Prestari servicii curatenie conform anexa la caietul de sarcini Valoare minima estimata AC – 3.352.144,00 (lei fara T.V.A.) Valoare maxima estimata AC - 3.528.576,00 (lei fara TVA) Valoare minima estimata Contract Subsecvent – 838.036,00 (lei fara T.V.A.) Valoare maxima estimata Contract Subsecvent- 882.144,00 (lei fara TVA) Se vor incheia contracte subsecvente pe o durata de 12 luni. Nota: In conformitate cu art.160, alin 2 din Legea 98/2016, modificat prin OUG 107/2017, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Termen limită
Termenul de primire a ofertelor a fost de 2022-12-19.
Achiziția publică a fost publicată pe 2022-11-17.
Furnizori
Următorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Anunţ de participare (2022-11-17) Obiect Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Servicii de curăţenie
Număr de referință: 12498/15.11.2022
Scurtă descriere:
Prestari servicii curatenie conform anexa la caietul de sarcini
Valoare minima estimata AC – 3.352.144,00 (lei fara T.V.A.)
Valoare maxima estimata AC - 3.528.576,00 (lei fara TVA)
Valoare minima estimata Contract Subsecvent – 838.036,00 (lei fara T.V.A.)
Valoare maxima estimata Contract Subsecvent- 882.144,00 (lei fara TVA)
Se vor incheia contracte subsecvente pe o durata de 12 luni.
Nota: In conformitate cu art.160, alin 2 din Legea 98/2016, modificat prin OUG 107/2017, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Prestari servicii curatenie conform anexa la caietul de sarcini
Valoare minima estimata AC – 3.352.144,00 (lei fara T.V.A.)
Valoare maxima estimata AC - 3.528.576,00 (lei fara TVA)
Valoare minima estimata Contract Subsecvent – 838.036,00 (lei fara T.V.A.)
Valoare maxima estimata Contract Subsecvent- 882.144,00 (lei fara TVA)
Se vor incheia contracte subsecvente pe o durata de 12 luni.
Nota: In conformitate cu art.160, alin 2 din Legea 98/2016, modificat prin OUG 107/2017, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Servicii
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Servicii de curăţenie📦 Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Caraş-Severin
🏙️
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Oferta cea mai avantajoasă din punct de vedere economic
Referință Date
Data trimiterii: 2022-11-17 📅
Termen-limită de depunere: 2022-12-19 📅
Data publicării: 2022-11-22 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2022/S 225-647173
Număr JO-S: 225
Informații suplimentare
1.În sit.în care mai multe oferte au fost declarate admisibile de catre autoritatea contractanta si sunt clasate pe primul loc si au preturi egale A.C.va solicita clarificari prin intermediul SICAP in vederea incarcarii elecronice de catre operatorii economici de noi documente care contin noi preturi. În cazul în care din motive tehnice exclusiv legate de performantele tehnice ale SICAP nu este posibila transmiterea în format electronic prin intermediul SICAP documentele respective se transmit AC în forma scrisa in plic sigilat .
2. AC are dreptul de a solicita ofertantilor în circumstante exceptionale înainte de expirarea perioadei de valabilitate a ofertei prelungirea acestei perioade.În cazul extinderii perioadei de valabilitate a ofertei aceasta va fi prelungita în mod corespunzator. Ofertantul are obligatia de a comunica AC daca este sau nu de acord cu prelungiera perioadei de valabilitate a ofertei. Ofertantul care nu este de acord cu prelungirea perioadei de valabilitate a ofertei se considera ca si-a retras oferta fara ca acest fapt sa atraga pierderea garantiei de participare.
3.Ofertantul va prezenta o declaratie prin care accepta clauzele contractuale cuprinse în modelul de contract din documentatia de atribuire. In sit. în care sunt obiectiuni la proiectul de contract respectiv modificari al clauzelor contractuale sau adaugarea unor clauze noi eventualele propuneri de modificare/completare/eliminare de clauze contractuale vor fi formulate în scris cu justificari si înaintate cu documentele de calificare. Daca propunerile sunt dezavantajoase pentru AC aceasta îsi rezerva dreptul de a le respinge informând ofertantul. Daca ofertantul nu renunta la aceste clauze AC va încadra oferta ca neconforma si o va respinge.
4.In situatia in care ofertantul apeleaza la o asociere cu alti operatori, la terti sustinatori sau la subcontractanti, in afara documentelor solicitate expres la Cap. III.1.1 – Conditii de participare, in cuprinsul ofertei vor fi incluse si Angajament(e)+declaratii tert sustinator /accord asociere /declaratie privind partile din contract care se subcontracteaza, dupa caz, intocmite in conformitate cu prevederile legale si modelele din sectiunea Formulare.
5.Semnarea contractului se va face la sediul Directiei Silvice Caras Severin, str. Petru Maior, nr. 69A, Resita, jud. Caras-Severin.
-In vederea completarii formular DUAE, operatorii economici vor accesa urmatorul link: https://ec.europa.eu/growth/toolsdatabases/espd/filter
1.În sit.în care mai multe oferte au fost declarate admisibile de catre autoritatea contractanta si sunt clasate pe primul loc si au preturi egale A.C.va solicita clarificari prin intermediul SICAP in vederea incarcarii elecronice de catre operatorii economici de noi documente care contin noi preturi. În cazul în care din motive tehnice exclusiv legate de performantele tehnice ale SICAP nu este posibila transmiterea în format electronic prin intermediul SICAP documentele respective se transmit AC în forma scrisa in plic sigilat .
2. AC are dreptul de a solicita ofertantilor în circumstante exceptionale înainte de expirarea perioadei de valabilitate a ofertei prelungirea acestei perioade.În cazul extinderii perioadei de valabilitate a ofertei aceasta va fi prelungita în mod corespunzator. Ofertantul are obligatia de a comunica AC daca este sau nu de acord cu prelungiera perioadei de valabilitate a ofertei. Ofertantul care nu este de acord cu prelungirea perioadei de valabilitate a ofertei se considera ca si-a retras oferta fara ca acest fapt sa atraga pierderea garantiei de participare.
3.Ofertantul va prezenta o declaratie prin care accepta clauzele contractuale cuprinse în modelul de contract din documentatia de atribuire. In sit. în care sunt obiectiuni la proiectul de contract respectiv modificari al clauzelor contractuale sau adaugarea unor clauze noi eventualele propuneri de modificare/completare/eliminare de clauze contractuale vor fi formulate în scris cu justificari si înaintate cu documentele de calificare. Daca propunerile sunt dezavantajoase pentru AC aceasta îsi rezerva dreptul de a le respinge informând ofertantul. Daca ofertantul nu renunta la aceste clauze AC va încadra oferta ca neconforma si o va respinge.
4.In situatia in care ofertantul apeleaza la o asociere cu alti operatori, la terti sustinatori sau la subcontractanti, in afara documentelor solicitate expres la Cap. III.1.1 – Conditii de participare, in cuprinsul ofertei vor fi incluse si Angajament(e)+declaratii tert sustinator /accord asociere /declaratie privind partile din contract care se subcontracteaza, dupa caz, intocmite in conformitate cu prevederile legale si modelele din sectiunea Formulare.
5.Semnarea contractului se va face la sediul Directiei Silvice Caras Severin, str. Petru Maior, nr. 69A, Resita, jud. Caras-Severin.
Obiect Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Prestari servicii curatenie conform anexa la caietul de sarcini
Valoare minima estimata AC – 3.352.144,00 (lei fara T.V.A.)
Valoare maxima estimata AC - 3.528.576,00 (lei fara TVA)
Valoare minima estimata Contract Subsecvent – 838.036,00 (lei fara T.V.A.)
Valoare maxima estimata Contract Subsecvent- 882.144,00 (lei fara TVA)
Se vor incheia contracte subsecvente pe o durata de 12 luni.
Nota: In conformitate cu art.160, alin 2 din Legea 98/2016, modificat prin OUG 107/2017, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Nota: In conformitate cu art.160, alin 2 din Legea 98/2016, modificat prin OUG 107/2017, Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Valoarea totală estimată: 3 528 576 RON 💰
Scurtă descriere: 18 posturi ingrijitor imobile
Durata: 48 luni Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: D.S. Caras-Severin
Informații juridice, economice, financiare și tehnice Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Cerinta nr. 1
Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 164, art. 165 si art. 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice.
Modalitate de indeplinire: se va prezenta DUAE . Necomplectarea DUAE-ului in conformitate cu criterile stabilite de autoritatea contractanta duce la respingerea ofertei ca inacceptabila si neconforma.
Precizari:
Formularul DUAE este pus la dispozitia ofertantilor la sectiunea Documentatie si clarificari.
a. In cazul depunerii unei oferte in asociere, fiecare asociat are obligatia de a demonstra indeplinirea cerintei. Aceasta declaratie se solicita si eventualilor subcontractanti. In cazul depunerii unei oferte individuale/comune sustinuta tehnico-profesional de catre tert/terti sustinatori,fiecare sustinator are obligatia de a demonstra indeplinirea cerintei.
Capacitatea de exercitare a activității profesionale
a. In cazul depunerii unei oferte in asociere, fiecare asociat are obligatia de a demonstra indeplinirea cerintei. Aceasta declaratie se solicita si eventualilor subcontractanti. In cazul depunerii unei oferte individuale/comune sustinuta tehnico-profesional de catre tert/terti sustinatori,fiecare sustinator are obligatia de a demonstra indeplinirea cerintei.
- documentele de confirmare ale asociatilor/subcontractantilor/tertilor sustinatori vor fi prezentate, in urma solicitarii autoritatii contractante,de ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar.
b. Incadrarea in una sau mai multe dintre situatiile prevazute la art. 164, art. 165 si art. 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice,atrage excluderea ofertantului din procedura pentru atribuirea contractului;
c. Ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor va prezenta, la solicitarea autoritatii contractante, documentele justificative care probeaza indeplinirea cerintelor asumate, dupa cum urmeaza:
Capacitatea de exercitare a activității profesionale
c. Ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor va prezenta, la solicitarea autoritatii contractante, documentele justificative care probeaza indeplinirea cerintelor asumate, dupa cum urmeaza:
-certificate constatatoare privind lipsa datoriilor restante la momentul prezentarii acestora, cu privire la plata impozitelor, taxelor si a contributiilor de asigurari sociale la bugetul de stat si la bugetul local ce vor fi depuse in urma solicitarii autoritatii contractante adresate ofertantului clasat pe locul I in clasamentul intermediar, iar pentru sediile secundare/punctele de lucru, cerinta se va putea demonstra printr-o declaraţie pe propria răspundere privind îndeplinirea obligaţiilor de plată a impozitelor, taxelor sau contribuţiilor la bugetul general consolidat datorate
Capacitatea de exercitare a activității profesionale
-certificate constatatoare privind lipsa datoriilor restante la momentul prezentarii acestora, cu privire la plata impozitelor, taxelor si a contributiilor de asigurari sociale la bugetul de stat si la bugetul local ce vor fi depuse in urma solicitarii autoritatii contractante adresate ofertantului clasat pe locul I in clasamentul intermediar, iar pentru sediile secundare/punctele de lucru, cerinta se va putea demonstra printr-o declaraţie pe propria răspundere privind îndeplinirea obligaţiilor de plată a impozitelor, taxelor sau contribuţiilor la bugetul general consolidat datorate
-cazier judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor care au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC/act constitutive, alte documente edificatoare dupa caz.
Capacitatea de exercitare a activității profesionale
-cazier judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor care au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC/act constitutive, alte documente edificatoare dupa caz.
- in cazul in care in tara de origine sau in tara in care este stabilit operatorul economic, nu se emit documente de tipul celor solicitate sau acestea nu vizeaza toate situatiile cuprinse la art. 164, art. 165 si art. 167, se accepta orice document considerat edificator emis de autoritati competente din tara respectiva;
Capacitatea de exercitare a activității profesionale
- in cazul in care in tara de origine sau in tara in care este stabilit operatorul economic, nu se emit documente de tipul celor solicitate sau acestea nu vizeaza toate situatiile cuprinse la art. 164, art. 165 si art. 167, se accepta orice document considerat edificator emis de autoritati competente din tara respectiva;
- in cazul ofertantilor persoane juridice/fizice straine documentele vor fi transmise in limba in care au fost emise, in copie certificata "conform cu originalul", de reprezentantul legal, insotite de o traducere autorizata a acestora in limba romana În sensul prevederilor articolului 63, aliniat (1) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice,persoane cu functie de decizie din cadrul Directiei Silvice Caras-Severin: Tabugan Ion, Polita Daniel, Balgar Ondina, Zaberca Nicoleta, Budaci Cristian.
Capacitatea de exercitare a activității profesionale
- in cazul ofertantilor persoane juridice/fizice straine documentele vor fi transmise in limba in care au fost emise, in copie certificata "conform cu originalul", de reprezentantul legal, insotite de o traducere autorizata a acestora in limba romana În sensul prevederilor articolului 63, aliniat (1) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice,persoane cu functie de decizie din cadrul Directiei Silvice Caras-Severin: Tabugan Ion, Polita Daniel, Balgar Ondina, Zaberca Nicoleta, Budaci Cristian.
- certificatele trebuie sa fie valabile la data prezentarii acestora
Cerinta nr.1
Operatorii economici trebuie sa fie legal inregistrati si sa aiba dreptul de a derula contractul. Cerinta trebuie indeplinita de catre toti participantii la procedura (lider, asociat, subcontractant) pentru partea /partile de contract pe care acestia urmeaza sa o indeplineasca efectiv.
Capacitatea de exercitare a activității profesionale
Operatorii economici trebuie sa fie legal inregistrati si sa aiba dreptul de a derula contractul. Cerinta trebuie indeplinita de catre toti participantii la procedura (lider, asociat, subcontractant) pentru partea /partile de contract pe care acestia urmeaza sa o indeplineasca efectiv.
Se vor depune documentele: Completare DUAE, urmand ca documentul justificativ, respectiv certificat ONRC sau pentru ofertantii straini, documente echivalente emise in tara de rezidenta, urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, numai de ofertantul clasat pe I loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. Datele prevazute în certificat trebuie sa fie reale/actuale la momentul prezentarii acestuia. Obiectul contractului trebuie sa aiba corespondent în codul CAEN din certificatul constatator emis de ORC.
Capacitatea de exercitare a activității profesionale
Se vor depune documentele: Completare DUAE, urmand ca documentul justificativ, respectiv certificat ONRC sau pentru ofertantii straini, documente echivalente emise in tara de rezidenta, urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, numai de ofertantul clasat pe I loc in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. Datele prevazute în certificat trebuie sa fie reale/actuale la momentul prezentarii acestuia. Obiectul contractului trebuie sa aiba corespondent în codul CAEN din certificatul constatator emis de ORC.
NOTA: In lipsa inregistrarii la ORC (persoane fizice romane, persoane fizice /juridice straine), sunt acceptate documente echivalente care sa dovedeasca o forma de inregistrare /atestare /apartenenta profesionala adecvate in raport cu obiectul contractului.
Capacitatea de exercitare a activității profesionale
NOTA: In lipsa inregistrarii la ORC (persoane fizice romane, persoane fizice /juridice straine), sunt acceptate documente echivalente care sa dovedeasca o forma de inregistrare /atestare /apartenenta profesionala adecvate in raport cu obiectul contractului.
Capacitatea tehnică și profesională:
Pentru contractele de achizitie de servicii: executarea de servicii de tipul specificatOfertantul trebuie sa faca dovada ca a prestart servicii in ultimii 3 ani in valoare cumulata minima de 800.000 lei la nivelul unui sau mai multor contracte. Prin servicii similare se vor intelege servicii în domeniul curateniei sau servicii similare din punct de vedere al complexității și/sau utilității,
Pentru contractele de achizitie de servicii: executarea de servicii de tipul specificatOfertantul trebuie sa faca dovada ca a prestart servicii in ultimii 3 ani in valoare cumulata minima de 800.000 lei la nivelul unui sau mai multor contracte. Prin servicii similare se vor intelege servicii în domeniul curateniei sau servicii similare din punct de vedere al complexității și/sau utilității,
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Initial se va completa DUAE, numai la solicitarea autoritatii contractante, se va depune pentru contractul/contractele care sustine/sustin indeplinirea cerintei de mai sus, se vor mai depune si se vor atasa procese verbale de receptie/documente constatatoare,etc, urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante doar de ofertantul clasat pe locul I, in clasamentul intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor
Initial se va completa DUAE, numai la solicitarea autoritatii contractante, se va depune pentru contractul/contractele care sustine/sustin indeplinirea cerintei de mai sus, se vor mai depune si se vor atasa procese verbale de receptie/documente constatatoare,etc, urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante doar de ofertantul clasat pe locul I, in clasamentul intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor
Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2023-03-19 📅
Data deschiderii ofertelor: 2022-12-19 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): ISO 14001
Criteriul de calitate (pondere): 5
Criteriul de calitate (denumire): ISO 9001
Preț (pondere): 90
1.În sit.în care mai multe oferte au fost declarate admisibile de catre autoritatea contractanta si sunt clasate pe primul loc si au preturi egale A.C.va solicita clarificari prin intermediul SICAP in vederea incarcarii elecronice de catre operatorii economici de noi documente care contin noi preturi. În cazul în care din motive tehnice exclusiv legate de performantele tehnice ale SICAP nu este posibila transmiterea în format electronic prin intermediul SICAP documentele respective se transmit AC în forma scrisa in plic sigilat .
1.În sit.în care mai multe oferte au fost declarate admisibile de catre autoritatea contractanta si sunt clasate pe primul loc si au preturi egale A.C.va solicita clarificari prin intermediul SICAP in vederea incarcarii elecronice de catre operatorii economici de noi documente care contin noi preturi. În cazul în care din motive tehnice exclusiv legate de performantele tehnice ale SICAP nu este posibila transmiterea în format electronic prin intermediul SICAP documentele respective se transmit AC în forma scrisa in plic sigilat .
2. AC are dreptul de a solicita ofertantilor în circumstante exceptionale înainte de expirarea perioadei de valabilitate a ofertei prelungirea acestei perioade.În cazul extinderii perioadei de valabilitate a ofertei aceasta va fi prelungita în mod corespunzator. Ofertantul are obligatia de a comunica AC daca este sau nu de acord cu prelungiera perioadei de valabilitate a ofertei. Ofertantul care nu este de acord cu prelungirea perioadei de valabilitate a ofertei se considera ca si-a retras oferta fara ca acest fapt sa atraga pierderea garantiei de participare.
2. AC are dreptul de a solicita ofertantilor în circumstante exceptionale înainte de expirarea perioadei de valabilitate a ofertei prelungirea acestei perioade.În cazul extinderii perioadei de valabilitate a ofertei aceasta va fi prelungita în mod corespunzator. Ofertantul are obligatia de a comunica AC daca este sau nu de acord cu prelungiera perioadei de valabilitate a ofertei. Ofertantul care nu este de acord cu prelungirea perioadei de valabilitate a ofertei se considera ca si-a retras oferta fara ca acest fapt sa atraga pierderea garantiei de participare.
3.Ofertantul va prezenta o declaratie prin care accepta clauzele contractuale cuprinse în modelul de contract din documentatia de atribuire. In sit. în care sunt obiectiuni la proiectul de contract respectiv modificari al clauzelor contractuale sau adaugarea unor clauze noi eventualele propuneri de modificare/completare/eliminare de clauze contractuale vor fi formulate în scris cu justificari si înaintate cu documentele de calificare. Daca propunerile sunt dezavantajoase pentru AC aceasta îsi rezerva dreptul de a le respinge informând ofertantul. Daca ofertantul nu renunta la aceste clauze AC va încadra oferta ca neconforma si o va respinge.
3.Ofertantul va prezenta o declaratie prin care accepta clauzele contractuale cuprinse în modelul de contract din documentatia de atribuire. In sit. în care sunt obiectiuni la proiectul de contract respectiv modificari al clauzelor contractuale sau adaugarea unor clauze noi eventualele propuneri de modificare/completare/eliminare de clauze contractuale vor fi formulate în scris cu justificari si înaintate cu documentele de calificare. Daca propunerile sunt dezavantajoase pentru AC aceasta îsi rezerva dreptul de a le respinge informând ofertantul. Daca ofertantul nu renunta la aceste clauze AC va încadra oferta ca neconforma si o va respinge.
4.In situatia in care ofertantul apeleaza la o asociere cu alti operatori, la terti sustinatori sau la subcontractanti, in afara documentelor solicitate expres la Cap. III.1.1 – Conditii de participare, in cuprinsul ofertei vor fi incluse si Angajament(e)+declaratii tert sustinator /accord asociere /declaratie privind partile din contract care se subcontracteaza, dupa caz, intocmite in conformitate cu prevederile legale si modelele din sectiunea Formulare.
4.In situatia in care ofertantul apeleaza la o asociere cu alti operatori, la terti sustinatori sau la subcontractanti, in afara documentelor solicitate expres la Cap. III.1.1 – Conditii de participare, in cuprinsul ofertei vor fi incluse si Angajament(e)+declaratii tert sustinator /accord asociere /declaratie privind partile din contract care se subcontracteaza, dupa caz, intocmite in conformitate cu prevederile legale si modelele din sectiunea Formulare.
5.Semnarea contractului se va face la sediul Directiei Silvice Caras Severin, str. Petru Maior, nr. 69A, Resita, jud. Caras-Severin.
Informații complementare Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: www.cnsc.ro🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac: In termenul si conditiile prevazute de Legea 101/2016.
Sursa: OJS 2022/S 225-647173 (2022-11-17)
Anunt de atribuire (2023-03-27) Obiect Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 2957788.74 RON 💰
Metadate ale anunțului
Tip de document: Anunt de atribuire
Procedura
Tip de ofertă: Nu se aplică
Referință Date
Data trimiterii: 2023-03-27 📅
Data publicării: 2023-03-31 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 065-193172
Se referă la anunț: 2022/S 225-647173
Număr JO-S: 65
Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2023-03-24 📅
Nume: BPA Best Basu Clean
Numărul național de înregistrare: 40296437
Adresa poștală: Strada Lipova, Nr. 2
Orașul poștal: Resita
Cod poștal: 320160
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 722329853📞
E-mail: bestbasuclean@yahoo.com📧
Țara: Caraş-Severin
🏙️
Valoarea totală a achiziției: 2957788.74 RON 💰
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 7
Sursa: OJS 2023/S 065-193172 (2023-03-27)