Mobilier pentru spații de învățământ - 3 loturi
Universitatea "Babes-Bolyai"
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Valoarea estimată a produselor: 70.410,75 lei (fără T.V.A.) În cadrul acestei proceduri, Universitatea Babeș Bolyai îndeplinește rolul de Autoritate Contractantă în cadrul Contractului de furnizare ce urmează a fi încheiat. Achiziția pentru care se derulează prezenta procedură este necesară pentru a veni in sprijinul derularii activitatii didactice si pentru dotarea laboratoarelor/salilor de curs cu echipamente moderne, performante. Autoritatea contractanta isi propune achizitionarea de Mobilier.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-05-18. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-04-09.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Mobilă (inclusiv mobilă de birou), accesorii de mobilier, aparate de uz casnic (exclusiv dispozitive de iluminat) şi produse de curăţat › Mobilier
- • Bucureşti-Ilfov › Bucureşti
- • Nord-Vest › Cluj
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-04-09 | Anunţ de participare |
| 2026-07-21 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Mobilier pentru spații de învățământ - 3 loturi
Număr de referință:
6LD-VP/2026
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Mobilier 📦
Valoarea estimată fără TVA: 70410.75 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 3
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 3
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Mobilier pentru Cafeteria Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor
Valoarea estimată fără TVA: 40 500 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Locul de desfășurare: Cluj 🏙️
Durata: 90 zile
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Ambalaj din material reciclat pentru produsele ofertate
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): Perioadele de garantie extinse
Termenul de livrare
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Scaune pentru Facultatea de Litere și Facultatea de Geografie
Valoarea estimată fără TVA: 20309.92 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
3️⃣
Identificator intern:
3
Titlu: Mobilier pentru Căminele Studențești
Valoarea estimată fără TVA: 9600.83 RON 💰
Descrierea achiziției publice: Mobilier pentru Căminele Studențești - conform documentatie atribuire
Locul principal sau locul de desfășurare:
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-05-18 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-05-18 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-05-18 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Universitatea "babes-bolyai"
Numărul național de înregistrare:
4305849
Adresa poștală: Strada: Brătianu Ion I. C., nr. 14
Cod poștal: 400079
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Regiune: Cluj 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Letitia Istrate
E-mail: letitia.istrate@ubbcluj.ro 📧
Telefon: +40 264405383 📞
Fax: +40 264450675 📠
URL: https://www.ubbcluj.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Educație
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100206883 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: București
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Directia Juridica si Achizitii Publice,Biroul Juridic
Numărul național de înregistrare:
4305849_3
Adresa poștală: str. I I C Bratianu nr.14, Cluj-Napoca.
Cod poștal: 400079
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Regiune: Cluj 🏙️
E-mail: ana.spinean@ubbcluj.ro 📧
Telefon: +40 264405300 📞
Fax: +40 264405300 📠
URL: https://www.ubbcluj.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 070-244286 (2026-04-09)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 70410.75 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 51 427 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 20 309 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 18 400 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 40 500 RON 💰
20309.92 RON 💰
9600.83 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Numărul contractului:
739
Data încheierii contractului: 2026-07-20 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 7
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 7
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 7
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 20 309 💰
Cea mai mică ofertă: 18 400 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 20 309 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171746/LOT-0002/CIF: RO 30195559
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Numele și adresa contractantului
Nume: C&a phoenix art
Numărul național de înregistrare:
RO 30195559
Adresa poștală: Strada Feldioarei, Nr. 29 B
Cod poștal: 500471
Orașul poștal: Brasov
Regiune: Braşov 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@phoenix-art.ro 📧
Telefon: +40 766054448 📞
URL: https://www.phoenix-art.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0003
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 4
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 4
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 4
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 9 590 💰
Cea mai mică ofertă: 9 325 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 9 325 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171746/LOT-0003/CIF: RO 30195559
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0003
3️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 10
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 10
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 10
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 38 890 💰
Cea mai mică ofertă: 21 793 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 21 793 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171746/LOT-0001/CIF: RO 30195559
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Cod poștal: 400084
E-mail: achizitii.dga@ubbcluj.ro 📧
Telefon: +40 264405300-5262 📞
Sursa: OJS 2026/S 139-507275 (2026-07-21)
- Mobilă (inclusiv mobilă de birou), accesorii de mobilier, aparate de uz casnic (exclusiv dispozitive de iluminat) şi produse de curăţat (>20 noi achiziții publice)
- Mobilier (18)
- Diverse tipuri de mobilier şi de echipament (4)
- Mese, dulapuri, birouri şi biblioteci (3)
- Mobilier de birou (1)
- Mobilier de laborator (4)
- Mobilier de uz casnic (3)
- Mobilier pentru magazine (1)
- Mobilier şcolar (5)
- Scaune, produse conexe şi piese ale acestora (4)
- Tapet şi alte acoperitoare pentru pereţi