Autoritatea Feroviară Română - AFER doreşte să achiziţioneze serviciilor de întreținere a liniilor de cale ferată Inel Mare din cadrul Centrului de Testări Feroviare Făurei, cu încheierea unui contract pe o perioadă de 24 de luni, pentru o cantitatea estimată de prestare a serviciilor pe aproximativ 25 km de cale ferată. Notă: Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet la toate solicitările de clarificări în termenul limită de 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Conform art. 160 și 161 din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, obligația Autorităţii Contractante de a răspunde la solicitările de clarificări este condiționată de transmiterea solicitărilor de clarificări cu 12 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Anunţ de participare (2026-08-20) Obiect Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Servicii de întreţinere a liniei de cale ferată din cadrul Centrului de Testări Feroviare Făurei
Număr de referință: 4283163_2026_PAAPD1616837
Scurtă descriere:
Autoritatea Feroviară Română - AFER doreşte să achiziţioneze serviciilor de întreținere a liniilor de cale ferată Inel Mare din cadrul Centrului de Testări Feroviare Făurei, cu încheierea unui contract pe o perioadă de 24 de luni, pentru o cantitatea estimată de prestare a serviciilor pe aproximativ 25 km de cale ferată.
Notă: Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet la toate solicitările de clarificări în termenul limită de 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Conform art. 160 și 161 din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, obligația Autorităţii Contractante de a răspunde la solicitările de clarificări este condiționată de transmiterea solicitărilor de clarificări cu 12 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea Feroviară Română - AFER doreşte să achiziţioneze serviciilor de întreținere a liniilor de cale ferată Inel Mare din cadrul Centrului de Testări Feroviare Făurei, cu încheierea unui contract pe o perioadă de 24 de luni, pentru o cantitatea estimată de prestare a serviciilor pe aproximativ 25 km de cale ferată.
Notă: Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet la toate solicitările de clarificări în termenul limită de 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Conform art. 160 și 161 din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, obligația Autorităţii Contractante de a răspunde la solicitările de clarificări este condiționată de transmiterea solicitărilor de clarificări cu 12 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Tipul de contract: Servicii
Produse/servicii: Servicii de întreţinere a liniilor de căi ferate📦
Valoarea estimată fără TVA: 3 100 000 RON 💰
Descriere
Identificator intern: 1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Achiziţia de servicii întreținere linii de cale ferată Inel Mare din cadrul Centrului de Testări Feroviare Făurei va consta în lucrări de buraj, ridicare la nivel și/sau ripaj, profilarea prismei de piatră spartă, precum și operațiuni premergătoare, adiacente și de finalizare, conform cerințelor minime stabilite prin caietul de sarcini și comenzilor/ordinelor de lucru emise de Achizitor. Achiziţia servicii se va face cu încheierea unui contract pe o perioadă de 24 de luni, pentru o cantitatea estimată de prestare a serviciilor de aproximativ 25 km de cale ferată. În această perioadă Prestatorul va asigura o intervenție completă de buraj și profilare a căii pe Inelul Mare și intervenții punctuale, ori de câte ori acestea sunt necesare din punct de vedere tehnic și sunt solicitate de Achizitor.
Achiziţia de servicii întreținere linii de cale ferată Inel Mare din cadrul Centrului de Testări Feroviare Făurei va consta în lucrări de buraj, ridicare la nivel și/sau ripaj, profilarea prismei de piatră spartă, precum și operațiuni premergătoare, adiacente și de finalizare, conform cerințelor minime stabilite prin caietul de sarcini și comenzilor/ordinelor de lucru emise de Achizitor. Achiziţia servicii se va face cu încheierea unui contract pe o perioadă de 24 de luni, pentru o cantitatea estimată de prestare a serviciilor de aproximativ 25 km de cale ferată. În această perioadă Prestatorul va asigura o intervenție completă de buraj și profilare a căii pe Inelul Mare și intervenții punctuale, ori de câte ori acestea sunt necesare din punct de vedere tehnic și sunt solicitate de Achizitor.
Informații suplimentare: fonduri proprii
Locul principal sau locul de desfășurare: localitate Făurei Sat, str.Inelului nr.45, judeţul Brăila
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti
🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Durata garanției suplimentare acordate peste garanția minimă obligatorie - Pgar
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): Termenul de mobilizare/intervenție de la transmiterea comenzii de către Achizitor - Pmob
Criteriul de calitate (pondere): 15
Criteriul de calitate (denumire): Metodologia de execuție și planul de control al calității - Pmet
5. Termenul de predare a documentelor finale aferente recepției - Pdoc
Criteriul de calitate (pondere): 10
Titlu
Numărul de identificare a lotului: LOT-0000
Procedura Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-09-28 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-09-28 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere):
Nicolaie GHEORGHE - Director C.T.F. Făurei, Sorina JALBĂ - CA, Expert, Alexandru Adrian TUDOR - D.C.T.F. Făurei, Expert, Constantin Cristinel POPA - D.C.T.F. Făurei, Expert, Daniel TIHAN - D.C.T.F. Făurei, Expert, Andrei STROE - SJ,C, Consilier Juridic, Robert Mario AGIU - SJ,C, Consilier Juridic, Sorin Constantin BUMBAC - SF,BVC,S, Expert, Gabriel POPESCU - SF,BVC,S, Expert
Condiții de deschidere a ofertelor (Informații privind persoanele autorizate și procedura de deschidere)
Nicolaie GHEORGHE - Director C.T.F. Făurei, Sorina JALBĂ - CA, Expert, Alexandru Adrian TUDOR - D.C.T.F. Făurei, Expert, Constantin Cristinel POPA - D.C.T.F. Făurei, Expert, Daniel TIHAN - D.C.T.F. Făurei, Expert, Andrei STROE - SJ,C, Consilier Juridic, Robert Mario AGIU - SJ,C, Consilier Juridic, Sorin Constantin BUMBAC - SF,BVC,S, Expert, Gabriel POPESCU - SF,BVC,S, Expert
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 5 luni Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-09-28 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Informații suplimentare:
Nicolaie GHEORGHE - Director C.T.F. Făurei, Sorina JALBĂ - CA, Expert, Alexandru Adrian TUDOR - D.C.T.F. Făurei, Expert, Constantin Cristinel POPA - D.C.T.F. Făurei, Expert, Daniel TIHAN - D.C.T.F. Făurei, Expert, Andrei STROE - SJ,C, Consilier Juridic, Robert Mario AGIU - SJ,C, Consilier Juridic, Sorin Constantin BUMBAC - SF,BVC,S, Expert, Gabriel POPESCU - SF,BVC,S, Expert
Nicolaie GHEORGHE - Director C.T.F. Făurei, Sorina JALBĂ - CA, Expert, Alexandru Adrian TUDOR - D.C.T.F. Făurei, Expert, Constantin Cristinel POPA - D.C.T.F. Făurei, Expert, Daniel TIHAN - D.C.T.F. Făurei, Expert, Andrei STROE - SJ,C, Consilier Juridic, Robert Mario AGIU - SJ,C, Consilier Juridic, Sorin Constantin BUMBAC - SF,BVC,S, Expert, Gabriel POPESCU - SF,BVC,S, Expert
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorii economici ce depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara de rezidență, din care să reiasă că este legal constituit, că nu se află în niciuna dintre situațiile de anulare a constituirii, precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile care fac obiectul contractului. Obiectul contractului trebuie să aibă corespondență în codul CAEN din certificatul constatator.
Modalitatea prin care poate fi demonstrata îndeplinirea cerinței: Se va completa DUAE de către operatorii economici cu informațiile aferente situației lor. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificat constatator emis de ONRC, urmează să fie prezentate, la solicitarea Autorității Contractante, doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. Cerința se aplică inclusiv pentru subcontractanții care completează informațiile aferente situației lor la nivelul unui DUAE distinct și asociați. Din certificatul constatator trebuie să rezulte obiectul de activitate al operatorului economic iar obiectul de activitate trebuie să aibă corespondenta în codul CAEN din certificatul constatator. De asemenea, în certificatul constatator trebuie să se regăsească şi următoarele informaţii: datele de identificare ale operatorului economic, acţionarii/asociaţii, organele de conducere, administratorii, membrii Consiliului de Administraţie, membrii Consiliului de supraveghere, membrii organelor de control. Informatiile din certificatul constatator trebuie sa fie reale/valide la data prezentarii acestuia. Documentele justificative trebuie să fie valabile la data prezentării acestora.
Notă: În cazul depunerii unei oferte în asociere, fiecare asociat are obligaţia de a demonstra îndeplinirea cerinţei pentru partea din contract pe care o realizează. Pentru subcontractanţii declaraţi în ofertă, este obligatoriu ca obiectul de activitate al fiecărui subcontractant să fie în concordanţă cu partea din contract pe care o va realiza.
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor
Operatorii economici ce depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara de rezidență, din care să reiasă că este legal constituit, că nu se află în niciuna dintre situațiile de anulare a constituirii, precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile care fac obiectul contractului. Obiectul contractului trebuie să aibă corespondență în codul CAEN din certificatul constatator.
Modalitatea prin care poate fi demonstrata îndeplinirea cerinței: Se va completa DUAE de către operatorii economici cu informațiile aferente situației lor. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificat constatator emis de ONRC, urmează să fie prezentate, la solicitarea Autorității Contractante, doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. Cerința se aplică inclusiv pentru subcontractanții care completează informațiile aferente situației lor la nivelul unui DUAE distinct și asociați. Din certificatul constatator trebuie să rezulte obiectul de activitate al operatorului economic iar obiectul de activitate trebuie să aibă corespondenta în codul CAEN din certificatul constatator. De asemenea, în certificatul constatator trebuie să se regăsească şi următoarele informaţii: datele de identificare ale operatorului economic, acţionarii/asociaţii, organele de conducere, administratorii, membrii Consiliului de Administraţie, membrii Consiliului de supraveghere, membrii organelor de control. Informatiile din certificatul constatator trebuie sa fie reale/valide la data prezentarii acestuia. Documentele justificative trebuie să fie valabile la data prezentării acestora.
Notă: În cazul depunerii unei oferte în asociere, fiecare asociat are obligaţia de a demonstra îndeplinirea cerinţei pentru partea din contract pe care o realizează. Pentru subcontractanţii declaraţi în ofertă, este obligatoriu ca obiectul de activitate al fiecărui subcontractant să fie în concordanţă cu partea din contract pe care o va realiza.
Criteriu de selecție: Autorizație sau apartenență la o organizație particulară necesară pentru contracte de servicii
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Operatorii economici ce depun ofertă trebuie să deţină Autorizaţie de Furnizor Feroviar şi agremente AFER pentru lucrările ce urmează a fi executate. Modalitatea prin care poate fi demonstrată îndeplinirea cerinţei: se va completa DUAE de către operatorii participanți la procedura de atribuire cu informațiile aferente situației lor, documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor.
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor
Operatorii economici ce depun ofertă trebuie să deţină Autorizaţie de Furnizor Feroviar şi agremente AFER pentru lucrările ce urmează a fi executate. Modalitatea prin care poate fi demonstrată îndeplinirea cerinţei: se va completa DUAE de către operatorii participanți la procedura de atribuire cu informațiile aferente situației lor, documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor.
Criteriu de selecție: Referințe despre servicii specificate
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Ofertantul trebuie să transmită lista principalelor servicii prestate în cursul unei perioade care acoperă cel mult ultimii 3 (trei) ani calculați până la data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor, cu indicarea valorilor, datelor şi a beneficiarilor publici sau privaţi. Lista trebuie să cuprindă servicii/lucrări similare cu cele ce fac obiectul contractului care se atribuie prin procedura de atribuire şi care au fost prestate în conformitate cu normele profesionale în domeniu și duse la bun sfârșit , în valoare cumulată de cel puţin 3.000.000 lei fără TVA, la nivelul unuia sau a maxim 5 contracte, respectiv servicii/lucrări similare de întreţinere infrastructură căi ferate, în conformitate cu art.179 lit.b) din Legea 98/2016.
Modalitatea prin care poate fi demonstrată cerinţa: se va completa DUAE de către operatorii participanţi la procedura de atribuire, cu o listă a serviciilor/lucrărilor prestate, precizând următoarele informaţii: numărul şi data contractelor invocate drept experienţă similară, principalelor servicii prestate în cursul unei perioade care acoperă cel mult ultimii 3 ani, cu indicarea valorilor, datelor şi a beneficiarilor publici sau privaţi; valoarea, beneficiarul, data şi numărul documentului de recepţie. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE pot fi: proces-verbal de recepţie finală/proces-verbal de recepţie la sfârşitul prestării serviciilor/lucrărilor/proces verbal pe obiect care să ateste faptul că serviciile/lucrările au fost prestate/executate în conformitate cu normele legale în domeniu şi că au fost duse la bun sfârşit şi/sau alte documente din care să reiasă beneficiarul, cantitatea (indicatori tehnici ce caracterizează obiectul serviciilor/lucrărilor), perioada (inclusiv data încheierii contractului) şi locul executării lucrărilor. Documentele justificative urmează a fi prezentate doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor.
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor
Ofertantul trebuie să transmită lista principalelor servicii prestate în cursul unei perioade care acoperă cel mult ultimii 3 (trei) ani calculați până la data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor, cu indicarea valorilor, datelor şi a beneficiarilor publici sau privaţi. Lista trebuie să cuprindă servicii/lucrări similare cu cele ce fac obiectul contractului care se atribuie prin procedura de atribuire şi care au fost prestate în conformitate cu normele profesionale în domeniu și duse la bun sfârșit , în valoare cumulată de cel puţin 3.000.000 lei fără TVA, la nivelul unuia sau a maxim 5 contracte, respectiv servicii/lucrări similare de întreţinere infrastructură căi ferate, în conformitate cu art.179 lit.b) din Legea 98/2016.
Modalitatea prin care poate fi demonstrată cerinţa: se va completa DUAE de către operatorii participanţi la procedura de atribuire, cu o listă a serviciilor/lucrărilor prestate, precizând următoarele informaţii: numărul şi data contractelor invocate drept experienţă similară, principalelor servicii prestate în cursul unei perioade care acoperă cel mult ultimii 3 ani, cu indicarea valorilor, datelor şi a beneficiarilor publici sau privaţi; valoarea, beneficiarul, data şi numărul documentului de recepţie. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE pot fi: proces-verbal de recepţie finală/proces-verbal de recepţie la sfârşitul prestării serviciilor/lucrărilor/proces verbal pe obiect care să ateste faptul că serviciile/lucrările au fost prestate/executate în conformitate cu normele legale în domeniu şi că au fost duse la bun sfârşit şi/sau alte documente din care să reiasă beneficiarul, cantitatea (indicatori tehnici ce caracterizează obiectul serviciilor/lucrărilor), perioada (inclusiv data încheierii contractului) şi locul executării lucrărilor. Documentele justificative urmează a fi prezentate doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor.
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează:
Autoritatea Contractantă va plăti din fonduri proprii serviciile/lucrările prestate. Modul de plata pentru servicii este detaliat în modelul de contract prezentat în documentaţia de atribuire.
Motiv de excludere:
Abaterea profesională gravă
Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței
Active administrate de lichidator
+ încă 20
Activitățile economice sunt suspendate
Combaterea spălării banilor sau a finanțării terorismului
Concordat
Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice
Corupție
Faliment
Frauda
Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice
Infracțiuni teroriste sau infracțiuni legate de activități teroriste
Insolvență
Interpretare eronată, nedivulgare de informații, incapacitate de a furniza documentele necesare sau obținere de informații confidențiale referitoare la această procedură
Munca copiilor și alte forme de trafic de persoane
Participarea la o organizație criminală
Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul
Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile
Încălcarea obligației de plată a contribuțiilor la asigurările sociale
Încălcarea obligației de plată a impozitelor
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii
Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale
Descrierea motivelor de excludere:
Operatorul economic sau o persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru participarea la o organizație criminală.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Operatorul economic sau orice persoană care este membru al organelor sale de conducere a fost condamnată definitiv pentru corupție, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau pentru care perioada de excludere prevăzută în hotărâre este încă aplicabilă.
Operatorul economic sau un membru al organelor sale de conducere a fost condamnat definitiv pentru fraudă, printr-o hotărâre pronunțată în ultimii cinci ani sau cu perioadă de excludere încă valabilă.
Operatorul economic sau un membru al conducerii a fost condamnat pentru infracțiuni teroriste sau activități conexe.
Operatorul economic sau orice persoană din conducerea sa a fost condamnată pentru spălare de bani sau finanțarea terorismului.
Operatorul economic a fost condamnat pentru utilizarea muncii copiilor sau alte forme de trafic de persoane.
Operatorul economic nu și-a îndeplinit obligațiile de plată a impozitelor.
Operatorul economic nu este considerat suficient de sigur pentru a evita riscuri privind securitatea națională.
Operatorul economic a încălcat legislația privind…
Operatorul economic se află în stare de insolvență, faliment sau lichidare.
Operatorul economic a comis o abatere profesională gravă.
Operatorul economic se află într-o situație de conflict de interese legată de participarea la această procedură.
Operatorul economic a oferit informații false, a ascuns informații sau nu a furnizat documente relevante.
Autoritatea contractantă Nume și adrese
Nume: Autoritatea feroviara romana - afer
Numărul național de înregistrare: RO 4283163
Adresa poștală: Strada: Calea Griviţei, nr. 393
Cod poștal: 010719
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti
🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Sorina jalba
E-mail: achizitii@afer.ro📧
Telefon: +40 213076850📞
Fax: +40 213076809 📠
URL: https://www.afer.ro🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro🌏 Tipul autorității contractante
Minister sau orice altă autoritate naţională sau federală
Activitate principală
Afaceri economice şi financiare
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100211197🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare Informații suplimentare
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producţie/metodă specifică de fabricaţie/prestare/execuţie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obținut la factorii de evaluare în ordine descrescătoare a ponderilor acestora. În situația în care egalitatea se menține, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, și oferta câștigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică.
Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producţie/metodă specifică de fabricaţie/prestare/execuţie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.
În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obținut la factorii de evaluare în ordine descrescătoare a ponderilor acestora. În situația în care egalitatea se menține, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, și oferta câștigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică.
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare: 20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti
🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro📧
Telefon: +40 213104641📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro🌏 Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare La fel ca: Nume și adrese Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 161-579380 (2026-08-20)