Servicii de consultanta de specialitate pentru alinierea la cerintele reglementarilor UE cu privire la reducerea emisiilor de metan in sectorul energetic si pentru respectarea cadrului OGMP 2.0
Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.
Servicii de consultanta de specialitate pentru alinierea la cerintele reglementarilor UE cu privire la reducerea emisiilor de metan in sectorul energetic si pentru respectarea cadrului OGMP 2.0, conform specificațiilor caietului de sarcini. Entitatea contractantă va răspunde in mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare in a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2024-02-14. Achiziția publică a fost publicată pe 2024-01-08.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Servicii de arhitectură, de inginerie şi de planificare › Studii de fezabilitate, servicii de consultanţă, analize
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2024-01-08 | Anunţ de participare |
| 2024-01-08 | Anunţ de participare |
| 2026-08-14 | Anunt de atribuire |
| 2026-09-03 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Servicii de consultanta de specialitate pentru alinierea la cerintele reglementarilor UE cu privire la reducerea emisiilor de metan in sectorul energetic si pentru respectarea cadrului OGMP 2.0
Număr de referință:
14056826/2023/RGZ_006.SED
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Studii de fezabilitate, servicii de consultanţă, analize 📦
Descriere
Identificator intern:
14056826/2023/RGZ_006.SED
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Sibiu 🏙️
Durata: 36 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Criteriul de calitate (denumire): Experienta coordonator proiect
Criteriul de calitate (pondere): 30
Criteriul de calitate (denumire): Experienta companie
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/25/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2024-02-14 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2024-02-14 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2024-02-14 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Termenul-limită pentru solicitarea de informații suplimentare: 2024-01-27 15:00:00.0000000 📅
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Lista și o scurtă descriere a criteriilor de selecție:
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.
Numărul național de înregistrare:
RO 14056826
Adresa poștală: Strada: Piata C.I. Motas, nr. 4
Cod poștal: 551130
Orașul poștal: Medias
Regiune: Sibiu 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Lucian Radu Blaga
E-mail: lucian.blaga@romgaz.ro 📧
Telefon: +40 374401948 📞
Fax: +40 269844184 📠
URL: https://www.romgaz.ro 🌏
Lider de grup ✅
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Extracție de petrol și gaze naturale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100174565 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Romgaz - Serviciul juridic
Numărul național de înregistrare:
RO 14056826
Adresa poștală: STR. CI Motas nr. 4
Cod poștal: 551130
Orașul poștal: Medias
Regiune: Sibiu 🏙️
E-mail: monica.stafie@romgaz.ro 📧
Telefon: +40 374406621 📞
Fax: +40 269844184 📠
URL: http://www.romgaz.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2024/S 006-013042 (2024-01-08)
Procedura
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2024-02-22 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2024-02-22 15:00:00.0000000 📅
Condiții de ofertare
Data deschiderii: 2024-02-22 15:00:00.0000000 📅
Sursa: OJS 2024/S 028-082016 (2024-01-08)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 1671702.6 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Atribuirea contractului
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
45888
Data încheierii contractului: 2024-06-18 📅
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 1671702.6 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1128575/CIF: RO19231430
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Numele și adresa contractantului
Nume: Tuv austria romania
Numărul național de înregistrare:
RO19231430
Adresa poștală: Strada Plevnei, Nr. 139B, Sector: 6
Cod poștal: 060011
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: dorin.pahomi@tuv.at 📧
Telefon: +40 0318052527 📞
Fax: +40 0318052530 📠
URL: http://www.tuv-austria.ro 🌏
Informații complementare
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Numărul național de înregistrare:
RO 14056826_3
Modificări
Alte informații suplimentare
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul secțiunii: Result
Valoare nouă
Text:
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 1671702.6 RON 💰
Atribuirea contractului
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Valoarea totală a contractului/lotului: 1671702.6 RON 💰
Modificări
Alte informații suplimentare
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul secțiunii: Result
Valoare nouă
Text:
- Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie (>20 noi achiziții publice)
- Servicii de arhitectură şi servicii conexe (5)
- Servicii de arhitectură, de inginerie şi de planificare (4)
- Calculare a costurilor, monitorizare a costurilor
- Planuri de aprobare, schiţe de lucru şi specificaţii
- Pregătire de proiecte şi proiectare, estimare a costurilor (2)
- Stabilire şi enumerare a cantităţilor necesare în construcţii
- Studii de fezabilitate, servicii de consultanţă, analize (1)
- Supraveghere a lucrărilor de construcţii (1)
- Supraveghere a proiectului şi documentare