Servicii de acceptare a plăților cu carduri prin intermediul echipamentelor POS, instalate la un număr maxim de 840 puncte de vânzare produse loto, pentru o perioadă de 24 luni
Compania Nationala Loteria Româna S.A.
Obiectul achizitiei îl reprezintă: Prestarea serviciilor de acceptare a plăților cu carduri prin intermediul echipamentelor POS, instalate la un număr maxim de 840 puncte de vânzare produse loto, pentru o perioadă de 24 luni. Autoritatea contractanta va raspunde la clarificari in a 11 zi inaintea termenului limita de depunere a ofertelor: Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor – 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde DOAR la solicitările de clarificări adresate de catre operatorii economici până la termenul limită stabilit. - Cantitățile minime și maxime ale serviciilor de acceptare a plătilor cu carduri prin intermediul echipamentelor POS instalate la un număr maxim de 840 puncte de vânzare produse loto, care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru pe o perioadă de 24 de luni în baza contractelor subsecvente, sunt : Cantitatea minimă estimată a serviciilor pentru 24 luni (acord cadru) = cantitatea minimă estimată a tranzacțiilor pentru 24 luni (acord cadru) : 204.045.767,00 lei, fără TVA; Cantitatea maximă estimată a serviciilor pentru 24 luni (acord cadru) = cantitatea maximă estimată a tranzacțiilor pentru 24 luni ( acord cadru) : 229.007.595,00 lei, fără TVA. -Cantitățile minime și maxime ale serviciilor de acceptare a plătilor cu carduri prin intermediul echipamentelor POS, ale celui mai mare contract subsecvent, sunt : Cantitatea minimă estimată a serviciilor pentru cel mai mare contract subsecvent pe o perioadă de 12 luni = cantitatea minimă estimată a tranzacțiilor pentru cel mai mare contract subsecvent pe o perioadă de 12 luni : 102.022.883,35 lei, fără TVA; Cantitatea maximă estimată a serviciilor pentru cel mai mare contract subsecvent pe o perioadă de 12 luni = cantitatea maximă estimată a tranzacțiilor pentru cel mai mare contract subsecvent pe o perioadă de 12 luni : 114.503.797,50 lei, fără TVA;
Termen limităDeadline 2026-10-06
Cine? Ce? Unde?| Data | Document |
|---|---|
| 2026-09-02 | Anunţ de participare |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Servicii de acceptare a plăților cu carduri prin intermediul echipamentelor POS, instalate la un număr maxim de 840 puncte de vânzare produse loto, pentru o perioadă de 24 luni
Număr de referință:
12397185202639
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Servicii bancare 📦
Valoarea estimată fără TVA: 2111621.1 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 90
Criteriul de calitate (denumire): termen pentru remedierea defecțiunilor echipamentelor POS sau înlocuirea acestora în cadrul asistenței tehnice
Criteriul de calitate (pondere): 10
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-10-06 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-10-06 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere): Comisia de evaluare
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Numărul maxim de participanți: 1
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-10-06 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare: Comisia de evaluare
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Compania nationala loteria româna s.a.
Numărul național de înregistrare:
RO12397185
Adresa poștală: Strada: Poenaru Bordea, col., nr. 20
Cod poștal: 040094
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Sebastian Gherlagiu
E-mail: achizitii.publice@loto.ro 📧
Telefon: +40 372137215 📞
URL: https://www.loto.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Recreere, cultură și religie
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211626 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Instrumentul de achiziție URL: https://e-licitatie.ro:8881/ca/home 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: COMPANIA NATIONALA LOTERIA ROMÂNA S.A. - Serviciul achizitii publice
Numărul național de înregistrare:
RO12397185_3
Adresa poștală: Str. Poenaru Bordea, nr.20, sector 4; Localitate: Bucuresti
Cod poștal: 040094
E-mail: achizitii.publice@loto.ro 📧
Telefon: +40372137215 📞
URL: http://WWW.LOTO.RO 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 170-608281 (2026-09-02)
- Servicii financiare şi de asigurare (13 noi achiziții publice)