Închiriere autovehicule transport industriale, cu şofer, pentru subunitatile Sucursalei Miniere Târgu – Jiu, respectiv Unitatea Minieră de Cariere Rovinari, Unitatea Minieră de Cariere Roşia-Peşteana, Unitatea Minieră de Cariere Motru, Unitatea Minieră de Cariere Jilţ si U.P.R.U.M. Rovinari (2026)
Societatea Complexul Energetic Oltenia SA
Tehnologia de lucru in flux continuu in cadrul exploatărilor miniere la zi presupune o aprovizionare continuă cu diferite piese de schimb si materiale, transport pentru reparaţii a diferitelor subansamble, evacuare a diferitelor materiale, lucrări de reparaţii si mentenanţă in exploatările miniere la zi. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturos solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunerea a ofertelor: 20.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-05-04. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-03-27.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce? Unde?- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-03-27 | Anunţ de participare |
| 2026-08-14 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Închiriere autovehicule transport industriale, cu şofer, pentru subunitatile Sucursalei Miniere Târgu – Jiu, respectiv Unitatea Minieră de Cariere Rovinari, Unitatea Minieră de Cariere Roşia-Peşteana, Unitatea Minieră de Cariere Motru, Unitatea Minieră de Cariere Jilţ si U.P.R.U.M. Rovinari (2026)
Număr de referință:
30267310-2026-609.1
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Închiriere de vehicule de transport de mărfuri cu şofer 📦
Valoarea estimată fără TVA: 6055883.2 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 15
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 15
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: UMC Rovinari: macara auto cu brat telescopic 18 - 25 tf
Valoarea estimată fără TVA: 844602.5 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Gorj 🏙️
Durata: 12 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 90
Criteriul de calitate (denumire): Vechimea medie a parcului de vehicule ofertat
Criteriul de calitate (pondere): 10
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: UMC Rovinari: macara auto cu brat telescopic > 25 tf
Valoarea estimată fără TVA: 546781.3 RON 💰
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: UMC Rosia-Pesteana: macara auto cu brat telescopic 18 - 25 tf
Valoarea estimată fără TVA: 626 175 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
4️⃣
Identificator intern:
4
Titlu: UMC Rosia-Pesteana: macara auto cu brat telescopic > 25 tf
Valoarea estimată fără TVA: 449 351 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
5️⃣
Identificator intern:
5
Titlu: UMC Rosia-Pesteana: autoremorcher + remorca trailer > 30 tf
Valoarea estimată fără TVA: 43 652 RON 💰
Informații suplimentare:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
6️⃣
Identificator intern:
6
Titlu: UPRUM Rovinari: macara auto cu brat telescopic > 25 tf
Valoarea estimată fără TVA: 530195.25 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
7️⃣
Identificator intern:
7
Titlu: UMC Jilt: macara auto cu brat telescopic > 25 tf
Valoarea estimată fără TVA: 460832.4 RON 💰
Locul principal sau locul de desfășurare: Bazinul minier Matasari, Complexul Energetic Oltenia S.A.
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
8️⃣
Identificator intern:
8
Titlu: UMC Jilt: macara auto cu brat telescopic 18 - 25 tf
Valoarea estimată fără TVA: 316 323 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
9️⃣
Identificator intern:
9
Titlu: UMC Jilt: macara auto cu brat telescopic > 40 tf
Valoarea estimată fără TVA: 423304.8 RON 💰
Locul principal sau locul de desfășurare: Bazinul minier Jilţ (com. Mătăsari), Complexul Energetic Oltenia S.A.
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
1️⃣0️⃣
Identificator intern:
10
Titlu: UMC Jilt: autoremorcher + remorca trailer > 30 tf
Valoarea estimată fără TVA: 120822.5 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
1️⃣1️⃣
Identificator intern:
11
Titlu: UMC Motru: autoremorcher + remorca trailer > 30 tf
Valoarea estimată fără TVA: 177 390 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0011
1️⃣2️⃣
Identificator intern:
12
Titlu: UMC Motru: macara auto cu brat telescopic > 25 tf
Valoarea estimată fără TVA: 627924.95 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0012
1️⃣3️⃣
Identificator intern:
13
Titlu: UMC Motru: macara auto cu brat telescopic > 25 t.f
Valoarea estimată fără TVA: 481 476 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0013
1️⃣4️⃣
Identificator intern:
14
Titlu: UMC Motru: autoremorcher + remorca trailer > 30 t.f
Valoarea estimată fără TVA: 83406.5 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0014
1️⃣5️⃣
Identificator intern:
15
Titlu: UMC Motru: macara auto cu brat telescopic 18 - 25 tf.
Valoarea estimată fără TVA: 323 646 RON 💰
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0015
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/25/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-05-04 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-05-04 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Membrii comisiei de analiza si evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 3 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-05-04 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Membrii comisiei de analiza si evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Condiții de ofertare
Contractul conține condiții de executare ✅
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Depozite și garanții solicitate:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA
Numărul național de înregistrare:
RO30267310
Adresa poștală: Strada: Alexandru Ioan Cuza, nr. 5
Cod poștal: 210140
Orașul poștal: Targu Jiu
Regiune: Gorj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Ovidiu popescu
E-mail: ovidiu.popescu@ceoltenia.ro 📧
Telefon: +40 372819778 📞
Fax: +40 253227280 📠
URL: https://www.ceoltenia.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Electricitate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100206399 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
La fel ca: Nume și adrese
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 062-218256 (2026-03-27)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 6055883.2 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 4759315.2 RON (framework approximate) 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 4786222.56 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 423304.8 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 423304.8 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 844602.5 RON 💰
546781.3 RON 💰
626 175 RON 💰
449 351 RON 💰
43 652 RON 💰
530195.25 RON 💰
460832.4 RON 💰
316 323 RON 💰
423304.8 RON 💰
120822.5 RON 💰
177 390 RON 💰
627924.95 RON 💰
481 476 RON 💰
83406.5 RON 💰
323 646 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0009
Numărul contractului:
952/CEOSM
Data încheierii contractului: 2026-07-24 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 1
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 423304.8 💰
Cea mai mică ofertă: 423304.8 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 423304.8 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 423304.8 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 423304.8 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0009/CIF: RO6068862
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0009
Numele și adresa contractantului
Nume: Lousiana com
Numărul național de înregistrare:
RO6068862
Adresa poștală: Strada Principala, Nr. 177
Cod poștal: 217080
Orașul poștal: Bolbosi
Regiune: Gorj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: lucianpuiu@ymail.com 📧
Telefon: +40 760654200 📞
Dimensiunea operatorului economic: Mică
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0007
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 460832.4 💰
Cea mai mică ofertă: 460832.4 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 460832.4 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 460832.4 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 460832.4 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0007/CIF: RO6068862
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0007
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0012
Cea mai mare ofertă: 627924.95 💰
Cea mai mică ofertă: 627924.95 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 627924.95 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 627924.95 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 627924.95 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0012/CIF: RO6068862
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0012
4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0013
Cea mai mare ofertă: 481 476 💰
Cea mai mică ofertă: 481 476 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 481 476 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 481 476 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 481 476 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0013/CIF: RO6068862
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0013
5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Cea mai mare ofertă: 546781.3 💰
Cea mai mică ofertă: 546781.3 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 546781.3 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 546781.3 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 546781.3 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0002/CIF: RO6068862
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
6️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0008
Cea mai mare ofertă: 316 323 💰
Cea mai mică ofertă: 316 323 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 316 323 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 316 323 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 316 323 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0008/CIF: RO6068862
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0008
7️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0010
Cea mai mare ofertă: 120822.5 💰
Cea mai mică ofertă: 120822.5 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 120822.5 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 120822.5 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 120822.5 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0010/CIF: RO6068862
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0010
8️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0014
Cea mai mare ofertă: 87570.94 💰
Cea mai mică ofertă: 87570.94 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 87570.94 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 83406.5 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 87570.94 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0014/CIF: RO 9824545
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0014
Numele și adresa contractantului
Nume: Transport prestari servicii cu utilaje terasiere mehedinti
Numărul național de înregistrare:
RO 9824545
Adresa poștală: Strada -, Nr. -
Cod poștal: 227445
Orașul poștal: Simian
Regiune: Mehedinţi 🏙️
E-mail: tpsutmhsa@yahoo.com 📧
Telefon: +40 252325645 📞
Fax: +40 252325645 📠
URL: http://www.tpsut.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Medie
9️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0006
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 539454.25 💰
Cea mai mică ofertă: 539454.25 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 539454.25 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 530195.25 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 539454.25 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0006/CIF: RO 9824545
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0006
1️⃣0️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0015
Cea mai mare ofertă: 337129.92 💰
Cea mai mică ofertă: 337129.92 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 337129.92 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 323 646 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 337129.92 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0015/CIF: RO 9824545
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0015
1️⃣1️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Cea mai mare ofertă: 844602.5 💰
Cea mai mică ofertă: 844602.5 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 844602.5 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 844602.5 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 844602.5 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172945/LOT-0001/CIF: RO 26130306
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
Numele și adresa contractantului
Nume: Uzina ROMINEX
Numărul național de înregistrare:
RO 26130306
Adresa poștală: Strada soseaua viilor, Nr. 38, Sector: 5
Cod poștal: 210135
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
E-mail: urominex@gmail.com 📧
Telefon: +40 753105200 📞
Fax: +40 0353814464 📠
URL: http://uzinarominex.ro 🌏
1️⃣2️⃣
Informații privind neremunerarea
Nu s-a primit nicio ofertă sau cerere de participare sau toate au fost respinse
Motivul pentru care nu a fost ales un câștigător: Toate ofertele, cererile de participare sau proiectele au fost retrase sau au fost considerate inadmisibile
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 1
1️⃣3️⃣
Informații privind neremunerarea
Motivul pentru care nu a fost ales un câștigător: Altele
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0011
1️⃣4️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0004
1️⃣5️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0005
Sursa: OJS 2026/S 157-567564 (2026-08-14)