„Furnizare si instalare dispozitive medicale pt. dotarea blocului operator si a sectiei de chirurgie”
Spitalul Clinic de Nefrologie "Dr. Carol Davila"
„Furnizare si instalare dispozitive medicale pt. dotarea blocului operator si a sectiei de chirurgie".
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2012-03-02. Achiziția publică a fost publicată pe 2012-01-04.
Cine? Ce?- • Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală › Echipamente medicale
- • Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical şi chirurgical › Servicii de reparare şi de întreţinere a echipamentului medical
Istoricul achizițiilor
| Data | Document |
|---|---|
| 2012-01-04 | Anunţ de participare |
| 2012-01-23 | Informaţii suplimentare |
| 2013-03-25 | Informaţii suplimentare |
Anunţ de participare (2012-01-04)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Echipamente medicale
Cantitate sau domeniu:
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană, cu participarea ţărilor membre ACAP
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Echipamente medicale 📦
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Spitalul clinic de nefrologie "Dr. Carol Davila"
Adresa poștală: Calea Grivitei, nr. 4, sector 1
Cod poștal: 010731
Orașul poștal: Bucuresti
Contact
E-mail: achizitii.caroldavila@gmail.com 📧
Telefon: +40 213189184 📞
Fax: +40 213189197 📠
Referință
Date
Data trimiterii: 2012-01-04 📅
Termen-limită de depunere: 2012-03-02 📅
Data publicării: 2012-01-06 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2012/S 3-004747
Număr JO-S: 3
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Frecvența atribuirii contractelor: Pe orice perioada acoperita de disponibil bugetar.
Scurtă descriere:
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: Spitalul clinic de nefrologie Dr Carol Davila, Calea Grivitei, nr. 4, sector 1.
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Situația economică și financiară:
Capacitatea tehnică și profesională:
Executarea contractului
Depozite și garanții solicitate:
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează: Surse bugetare.
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul:
Procedura
Durata acordului-cadru în luni: 36
Perioadă de valabilitate a ofertei: 12 luni
Data deschiderii ofertelor: 2012-03-05 📅
Locul deschiderii:
Informații despre persoanele autorizate și procedura de deschidere: Comisia de evaluare si reprezentantii imputerniciti ai operatorilor economici.
Limbi
Limbă: română 🗣️
Autoritatea contractantă
Identitate
Alt tip de autoritate contractantă: Other
Contact
Punct de contact: Andreea Lungu
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul national de solutionare a contestatiilor
Adresa poștală: str. Stavropoleos, nr. 6
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104642 📞
Adresă internet: www.cnsc.ro 🌏
Fax: +40 213104642 📠
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
Nume: Consilierul Juridic
Adresa poștală: Calea Grivitei, nr. 4, sector 1
Cod poștal: 010731
Telefon: +40 213189184 📞
Fax: +40 213189188 📠
Sursa: OJS 2012/S 003-004747 (2012-01-04)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Echipamente medicale
Cantitate sau domeniu:
„Furnizare si instalare dispozitive medicale pt. dotarea blocului operator si a sectiei de chirurgie".15 488 988,39
Valoarea totală a achiziției: 15 488 988,39 💰
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană, cu participarea ţărilor membre ACAP
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Echipamente medicale 📦
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Spitalul clinic de nefrologie "Dr. Carol Davila"
Adresa poștală: Calea Grivitei, nr. 4, sector 1
Cod poștal: 010731
Orașul poștal: Bucuresti
Contact
E-mail: achizitii.caroldavila@gmail.com 📧
Telefon: +40 213189184 📞
Fax: +40 213189197 📠
Referință
Date
Data trimiterii: 2012-01-04 📅
Termen-limită de depunere: 2012-03-02 📅
Data publicării: 2012-01-06 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2012/S 3-004747
Număr JO-S: 3
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Frecvența atribuirii contractelor: Pe orice perioada acoperita de disponibil bugetar.
Scurtă descriere:
„Furnizare si instalare dispozitive medicale pt. dotarea blocului operator si a sectiei de chirurgie".
Cantitate sau domeniu:
„Furnizare si instalare dispozitive medicale pt. dotarea blocului operator si a sectiei de chirurgie".
Durata: 36 luni Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: Spitalul clinic de nefrologie Dr Carol Davila, Calea Grivitei, nr. 4, sector 1.
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
— Declaratie privind calitatea de participant la procedura,
— Declaratie "Certificat de participare la licitatie cu oferta independenta",
— Declaratii privind eligibilitatea, neîncadrarea în prevederile art. 180 din OUG 34/2006,
— Declaratie privind neîncadrarea în prevederile art. 181 din OUG 34/2006,
— Certificat de atestare fiscala privind achitarea obligatiilor exigibile catre bugetul de stat si catre bugetele asigurarilor sociale de stat,
— Certificat constatator eliberat de Oficiul Registrului Comertului de pe lânga instanta competenta, cu maxim 30 de zile calendaristice înainte de data depunerii ofertelor,
— Aviz de functionare emis de Ministerul Sanatatii, in termen de valabilitate la data depunerii ofertei.
— Bilanturile contabile pe ultimii 3 ani, respectiv 2008, 2009 si 2010 vizate si inregistrate de autoritatile competente,
— Fisa informatii generale,
— Media cifrei de afaceri a ofertantului (operator economic sau membrii asocierii de operatori economici împreuna) pe ultimii 3 ani (2010, 2009, 2008), sa fie minim 10 000 000 RON fara TVA.
— Declaratie privind lista principalelor livrari de produse in ultimii 3 ani (2010, 2009, 2008), sa fie minim 10 000 000 RON fara TVA,
— Experienta similara se va dovedi prin prezentarea a cel putin unuia si a cel mult 5 contract(e) de furnizare de produse similare, valoarea lor trebuind fie minim 1 000 000 RON fara TVA,
— Recomandare,
— Informatii referitoare la personalul tehnic de specialitate de care dispune sau al carui angajament de participare a fost obtinut in scopul asigurarii service-lui in perioada de garantie a dispozitivului medical,
— Autorizatia de la producator (Formular specific – din Sectiunea III a prezentei documentatii de atribuire) a operatorului economic ce va asigura instalarea, punerea in functiune si service-ul in perioada de garantie pentru fiecare din echipamentele ce vor fi livrate - se va prezenta o copie legalizata, original sau copie conform cu originalul, valabila la data depunerii ofertei,
Arată mai mult
— Lista personalului autorizat de producator pentru executarea service-ului in perioada de garantie pentru echipamentele ce vor fi livrate,
— CV-urile personalului,
— Documente care demonstreaza calificarea personalului pentru pozitia propusa in cadrul echipei, respectiv: diplome studii, certificarile/ atestatele profesionale in termen de valabilitate, necesare dovedirii pregatirii profesionale conform rolului acordat in echipa si a experientei specifice solicitate,
Arată mai mult
— Certificat de conformitate CE (marca CE) al produsului ofertat sau declaratie de conformitate CE a producatorului.
Depozite și garanții solicitate:
Garantia de participare in cuantum de 0,5 % - 77,445 din valoare estimata fara TVA.
Garantia de buna executie in cuantum de 5 % din valoare contractului subsecvent fara TVA.
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul:
Asociere conform art. 44 din OUG nr. 34/2006 cu modificarile si completarile ulterioare.
Procedura
Durata acordului-cadru în luni: 36
Perioadă de valabilitate a ofertei: 12 luni
Data deschiderii ofertelor: 2012-03-05 📅
Locul deschiderii:
Calea Grivitei, nr. 4, sector 1, Bucuresti, Serviciul achizitii publice, et. 4, camera 60.
Locul: Calea Grivitei, nr. 4, sector 1, Bucuresti, Serviciul achizitii publice, et. 4, camera 60.
Informații despre persoanele autorizate și procedura de deschidere: Comisia de evaluare si reprezentantii imputerniciti ai operatorilor economici.
Limbi
Limbă: română 🗣️
Autoritatea contractantă
Identitate
Alt tip de autoritate contractantă: Other
Contact
Punct de contact: Andreea Lungu
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul national de solutionare a contestatiilor
Adresa poștală: str. Stavropoleos, nr. 6
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104642 📞
Adresă internet: www.cnsc.ro 🌏
Fax: +40 213104642 📠
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
Art. 255, art. 256^2 - 1 litera A / OUG 34/2006, cu modificarile si completarile ulterioare - 10 zile.
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Consilierul Juridic
Adresa poștală: Calea Grivitei, nr. 4, sector 1
Cod poștal: 010731
Telefon: +40 213189184 📞
Fax: +40 213189188 📠
Sursa: OJS 2012/S 003-004747 (2012-01-04)
Informaţii suplimentare (2012-01-23)
Obiect
Metadate ale anunțului
Tip de document: Informaţii suplimentare
Referință
Date
Data trimiterii: 2012-01-23 📅
Data publicării: 2012-01-25 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2012/S 16-024249
Se referă la anunț: 2012/S 3-004747
Număr JO-S: 16
Sursa: OJS 2012/S 016-024249 (2012-01-23)
Obiect
Metadate ale anunțului
Tip de document: Informaţii suplimentare
Referință
Date
Data trimiterii: 2012-01-23 📅
Data publicării: 2012-01-25 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2012/S 16-024249
Se referă la anunț: 2012/S 3-004747
Număr JO-S: 16
Sursa: OJS 2012/S 016-024249 (2012-01-23)
Informaţii suplimentare (2013-03-25)
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-03-25 📅
Data publicării: 2013-03-28 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 062-102837
Număr JO-S: 62
Sursa: OJS 2013/S 062-102837 (2013-03-25)
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-03-25 📅
Data publicării: 2013-03-28 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 062-102837
Număr JO-S: 62
Sursa: OJS 2013/S 062-102837 (2013-03-25)
Achiziții noi în categorii conexe 🆕
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală (>20 noi achiziții publice)
- Echipamente medicale (>20)
- Anestezie şi reanimare (4)
- Aparate de radioterapie, de mecanoterapie, de electroterapie şi de fizioterapie (13)
- Asistenţă funcţională (20)
- Consumabile medicale (>20)
- Diverse aparate şi produse medicale (>20)
- Echipament de imagistică de uz medical, dentar şi veterinar (>20)
- Instrumente şi dispozitive dentare şi de subspecialitate (3)
- Sisteme de înregistrare şi dispozitive de explorare (16)
- Tehnici operatorii (17)