furnizare sistem robotic chirurgical
Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti
Sistem robotic chirurgical conform caiet sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi) inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie semnata cu semnătură electronic extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat în condiţiile legii şi încărcata în SEAP.
Termen limităDeadline 2026-09-23
Cine? Ce? Unde?| Data | Document |
|---|---|
| 2026-08-21 | Anunţ de participare |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: furnizare sistem robotic chirurgical
Număr de referință:
2026428357035
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Diverse tipuri de echipamente computerizate 📦
Valoarea estimată fără TVA: 12644628.1 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 4 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Performanta energetica (PE)
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): Instructaj pentru optimizarea eficienței energetice (IEE)
Criteriul de calitate (pondere): 10
Criteriul de calitate (denumire): Termenul de garantie acordat
Caracteristici tehnice de performanta
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-23 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-23 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 5 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-23 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul universitar de urgenta bucuresti
Numărul național de înregistrare:
4283570
Adresa poștală: Splaiul Independenţei, nr. 169
Cod poștal: 050098
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Andreea Raluca Hardau
E-mail: achizitiipublice.suub@gmail.com 📧
Telefon: +40 213140015 📞
Fax: +40 213180554 📠
URL: https://www.suub.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211274 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare: Legea 101 / 2016 cu modificarile si completarile ulterioare
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 162-581767 (2026-08-21)
- Echipament informatic şi accesorii de birou, cu excepţia mobilierului şi a pachetelor software (>20 noi achiziții publice)