Acord-cadru furnizare medicamente oncologice

S.C. Sanador S.R.L.

Din cauza restrictiei de 5 000 caractere, se va vedea caietul de sarcini. Termenul in care autoritatea contractanta raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare este in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Operatorii economici pot solicita clarificari cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Termen limită

Termenul de primire a ofertelor a fost de 2018-12-03. Achiziția publică a fost publicată pe 2018-10-23.

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2018-10-23 Anunţ de participare
Anunţ de participare (2018-10-23)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Antineoplazice
Număr de referință: 12530000_2018_PAAPD1026938
Scurtă descriere:
Din cauza restrictiei de 5 000 caractere, se va vedea caietul de sarcini. Termenul in care autoritatea contractanta raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare este in a 10-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Operatorii economici pot solicita clarificari cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Arată mai mult
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Antineoplazice 📦
Cod CPV suplimentar: Antineoplazice 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Bucureşti 🏙️

Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Oferta cea mai avantajoasă din punct de vedere economic

Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Agenţie/birou regional sau local
Numele autorității contractante: S.C. Sanador S.R.L.
Adresa poștală: Str. Dr. Iacob Felix nr. 32
Cod poștal: 011038
Orașul poștal: Bucureşti
Contact
Adresă internet: http://www.sanador.ro 🌏
E-mail: petruta.dogaru@sanador.ro 📧
Telefon: +4 0727759387 📞
URL al documentelor: http://www.e-licitatie.ro 🌏

Referință
Date
Data trimiterii: 2018-10-23 📅
Termen-limită de depunere: 2018-12-03 📅
Data publicării: 2018-10-25 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2018/S 206-469732
Număr JO-S: 206
Informații suplimentare
Cant.minima ctr.subsv =1 Cant.maxima ctr.subsv= 42 Cant.minima accord cadru = 1 Cant.maxima accord cadru = 500 Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 5861.52 lei

Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală estimată: 72213912.39 RON 💰
Numărul maxim de loturi pe ofertant: 76
Denumirea lotului: Filgrastimum (g-csf)
Numărul lotului: 35
Scurtă descriere:
FILGRASTIMUM (G-CSF) seringa preumpluta 48MU/0,5 ml SOL. INJ. SAU PERF. IN SERINGA PREUMPLUTA
Valoarea estimată fără TVA: 69 780 RON 💰
Durata: 12 luni
Informații suplimentare:
Cant.minima ctr.subsv =1
Cant.maxima ctr.subsv= 42
Cant.minima accord cadru = 1
Cant.maxima accord cadru = 500
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 5861.52 lei
Denumirea lotului: Vinorelbinum
Numărul lotului: 67
Scurtă descriere: VINORELBINUM flacon 10mg/ml x 1 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 36 880 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 85
Cant.maxima accord cadru = 1000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 3134.80 lei
Denumirea lotului: Docetaxelum
Numărul lotului: 21
Scurtă descriere: DOCETAXELUM flacon 20mg/ml x 1ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 99 440 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 170
Cant.maxima accord cadru = 2000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 8452.40 lei
Denumirea lotului: Epirubicinum
Numărul lotului: 30
Scurtă descriere: EPIRUBICINUM flacon 50mg PULB. PT. SOL. INJ.
Valoarea estimată fără TVA: 421 824 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 350
Cant.maxima accord cadru = 4000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 36909.60 lei
Denumirea lotului: Panitumumabum
Numărul lotului: 59
Scurtă descriere: PANITUMUMABUM flacon 20mg/ml x 20ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 3 116 535 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 261788.94 lei
Denumirea lotului: Etoposidum
Numărul lotului: 32
Scurtă descriere: ETOPOSIDUM flacon 20mg/ml x5ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 26 940 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 125
Cant.maxima accord cadru = 1500
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 2245 lei
Numărul lotului: 34
Scurtă descriere:
FILGRASTIMUM (G-CSF) seringa preumpluta 30MU/0,5 ml SOL. INJ. SAU PERF. IN SERINGA PREUMPLUTA
Valoarea estimată fără TVA: 43 845 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 3682.98 lei
Denumirea lotului: Fluorouracilum
Numărul lotului: 36
Scurtă descriere: FLUOROURACILUM flacon 50mg/ml x 100 ml SOL. INJ. SAU PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 122 100 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 250
Cant.maxima accord cadru = 3000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 10175 lei
Numărul lotului: 38
Scurtă descriere: FLUOROURACILUM flacon 50mg/ml x 20ml SOL. INJ. SAU PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 120 840 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 1000
Cant.maxima accord cadru = 12000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 10070 lei
Denumirea lotului: Paclitaxelum
Numărul lotului: 53
Scurtă descriere: PACLITAXELUM flacon 6mg/ml x 43.33 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 2 550 120 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 212510 lei
Denumirea lotului: Doxorubicinum
Numărul lotului: 23
Scurtă descriere: DOXORUBICINUM flacon 2mg/ml x25ml PULB. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 8 618 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 20
Cant.maxima accord cadru = 200
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 861.80 lei
Denumirea lotului: Fulvestrantum
Numărul lotului: 41
Scurtă descriere: FULVESTRANTUM seringa preumpluta 250mg/5ml SOL. INJ.
Valoarea estimată fără TVA: 218 156 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 17
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 18543.26 lei
Denumirea lotului: Acidum zoledronicum
Numărul lotului: 1
Scurtă descriere: ACIDUM ZOLEDRONICUM flacon/fiola 4mg/5ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 131 280 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv=125
Valoarea celui mai mare ctr.subsv=10940 lei
Denumirea lotului: Calcii folinas
Numărul lotului: 7
Scurtă descriere: CALCII FOLINAS flacon/fiola 10mg/ml x 10ml SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 359 040 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv=1000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv=29920lei
Denumirea lotului: Carboplatinum
Numărul lotului: 10
Scurtă descriere: CARBOPLATINUM flacon 10mg/mlx5ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 185 760 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 15480 lei
Denumirea lotului: Afliberceptum
Numărul lotului: 2
Scurtă descriere: AFLIBERCEPTUM flacon 25mg/ ml X 4 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 141 732 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv=9
Cant.maxima accord cadru = 100
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 12755.88 lei
Denumirea lotului: Dacarbazinum
Numărul lotului: 18
Scurtă descriere: DACARBAZINUM flacon 500mg PULB. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 6818.40 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 8
Cant.maxima accord cadru = 90
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 606.08 lei
Numărul lotului: 3
Scurtă descriere: AFLIBERCEPTUM flacon 25mg/ ml X 8 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 280 467 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 25242.03 lei
Denumirea lotului: Bleomycinum sulfas
Numărul lotului: 6
Scurtă descriere: BLEOMYCINUM SULFAS flacon 15000UI PULB. PT. SOL. INJ.
Valoarea estimată fără TVA: 19 846 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv=20
Valoarea celui mai mare ctr.subsv=1984.60lei
Numărul lotului: 8
Scurtă descriere: CALCII FOLINAS flacon/fiola 3mg/ml x 10ml SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 168 480 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv=14040 lei
Denumirea lotului: Cisplatinum
Numărul lotului: 14
Scurtă descriere: CISPLATINUM flacon 1mg/ml x 10 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 25 860 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 2155.00 lei
Numărul lotului: 13
Scurtă descriere: CISPLATINUM flacon 1mg/ml x 100 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 86 040 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 7313.40 lei
Numărul lotului: 12
Scurtă descriere: CARBOPLATINUM flacon 10mg/ml x 15ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 181 400 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 340
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 15419.00 lei
Numărul lotului: 20
Scurtă descriere: DOCETAXELUM flacon 20mg/ml x 8ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 390 312 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 30
Cant.maxima accord cadru = 360
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 32526 lei
Numărul lotului: 15
Scurtă descriere: CISPLATINUM flacon 1mg/ml x 25 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 159 180 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 580
Cant.maxima accord cadru = 7000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 13189.20 lei
Denumirea lotului: Bevacizumabum
Numărul lotului: 5
Scurtă descriere: BEVACIZUMABUM flacon 25mg/ml x 16ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 8 745 900 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv=170
Valoarea celui mai mare ctr.subsv=743401.50 lei
Numărul lotului: 17
Scurtă descriere: DACARBAZINUM flacon 200 mg PULB. PT. SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 6815.79 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 605.85 lei
Numărul lotului: 4
Scurtă descriere: BEVACIZUMABUM flacon 25mg/ml x 4ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 4 523 560 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv=350
Valoarea celui mai mare ctr.subsv=1130.89 lei
Numărul lotului: 16
Scurtă descriere: CISPLATINUM flacon 1mg/ml x 50 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 95 760 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 8139.60lei
Numărul lotului: 19
Scurtă descriere: DOCETAXELUM flacon 20mg/ml x 4ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 309 260 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 26287.10 lei
Numărul lotului: 9
Scurtă descriere: CARBOPLATINUM flacon 10mg/ml x 45 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 174 759 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv=110
Cant.maxima accord cadru = 1300
Valoarea celui mai mare ctr.subsv=14787.30 lei
Numărul lotului: 11
Scurtă descriere: CARBOPLATINUM flacon 10mg/ml x 60 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 181 360 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 15415.60 lei
Numărul lotului: 31
Scurtă descriere: EPIRUBICINUM flacon 2mg/ml x 25ml SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 351 520 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv=30758 lei
Numărul lotului: 22
Scurtă descriere: DOXORUBICINUM flacon 50mg PULB. + AMESTC. PT. CONC. PT.DISP.LIPOZOM.PT.PERF
Valoarea estimată fără TVA: 194 543 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 9
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 17508.87 lei
Numărul lotului: 27
Scurtă descriere: EPIRUBICINUM flacon 2mg/ml x 50ml SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 383 364 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 150
Cant.maxima accord cadru = 1800
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 383364 lei
Numărul lotului: 40
Scurtă descriere: FLUOROURACILUM flacon 50mg/ml x 10 ml SOL. INJ. SAU PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 89 400 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 1250
Cant.maxima accord cadru = 15000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 7450 lei
Denumirea lotului: Vincristinum
Numărul lotului: 66
Scurtă descriere: VINCRISTINUM flacon 1mg PULB. PT. SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 3973.50 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 13
Cant.maxima accord cadru = 150
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 331.13 lei
Numărul lotului: 54
Scurtă descriere: PACLITAXELUM flacon 6mg/ml x 16.70ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 576 200 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 840
Cant.maxima accord cadru = 10000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 48400.80 lei
Denumirea lotului: Pertuzumabum
Numărul lotului: 61
Scurtă descriere: PERTUZUMABUM flacon 420mg CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 17 172 465 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 1431038.75lei
Numărul lotului: 25
Scurtă descriere: EPIRUBICINUM flacon 10mg PULB. PT. SOL. INJ.
Valoarea estimată fără TVA: 23 940 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 90
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 2154.60 lei
Denumirea lotului: Olaratumab
Numărul lotului: 49
Scurtă descriere: OLARATUMAB flacon 10mg/ml x 19 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 1 217 575 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 102276.30 lei
Denumirea lotului: Oxaliplatinum
Numărul lotului: 52
Scurtă descriere: OXALIPLATINUM flacon 5mg/ml x 10 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 185 160 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 15430 lei
Numărul lotului: 50
Scurtă descriere: OXALIPLATINUM flacon 5mg/ml x 40 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 14 899 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 1340.91lei
Numărul lotului: 39
Scurtă descriere: FLUOROURACILUM flacon 50mg/ml x 5 ml SOL. INJ. SAU PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 89 100 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 2500
Cant.maxima accord cadru = 30000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 7425 lei
Numărul lotului: 28
Scurtă descriere: EPIRUBICINUM flacon 2mg/ml x 10ml SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 136 350 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 11362.50 lei
Denumirea lotului: DOXORUBICINUM flacon 2mg/ml x50 ml
Numărul lotului: 69
Scurtă descriere: DOXORUBICINUM flacon 2mg/ml x50 ml pulb.pt.sol.perf
Valoarea estimată fără TVA: 28 874 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 2887.40lei
Denumirea lotului: Trastuzumabum emtasine
Numărul lotului: 70
Scurtă descriere: TRASTUZUMABUM EMTASINE flacon 100MG pulb.pt.concentrat pt.sol.perf
Valoarea estimată fără TVA: 1 378 126 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 117140.71 lei
Denumirea lotului: Goserelinum
Numărul lotului: 43
Scurtă descriere: GOSERELINUM seringa preumpluta 3,6mg IMPLANT
Valoarea estimată fără TVA: 19 368 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 1743.12lei
Denumirea lotului: Irinotecanum
Numărul lotului: 45
Scurtă descriere: IRINOTECANUM flacon 20mg/ml x 15ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 2 072 680 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 176177.80 lei
Denumirea lotului: Topotecamum
Numărul lotului: 63
Scurtă descriere: TOPOTECAMUM flacon 1mg/ml x 4 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 17720.40 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 1594.84lei
Numărul lotului: 46
Scurtă descriere: IRINOTECANUM flacon 20mg/ml x 5ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 160 035 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 13336.25lei
Numărul lotului: 62
Scurtă descriere: TOPOTECAMUM flacon 1mg/ml x 1 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 6 742 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 606.78 lei
Numărul lotului: 42
Scurtă descriere: GOSERELINUM seringa preumpluta 10,8 mg IMPLANT
Valoarea estimată fără TVA: 62266.80 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 5604.01lei
Numărul lotului: 56
Scurtă descriere: PACLITAXELUM flacon 6mg/ml x 5ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 976 500 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 81375 lei
Denumirea lotului: Gemgitabinum
Numărul lotului: 74
Scurtă descriere: GEMGITABINUM flacon 200 mg pulbere sau conc. Pt sol. Perf
Valoarea estimată fără TVA: 1 430 450 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 590
Cant.maxima accord cadru = 35000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 24113.30 lei
Numărul lotului: 58
Scurtă descriere: PANITUMUMABUM flacon 20mg/ml x 5ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 764 230 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 64195.32 lei
Numărul lotului: 71
Scurtă descriere: TRASTUZUMABUM EMTASINE flacon 160 mg pulb.pt.concentrat pt.sol.perf
Valoarea estimată fără TVA: 2 215 402 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 188309.17 lei
Numărul lotului: 26
Scurtă descriere: EPIRUBICINUM flacon 2mg/ml x 5ml SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 19 950 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 1795.50 lei
Denumirea lotului: Nivolumabum
Numărul lotului: 75
Scurtă descriere: NIVOLUMABUM flacon 10 mg/ml x 4 ml conc. PT. SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 1 274 700 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 45
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 114723.00 lei
Numărul lotului: 29
Scurtă descriere: EPIRUBICINUM flacon 2mg/ml x 100ml SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 585 795 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 48816.25 lei
Denumirea lotului: Methotrexatum
Numărul lotului: 48
Scurtă descriere: METHOTREXATUM seringa preumpluta 10mg/ml x 1 ml SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA
Valoarea estimată fără TVA: 7 146 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 607.41 lei
Numărul lotului: 33
Scurtă descriere: ETOPOSIDUM flacon 20 mg/ ml x 10ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 80 448 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 6838.08 lei
Numărul lotului: 55
Scurtă descriere: PACLITAXELUM flacon 6mg/ml x 25ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 395 136 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 82978.56 lei
Numărul lotului: 57
Scurtă descriere: PACLITAXELUM flacon 6mg/ml x 50ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 473 616 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 39468 lei
Numărul lotului: 64
Scurtă descriere: TOPOTECAMUM flacon 4mg PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 14 767 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 1329.03 lei
Numărul lotului: 51
Valoarea estimată fără TVA: 193 020 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 500
Cant.maxima accord cadru = 6000
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 16085 lei
Numărul lotului: 37
Scurtă descriere: FLUOROURACILUM flacon 50mg/ml x 20ml CONC. PT. SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 145 008 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 12084 lei
Denumirea lotului: Trastuzumabum
Numărul lotului: 65
Scurtă descriere: TRASTUZUMABUM flacon 150mg PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 6 415 020 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 534585 lei
Denumirea lotului: Mesnum
Numărul lotului: 47
Scurtă descriere: MESNUM flacon/fiola 400mg/4ml SOL. INj
Valoarea estimată fără TVA: 3 104 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 263.84 lei
Denumirea lotului: INTERFERONUM ALFA 2B
Numărul lotului: 44
Scurtă descriere:
INTERFERONUM ALFA 2B cutie X 1 stilou injector (pen) X 1,2 ml sol. Inj. + 12 ace + 12 tampoane dezinfectante 18 milioane U.I. SOL. INJ. PEN MULTIDOZA
Valoarea estimată fără TVA: 32 308 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 2907.72lei
Denumirea lotului: DOXORUBICINUM lipozomala
Numărul lotului: 24
Scurtă descriere: DOXORUBICINUM lipozomala flacon 2mg/ml x10ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 641164.50 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 40
Cant.maxima accord cadru = 450
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 56992.40 lei
Numărul lotului: 72
Scurtă descriere: GEMGITABINUM flacon 1000 mg pulbere sau conc. Pt sol. perf
Valoarea estimată fără TVA: 1 211 490 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 102111.30 lei
Denumirea lotului: Pegfilgrastimum
Numărul lotului: 60
Scurtă descriere: PEGFILGRASTIMUM seringa preumpluta 6mg SOL. INJ.
Valoarea estimată fără TVA: 622 558 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 52917.43 lei
Numărul lotului: 73
Scurtă descriere: GEMGITABINUM flacon 2000 mg pulbere sau conc. Pt sol. Perf
Valoarea estimată fără TVA: 1 066 310 RON 💰
Informații suplimentare:
Cant.maxima ctr.subsv= 300
Cant.maxima accord cadru = 3500
Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 91398 lei
Numărul lotului: 68
Scurtă descriere: VINORELBINUM flacon 10mg/ml x 5 ml CONC. PT. SOL. PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 124 280 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 10563.80lei
Numărul lotului: 76
Scurtă descriere: NIVOLUMABUM flacon 11 mg/ml x 10 ml conc. PT. SOL. INJ./PERF.
Valoarea estimată fără TVA: 6 328 500 RON 💰
Informații suplimentare: Valoarea celui mai mare ctr.subsv= 569565 lei
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: Farmacia Spital Sanador - str. Sevastopol, nr. 9, sector 1

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
1. Indeplinirea obligatiilor exigibile de plata la bugetul consolidat al statului: certificate constatatoare RESTANTE cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat (buget local, buget de stat etc) la momentul prezentarii. Operatorii economici nerezidenti (straini) au dreptul de a prezenta orice documente edificatoare, eliberate de autoritatile din tara in
Arată mai mult
Care acestia sunt rezidenti prin care sa dovedeasca indeplinirea obligatiilor scadente de plata a impozitelor catre bugetul de stat si bugetul local, in conformitate cu legislatia din tara de rezidenta. Documentele se vor prezenta insotite de traducerea autorizata a acestora in limba romana. Modalitatea prin care poate fi demonstrata îndeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la
Arată mai mult
Procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar, dupa finalizarea etapei de licitatie electronica.
Arată mai mult
2. Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca în situatiile prevazute la art. 164, 165, 167 din Legea nr.
98/2016.
Modalitatea prin care poate fi demonstrata îndeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe primul loc în
Arată mai mult
Clasamentul intermediar, dupa finalizarea etapei de licitatie electronica. Aceste documente pot fi: certificate constatatoare privind lipsa datoriilor restante cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat (buget local, buget de stat etc.) la momentul prezentarii; CAZIERUL JUDICIAR al operatorului economic ?i al membrilor organului de administrare, de
Arată mai mult
Conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control în cadrul acestuia, a?a cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC / actul constitutiv; dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin. (2), art. 167 alin. (2), art.
Arată mai mult
171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice; alte documente edificatoare, dupa caz. Persoanele cu functie de decizie din cadrul autoritatii contractante, in ceea ce priveste organizarea, derularea si finalizarea procedurii de atribuire, sunt: Persoanele cu functii de decizie din cadrul autoritatii contractante în ceea ce priveste organizarea, derularea si finalizarea procedurii de achizitie sunt:
Arată mai mult
— Dr. Carmen Doris Andronescu - Director general S.C. SANADOR S.R.L,
— Dr. Mircea Dediu - Coordonator PN Oncologie
— Elena Ciucu - Farmacist sef
— Liviu Nicula - Director achizitii
— Aura Nicula - Director financiar
— Anamaria Bledea - Director audit intern si control
— Edmond Voinea - Director juridic
— Petruta Dogaru- Specialist in achizitii publice
1. Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de înregistrare în conditiile legii din tara de rezidenta, sa reiasa ca operatorul economic este legal constituit, ca nu se afla în niciuna dintre situatiile de anulare a constituirii precum si faptul ca are capacitatea profesionala de a realiza activitatile care fac obiectul contractului. Modalitate de îndeplinire: completare DUAE, urmând ca documentul justificativ, respectiv certificat ONRC sau pentru ofertantii straini, document echivalent emise în tara de rezidenta, sa fie prezentat doar la solicitarea autoritatii contractante la finalizarea evaluarii ofertelor, dupa etapa finala de licitatie electronica,d... detalii pe www.e-licitatie.ro
Arată mai mult
Situația economică și financiară:
Informatii privind cifra medie de afaceri globala care vizeaza activitatea din cel mult ultimii 3 ani (2015, 2016, 2017) Bilanturi contabile sau extrase de bilant înregistrate la organele competente, raport de audit (daca este aplicabil) iar daca din motive obiective parte din acestea nu sunt disponibile, se vor prezenta alte documente edificatoare.
Arată mai mult
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Operatorii economici vor indeplini cerinta prin completarea formularului DUAE din documentatia de atribuire. Aceste documente trebuie prezentate DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE LA FINALIZAREA EVALUARII OFERTELOR, doar de catre ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar, dupa finalizarea etapei de licitatie electronica.
Arată mai mult
Capacitatea tehnică și profesională:
Lista principalelor livrari de produse efectuate în cursul unei perioade care acopera cel mult ultimii 3 ani, cu indicarea valorilor,datelor si a beneficiarilor publici sau privati.
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Completare DUAE, urmând ca documentul justificativ, sa fie prezentat doar la solicitarea autoritatii contractante la finalizarea evaluarii ofertelor, doar ofertantului clasat pe locul 1 in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor, dupa etapa finala de licitatie electronica, la solicitarea autoritatii contractante.
Arată mai mult

Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Informații despre licitația electronică:
In licitatia electronica intra numai operatorii economici ale caror oferte au fost declarate admisibile. Licitatia electronica va fi organizata in SICAP, intr-o singura runda de ofertare (24 de ore). Ofertantii pot vedea cea mai buna oferta. Ofertantii pot vedea numarul de participanti inscrisi. Elementul ofertei: pretul/lot. Pretul va fi exprimat in lei, cu 2 zec... detalii pe www.e-licitatie.ro
Arată mai mult
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2019-03-03 📅
Data deschiderii ofertelor: 2018-12-03 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Componenta calitativa
Criteriul de calitate (pondere): 5
Preț (pondere): 95

Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: Romania
Contact
Punct de contact: Petruța Dogaru
Adresă internet: www.sanador.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: www.e-licitatie.ro 🌏
URL al documentelor: www.e-licitatie.ro 🌏

Referință
Informații suplimentare
Modul in care se poate accesa DUAE in vederea completarii de catre operatorii economici: accesarea urmatorului link: https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/espd/filter.

Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor, adresa: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3, localitate: București, cod NUTS RO321 Bucuresti, cod poștal: 030084, țara: România, e-mail: office@cnsc.ro, tel. +40 213104641, fax +40 213104642 / 218900745, adresa web a sediului principal al autoritatii/entitatii contractante (URL) http://www.cnsc.ro.
Arată mai mult
Sursa: OJS 2018/S 206-469732 (2018-10-23)