SERVICII DE ASIGURARE RCA SI CASCO, DS NT
Regia Nationala a Padurilor - Romsilva RA
SERVICII DE ASIGURARE RCA SI CASCO, DS NEAMT, conform specificatiilor caietului de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 15. Autoritatea contractantă va răspunde in mod clar si compet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare cu 10 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2026-04-23. Achiziția publică a fost publicată pe 2026-03-20.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Asigurare pentru transport › Servicii de asigurare a autovehiculelor
- • Servicii de asigurare de răspundere civilă › Servicii de asigurare de răspundere civilă auto
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2026-03-20 | Anunţ de participare |
| 2026-07-15 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Servicii de asigurare rca si casco, ds nt
Număr de referință:
3601/18.03.2026
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Servicii de asigurare de răspundere civilă auto 📦
Valoarea estimată fără TVA: 728 703 RON 💰
Informații despre loturi
Acest contract este împărțit în loturi ✅
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 2
Ofertele pot fi depuse pentru un număr maxim de loturi: 2
1️⃣
Identificator intern:
1
Titlu: Servicii de asigurare de raspundere civila auto-rca
Valoarea estimată fără TVA: 409 040 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Neamţ 🏙️
Durata: 12 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
2️⃣
Identificator intern:
2
Titlu: Servicii de asigurare de asigurare facultativa de tp - casco
Valoarea estimată fără TVA: 319 663 RON 💰
Descrierea achiziției publice:
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2026-04-23 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2026-04-23 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Condiții de ofertare
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2026-04-23 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Criteriu de selecție: Înregistrare într-un registru comercial
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Lista și o scurtă descriere a normelor și criteriilor:
Motiv de excludere:
+ încă 20
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Regia nationala a padurilor - romsilva ra
Numărul național de înregistrare:
RO1590120
Adresa poștală: STR. V.A. URECHIA, NR. 24, JUD. NEAMT
Cod poștal: 610100
Orașul poștal: Piatra neamt
Regiune: Neamţ 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Angela Tămăslăcaru
E-mail: achizitii@neamt.rosilva.ro 📧
Telefon: +40 233211696 📞
Fax: +40 213169745 📠
URL: https://www.rosilva.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Organism de drept public
Activitate principală
Mediu
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100206156 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 218900745 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Directia silvica neamt - compartiment juridic
Numărul național de înregistrare:
RO1590120_3
Adresa poștală: str. V.A. URECHIA, NR. 24
Cod poștal: 610100
Orașul poștal: Piatra neamt
Regiune: Neamţ 🏙️
E-mail: office@neamt.rosilva.ro 📧
Telefon: +40 233211696 📞
URL: https://www.rosilva.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare: conform prevederilor Legii 101/2016
Informații despre fluxurile de lucru electronice
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2026/S 057-196506 (2026-03-20)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 728 703 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 508026.8 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 253 710 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 229 742 💰
Descriere
Valoarea estimată fără TVA: 409 040 RON 💰
319 663 RON 💰
Atribuirea contractului
1️⃣
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0002
Numărul contractului:
162
Data încheierii contractului: 2026-07-01 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 2
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 2
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 253 710 💰
Cea mai mică ofertă: 229 742 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 229 742 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171495/LOT-0002/CIF: RO 6291812
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0002
Numele și adresa contractantului
Nume: Groupama asigurari
Numărul național de înregistrare:
RO 6291812
Adresa poștală: Strada Eminescu Mihai, Nr. 45, Sector: 1
Cod poștal: 010513
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: andreea.tanase@groupama.ro 📧
Telefon: +40 213058000 📞
Fax: +40 213058104 📠
URL: https://www.groupama.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mare
2️⃣
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0001
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 332830.8 💰
Cea mai mică ofertă: 278284.8 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 278284.8 RON 💰
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1171495/LOT-0001/CIF: RO 6291812
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0001
Sursa: OJS 2026/S 135-490736 (2026-07-15)
- Servicii financiare şi de asigurare (13 noi achiziții publice)