Autospeciale pentru stins incendii , Autospeciale complexe pentru interventi, descarcerare si acordare asitentei medicale de urgenta
Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara „Transilvania de Nord”
6 bucati Autospeciale complexe pentru interventi, descarcerare si acordare asitentei medicale de urgenta, care vor fui folosite de catre ISU
6 bucati Autospeciale Autospeciale pentru lucrul cu apa si spuma care vor fui folosite de catre ISU
ale regiunii Nord-Vest, la interventii in situatii de urgenta
Termenul de primire a ofertelor a fost de 2013-03-18. Achiziția publică a fost publicată pe 2013-01-29.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
| Data | Document |
|---|---|
| 2013-01-29 | Anunţ de participare |
| 2013-02-06 | Informaţii suplimentare |
| 2013-03-08 | Informaţii suplimentare |
| 2013-09-24 | Anunt de atribuire |
Anunţ de participare (2013-01-29)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Vehicule de pompieri
Cantitate sau domeniu:
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană, cu participarea ţărilor membre ACAP
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Vehicule de pompieri 📦
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru unul sau mai multe loturi
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara „Transilvania de Nord”
Adresa poștală: B-dul 21 Decembrie 1989 nr. 108
Cod poștal: 400124
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Contact
E-mail: office@adi-transilvania-nord.ro 📧
Telefon: +40 722628873 / +40 264548854 📞
Fax: +40 264548853 📠
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-01-29 📅
Termen-limită de depunere: 2013-03-18 📅
Data publicării: 2013-02-05 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 025-038552
Se referă la anunț: 2012/S 164-272472
Număr JO-S: 25
Informații suplimentare
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Numărul lotului: 1
Denumirea lotului: Autospeciale complexe pentru interventi, descarcerare si acordare asitentei medicale de urgenta
Scurtă descriere:
Cantitate sau domeniu: 6 bucati
Durata: 182 zile
Informații suplimentare privind loturile: Valoarea garantiei de participare este: 45150.00 RON.
Numărul lotului: 2
Denumirea lotului: Autospeciale pentru lucrul cu apa si spuma
Scurtă descriere:
Durata: 2 zile
Informații suplimentare privind loturile: Valoarea garantiei de participare este: 34830.00 RON.
Cantitate sau domeniu:
Număr de referință: 14/15.01.2013
Denumirea proiectului sau a programului finanțat de UE:
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare:
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Capacitatea tehnică și profesională:
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Executarea contractului
Depozite și garanții solicitate:
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează:
Procedura
Perioadă de valabilitate a ofertei: 55 zile
Data deschiderii ofertelor: 2013-03-18 📅
Locul deschiderii: la sediul Autoritatii
Locul: la sediul Autoritatii
Informații despre persoanele autorizate și procedura de deschidere:
Limbă: română 🗣️
Autoritatea contractantă
Identitate
Alt tip de autoritate contractantă: Other
Contact
Punct de contact: Gheorghe Strâmb
E-mail: sergiu.potra@adi-transilvania-nord.ro 📧
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Referință
Date
Data publicării: 2012-08-28 📅
Identificatori
Număr de referință atribuit de autoritatea contractantă: 14/15.01.2013
Numărul comunicării în JO S: 2012/S 164-272472
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
Nume: ASOCIATIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA TRANSILVANIA DE NORD- compartimentul juridic
Adresa poștală: Str. 21 Decembrie 1989 nr. 108 ap.12
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Cod poștal: 4000
Telefon: +40 264548854 📞
Fax: +40 264548854 📠
Sursa: OJS 2013/S 025-038552 (2013-01-29)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Vehicule de pompieri
Cantitate sau domeniu:
6 bucati Autospeciale complexe pentru interventi.6 bucati Autospeciale Autospeciale pentru lucrul cu apa si spuma.7 998 000
Valoarea totală a achiziției: 4 515 000 💰
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană, cu participarea ţărilor membre ACAP
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Vehicule de pompieri 📦
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru unul sau mai multe loturi
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara „Transilvania de Nord”
Adresa poștală: B-dul 21 Decembrie 1989 nr. 108
Cod poștal: 400124
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Contact
E-mail: office@adi-transilvania-nord.ro 📧
Telefon: +40 722628873 / +40 264548854 📞
Fax: +40 264548853 📠
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-01-29 📅
Termen-limită de depunere: 2013-03-18 📅
Data publicării: 2013-02-05 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 025-038552
Se referă la anunț: 2012/S 164-272472
Număr JO-S: 25
Informații suplimentare
În cazul în care se constata ca ofertele clasate pe primul loc au preturi egale, autoritatea contractanta va solicita reofertarea în plic închis, în vederea departajarii ofertelor.
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
6 bucati Autospeciale complexe pentru interventi, descarcerare si acordare asitentei medicale de urgenta, care vor fui folosite de catre ISU
6 bucati Autospeciale Autospeciale pentru lucrul cu apa si spuma care vor fui folosite de catre ISU
ale regiunii Nord-Vest, la interventii in situatii de urgenta
Denumirea lotului: Autospeciale complexe pentru interventi, descarcerare si acordare asitentei medicale de urgenta
Scurtă descriere:
Autospeciala este destinata interventiei la stingerea incendiilor, punându-se accentul pe deplasarea rapida, realizarea în timp scurt a dispozitivului de interventie si utilizarea apei cu randament de stingere ridicat în spatii închise, la misiuni de descarcerare si pentru acordarea primului ajutor calificat.
Arată mai mult
Durata: 182 zile
Informații suplimentare privind loturile: Valoarea garantiei de participare este: 45150.00 RON.
Numărul lotului: 2
Denumirea lotului: Autospeciale pentru lucrul cu apa si spuma
Scurtă descriere:
Autospeciala poate lucru cu apa si spuma independent, folosind apa din rezervorul propriu , din surse sub presiune, din surse naturale, sau în cooperare cu alte autospeciale similare sau diferite si motoutilaje , dar concepute pentru lucru cu apa si spuma.
Arată mai mult
Informații suplimentare privind loturile: Valoarea garantiei de participare este: 34830.00 RON.
Cantitate sau domeniu:
6 bucati Autospeciale complexe pentru interventi.
6 bucati Autospeciale Autospeciale pentru lucrul cu apa si spuma.
Denumirea proiectului sau a programului finanțat de UE:
Programul Operational Regional 2007-2013, Axa Prioritara 3 – „Imbunatatirea infrastructurii
sociale” – Domeniul major de interventie 3.3 - „Îmbunatatirea dotarii cu echipamente a bazelor operationale pentru interventii în situatii de
urgenta”
Locul principal sau locul de desfășurare:
Locul principal de livrare: Isu Cluj Napoca
Cluj - Napoca str. 21 decembrie 1989 nr.069-71 jud. Cluj RO
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
1. Declaratii privind neîncadrarea în prevederile art.180 din ordonanta, Cerinta este obligatorie în vederea calificarii ofertantului Se solicita
prezentarea unei declaratii Formularul Nr 12A.
2. Declaratie privind neîncadrarea în prevederile art. 181 din ordonanta Cerinta este obligatorie în vederea calificarii ofertantului Se va
completa Formularul Nr. 12B: Declaratie privind neîncadrarea în situatiile prevazute la art. 181 din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.
34/2006.
Declaratia privind neîncadrarea în prevederile art.180 OUG 34/2006 si declaratia de neincadrare in –se solicita si tertului sustinator situatile
Cerintele lit a. c1 si d din. art. 181 al OUG 34/2006 sunt obligatorii si pentru persoanele care asigura sustinearea financiara sau tehnica.
3. Certificatul de atestare fiscala privind plata obligatiilor catre stat; formular specific autoritatii emitente
¦ Certificat privind plata impozitelor si taxelor locale; formular specific autoritatii emitente
- perioada de valabilitate a documentelor doveditoare solicitate: valabile la data depunerii ofertelor
din aceste documente tebuie sa reiasa situatia obligatiilor scadente la plata in luna anterioara celei care se depun ofertele.
- certificate originale sau copii conforme cu originalul
4. Cerinte privind oferta independenta Fiecare ofertant/candidat la orice forma de procedura de atribuire , va prezenta o declaratie pe propria
raspundere prin care se certifica faptul ca participarea la respectiva procedura este independenta si oferta facuta în concordanta cu regulile
de concurenta. Formular 314
5. declaratie de neincadrare in situatile prevazute la art. 69 ind.1 din OUG 34 / 2006. (precizam ca pentru prezenta procedura persoana cu
putere de decizie in ADI Transilvania de Nord este dl Gheorghe Stramb director. - Consiliul de amdinistratie format din dl. Vakar Istvan, dl.Horia Cartis , Pugna Alexandru Zetea Gabriel,Stef Mihai Adrian, Tiberiu Marc . Adunarea generala a membriilor asociati Oleleu Ioan, Cornel Popa, Emil Radu Moldovan, Ciceu Zamfir-Flore, Stef Mihai Adrian, Tiberiu Marc, compartiment achizitii Potra Sergiu
Arată mai mult
Declaratia de neincadrarea in sit. prevazute la art. 69 ind.1 din OUG 34 / 2006 –se solicita si tertului sustinator 1 Se solicita prezentarea de certificate constatatoare emise de organisme abilitate care confirma înregistrarea precum si autorizarea
ofertantului pentru desfasurarea activitatilor în domeniul obiectului contractului - Certificat constatator de la Oficiul Registrului Comertului din
care sa rezulte obiectul de activitate al respectivului operator economic. Obiectul contractului (activitati cu autovehicule) trebuie sa aiba
corespondent în codul CAEN din certificatul constatator emis de ORC. formular specific autoritatii emitente. certificate originale sau copii
conforme cu originalul pentru persoanel juridice straine se solicita documente similare cu traducere legalizata.
Experienta similara – furnizarea unui/unor produse similare in valoare totala
de: Lot- 1 minim 4510000 lei sau mai mult si Lot-2 minim 3480000 lei sau mai mult; Ofertantul va face dovada cu unul sau mai multe documente(certificate/documente emise sau contrasemnate de o autoritate ori de catre clientul beneficiar; ) din care sa
Arată mai mult
rezulte ca în ultimii 3 ani a furnizat produse similare cu cele ce fac obiectul
prezentei achizitii, având valori cel putin de : Lot- 1 minim 4510000 lei sau mai mult si Lot-2 minim 3480000 lei sau mai mult. -In cazul documentelor care reprezinta doar angajamente de plata ofertantul trebuie sa faca dovada livrarii produselor anexând si documente constatatoare privind furnizarea efectiva (certificate/documente emise sau contrasemnate de o autoritate ori de catre clientul beneficiar;) - produse similare cu cele ce fac obiectul prezentei achizitii sunt: autospeciale de stins incendii si/sau ambulante .
Arată mai mult
ISO 9001 sau echivalent. Nu vor fi acceptati ofertantii care sunt in curs de
certificare
cu unul sau mai multe documente (certificate/documente emise sau contrasemnate de o autoritate ori de catre clientul beneficiar; ) . Formularul - B3 experienta
similara Formular C1 - Lista principalelor livrari de produse se vor depune documentele declarate in formularul B3 si se va corela cu C1
Se solicita documente constatatoare din partea beneficiarilor pentru produse similare (pentru fiecare document în parte depus pentru demonstrarea experientei similare) Se va completa formularul B4
1. Ofertantul va prezenta Certificatele emise de organisme independente care atesta respectarea standardelor de asigurare a calitatii, respectiv ISO 9001 sau echivalent.
Depozite și garanții solicitate:
1% din valoarea feicarului lot respectiv Lot 1-45150, lot 2-34830 se constituie prin virament bancar sau printr-un instrument de garantare emis în conditiile legii de o societate bancarã ori de o societate de asigurãri, care se prezintã în original.durata de valabilitate trebuie sa fie de minim 55 de zile de
Arată mai mult
la data limita de depunere a ofertelor. In cazul contestatiilor se retine din garantie lei conf art. 278 ind. 1 al OUG 34/2006,pentru fiacare lot distinct In masura in care Consiliul respinge contestatia ca nefondata.pentru o garantie de participare depusa în euro se va face la cursul BNR din data anterioara datei limita de depunere a ofertelor cu 5 zile. - cuantumul garantiei de buna executie 10% din valoarea fara TVA a contractului; - garantia de bunã executie se constituie printr-un instrument de garantare emis în conditiile legii de o societate bancarã sau de o societate de asigurãri Dacã pãrtile convin, garantia de buna
Arată mai mult
executie se poate constitui si prin retineri succesive din sumele datorate pentru facturi partiale. In acest caz contractantul are obligatia de a
deschide un cont la dispozitia autoritãtii contractante, la o banca agreatã de ambele pãrti. Suma initialã care se depune de cãtre contractant în contul astfel deschis nu trebuie sa fie mai mica de 0,5% din pretul contractului.
fonduri europene -POR, Bugetul Asociatiei de Dezvoltare, Intercomunitara “TRANSILVANIA DE NORD”, Bugetul de Stat
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul:
Asociere conform art. 44 din O.U.G. nr. 34/2006 cu modificarile si completarile ulterioare
Procedura
Perioadă de valabilitate a ofertei: 55 zile
Data deschiderii ofertelor: 2013-03-18 📅
Locul deschiderii: la sediul Autoritatii
Locul: la sediul Autoritatii
Informații despre persoanele autorizate și procedura de deschidere:
reprezentatii ofertantilor sau imputerniciti ai acestora. Se va prezeta CI + imputernicire daca este.cazul.
Limbi
Limbă: română 🗣️
Autoritatea contractantă
Identitate
Alt tip de autoritate contractantă: Other
Contact
Punct de contact: Gheorghe Strâmb
E-mail: sergiu.potra@adi-transilvania-nord.ro 📧
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Referință
Date
Data publicării: 2012-08-28 📅
Identificatori
Număr de referință atribuit de autoritatea contractantă: 14/15.01.2013
Numărul comunicării în JO S: 2012/S 164-272472
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
10 zile incepand cu ziua urmatoare luarii la cunostinta, in conditiile prezentei ordonante de urgenta, despre un act al autoritatii contractante considerat nelegal conf Art. 256 ind 1 lit a din OUG 34/2006
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: ASOCIATIA DE DEZVOLTARE INTERCOMUNITARA TRANSILVANIA DE NORD- compartimentul juridic
Adresa poștală: Str. 21 Decembrie 1989 nr. 108 ap.12
Orașul poștal: Cluj-Napoca
Cod poștal: 4000
Telefon: +40 264548854 📞
Fax: +40 264548854 📠
Sursa: OJS 2013/S 025-038552 (2013-01-29)
Informaţii suplimentare (2013-02-06)
Obiect
Metadate ale anunțului
Tip de document: Informaţii suplimentare
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-02-06 📅
Data publicării: 2013-02-09 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 029-044119
Se referă la anunț: 2013/S 25-038552
Număr JO-S: 29
Sursa: OJS 2013/S 029-044119 (2013-02-06)
Obiect
Metadate ale anunțului
Tip de document: Informaţii suplimentare
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-02-06 📅
Data publicării: 2013-02-09 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 029-044119
Se referă la anunț: 2013/S 25-038552
Număr JO-S: 29
Sursa: OJS 2013/S 029-044119 (2013-02-06)
Informaţii suplimentare (2013-03-08)
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-03-08 📅
Data publicării: 2013-03-13 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 051-082479
Număr JO-S: 51
Sursa: OJS 2013/S 051-082479 (2013-03-08)
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-03-08 📅
Data publicării: 2013-03-13 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 051-082479
Număr JO-S: 51
Sursa: OJS 2013/S 051-082479 (2013-03-08)
Anunt de atribuire (2013-09-24)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 7 978 000 💰
Metadate ale anunțului
Tip de document: Anunt de atribuire
Procedura
Tip de ofertă: Nu se aplică
Autoritatea contractantă
Identitate
Numele autorității contractante: Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara "Transilvania de Nord"
Adresa poștală: Str. B-dul 21 Decembrie 1989, nr.108
Contact
Telefon: +40 722628873 / 264548854 📞
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-09-24 📅
Data publicării: 2013-09-28 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 189-325955
Număr JO-S: 189
Atribuirea contractului
1️⃣
Data încheierii contractului: 2013-05-28 📅
Nume: Gradinariu Import Export S.R.L.
Adresa poștală: Str. Chiciurei nr. 47, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 031872
Țara: România 🇷🇴
E-mail: razvan.dinca@gradinariu.ro 📧
: dragos.buzdugan@gradinariu.ro 📧
: catalin.stancu@gradinariu.ro 📧
: petru.tanta@gradinariu.ro 📧
: andrei@gradinariu.ro 📧
: jenica.murgea@gradinariu.ro 📧
: alexandru.teodorescu@gradinariu.ro 📧
: adrian.morecut@gradinariu.ro 📧
Adresă internet: www.gradinariu.ro 🌏
2️⃣
Data încheierii contractului: 2013-07-22 📅
Nume: Pojazdy Specjalistyczne Zbigniew Szczesniak Sp. z o.o.
Adresa poștală: Str. Wapienicka 36 localitate: Bielsko-Biala tara: POLONIA
Orașul poștal: Na
Cod poștal: 43-382
Țara: Polonia 🇵🇱
E-mail: biuro@pojazdyspecjalne.com.pl 📧
Adresă internet: www.pojazdyspecjalne.com.pl 🌏
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 2
Informații complementare
Revizuirea organismului
Fax: +40 213104642 / 218900745 📠
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac: 10 zile de la comunicarea rezultatului
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Transilvania de Nord- compartimentul juridic
Sursa: OJS 2013/S 189-325955 (2013-09-24)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 7 978 000 💰
Metadate ale anunțului
Tip de document: Anunt de atribuire
Procedura
Tip de ofertă: Nu se aplică
Autoritatea contractantă
Identitate
Numele autorității contractante: Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara "Transilvania de Nord"
Adresa poștală: Str. B-dul 21 Decembrie 1989, nr.108
Contact
Telefon: +40 722628873 / 264548854 📞
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-09-24 📅
Data publicării: 2013-09-28 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 189-325955
Număr JO-S: 189
Atribuirea contractului
1️⃣
Data încheierii contractului: 2013-05-28 📅
Nume: Gradinariu Import Export S.R.L.
Adresa poștală: Str. Chiciurei nr. 47, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 031872
Țara: România 🇷🇴
E-mail: razvan.dinca@gradinariu.ro 📧
: dragos.buzdugan@gradinariu.ro 📧
: catalin.stancu@gradinariu.ro 📧
: petru.tanta@gradinariu.ro 📧
: andrei@gradinariu.ro 📧
: jenica.murgea@gradinariu.ro 📧
: alexandru.teodorescu@gradinariu.ro 📧
: adrian.morecut@gradinariu.ro 📧
Adresă internet: www.gradinariu.ro 🌏
2️⃣
Data încheierii contractului: 2013-07-22 📅
Nume: Pojazdy Specjalistyczne Zbigniew Szczesniak Sp. z o.o.
Adresa poștală: Str. Wapienicka 36 localitate: Bielsko-Biala tara: POLONIA
Orașul poștal: Na
Cod poștal: 43-382
Țara: Polonia 🇵🇱
E-mail: biuro@pojazdyspecjalne.com.pl 📧
Adresă internet: www.pojazdyspecjalne.com.pl 🌏
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 2
Informații complementare
Revizuirea organismului
Fax: +40 213104642 / 218900745 📠
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac: 10 zile de la comunicarea rezultatului
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Transilvania de Nord- compartimentul juridic
Sursa: OJS 2013/S 189-325955 (2013-09-24)
Achiziții noi în categorii conexe 🆕
- Echipament de transport şi produse auxiliare pentru transport (>20 noi achiziții publice)