Servicii complete de plată a staționărilor pe domeniul public din Municipiul Timișoara, pentru utilizatorii sistemului de parcare SPAPP – TIMPARK, în condițiile utilizării taxării prin telefonia mobilă prin trei forme de plată: vouchere (plata în avans), microplăți (SMS) și card bancar. Acord Cadru 24 luni

SERVICIUL PUBLIC DE INTERES LOCAL PENTRU ADMINISTRAREA PARCARILOR PUBLICE DIN MUNICIPIUL TIMISOARA-TIMPARK

Serviciul public de interes local pentru administrarea parcărilor publice din municipiul Timișoara - TIMPARK are rolul de a administra și exploata toate locurile de parcare incluse în zona de aplicare a ,,Regulamentului de funcționare a sistemului de parcare a autovehiculelor în Municipiul Timişoara – TimPark” desfășurându-și activitatea în baza acestui Regulament.
Utilizatorii sistemului de parcare TimPark, au posibilitatea de a plăti staționarea, în afară de modalitatea prin abonamente şi prin intermediul telefoniei mobile.
Plata staționării prin intermediul telefoniei mobile se poate realiza prin trei metode :
a) Taxare la nivel de minut (pre-pay) pe bază de voucher şi apel telefonic.
Tarifele plății parcării la nivel de minut sunt diferite pentru fiecare zonă tarifară, corespunzător tarifului orar aprobat.
b) Taxare la nivel de oră pe bază de SMS. Tarifele plății parcării la nivel de oră sunt diferite pentru fiecare zonă tarifară, corespunzător tarifului orar aprobat.
c) Taxarea prin intermediul unui card bancar, operațiune ce se poate realiza on-line, prin intermediul unei aplicații.
Prin prezentul acord cadru se doreşte achiziţionarea unor servicii complete de plată a staţionărilor pe domeniul public din Municipiul Timişoara, pentru utilizatorii sistemului de parcare SPAPP - TimPark în condiţiile utilizării taxării prin telefonia mobilă prin trei forme de plată: vouchere - plata în avans; microplati (SMS) şi plata cu card bancar.

Termen limită

Termenul de primire a ofertelor a fost de 2023-02-17. Achiziția publică a fost publicată pe 2023-01-14.

Furnizori

Următorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2023-01-14 Anunţ de participare
2023-03-27 Anunt de atribuire
2023-03-31 Anunt de atribuire
2023-10-09 Anunt de atribuire
Anunţ de participare (2023-01-14)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Diverse servicii comerciale şi servicii conexe
Număr de referință: 45337899_2023_PAAPD1388413
Scurtă descriere:
Serviciul public de interes local pentru administrarea parcărilor publice din municipiul Timișoara - TIMPARK are rolul de a administra și exploata toate locurile de parcare incluse în zona de aplicare a ,,Regulamentului de funcționare a sistemului de parcare a autovehiculelor în Municipiul Timişoara – TimPark” desfășurându-și activitatea în baza acestui Regulament. Utilizatorii sistemului de parcare TimPark, au posibilitatea de a plăti staționarea, în afară de modalitatea prin abonamente şi prin intermediul telefoniei mobile. Plata staționării prin intermediul telefoniei mobile se poate realiza prin trei metode : a) Taxare la nivel de minut (pre-pay) pe bază de voucher şi apel telefonic. Tarifele plății parcării la nivel de minut sunt diferite pentru fiecare zonă tarifară, corespunzător tarifului orar aprobat. b) Taxare la nivel de oră pe bază de SMS. Tarifele plății parcării la nivel de oră sunt diferite pentru fiecare zonă tarifară, corespunzător tarifului orar aprobat. c) Taxarea prin intermediul unui card bancar, operațiune ce se poate realiza on-line, prin intermediul unei aplicații. Prin prezentul acord cadru se doreşte achiziţionarea unor servicii complete de plată a staţionărilor pe domeniul public din Municipiul Timişoara, pentru utilizatorii sistemului de parcare SPAPP - TimPark în condiţiile utilizării taxării prin telefonia mobilă prin trei forme de plată: vouchere - plata în avans; microplati (SMS) şi plata cu card bancar.
Arată mai mult
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Servicii
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Diverse servicii comerciale şi servicii conexe 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Timiş 🏙️

Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Oferta cea mai avantajoasă din punct de vedere economic

Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Autoritate regională sau locală
Numele autorității contractante: Serviciul public de interes local pentru administrarea parcarilor publice din municipiul timisoara-timpark
Adresa poștală: Strada: Titulescu Nicolae, nr. 10
Cod poștal: 300158
Orașul poștal: Timisoara
Contact
Adresă internet: http://www.timpark.ro 🌏
E-mail: achizitii@timpark.ro 📧
Telefon: +40 0256493393 📞
Fax: +40 0256200059 📠
URL al documentelor: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100161734 🌏

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-01-14 📅
Termen-limită de depunere: 2023-02-17 📅
Data publicării: 2023-01-19 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 014-035625
Număr JO-S: 14
Informații suplimentare
1.In cadrul documentelor atasate anuntului de participare publicat in SEAP, DUAE este configurat direct in SEAP si pus la dispozitia operatorilor economici interesati. Operatorii economici participanti vor completa in SEAP in mod direct, in acest document informatiile/ raspunsurile aferente incadrarii/neincadrarii in motivele de excludere, respectiv indeplinirii criteriilor de calificare solicitate de catre autoritatea contractanta, tanand cont de calitatea in care acestia participa la procedura de atribuire, respectiv ofertant, ofertant asociat, subcontractant, tert sustinator, dupa caz. 2. Pentru vizualizarea documentelor atasate, operatorii economici trebuie sa detina un program necesar vizualizarii fisierelor semnate electronic. 3. Operatorii economici au dreptul de a transmite oferta (DUAE completat, declaratia privind neincadrarea in prevederile art.60 din Legea nr.98/2016, Propunerea tehnica, Propunerea financiara, documentul doveditor privind constituirea garantiei de participare si, daca este cazul, Angajamentul de sustinere al tertului sustinator, acordurile de asociere si/sau subcontractare), numai în format electronic, semnate cu semnatura electronica extinsa si numai pana la data si ora limita stabilita pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare. 4. Solicitarile de clarificari referitoare la prezenta documentatie de atribuire, se vor adresa în mod exclusiv în SEAP in cadrul procedurii de atribuire derulate prin mijloace electronice, autoritatea contractanta urmând sa nu dea curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare decat cea stabilita. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari, sau informatii suplimentare în legatura cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului limita precizat de autoritatea contractanta la sectiunea II.1.4 a Sistemul Electronic de Achizitii Publice Sistemul Electronic de Achizitii Publice, respectiv nu mai tarziu de 6 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare. Conform art.160-161 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, in a 10 a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in masura in care acestea vor fi adresate in termenul prevazut in anuntul de participare. Raspunsul consolidat la clarificarile solicitate, va fi publicat în SEAP in cadrul anuntului de participare. 5. În cazul în care autoritatea contractanta solicita prezentarea anumitor clarificari/completari în scopul verificarii conformitatii ofertei cu cerintele impuse, atat solicitarea, cat si raspunsul ofertantului se transmit în SEAP doar în format electronic, semnate cu semnatura electronica extinsa. In situatia in care raspunsul ofertantului este postat in SEAP fara semnatura electronica extinsa, oferta sa va fi asimilata prevederilor art.137 alin.(2) lit.j din HG 395/2016, fiind respinsa ca inacceptabila. 6. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu acelasi punctaj, autoritatea contractantă are dreptul sa solicite noi propuneri financiare ofertanților aflați în această situație. Aceștia vor transmite o noua propunere financiară în secțiunea de clarificări, iar oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică.
Arată mai mult

Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Serviciul public de interes local pentru administrarea parcărilor publice din municipiul Timișoara - TIMPARK are rolul de a administra și exploata toate locurile de parcare incluse în zona de aplicare a ,,Regulamentului de funcționare a sistemului de parcare a autovehiculelor în Municipiul Timişoara – TimPark” desfășurându-și activitatea în baza acestui Regulament.
Arată mai mult
Utilizatorii sistemului de parcare TimPark, au posibilitatea de a plăti staționarea, în afară de modalitatea prin abonamente şi prin intermediul telefoniei mobile.
Plata staționării prin intermediul telefoniei mobile se poate realiza prin trei metode :
a) Taxare la nivel de minut (pre-pay) pe bază de voucher şi apel telefonic.
Tarifele plății parcării la nivel de minut sunt diferite pentru fiecare zonă tarifară, corespunzător tarifului orar aprobat.
b) Taxare la nivel de oră pe bază de SMS. Tarifele plății parcării la nivel de oră sunt diferite pentru fiecare zonă tarifară, corespunzător tarifului orar aprobat.
c) Taxarea prin intermediul unui card bancar, operațiune ce se poate realiza on-line, prin intermediul unei aplicații.
Prin prezentul acord cadru se doreşte achiziţionarea unor servicii complete de plată a staţionărilor pe domeniul public din Municipiul Timişoara, pentru utilizatorii sistemului de parcare SPAPP - TimPark în condiţiile utilizării taxării prin telefonia mobilă prin trei forme de plată: vouchere - plata în avans; microplati (SMS) şi plata cu card bancar.
Arată mai mult
Valoarea totală estimată: 2766067.2 RON 💰
Scurtă descriere:
Servicii complete de plată a staţionărilor pe domeniul public din Municipiul Timişoara, pentru utilizatorii sistemului de parcare SPAPP – Timpark în condiţiile utilizării taxării prin telefonia mobilă prin trei forme de plată: vouchere - plata în avans (vouchere), microplăti (SMS) şi plata cu card bancar. SPAPP TIMPARK are la acest moment în derulare un acord cadru similar, iar acordul cadru ce urmează să fie atribuit în urma acestei proceduri va intra în vigoare după încetarea ultimului contract subsecvent aferent acordului cadru existent.
Arată mai mult
Clarificari la documentatie se pot solicita cu 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari cu cel putin 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul limita stabilit, mentionat mai sus.
Arată mai mult
Durata: 24 luni
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: Municipiul Timisoara

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Ofertantii / tertii sustinatori / subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca în situatiile prevazute la art. 164, 165, 167 din Legea nr.98/2016, actualizata Se va prezenta DUAE cu informatiile aferente situatiei lor , conform art.193-195 din Legea 98/2016 actualizata si Formularul nr.2 - Declaratie privind neincadrarea in prevederile art. 59-60 din Legea nr 98/2016 privind achizitiile publice (evitarea conflictului de interese) Documentele justificative, care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor.
Arată mai mult
Documentele justificative, care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE sunt:
a) Cazierul judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constator emis de ONRC/actul constitutiv;
Arată mai mult
b) Certificatul de atestare fiscala privind îndeplinirea obligatiilor de plata a impozitelor si taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat (Agenţia Naţionala de Administrare Fiscala - Direcţia Generala a Finanţelor Publice), care să ateste lipsa datoriilor restante la momentul prezentării;
Arată mai mult
c) Certificat de atestare fiscala privind îndeplinirea obligaţiilor de plata a impozitelor si taxelor locale si alte venituri ale bugetului local, care să ateste lipsa datoriilor restante la momentul prezentării;
d) Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art.166 alin.(2), art. 167 alin. (2), art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice,actualizata.
e) Alte documente edificatoare, dupa caz.
Persoanele ce dețin functii de decizie din cadrul autoritatii contractante sunt: Ionel URSU-Director, Bogdan BURGHINĂ -Director Adjunct, Ioana TĂNĂSESCU-Sef Birou Contabilitate, Roxana VASIU CRĂCIUNESCU-Șef Birou Financiar, Claudiu Florin MOISĂ-Sef Birou Juridic, Urmărire Creanțe, Resurse Umane, Cristian Ilie HAITĂ -expert IT, Gery Flavius Alin NISTOR -Sef Birou Evidență Monitorizare și Exploatare Parcări Publice, Daniel VAIDA-Sef Birou Achiziții, Administrativ și Arhivă, Stelian Cristian MOISE-consilier juridic, Iuliu Attila MEGYES-LABADI- inspector de specialitate, Adelheid MIHĂIȚĂ-inspector de specialitate.
Arată mai mult
Notă: a) Pentru operatorii economici străini se vor aplica prevederile art. 168 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Documentele se vor prezentata însoţite de traducerea autorizată.
b) Dacă există incertitudini referitoare la situaţia personală a unui operator economic, Autoritatea Contractantă poate solicita informaţii direct de la autorităţile competente. In cazul in care un grup de operatori economici depune oferta comuna - in asociere, acordul de asociere se semneaza de fiecare asociat si se va preciza cine este leader al asocierii, cu identificarea din punct de vedere fizic si valoric a partii din contract care va fi indeplinita de fiecare asociat . Acordul de asociere se va legaliza numai daca oferta comuna este declarata castigatoare si se va prezenta la semnarea contractului.În cazul depunerii unei oferte comune,DUAE va fi completat separat, de catre fiecare asociat. Odata cu depunerea DUAE se va depune si acordul de asociere (Formular nr.5). In cazul in care exista subcontractanti, se va prezenta DUAE separat, de fiecare subcontractant. Odata cu depunerea DUAE se va prezenta si acordul de subcontractare incheiat intre parti (Formular nr.6). Ofertantul are obligația de a preciza denumirea subcontractantului, datele de identificare ale acestuia (sediul, telefonul, faxul, nr. de înregistrare la Registrul Comerțului, contul bancar, banca la care acesta este deschis, numele reprezentantului și funcția acestuia), denumirea parti/partilor care se subcontracteaza si valoarea acestora. Documentele privind asociatii (daca este cazul) si/sau subcontractantii (daca este cazul) si/sau tertii sustinatori ( daca este cazul) se vor prezenta la solicitarea autoritatii contractante la finalizarea evaluarii ofertelor, doar de catre ofertantul clasat pe primul loc.
Arată mai mult
Cerința nr. 1: Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de inregistrare in conditiile legii din tara de rezidenta, din care sa reiasă ca operatorul economic este legal constituit, ca nu se afla in niciuna dintre situatiile de anulare a constituirii precum si faptul ca are capacitatea profesionala de a realiza activitatile care fac obiectul contractului. Se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza îndeplinirea cerintei asumata prin completarea DUAE, respectiv certificatul constatator emis de ONRC, sau in cazul ofertantilor straini, documente echivalente emise in tara de rezidenta se vor prezenta, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor. Informatiile cuprinse in certificatul constatator trebuie sa fie reale/actuale la data prezentarii certificatului. Pentru persoane juridice/fizice straine documentele vor fi, însotite de traducerea autorizata in limba romana.
Arată mai mult
Capacitatea tehnică și profesională:
Pentru contractele de achizitie de servicii: executarea de servicii de tipul specificatOfertanţii trebuie să demonstreze că în ultimii 3 ani (calculaţi până la data limită de depunere a ofertelor), au prestat servicii similare cu cele descrise în caietul de sarcini, a căror valoare cumulată a fost de minim 1.383.033,60 lei fără TVA
Arată mai mult
Proportia de subcontractareInformaţii privind partea/părţile din contract pe care ofertantul, intenţionează să o/le subcontracteze.
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Se va completa DUAE. Se va indica în DUAE: numărul și data contractului invocat drept experiență similară, tipul/categoriile de servicii, valoarea (fără TVA), beneficiarul, data și numărul documentului de recepție. Se solicită un numar maxim de 5 contracte a caror valoare cumulata , fără TVA, în ultimii 3 ani (calculați până la data limită de depunere a ofertei) să fie minim 1.383.033,60 lei fără TVA. Serviciile considerate similare obiectului contractului din punct de vedere al complexității şi utilității, sunt servicii de plată a staționărilor (parcărilor) prin intermediul telefoniei mobile.Asociatul/asociații nominalizați, dacă este cazul, va/vor prezenta distinct DUAE în care se vor cuprinde informațiile solicitate.Următoarele documente justificative care probează îndeplinirea cerinței vor fi prezentate doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor: procesul-verbal de recepție, recomandări, document constatator, alte documente echivalente. Aceste documente vor menţiona: obiectul prestarilor, valoarea prestarilor, clientul beneficiar (nume şi adresă), perioada de realizare a prestarilor, precum şi modul de îndeplinire a contractului. Pentru contractele încheiate în altă monedă se va utiliza pentru tranformare cursul leu/valută BNR mediu anual pentru anul încheierii contractului.În cazul în care ofertantul îsi demonstreaza îndeplinirea cerintei invocând sustinerea acordată de către o altă persoană, atunci acesta are obligaţia de a dovedi susţinerea de care beneficiază, prin prezentarea unui angajament al persoanei respective (Formularul 1S - Angajament privind susţinerea tehnică– experienţa similară a ofertantului cu Anexa nr.1 - Declaraţie privind experienţa similară), precum şi documente transmise acestuia de către terţul/ terţii susţinători, din care să rezulte modul efectiv prin care acesta/aceştia va/vor asigura îndeplinirea propriului angajament de susţinere, documente care se vor constitui anexe la respectivul angajament. În acest caz, se va completa DUAE distinct de către terţul susţinător şi odată cu acesta se va prezenta şi angajamentul terţului susţinător (Formularul 1S- Angajament privind susţinerea tehnică – experienţa similară a ofertantului cu Anexa nr.1 - Declaraţie privind experienţa similară) însoţit de documentele justificative anexe la angajament, din care rezultă modul efectiv în care se va materializa susţinerea acestuia/acestora.
Arată mai mult
Se va completa DUAE. Se va prezenta DUAE, separat, de către fiecare subcontractant. Odată cu depunerea DUAE se va prezenta şi acordul de subcontractare încheiat între părţi (Formular nr.6). Ofertantul are obligaţia de a cuprinde în oferta sa denumirea subcontractantului, datele de identificare ale acestuia (sediul, telefonul, faxul, nr. de înregistrare la Registrul Comerțului, contul bancar, banca la care acesta este deschis, numele reprezentantului și funcția acestuia), partea/părţile din contract care urmează a fi îndeplinite de către aceştia şi valoarea aferentă la care se ridică partea/părţile respective, precum şi acordul subcontractanţilor cu privire la aceste aspecte.
Arată mai mult

Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2023-05-17 📅
Data deschiderii ofertelor: 2023-02-17 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Experiența deținută de coordonatorul/managerul de proiect
Criteriul de calitate (pondere): 10
Preț (pondere): 90

Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: 45337899
Contact
Punct de contact: Adelheid mihaita
Adresă internet: www.timpark.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100161734 🌏

Referință
Informații suplimentare
1.In cadrul documentelor atasate anuntului de participare publicat in SEAP, DUAE este configurat direct in SEAP si pus la dispozitia operatorilor economici interesati. Operatorii economici participanti vor completa in SEAP in mod direct, in acest document informatiile/ raspunsurile aferente incadrarii/neincadrarii in motivele de excludere, respectiv indeplinirii criteriilor de calificare solicitate de catre autoritatea contractanta, tanand cont de calitatea in care acestia participa la procedura de atribuire, respectiv ofertant, ofertant asociat, subcontractant, tert sustinator, dupa caz.
Arată mai mult
2. Pentru vizualizarea documentelor atasate, operatorii economici trebuie sa detina un program necesar vizualizarii fisierelor semnate electronic.
3. Operatorii economici au dreptul de a transmite oferta (DUAE completat, declaratia privind neincadrarea in prevederile art.60 din Legea nr.98/2016, Propunerea tehnica, Propunerea financiara, documentul doveditor privind constituirea garantiei de participare si, daca este cazul, Angajamentul de sustinere al tertului sustinator, acordurile de asociere si/sau subcontractare), numai în format electronic, semnate cu semnatura electronica extinsa si numai pana la data si ora limita stabilita pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
Arată mai mult
4. Solicitarile de clarificari referitoare la prezenta documentatie de atribuire, se vor adresa în mod exclusiv în SEAP in cadrul procedurii de atribuire derulate prin mijloace electronice, autoritatea contractanta urmând sa nu dea curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare decat cea stabilita. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari, sau informatii suplimentare în legatura cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului limita precizat de autoritatea contractanta la sectiunea II.1.4 a Sistemul Electronic de Achizitii Publice Sistemul Electronic de Achizitii Publice, respectiv nu mai tarziu de 6 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare. Conform art.160-161 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, in a 10 a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in masura in care acestea vor fi adresate in termenul prevazut in anuntul de participare. Raspunsul consolidat la clarificarile solicitate, va fi publicat în SEAP in cadrul anuntului de participare.
Arată mai mult
5. În cazul în care autoritatea contractanta solicita prezentarea anumitor clarificari/completari în scopul verificarii conformitatii ofertei cu cerintele impuse, atat solicitarea, cat si raspunsul ofertantului se transmit în SEAP doar în format electronic, semnate cu semnatura electronica extinsa. In situatia in care raspunsul ofertantului este postat in SEAP fara semnatura electronica extinsa, oferta sa va fi asimilata prevederilor art.137 alin.(2) lit.j din HG 395/2016, fiind respinsa ca inacceptabila.
Arată mai mult
6. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu acelasi punctaj, autoritatea contractantă are dreptul sa solicite noi propuneri financiare ofertanților aflați în această situație. Aceștia vor transmite o noua propunere financiară în secțiunea de clarificări, iar oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică.
Arată mai mult

Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
Precizari privind termenul (termenele) pentru procedurile de contestare 10 zile, conform art.8, alin.1, litera a din Legea nr.101/2016 actualizata
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Serviciul public de interes local pentru administrarea parcarilor publice din municipiul timisoara-timpark
Adresa poștală: Splaiul Nicolae Titulescu, nr.10
Orașul poștal: Timisoara
Cod poștal: 300425
Fax: +40 256200059 📠
Adresă internet: www.timpark.ro 🌏
Sursa: OJS 2023/S 014-035625 (2023-01-14)
Anunt de atribuire (2023-03-27)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 2 763 683 RON 💰
Metadate ale anunțului
Tip de document: Anunt de atribuire

Procedura
Tip de ofertă: Nu se aplică

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-03-27 📅
Data publicării: 2023-03-31 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 065-191812
Se referă la anunț: 2023/S 014-035625
Număr JO-S: 65

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2023-03-15 📅
Nume: Piconet
Numărul național de înregistrare: RO15955413
Adresa poștală: Strada Doja Gheorghe, Nr. 11
Orașul poștal: Timisoara
Cod poștal: 300195
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 755015234 📞
E-mail: payments@tpark.io 📧
Țara: Timiş 🏙️
Adresă internet: https://www.tpark.ro/ 🌏
Valoarea totală a achiziției: 2 763 683 RON 💰
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1
Sursa: OJS 2023/S 065-191812 (2023-03-27)
Anunt de atribuire (2023-03-31)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 2 763 683 RON 💰

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-03-31 📅
Data publicării: 2023-04-05 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 068-202979
Număr JO-S: 68

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2023-03-22 📅
Valoarea totală a achiziției: 671394.96 RON 💰
Sursa: OJS 2023/S 068-202979 (2023-03-31)
Anunt de atribuire (2023-10-09)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 2 763 683 RON 💰

Referință
Date
Data trimiterii: 2023-10-09 📅
Data publicării: 2023-10-13 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2023/S 198-617321
Număr JO-S: 198

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2023-09-21 📅
Valoarea totală a achiziției: 277310.93 RON 💰
Sursa: OJS 2023/S 198-617321 (2023-10-09)