Contract de achiziție publică de servicii de consultanță în managementul de proiect, în cadrul proiectului ”ÎNFIINȚAREA CENTURII UȘOARE DE OCOLIRE A MUNICIPIULUI IAȘI ”
Judetul Iasi
Contract de achiziție publică de servicii de consultanță în managementul de proiect, în cadrul proiectului ”ÎNFIINȚAREA CENTURII UȘOARE DE OCOLIRE A MUNICIPIULUI IAȘI ” - conform Caiet de sarcini. Contractul presupune realizarea serviciilor de consultanță în management de proiect, în cadrul proiectului ”ÎNFIINȚAREA CENTURII UȘOARE DE OCOLIRE A MUNICIPIULUI IAȘI ”, care este finanțat prin Programului Regional Nord Est (PRNE), Prioritatea 5 – O regiune mai accesibilă. Valoarea estimată a contractului - 1.180.890,96 lei fără T.V.A. Obiectul contractului - servicii de consultanță în management de proiect - conform Caiet de sarcini. Durata contractului de servicii este de 27 luni de la data emiterii ordinului de începere a serviciilor. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in instructiunile catre ofertanti/candidati - Sectiunea I.3) Comunicare, respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Raspunsurile la solicitarile de clarificari cu privire la documentatia de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Sectiunea ”Lista,clarificari, notificari si decizii” din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limită stabilit conform art. 27 alin (3) din HG 395/2016. Autoritatea contractantă va răspunde NUMAI la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări / informațiilor suplimentare, după cum urmează: - în a 24-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise de operatorii economici cu 30 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor; - în a 12-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitările de clarificări transmise de operatorii economici cu 18 de zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2025-08-04. Achiziția publică a fost publicată pe 2025-06-25.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Servicii de consultanţă în afaceri şi în gestionare › Servicii generale de consultanţă în management
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2025-06-25 | Anunţ de participare |
| 2026-07-29 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Contract de achiziție publică de servicii de consultanță în managementul de proiect, în cadrul proiectului ”ÎNFIINȚAREA CENTURII UȘOARE DE OCOLIRE A MUNICIPIULUI IAȘI ”
Număr de referință:
4540712_2025_PAAPD1521150
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Servicii generale de consultanţă în management 📦
Valoarea estimată fără TVA: 1180890.96 RON 💰
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Iaşi 🏙️
Durata: 27 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 40
Criteriul de calitate (denumire): Experiența profesională specifică a experților – P(t1)
Criteriul de calitate (pondere): 10
Criteriul de calitate (denumire): Metodologia de prestare a serviciilor P(t2)
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2025-08-04 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2025-08-04 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 6 luni
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2025-08-04 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Lista și o scurtă descriere a criteriilor de selecție:
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Judetul iasi
Numărul național de înregistrare:
4540712
Adresa poștală: Strada: Calea Chișinaului nr. 23
Cod poștal: 700265
Orașul poștal: Iasi
Regiune: Iaşi 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Anca Muscheru
E-mail: achizitii.publice@icc.ro 📧
Telefon: +40 232235100 📞
URL: https://www.icc.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Servicii publice generale
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100197266 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Consiliul judetean iasi- directia achizitii publice
Numărul național de înregistrare:
4540712_3
Adresa poștală: STRADA: CALEA CHIȘINĂULUI NR. 23
Cod poștal: 700265
Orașul poștal: Iasi (Iasi)
Regiune: Iaşi 🏙️
E-mail: achizitii.publice@icc.ro 📧
Telefon: +40 232235100 📞
URL: https://www.icc.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2025/S 121-417912 (2025-06-25)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 1180890.96 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 438 200 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 1 106 480 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 438 200 💰
Atribuirea contractului
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
28322
Data încheierii contractului: 2026-07-20 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 5
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 5
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 5
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 1 106 480 💰
Cea mai mică ofertă: 438 200 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 438 200 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1172137/CIF: 22266128
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Numele și adresa contractantului
Nume: Alphaconsult & engineering
Numărul național de înregistrare:
22266128
Adresa poștală: Strada Lonea, Nr. 23D, Sector: 1
Cod poștal: 013544
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: licitatii@euconsult.ro 📧
Telefon: 0727774364 📞
URL: https://alphace.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mică
Sursa: OJS 2026/S 145-529592 (2026-07-29)
- Servicii pentru întreprinderi: drept, marketing, consultanţă, recrutare, tipărire şi securitate (>20 noi achiziții publice)