„Închiriere de vehicule industriale cu şofer pentru servicii de deszăpezire pe drumuri judeţene, aflate în administrarea Regiei Autonome Judeţene de Drumuri Argeş RA iarna 2026-2027”

Regia Autonoma Judeteana de Drumuri Arges R.A.

„Închiriere de vehicule industriale cu şofer pentru servicii de deszăpezire pe drumuri judeţene, aflate în administrarea Regiei Autonome Judeţene de Drumuri Argeş RA iarna 2026-2027”, defalcate pe loturi după cum urmează: • Lot 1 – District Hârsești; • Lot 2 – District Hârsești; • Lot 3 – District Buzoiesti; • Lot 4 –District Buzoiești; • Lot 5 –District Buzoiești; • Lot 6 –District Cepari; • Lot 7 –District Cepari; • Lot 8 –District Cepari; • Lot 9 –District Pitesti; • Lot 10–District Pitești; • Lot 11 –District Pitești; • Lot 12 –District Pitești; • Lot 13 –District Pitești; • Lot 14 –District Pitesti; • Lot 15 - District Pitesti; • Lot 16 - District Pitesti; • Lot 17 – District Cateasca. Drumurile Județene sunt afectate în perioada de iarnă de fenomene meteorologice diverse (ninsori, gheață, polei, etc) ce pot determina înrăutățirea viabilității acestora, dificultăți în desfășurarea traficului sau chiar închiderea traficului rutier. În vederea asigurării circulației rutiere pe aceste drumuri în condiții de siguranță în timpul iernii, sunt necesare a fi prestate o serie de servicii care să conducă la prevenirea și combaterea alunecușului și a înzăpezirii acestora. Regia Autonomă Județeană de Drumuri Argeș R.A. este interesată să achizițoneze servicii de “închiriere de vehicule industriale cu șofer” care să presteze, dacă se impune conform prognozei meteorologice, servicii specifice activității de deszăpezire pe drumurile județene aflate în administrarea Regiei Autonome Județene de Drumuri Argeș RA pentru perioada de iarnă, coduri CPV asociate: 60182000-7, 60100000-9, 90620000-9. Termenul limită de publicare a răspunsului la solicitările de clarificări: 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15.

Termen limită

Deadline 2026-10-07

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2026-09-02 Anunţ de participare
Anunţ de participare (2026-09-02)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: „Închiriere de vehicule industriale cu şofer pentru servicii de deszăpezire pe drumuri judeţene, aflate în administrarea Regiei Autonome Judeţene de Drumuri Argeş RA iarna 2026-2027”
Număr de referință: 27648587/2026/5
Scurtă descriere:
„Închiriere de vehicule industriale cu şofer pentru servicii de deszăpezire pe drumuri judeţene, aflate în administrarea Regiei Autonome Judeţene de Drumuri Argeş RA iarna 2026-2027”, defalcate pe loturi după cum urmează: • Lot 1 – District Hârsești; • Lot 2 – District Hârsești; • Lot 3 – District Buzoiesti; • Lot 4 –District Buzoiești; • Lot 5 –District Buzoiești; • Lot 6 –District Cepari; • Lot 7 –District Cepari; • Lot 8 –District Cepari; • Lot 9 –District Pitesti; • Lot 10–District Pitești; • Lot 11 –District Pitești; • Lot 12 –District Pitești; • Lot 13 –District Pitești; • Lot 14 –District Pitesti; • Lot 15 - District Pitesti; • Lot 16 - District Pitesti; • Lot 17 – District Cateasca. Drumurile Județene sunt afectate în perioada de iarnă de fenomene meteorologice diverse (ninsori, gheață, polei, etc) ce pot determina înrăutățirea viabilității acestora, dificultăți în desfășurarea traficului sau chiar închiderea traficului rutier. În vederea asigurării circulației rutiere pe aceste drumuri în condiții de siguranță în timpul iernii, sunt necesare a fi prestate o serie de servicii care să conducă la prevenirea și combaterea alunecușului și a înzăpezirii acestora. Regia Autonomă Județeană de Drumuri Argeș R.A. este interesată să achizițoneze servicii de “închiriere de vehicule industriale cu șofer” care să presteze, dacă se impune conform prognozei meteorologice, servicii specifice activității de deszăpezire pe drumurile județene aflate în administrarea Regiei Autonome Județene de Drumuri Argeș RA pentru perioada de iarnă, coduri CPV asociate: 60182000-7, 60100000-9, 90620000-9. Termenul limită de publicare a răspunsului la solicitările de clarificări: 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15.
Arată mai mult
Tipul de contract: Servicii
Produse/servicii: Închiriere de vehicule industriale cu şofer 📦
Valoarea estimată fără TVA: 8 887 036 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 17
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 17

1️⃣
Identificator intern: 1
Titlu: Lot 1 Hârsești
Valoarea estimată fără TVA: 491 316 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 1 Hârsești: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Hârsești
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Argeş 🏙️
Durata: 6 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0001

2️⃣
Identificator intern: 2
Titlu: Lot 2 - Hârsești
Valoarea estimată fără TVA: 220 910 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 2 - Hârsești: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0002

3️⃣
Identificator intern: 3
Titlu: Lot 3 – Buzoiesti
Valoarea estimată fără TVA: 822 232 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 3 - Buzoiesti: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Produse/servicii: Închiriere de vehicule de transport de mărfuri cu şofer 📦
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 3 - Buzoiesti
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0003

4️⃣
Identificator intern: 4
Titlu: Lot 4 - Buzoiești
Valoarea estimată fără TVA: 289 140 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 4 - Buzoiești: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 4 - Buzoiești
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0004

5️⃣
Identificator intern: 5
Titlu: Lot 5 Buzoiești
Valoarea estimată fără TVA: 776 440 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 5 Buzoiești: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 5 Buzoiești
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0005

6️⃣
Identificator intern: 6
Titlu: Lot 6 Cepari
Valoarea estimată fără TVA: 441 090 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 6 Cepari: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 6 Cepari
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0006

7️⃣
Identificator intern: 7
Titlu: Lot 7 Cepari
Valoarea estimată fără TVA: 797 846 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 7 Cepari: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 7 Cepari
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0007

8️⃣
Identificator intern: 8
Titlu: Lot 8 Cepari
Valoarea estimată fără TVA: 430 872 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 8 Cepari: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 8 Cepari
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0008

9️⃣
Identificator intern: 9
Titlu: Lot 9 Pitesti
Valoarea estimată fără TVA: 274 926 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 9 Pitesti: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 9 Pitesti
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0009

1️⃣0️⃣
Identificator intern: 10
Titlu: Lot 10 - Pitești
Valoarea estimată fără TVA: 679 396 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 10 - Pitești: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 10 - Pitești
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0010

1️⃣1️⃣
Identificator intern: 11
Titlu: Lot 11 – Pitești
Valoarea estimată fără TVA: 655 246 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 11 - Pitești: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 11 - Pitești
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0011

1️⃣2️⃣
Identificator intern: 12
Titlu: Lot 12 - Pitești
Valoarea estimată fără TVA: 631 940 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 12 Pitești: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 12 - Pitești
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0012

1️⃣3️⃣
Identificator intern: 13
Titlu: Lot 13 – Pitești
Valoarea estimată fără TVA: 513 750 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 13 - Pitești: - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 13 - Pitești
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0013

1️⃣4️⃣
Identificator intern: 14
Titlu: Lot 14 - Pitesti
Valoarea estimată fără TVA: 216 440 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 14 - Pitesti : - utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 14 - Pitesti
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0014

1️⃣5️⃣
Identificator intern: 15
Titlu: Lot 15 – Pitesti
Valoarea estimată fără TVA: 508 752 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 15 – Pitesti: utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 15 – Pitesti
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0015

1️⃣6️⃣
Identificator intern: 16
Titlu: Lot 16 - Pitesti
Valoarea estimată fără TVA: 749 244 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 16 - Pitesti: utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 16 - Pitesti
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0016

1️⃣7️⃣
Identificator intern: 17
Titlu: Lot 17 – Cateasca
Valoarea estimată fără TVA: 387 496 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Lot 17 – Cateasca: utilaje conform caietului de sarcini; - cantitate material antiderapant transportata conform caietului de sarcini;
Locul principal sau locul de desfășurare: Lot 17 – Cateasca
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0017

Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-10-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-10-07 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Comisia de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică
Data deschiderii: 2026-10-07 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Comisia de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara rezidentă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, ca nu se află în niciuna dintre situațiile de anulare a constituirii precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza toate activitățile care fac obiectul contractului. Modalitate de îndeplinire: operatorii economici participanți la procedura vor completa și prezenta DUAE cu informațiile aferente situației lor. La solicitarea autorității, ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor, va prezenta documentele justificative, respectiv: A. Pentru persoanele juridice române: • Certificat constatator emis de Oficiul Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul Teritorial - forma completă, conținând informații privind datele de identificare ale operatorului economic, acționarii/ asociații, organele de conducere, administratorii, membrii Consiliului de Administrație, membrii Consiliului de Supraveghere, cotele de participare, domeniul de activitate principal/secundar, codurile CAEN aferente acestora, iar pentru activitățile specifice domeniului obiectului contractului sa se facă dovada autorizării. 1. Informațiile cuprinse în certificatul constatator trebuie să fie reale/actuale la data depunerii documentului. 2. Obiectul contractului trebuie să aibă corespondent în codul CAEN al ofertantului. 3. În cazul unei asocieri, se vor prezenta documente pentru fiecare dintre membrii asocierii. Obiectul de activitate al fiecărui membru trebuie să fie în concordanță cu partea din contract pe care o va realiza. 4. În situația în care ofertantul beneficiază de susținere din partea unor terți sau în situația în care subcontractează părți din contract, acesta va prezenta Certificatul Constatator și pentru terții susținători/subcontractanții declarați în DUAE. Obiectul de activitate al fiecărui terț trebuie să fie în concordanță cu partea din contract pentru care acordă susținere, iar obiectul de activitate al fiecărui subcontractant să fie în concordanță cu partea din contract pe care o va realiza. B. Pentru persoanele juridice străine: • Prezentarea de documente echivalente emise în țara de rezidență. ( se va verifica prin accesareahttp://ec.europa.eu/markt/ecertis/login.do) • Prezentarea Certificatului de Rezidență Fiscală (evitarea dublei impuneri) sau o declarație valabilă pentru anul calendaristic în curs. • Traducere autorizată pentru documentele solicitate mai sus. ■ NOTA: Dovada înregistrării și corespondența activităților principale / secundare din cadrul certificatului constatator cu obiectul prezentei achiziții, respectiv părți care vor fi executate integral din contract, se vor prezenta obligatoriu și de către subcontractant.
Arată mai mult
Criteriu de selecție: Unelte, instalații sau echipamente tehnice
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Documente justificative: - se vor prezenta documente din care să reiasă modul de deținere a utilajelor; Conform prevederilor art. 180 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 – cerintele se aplica prin raportare la fiecare lot în parte.
Criteriu de selecție: Proporția subcontractării
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Se va completa cerința corespunzătoare în DUAE. În cazul subcontractării unei/unor părți din contract, ofertanții vor include informațiile cu privire la subcontractanți în DUAE si vor prezenta DUAE însotit de acordul de subcontractare (conform Notificării nr. 256/08.12.2016). În cazul în care ofertantul utilizează capacitățile subcontractantului/subcontractanților pentru a îndeplini criteriile de calificare, se va prezenta câte un formular DUAE separat pentru fiecare dintre respectivii subcontractanți, completat și semnat în mod corespunzător de către fiecare dintre aceștia. Subcontractanții precizează în DUAE informațiile aferente criteriilor de calificare pe care le îndeplinește menționând numărul și data contractului/acordului de subcontractare pentru partea propusă pentru subcontractare. Dacă prin subcontractant nu se îndeplinește o cerință de calificare, atunci acesta va prezenta DUAE doar în scopul demonstrării neîncadrării în motivele de excludere. Ofertantul clasat pe primul loc după finalizarea evaluării ofertelor, va face dovada îndeplinirii cerințelor de calificare prin subcontractanți prin prezentarea de documente justificative ale acestora, la solicitarea autorității contractante.
Arată mai mult
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Descrierea motivelor de excludere:
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Arată mai mult
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Operatorul economic a încălcat legislația privind
protecția mediului.
securitatea socială.
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Descriere momentan indisponibilă – necesită completare manuală.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.
Operatorul economic a încălcat legislația privind dreptul muncii.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.

Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Regia Autonoma Judeteana de Drumuri Arges R.A.
Numărul național de înregistrare: RO 27648587
Adresa poștală: Strada: Coşbuc George, nr. 40.
Cod poștal: 110103
Orașul poștal: Pitesti
Regiune: Argeş 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Alina Nicolau
E-mail: rajdarges@yahoo.com 📧
Telefon: +40 248210062 📞
Fax: +40 0248210062 📠
URL: https://www.rajdarges.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211625 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie

Informații complementare
Informații suplimentare
1. Modalitatea de departajare a ofertelor cu același preț clasate pe primul loc: în cazul în care se constată că ofertele clasate pe primul loc au prețuri egale, autoritatea contractantă va solicita clarificări prin intermediul SEAP, în vederea încărcării electronice de către operatorii economici de documente care conțin noi propuneri financiare îmbunătățite, până când departajarea va fi posibilă. 2. Clauzele contractuale obligatorii și cele specifice se regăsesc în modelul de contract anexat (vezi clauze contractuale). Dacă un operator economic consideră că anumite clauze îi sunt defavorabile, poate solicita autorității contractante clarificări. 3. Autoritatea contractantă acceptă modificări ale clauzelor contractuale prezentate în proiectul de contract, rezervându-și dreptul de a respinge oferta dacă obiecțiunile la clauzele contractuale sunt în mod evident dezavantajoase pentru autoritatea contractantă iar ofertantul deși a fost informat cu privire la respective situație, nu acceptă renunțarea la clauzele respective. 4. Pentru deschiderea și vizualizarea documentelor semnate electronic postate sau transmise prin intermediul SEAP este necesară utilizarea aplicatiilor speciale de validare oferite de furnizorii de servicii de certificare acreditați, în mod gratuit, la următoarele adrese web: http://www.certsign.ro/certsign/resurse/download, http://www.digisign.ro/productsandservices/securityservices/dsigner/index.html 5. Operatorul economic câștigător are obligația ca până la data semnării contractului să aibă sau să-și deschidă cont la trezoreria statului, în conformitate cu O.M.F. 2254/2006. 6. Operatorii economici pot solicita clarificări privind documentația de atribuire exclusiv prin intermediul SEAP, după ce se înscriu în procedură. 7. Raspunsurile la clarificările solicitate de operatorii economici, notificări/înștiințări referitoare la procedura de achizitie vor fi publicate in SEAP, atașat anunțului de participare. Operatorii economici care intenționează să depună oferta, au obligația de a urmări/accesa websiteul www.e-licitatie.ro, pe toata durata de desfășurare a prezentei proceduri. 8. Ofertanții nu vor emite pretenții la plata cheltuielilor ocazionate de judecarea unei eventuale contestații. 9. „Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”. Termenul limită de publicare a răspunsului la solicitările de clarificări: 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15.
Arată mai mult
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Regia Autonoma Judeteana de Drumuri Arges RA
Numărul național de înregistrare: 27648587
Adresa poștală: Strada George Coșbuc, Nr. 40, Pitești, Jud. Argeș
Cod poștal: 110103
Orașul poștal: Pitesti
Regiune: Argeş 🏙️
E-mail: rajdarges@yahoo.com 📧
Telefon: +40 248210062 📞
URL: https://www.rajdarges.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Contestația poate fi depusă în toate fazele procedurii de atribuire și împotriva oricărui act al autorității contractante în cel mult 10 zile calendaristice începând cu ziua următoare luării la cunoștință de către contestator, conform prevederilor Legii 101/2016 privind remediile și căile de atac în materie de atribuire a contractelor de achiziție publică, a contractelor sectoriale și a contractelor de concesiune, cu modificările și completările ulterioare.
Arată mai mult
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 170-608459 (2026-09-02)