„Servicii de elaborare a documentaţiei de Avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si, dupa caz, protectie civila” pentru cladirile aflate in administrarea Sectorului 3 al Municipiului Bucuresti

Sector 3 (Primaria Sector 3 Bucuresti)

Servicii de elaborare a documentaţiei de Avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si, dupa caz, protectie civila, pentru cladirile aflate in administrarea Sectorului 3 al Municipiului Bucuresti, conform caiet de sarcini .
Termene pentru depunerea/ raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
In conformitate cu prevederile art.160 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta va transmite raspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificari/informatii suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.

Termen limită

Termenul de primire a ofertelor a fost de 2022-03-23. Achiziția publică a fost publicată pe 2022-02-09.

Furnizori

Următorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2022-02-09 Anunţ de participare
2022-07-14 Anunt de atribuire
2022-10-31 Anunt de atribuire
2022-11-08 Anunt de atribuire
2023-11-23 Anunt de atribuire
2023-11-30 Anunt de atribuire
Anunţ de participare (2022-02-09)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Servicii de proiectare specializată
Număr de referință: 4420465_2022_PAAPD1338475
Scurtă descriere:
Servicii de elaborare a documentaţiei de Avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si, dupa caz, protectie civila, pentru cladirile aflate in administrarea Sectorului 3 al Municipiului Bucuresti, conform caiet de sarcini . Termene pentru depunerea/ raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare: In conformitate cu prevederile art.160 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta va transmite raspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificari/informatii suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.
Arată mai mult
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Servicii
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Servicii de proiectare specializată 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Bucureşti 🏙️

Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Oferta cea mai avantajoasă din punct de vedere economic

Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Autoritate regională sau locală
Numele autorității contractante: SECTOR 3 (PRIMARIA SECTOR 3 BUCURESTI)
Adresa poștală: Strada: Dudeşti, nr. 191
Cod poștal: 031084
Orașul poștal: Bucuresti
Contact
Adresă internet: http://www.primarie3.ro 🌏
E-mail: dmaria@primarie3.ro 📧
Telefon: +40 213180339 📞
Fax: +40 213180336 📠
URL al documentelor: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100136703 🌏

Referință
Date
Data trimiterii: 2022-02-09 📅
Termen-limită de depunere: 2022-03-23 📅
Data publicării: 2022-02-14 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2022/S 031-079721
Număr JO-S: 31
Informații suplimentare
Pentru indeplinirea obligatiei referitoare la modul de transmitere a DUAE de catre operatorii economici participanti la procedurile de atribuire, prevazuta la art. 60 alin. (1) si (4), art. 69 alin. (1) si (3), art. 123 alin. (2) si (3) din H.G. nr. 395/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, acestia vor completa direct in SEAP, in sectiunea dedicata a procedurii, DUAE-ul deja configurat de autoritatea contractanta. DUAE, astfel completat, va putea fi vizualizat si analizat de catre autoritatea contractanta in sectiunea dedicata acestuia. De asemenea, raspunsurile la DUAE ale operatorilor economici care participa la procedura vor fi completate in SEAP in mod direct, dupa autentificare, de catre fiecare participant. Pentru cazurile in care ofertantul este o asociere de operatori economici sau pentru cazurile in care ofertantul are subcontractanti /subantreprenori sau terti sustinatori, fiecare operator economic se va autentifica in sistem si va accesa procedura de atribuire in vederea completarii DUAE in calitatea in care a fost inclus in respectiva procedura (asociat, subcontractant/subantreprenor, tert sustinator). Este necesar ca toti cei care trebuie sa raspunda la DUAE sa fie inregistrati ca utilizatori ai sistemului. Detalii cu privire la intocmirea DUAE veti regasi, dupa autentificarea in sistem, in sectiunea „Informatii DUAE” – Ghid de completare DUAE. Corespondenta si toate documentele depuse de operatorii economici vor fi in limba romana, sau insotite de traducere autorizata in limba romana. Solicitarile de clarificari ale potentialilor ofertanti se vor adresa in mod exclusiv in SEAP la Sectiunea ”Intrebari” din cadrul procedurii de atribuire derulate prin mijloace electronice. Raspunsurile la solicitarile de clarificari se vor posta in termen legal la rubrica de "Documentatii, clarificari si decizii" a anuntului de participare publicat pe site –ul www.e-licitatie.ro. Autoritatea contractanta nu va da curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare. Autoritatea contractanta nu este obligata sa dea curs solicitarilor depuse dupa data limita de solicitare clarificari. Comisia de evaluare va transmite solicitarile de clarificare privind ofertele depuse, in SEAP la Sectiunea “Intrebari”. Operatorii economici vor transmite raspunsurile la clarificari si eventualele documente solicitate pe parcursul evaluarii ofertelor prin intermediul SEAP (Sectiunea “Intrebari”), integral in sectiunea corespunzatoare respectivei solicitari, sub forma unuia sau a mai multor documente/fisiere distincte semnate cu semnatura electronica. Autoritatea contractanta va incheia acordul cadru cu primii trei ofertanti clasati dupa aplicarea criteriului de atribuire . Atribuirea contractelor subsecvente se va face fara reluarea competitiei, conform art. 118 alin. 1) lit. a) din Legea nr. 98/2016, respectiv in cascada (in ordinea clasamentului rezultat in urma evaluarii ofertelor), astfel: daca primului ofertant i se atribuie un contract avand valoarea celui mai mare contract subsecvent, iar ulterior se solicita de catre autoritatea contractanta incheierea unui alt contract subsecvent de aceeasi valoare cu cea a celui mai mare contract subsecvent , autoritatea contractanta va transmite ofertantului de pe primul loc nota de comanda iar daca acesta va refuza incheierea contractului subsecvent, va transmite catre cel de al doilea ofertant nota de comanda pentru incheierea contractului subsecvent, urmand aceeasi pasi si pentru locul trei, daca cel de pe locul doi refuza.
Arată mai mult

Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Servicii de elaborare a documentaţiei de Avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si, dupa caz, protectie civila, pentru cladirile aflate in administrarea Sectorului 3 al Municipiului Bucuresti, conform caiet de sarcini .
Arată mai mult
Termene pentru depunerea/ raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
In conformitate cu prevederile art.160 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Arată mai mult
În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta va transmite raspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificari/informatii suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.
Arată mai mult
Valoarea totală estimată: 1911561.62 RON 💰
Scurtă descriere:
Servicii de elaborare a documentaţiei de Avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si, dupa caz, protectie civila, pentru cladirile aflate in administrarea Sectorului 3 al Municipiului Bucuresti, în conformitate cu prevederilor Ordinului MAI nr. 129/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice privind avizarea şi autorizarea de securitate la incendiu şi protecţie civilă pentru clădirile prevăzute in Anexa 1 la caietul de sarcini.
Arată mai mult
Pentru îndeplinirea obiectului contractului se vor avea în vedere etapele care trebuie parcurse pentru obţinerea avizului de securitate la incendiu şi, după caz, de protecţie civilă
conform cerintelor caietului de sarcini, pentru clădirile prevăzute in Anexa 1 la caietul de sarcini.
ACORDUL CADRU MAXIM 1.911.561,62 lei fara TVA
CEL MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT 219.405,60 lei fara TVA
Cantitatea estimata pentru acordul cadru
maxim - 102.772,13 mp.
minim - 12.039,00 mp.
Cantitatea estimata pentru cel mai mare contract subsecvent - 11.796,00 mp.
Cantitatea estimata pentru cel mai mic contract subsecvent - 243,00 mp.
Frecventa contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: 40 contracte subsecvente /2 ani.
Durata: 24 luni
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: Sector 3 - Municipiul Bucuresti

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Ofertanții, terții susținători și subcontractanții NU trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165 și 167 din Legea nr. 98/2016.
Operatorii economici au obligatia completarii si prezentarii initiale a DUAE de catre ofertanti/candidati (inclusiv pentru asociati/ subcontractanti/subantreprenori/ terti sustinatori) ca prima dovada a neîncadrarii în situatiile de excludere si a îndeplinirii cerintelor de capacitate.
Arată mai mult
Documentele justificative care fac dovada neîncadrării în situațiile de excludere prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, numai de ofertanții clasați pe primele 3 locuri în clasamentul intermediar întocmit după aplicarea criteriului de atribuire asupra ofertelor admisibile.
Arată mai mult
De regula aceste documente pot fi:
1) Certificate de atestare fiscale din care să reiasă că operatorul economic şi-a îndeplinit obligaţiile prin plata impozitelor, taxelor sau contribuţiilor la bugetul general consolidat datorate, ori prin alte modalităţi de stingere a acestora sau beneficiază, în condiţiile legii, de eşalonarea acestora ori de alte facilităţi în vederea plăţii acestora, inclusiv, după caz, a eventualelor dobânzi ori penalităţi de întârziere acumulate sau a amenzilor, (Buget Local - taxe si impozite locale, Buget de Stat, etc.) cu informatii actualizate la momentul prezentarii.
Arată mai mult
2) Cazierul Judiciar asa cum rezulta din Certificatul Constatator emis de ONRC / actul constitutiv, pentru:
• Operatorul Economic;
• Membrii Organului de Administrare;
• Membrii de Conducere sau de Supraveghere al respectivului operator economic;
• Si in cazul in care exista, a celor care au putere de Reprezentare, de Decizie sau de Control (auditori, cenzori) în cadrul acestuia, așa cum sunt identificate aceste persoane în Certificatul Constatator al Operatorului Economic eliberat de registrul profesional sau registrul comerțului din țara în care este stabilit Operatorul Economic.
Arată mai mult
• alte documente echivalente emise de autoritățile competente din țara în care este stabilit Operatorul Economic.
3) Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 166 alin. (2), art. 167 alin. (2), art. 171 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice;
4) Alte documente edificatoare, dupa caz
Declarație pe propria răspundere privind neîncadrarea în prevederile art. 59 si art. 60 Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice
Prezentarea de catre toti ofertantii/candidatii (inclusiv pentru asociati, subcontractanti/subantreprenori, terti sustinatori) a Declaratiei conform art. 59 si art. 60 din Legea nr. 98/2016, odata cu depunerea DUAE.
Conform art. 21 alin. (5) din HG nr. 395/2016, persoanele ce detin functii de decizie din cadrul autoritatii contractante sunt:
ROBERT SORIN NEGOIȚĂ -Primar, ROXANA MARIANA CÎRSTEA -Director, GEORGETA VIȘAN - Șef Serviciu, COCIAȘ AURELIA - Consilier juridic, PÂRVAN ALEXANDRA ROXANA - Consilier juridic, ANA MARIA DIANA VĂRZARU - Consilier juridic, IRINA VALENTINA VASILE - Consilier juridic, LOREDANA DIACONU - Consilier juridic, GHEȚU OCTAVIAN -Director, GHEORGHE ȘERBAN- Șef Birou, CAMELIA DANA GAVRILĂ- Referent, ȘERBAN MARIA CRISTINA - Expert, IRINA GINA SOROCEANU - Director , FILIP CORALIA- GEORGIANA - Șef Serviciu, DRĂGHICI MARIA - Șef Serviciu, POPA RODICA - Sef birou, NICOLETA PLĂCINTE - Consilier achiziții publice, EMILIA CARABULEA - Consilier achiziții publice, STANCA OLIMPIA VASILICA - Consilier achiziții publice, ILIE CONSTANȚA - Consilier achiziții publice, MONICA ȘTEFĂNOIU - Consilier achiziții publice, TĂNASE CRISTINA - Consilier achiziții publice, MILITARU ANDREI – VIȘAN - Consilier achiziții publice, NETEA VIOLETA – ANCUȚA - Consilier achiziții publice, DINUȚI DANIELA - Expert, IACOB ȘTEFANIA - Expert, POPESCU MARIA -SILVIA- Expert, MARIUS CONSTANTIN POPESCU- Sef serviciu, MONICA FLORENTINA AVRAM -Sef serviciu, ADRIAN ALEXANDRU TUGUI -Expert, ANDREI CONSTANTIN STRAT -Expert, GEORGETA IVAN – Expert, IOANA PAICU - Inspector ELENA TANCU -Inspector, MIHAI CLAUDIU - Expert.
Arată mai mult
Nedepunerea DUAE-urilor odată cu oferta (inclusiv pentru asociat, subcontractant/subantreprenor, terț susținător) atrage respingerea acesteia ca inacceptabilă.
Se vor depune odată cu DUAE angajamentul ferm al terțului susținător, din care rezultă modul efectiv în care se va materializa susținerea acestuia, după caz, acordul de subcontractare, acordul de asociere (împreună cu documente anexe dacă este cazul) .
Arată mai mult
Nedepunerea acestora odată cu DUAE, constituie temei pentru solicitarea de clarificări pentru eventualele inadvertențe de formă ale informațiilor cuprinse în secțiunile DUAE, atat ale ofertantului/candidatului, cât și ale subcontractantului/subantreprenorului, asociatului si terțului susținător, acest lucru fiind necesar pentru a asigura desfășurarea corespunzătoare a procedurii de atribuire.
Arată mai mult
Documentele justificative vor fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de ofertanții clasați pe primele 3 locuri în clasamentul intermediar întocmit după aplicarea criteriului de atribuire asupra ofertelor admisibile.
Informatii suplimentare privind indeplinirea prezentei cerinte se regasesc in documentul atasat "DETALIERE CRITERII DE CALIFICARE"
Prezentarea de documente care dovedesc forma de înregistrare în calitate de operator economic:
1). Operatorii economici ce depun oferta trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara de rezidență, (vor depune Certificatul Constatator emis de ONRC sau echivalent) din care sa reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna dintre situațiile de anulare a constituirii precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile care fac obiectul acordului - cadru, sau în cazul ofertanților străini, documente echivalente emise în țara de rezidență, (informațiile cuprinse în certificatul constatator trebuie să fie reale/actuale la momentul prezentării).
Arată mai mult
Cerinţa se aplică inclusiv pentru subcontractanţi/subantreprenori şi/sau terţi susţinători care completează informaţiile aferente situaţiei lor la nivelul unui DUAE distinct.
Ca dovadă preliminară pentru verificarea capacității de exercitare a activității profesionale, Operatorii Economici (Ofertant individual, membru al Asocierii, Subcontractant, Terț Susținător) trebuie să prezinte o declarație pe propria răspundere completată și semnată. Declarația pe proprie răspundere este reprezentată de DUAE (răspuns).
Arată mai mult
Persoanele juridice straine pot prezenta documente echivalente, emise în conformitate cu legislatia aplicabila în tara de rezidenta (acolo unde este aplicabil). Documentele se vor prezenta însotite de traducerea autorizata a acestora in limba romana. Se va urmari corespondenta dintre capacitatea de exercitare profesionala si toate activitatile din obiectul acordului-cadru.
Arată mai mult
Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificat constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertanților străini, documente echivalente emise în țara de rezidență, urmează să fie prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de ofertanții clasați pe primele 3 locuri în clasamentul intermediar întocmit după aplicarea criteriului de atribuire asupra ofertelor admisibile.
Arată mai mult
Informatiile cuprinse in certificatul constatator trebuie sa fie reale/actuale la momentul prezentarii.
2). Operatorii economici ce depun oferta, trebuie sa certifice capabilitatea pentru prestarea de servicii pentru elaborare documentatii avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si dupa caz, protectie civila, conform:
- Ordinul MAI nr. 129/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice privind avizarea si autorizarea de securitate la incendiu si protectie civila ;
- Ordinul MAI nr. 87/2010 pentru aprobarea Metodologiei de autorizare a persoanelor care efectueaza lucrari în domeniul apararii împotriva incendiilor, cu modificarile si completarile ulterioare (sau echivalent)
Operatorii economici ce depun oferta, trebuie sa fie autorizati /avizati pentru elaborarea documentatii avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si dupa caz, protectie civila, conform art. 1, din Ordinului MAI nr. 87/2010 (Metodologia de autorizare a persoanelor care efectuează lucrări în domeniul apărării împotriva incendiilor cu completarile si modificarile ulterioare, sau echivalent) , pentru :
Arată mai mult
- Proiectare a sistemelor si instalatiilor de
semnalizare alarmare si alertare in caz de incendiu"
limitare si stingere a incendiilor " .
ventilatie pentru evacuarea fumului si gazelor fierbinti , cu exceptia celor de tip natural organizat.
Operatorul economic va completa cerinta corespunzatoare in formularul DUAE din documentatia de atribuire, iar autorizatiile (sau echivalent), urmează să fie prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de ofertanții clasați pe primele 3 locuri în clasamentul intermediar întocmit după aplicarea criteriului de atribuire asupra ofertelor admisibile.
Arată mai mult
Operatorii economici straini vor prezenta documente echivalente in conformitate cu legislatia din tara de rezidenta. Documentele vor fi prezentate in copie lizibila cu mentiunea „conform cu originalul”. Documentele prezentate intr-o alta limba decat limba romana, vor fi insotite de traducere autorizata. Informatiile trebuie sa fie reale/actuale la momentul prezentarii.
Arată mai mult
Informatii suplimentare privind indeplinirea prezentei cerinte se regasesc in documentul atasat "CRITERII DE CALIFICARE"
Capacitatea tehnică și profesională:
Proportia de subcontractareInformații privind subcontractanții.Ofertanții trebuie să precizeze partea/parțile din contract pe care intentionează să le subcontracteze. Ofertanții vor prezenta acordul de subcontractare odată cu oferta și DUAE până la data limită a depunerii ofertelor.Acordul/ acordurile de subcontractare incheiate intre ofertant si subcontractant/subantreprenor nominalizat in oferta, astfel incat sa reiasa activitatile ce revin acestuia/ acestora, precum si procentul aferent serviciilor.
Arată mai mult
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
In cazul in care Ofertantul va subcontracta o parte din contract, Ofertantul are obligatia de a completa DUAE, partea II "Informatii referitoare la operatorul economic", sectiunea D "Informatii privind subcontractantii pe ale caror capacitati operatorul economic nu se bazeaza", si partea IV "Criteriile de selectie" - Sectiunea C "Capacitatea tehnica si profesionala", cu indicarea explicita a partii/ partilor subcontractate pentru fiecare subcontractant declarat.Autoritatea contractanta va verifica inexistenta unei situatii de excludere prevazute la art. 164, 165 si 167 in legatura cu subcontractantii propusi.In situatia in care ofertantul indeplineste cerinta de capacitate tehnica si profesionala utilizand resursele subcontractantilor, ofertantul va completa in DUAE si partea II "Informatii referitoare la operatorul economic", sectiunea C "Informații privind utilizarea capacității altor entități".Subcontractanţii pe ale căror capacităţi ofertantul se bazează pentru demonstrarea îndeplinirii criteriilor de calificare sunt consideraţi şi terţi susţinători, caz în care acordul de subcontractare reprezintă, în acelaşi timp, şi angajamentul ferm.Fiecare subcontractant va completa un formular DUAE separat care sa cuprinda informatiile solicitate in:- partea II "Informatii referitoare la operatorul economic" - sectiunea A "Informatii privind operatorul economic" si B "Informatii privind reprezentantii operatorului economic",- partea III "Motive de excludere".- partea IV "Criteriile de selectie" - Sectiunea A "Capacitatea de a corespunde cerintelor";- partea IV "Criteriile de selectie" - Sectiunea C "Capacitatea tehnica si profesionala", in situatia in care resursele sale sunt utilizate pentru indeplinirea criteriilor referitoare la capacitatea tehnica si/sau profesionala.Ofertantii vor incarca in SEAP, impreuna cu DUAE si cu oferta, acordul/ acordurile de subcontractare incheiate intre ofertant si subcontractantul/ subcontractantii nominalizat / nominalizati in oferta, astfel incat sa reiasa activitatile ce revin acestuia/ acestora, precum si procentul aferent serviciilor prestate. Se va tine cont de catre toti operatorii economici de CAPITOLUL IV Executarea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru SECŢIUNEA 1 Subcontractarea - Normele metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice din 02.06.2016, cu modificarile si completarile ulterioare.
Arată mai mult

Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Numărul de participanți care trebuie avuți în vedere: 3
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2022-09-23 📅
Data deschiderii ofertelor: 2022-03-23 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Pentru implicarea ca proiectant sisteme şi instalaţii de ventilare pentru evacuarea fumului şi gazelor fierbinţi, cu excepţia celor de tip natural-organizat în cadrul unor contracte de servicii având ca obiect elaborare documentaţie de Avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si, dupa caz, protectie civila, pentru construcție nouă și/sau modernizare și/sau extindere și/sau orice alt tip de construcție.
Criteriul de calitate (pondere): 10
Criteriul de calitate (denumire): Pentru implicarea ca proiectant sisteme şi instalaţii de limitare şi stingere a incendiilor în cadrul unor contracte de servicii având ca obiect elaborare documentaţie de Avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si, dupa caz, protectie civila, pentru construcție nouă și/sau modernizare și/sau extindere și/sau orice alt tip de construcție.
Pentru implicarea ca proiectant sisteme şi instalaţii de semnalizare, alarmare şi alertare în caz de incendiu în cadrul unor contracte de servicii având ca obiect elaborare documentaţie de Avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si, dupa caz, protectie civila, pentru construcție nouă și/sau modernizare și/sau extindere și/sau orice alt tip de construcție.
Experiența specifică în obiectul contractului deținută în cadrul unei poziții/funcții similare prin prisma căreia a avut responsabilități și sarcini în poziția de Manager Proiect și/sau Șef de Proiect și/sau Director Proiect și/sau Coordonator Proiect și/sau Adjunct Director Proiect și/sau Adjunct Manager Proiect și/sau Adjunct Coordonator Proiect în cadrul unor contracte de servicii având ca obiect elaborare documentaţie de Avizare ISU necesare obtinerii autorizatiei de securitate la incendiu si, dupa caz, protectie civila, pentru construcție nouă și/sau modernizare și/sau extindere și/sau orice alt tip de construcție.
Preț (pondere): 60

Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: 4420465
Contact
Punct de contact: Robert sorin negoita
Adresă internet: www.primarie3.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100136703 🌏

Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
Termenele de exercitare a cailor de atac sunt cele prevazute la art. 8 alin.(1) din Legea nr. 101/2016, cu modificarile si completarile
ulterioare.
Sursa: OJS 2022/S 031-079721 (2022-02-09)
Anunt de atribuire (2022-07-14)
Obiect
Metadate ale anunțului
Tip de document: Anunt de atribuire

Procedura
Tip de ofertă: Nu se aplică

Referință
Date
Data trimiterii: 2022-07-14 📅
Data publicării: 2022-07-19 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2022/S 137-392366
Se referă la anunț: 2022/S 031-079721
Număr JO-S: 137

Procedura
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Proiectare sisteme şi instalaţii de ventilare pentru evacuarea fumului şi gazelor fierbinţi, cu excepţia celor de tip natural-organizat - Proiectant sisteme de securitate/ Cod COR 215119 (214319)/sau echivalent
Proiectant sisteme şi instalaţii de limitare şi stingere a incendiilor - Proiectant sisteme de securitate/ Cod COR 215119 (214319)/sau echivalent
Proiectant sisteme şi instalaţii de semnalizare, alarmare şi alertare în caz de incendiu - Proiectant sisteme de securitate/Cod COR 215119 (214319)/sau echivalent
Manager de proiect

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2022-07-14 📅
Nume: Internet si Tehnologie S3 SRL
Numărul național de înregistrare: 38189005
Adresa poștală: Strada Calea Vitan, Nr. 242
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 031301
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 723502503 📞
E-mail: office@its3.ro 📧
Țara: Bucureşti 🏙️
Adresă internet: www.its3.ro 🌏
Nume: Tao concept design s.r.l.
Numărul național de înregistrare: 41703067
Adresa poștală: Strada Apusului, Nr. 20A
Orașul poștal: Piatra-Neamt
Telefon: +40 734155891 📞
E-mail: teodora.babata@taoconcept.ro 📧
Țara: Neamţ 🏙️
Adresă internet: www.taoconcept.ro 🌏
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 3
Sursa: OJS 2022/S 137-392366 (2022-07-14)
Anunt de atribuire (2022-10-31)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 186489.18 RON 💰

Referință
Date
Data trimiterii: 2022-10-31 📅
Data publicării: 2022-11-04 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2022/S 213-611716
Număr JO-S: 213

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2022-10-14 📅
Valoarea totală a achiziției: 186489.18 RON 💰
Sursa: OJS 2022/S 213-611716 (2022-10-31)
Anunt de atribuire (2022-11-08)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 186489.18 RON 💰

Referință
Date
Data trimiterii: 2022-11-08 📅
Data publicării: 2022-11-11 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2022/S 218-626149
Număr JO-S: 218

Atribuirea contractului
Valoarea totală a achiziției: 152411.88 RON 💰
Sursa: OJS 2022/S 218-626149 (2022-11-08)
Anunt de atribuire (2023-11-23)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 396881.64 RON 💰

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-11-23 📅
Data publicării: 2023-11-28 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 229-720149
Număr JO-S: 229

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2023-10-24 📅
Valoarea totală a achiziției: 396881.64 RON 💰
Sursa: OJS 2023/S 229-720149 (2023-11-23)
Anunt de atribuire (2023-11-30)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 396881.64 RON 💰

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-11-30 📅
Data publicării: 2023-12-05 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 234-736942
Număr JO-S: 234

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2023-11-23 📅
Valoarea totală a achiziției: 144021.70 RON 💰
Sursa: OJS 2023/S 234-736942 (2023-11-30)