‘Furnizare, montare și punere în funcțiune echipamente și dotări în cadrul proiectului„Reabilitarea, modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru învățământul profesional și tehnic la Colegiul Tehnic Alexandru Ioan Cuza și adaptarea sistemului de educație la evoluția tehnologică”, cod SMIS 317839’
Municipiul Suceava
Municipiul Suceava a obtinut finantarea nerambursabila pentru proiectului „Reabilitarea, modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru învățământul profesional și tehnic la Colegiul Tehnic Alexandru Ioan Cuza și adaptarea sistemului de educație la evoluția tehnologică”, cod SMIS 317839’,, finantat în cadrul Prioritatea 6 – Nord-Est – O regiune educată, Programul Regional Nord-Est 2021-2027.. Scopul principal al proiectului îl reprezintă creșterea calității și a atractivității procesului de educație în cadrul Colegiului Tehnic "Alexandru Ioan Cuza" prin dotarea atelierelor de practică din cadrul acestuia cu mobilier și materiale didactice specifice, precum și cu echipamente IT, în vederea dobândirii de competențe și învățare relevante pentru piața forței de muncă. Obiectul prezentei proceduri este dotarea atelierelor cu materiale didactice Mobilierul si echipamentele IT au fost achizitionate in cadrul unei proceduri anterioare. În conformitate cu art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este până în a 18-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă stabilește un singur termen limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare, în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitările de clarificări depuse până în a 18-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Termen limităDeadline 2026-09-29
Cine? Ce? Unde?- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Nord-Est › Suceava
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-08-27 | Anunţ de participare |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: ‘Furnizare, montare și punere în funcțiune echipamente și dotări în cadrul proiectului„Reabilitarea, modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru învățământul profesional și tehnic la Colegiul Tehnic Alexandru Ioan Cuza și adaptarea sistemului de educație la evoluția tehnologică”, cod SMIS 317839’
Număr de referință:
4244792_2026_PAAPD1601026
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Material pedagogic 📦
Valoarea estimată fără TVA: 1940362.96 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Suceava 🏙️
Durata: 5 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 80
Criteriul de calitate (denumire): Perioada de garantie extinsa -PGE(n)
Criteriul de calitate (pondere): 20
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-29 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-29 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): comisia de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-29 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: comisia de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Municipiul suceava
Numărul național de înregistrare:
4244792
Adresa poștală: Strada: 1 Mai, nr. 5A
Cod poștal: 720224
Orașul poștal: Suceava
Regiune: Suceava 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Nicoleta-Adriana Humoreanu
E-mail: nicoleta.humoreanu@primariasv.ro 📧
Telefon: +40 230212696 📞
Fax: +40 230520593 📠
URL: https://www.primariasv.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211454 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 166-595573 (2026-08-27)