete 📦
Valoarea estimată fără TVA: 1569220.36 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 10
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 10
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Surse de alimentare
Valoarea estimată fără TVA: 35174.68 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Surse de alimentare conform caietului de sarcini
Informații suplimentare:
Produse/servicii suplimentare: Accesorii pentru cabluri 📦
Locul principal sau locul de desfășurare: Universitatea”Alexandru Ioan Cuza” din Iasi, Bd. Carol I nr 11
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Iaşi 🏙️
Durata: 12 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Aparataj
Valoarea estimată fără TVA: 161056.46 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Aparataj conform caietului de sarcini
Produse/servicii: Întrerupătoare 📦
Produse/servicii suplimentare: Fişe şi prize 📦
Locul principal sau locul de desfășurare: Universitatea”Alexandru Ioan Cuza” din Iasi, Bd. Carol I nr 11.
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Sigurante si relee
Valoarea estimată fără TVA: 275355.64 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Sigurante si relee conform caietului de sarcini
Produse/servicii: Siguranţe 📦
Produse/servicii suplimentare: Întrerupătoare 📦
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: Articole de conexiuni
Valoarea estimată fără TVA: 118103.76 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Articole de conexiuni conform caietului de sarcini
Produse/servicii: Accesorii pentru cabluri 📦
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: Diverse
Valoarea estimată fără TVA: 16983.4 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Diverse materiale conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: Corpuri de iluminat
Valoarea estimată fără TVA: 506279.7 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Corpuri de iluminat conform caietului de sarcini
Produse/servicii suplimentare: Proiectoare orientabile 📦
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: Copex si canal PVC
Valoarea estimată fără TVA: 85 373 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Copex si canal PVC conform caietului de sarcini
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
8️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: Tablouri electrice și doze aparat
Valoarea estimată fără TVA: 35934.32 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Tablouri electrice și doze aparat conform caietului de sarcini
Produse/servicii: Tablouri şi cutii de siguranţe 📦
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
9️⃣
Identificator intern:
9
Titlu: Becuri si tuburi
Valoarea estimată fără TVA: 197849.4 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Becuri si tuburi conform caietului de sarcini
Produse/servicii: Becuri 📦
Produse/servicii suplimentare: Tuburi fluorescente 📦
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Identificator intern:
10
Titlu: Conductori si cabluri
Valoarea estimată fără TVA: 137 110 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Conductori si cabluri conform caietului de sarcini
Produse/servicii: Cablu de joasă tensiune şi de tensiune medie 📦
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-07-01 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-07-01 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): membrii comisiei de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-07-01 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: membrii comisiei de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" Iasi
Numărul național de înregistrare:
4701126
Adresa poștală: Strada: Carol I, nr. 11
Cod poștal: 700506
Orașul poștal: Iasi
Regiune: Iaşi 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Cristian Alin Ignat
E-mail: cristian.ignat@uaic.ro 📧
Telefon: +40 232201102-2344 📞
Fax: +40 232201117 📠
URL: https://www.uaic.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Educație
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100208420 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 700506
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Biroul Juridic al Universităţii „Alexandru Ioan Cuza”
Numărul național de înregistrare:
4701126_3
Adresa poștală: Bd.Carol I , nr. 11
Orașul poștal: Iasi (Iasi)
Regiune: Iaşi 🏙️
E-mail: cristian.ignat@uaic.ro 📧
Telefon: +40 232201131 📞
URL: https://www.uaic.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 103-374100 (2026-05-29)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 1569220.36 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 626528.56 RON (framework approximate) 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 506095.64 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 16555.04 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 11 430 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 35174.68 RON 💰
161056.46 RON 💰
275355.64 RON 💰
118103.76 RON 💰
16983.4 RON 💰
506279.7 RON 💰
85 373 RON 💰
35934.32 RON 💰
197849.4 RON 💰
137 110 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
Numărul contractului:
28
Data încheierii contractului: 2026-08-26 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 3
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 3
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 3
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 16555.04 💰
Cea mai mică ofertă: 11 430 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 11 430 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 16983.4 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 11 430 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1173626/LOT-0005/CIF: 32824388
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0005
Numele și adresa contractantului
Nume: S.c. radenerg s.r.l.
Numărul național de înregistrare:
32824388
Adresa poștală: Strada: Inculeţ Ion, prof., nr. 12C, Sector: -, Judet: Iasi, Localitate: Iasi, Cod postal: 700721
Cod poștal: 700721
Orașul poștal: Iasi
Regiune: Iaşi 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: conducere@radenerg.ro 📧
Telefon: +40 0734996043 📞
URL: https://www.radenerg.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 2
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 2
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 2
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 116270.12 💰
Cea mai mică ofertă: 90 440 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 90 440 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 118103.76 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 90 440 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1173626/LOT-0004/CIF: 32824388
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0004
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
Cea mai mare ofertă: 191570.5 💰
Cea mai mică ofertă: 165 250 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 165 250 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 197849.4 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 165 250 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1173626/LOT-0009/CIF: 32824388
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0009
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
Cea mai mare ofertă: 132 759 💰
Cea mai mică ofertă: 126 700 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 126 700 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 137 110 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 126 700 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1173626/LOT-0010/CIF: 32824388
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0010
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
Cea mai mare ofertă: 84 011 💰
Cea mai mică ofertă: 49 800 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 49 800 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 85 373 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 49 800 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1173626/LOT-0007/CIF: 32824388
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0007
6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
Cea mai mare ofertă: 35457.74 💰
Cea mai mică ofertă: 27 864 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 27 864 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 35934.32 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 27 864 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1173626/LOT-0008/CIF: 32824388
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0008
7️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Cea mai mare ofertă: 34 800 💰
Cea mai mică ofertă: 34611.64 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 34611.64 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 35174.68 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 34611.64 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1173626/LOT-0001/CIF: RO 12162910
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
Numele și adresa contractantului
Nume: S.c. urvas com s.r.l.
Numărul național de înregistrare:
12162910
Adresa poștală: Strada: bd t vladimirescu, nr. 30, Sector: -, Judet: Iasi, Localitate: Iasi, Cod postal: 6600
Cod poștal: 6600
E-mail: urvascom@yahoo.com 📧
Telefon: +40 232276543 📞
Fax: +40 232276543 📠
URL: https://www.urvas.ro 🌏
8️⃣
Informații privind neremunerarea
Nu s-a primit nicio ofertă sau cerere de participare sau toate au fost respinse
Motivul pentru care nu a fost ales un câștigător: Toate ofertele, cererile de participare sau proiectele au fost retrase sau au fost considerate inadmisibile
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 2
9️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 3
1️⃣0️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Sursa: OJS 2026/S 169-602783 (2026-09-01)