“Înnoirea parcului auto pentru transportul public local în zona Dorohoi” LOT 2 - Furnizare microbuze electrice și stații de reîncărcare electrică
Municipiul Dorohoi
Obiectul prezentei proceduri reprezintă încheierea unui contract de furnizare pentru: • 5 buc. microbuze electrice noi cu acționare complet electrică (cod CPV 34144910-0 - Autobuze electrice) destinate transportului public de călători în zona funcțională urbană Dorohoi - conform specificatii tehnice din Caiet_de_sarcini_microbuze • 5 buc. stații de reîncărcare lentă pentru aceste microbuze (cod CPV 31681500-8 Aparate de reîncărcare (Rev.2)) inclusiv a tuturor dotărilor și a serviciilor accesorii ce trebuie asigurate pe perioada de garanție aferentă acestora - conform specificatii tehnice din Caiet_de_sarcini_microbuze.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2024-06-10. Achiziția publică a fost publicată pe 2024-04-30.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce? Unde?- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2024-04-30 | Anunţ de participare |
| 2024-04-30 | Anunţ de participare |
| 2024-04-30 | Anunţ de participare |
| 2026-07-24 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: “Înnoirea parcului auto pentru transportul public local în zona Dorohoi” LOT 2 - Furnizare microbuze electrice și stații de reîncărcare electrică
Număr de referință:
R59/574/14.02.2024
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Autobuze electrice 📦
Valoarea estimată fără TVA: 6077566.8 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Locul principal sau locul de desfășurare:
Locul de desfășurare: Botoşani 🏙️
Durata: 16 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Consumul de energie conform rezultatelor testelor UITP e-SORT - notat cu "C"
Criteriul de calitate (pondere): 20
Criteriul de calitate (denumire): “Autonomia conform rezultatelor testelor UITP e-SORT” ( valoarea punctajului notată cu A)
Criteriul de calitate (pondere): 10
Criteriul de calitate (denumire): “Perioada de garanție baterii” (valoarea punctajului notată cu GB)
“Capacitate transport pasageri” (valoarea punctajului notată cu NP)
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2024-06-10 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2024-06-10 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2024-06-10 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Se va utiliza plata electronică ✅
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Lista și o scurtă descriere a criteriilor de selecție:
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul: Asociere conform art. 53. din Legea privind achizitiile publice nr 98/2016
Motiv de excludere:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Municipiul dorohoi
Numărul național de înregistrare:
4112945
Adresa poștală: Strada: Grigore Ghica, nr. 34
Cod poștal: 715200
Orașul poștal: Dorohoi
Regiune: Botoşani 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Razvan Tuduruta
E-mail: razvan.tuduruta@primariadorohoi.ro 📧
Telefon: +40 748532132 📞
Fax: +40 231611310 📠
URL: https://www.primariadorohoi.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100179661 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2024/S 090-272613 (2024-04-30)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Scurtă descriere:
Procedura
Condiții de ofertare
Termenul-limită pentru solicitarea de informații suplimentare: 2024-05-23 15:00:00.0000000 📅
Autoritatea contractantă
Comunicare
Documente URL: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Informații complementare
Informații suplimentare
Modificări
Valoare nouă
Text:
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: 4fa30885-24c7-45fc-bd1e-e61b4cef047a-01
Sursa: OJS 2024/S 094-286957 (2024-04-30)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 6077566.8 RON 💰
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul secțiunii:
PROCEDURE
Valoare nouă
Text:
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: 4fa30885-24c7-45fc-bd1e-e61b4cef047a-01
Sursa: OJS 2024/S 103-317794 (2024-04-30)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 6077566.8 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 5 770 000 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 5 770 000 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 5 500 000 💰
Descriere
Obiectivul achiziției publice strategice: Reducerea impactului asupra mediului
Utilizarea în specificațiile tehnice a criteriilor de accesibilitate pentru persoanele cu handicap.: Sunt incluse criterii de accesibilitate pentru persoanele cu handicap
Criterii privind achizițiile ecologice: Criteriile naționale privind achizițiile publice ecologice
Procedura
Condiții de ofertare
Temeiul juridic al CVD pentru a stabili ce categorie de proceduri de achiziții se aplică: Achiziționarea, leasingul sau închirierea vehiculului
Achiziția intră în domeniul de aplicare al Directivei 2009/33/CE a Parlamentului European și a Consiliului (Directiva privind vehiculele nepoluante - CVD). ✅
Atribuirea contractului
Se atribuie un contract/lot ✅
Categoria de vehicul: Autobuz (M3)
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
7086
Data încheierii contractului: 2026-07-06 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 3
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 3
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 2
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 1
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 5 770 000 💰
Cea mai mică ofertă: 5 500 000 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 5 770 000 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171956/CIF: RO 14442959
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Numele și adresa contractantului
Nume: Bmc truck & bus
Numărul național de înregistrare:
RO 14442959
Adresa poștală: Strada Soseaua Bucuresti, Nr. 24
Cod poștal: 077055
Orașul poștal: Ciorogarla
Regiune: 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: licitatii.seap.bmc@bmcromania.ro 📧
Telefon: +40 213503671 📞
Fax: +40 213503678 📠
URL: https://www.bmcromania.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Medie
Informații complementare
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Municipiul dorohoi
Numărul național de înregistrare:
4112945_3
Adresa poștală: Strada: Grigore Ghica, nr. 34
Cod poștal: 715200
Orașul poștal: Dorohoi
Regiune: Botoşani 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Razvan Tuduruta
E-mail: razvan.tuduruta@primariadorohoi.ro 📧
Telefon: +40 748532132 📞
Fax: +40 231611310 📠
URL: https://www.primariadorohoi.ro 🌏
Sursa: OJS 2026/S 142-515707 (2026-07-24)
- Echipament de transport şi produse auxiliare pentru transport (>20 noi achiziții publice)