Achizitia de echipamente medicale,incluusiv montaj,punere in functiune,testare si instruirea personalului

Spitalul de Psihiatrie si Neurologie Braşov

Achizitie echipamente medicale necesare echiparii Spitalului de Psihiatrie si Neurologie, inclusiv instalarea, punerea in functiune a acestora si instruirea personalului.Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea fi solicitate pe parcursul derularii acordului-cadru, precum si estimari ale cantitatilor minime si maxime ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent conform art. 66 lit.e) si lit.f)din HG925/2006 cu modificarile si completarile ulterioare.

Termen limită

Termenul de primire a ofertelor a fost de 2014-01-06. Achiziția publică a fost publicată pe 2013-11-15.

Furnizori

Următorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:

Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
Data Document
2013-11-15 Anunţ de participare
2013-11-29 Informaţii suplimentare
2013-12-11 Informaţii suplimentare
2013-12-24 Informaţii suplimentare
2013-12-20 Informaţii suplimentare
2013-12-30 Informaţii suplimentare
2014-04-03 Anunt de atribuire
Anunţ de participare (2013-11-15)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Echipamente medicale
Cantitate sau domeniu:
Cantitatile minime si maxime sunt prezentate in caietul de sarcini pentru acordul cadru si pentru contractul subsecvent, sunt prezentate in anexa contractului subsecvent.Valoarea celui mai mare contract subsecvent afferent fiecarui lot:Lot.1 ATI +Laborator+Recuperare medicala = 2468250 lei,Lot.2 Imagistica medicala = 2700000 lei5 168 25011 211 750
Arată mai mult
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană, cu participarea ţărilor membre ACAP
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Echipamente medicale 📦

Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru unul sau mai multe loturi
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ

Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Organism de drept public
Numele autorității contractante: Spitalul de Psihiatrie si Neurologie Brasov
Adresa poștală: Str. Prundului nr. 7-9
Cod poștal: 500123
Orașul poștal: Brasov
Contact
Adresă internet: http://www.spnbrasov.ro 🌏
E-mail: achizitii@spnbrasov.ro 📧
Telefon: +40 268511481 📞
Fax: +40 268511484 / +40 268410205 📠

Referință
Date
Data trimiterii: 2013-11-15 📅
Termen-limită de depunere: 2014-01-06 📅
Data publicării: 2013-11-20 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 225-391416
Număr JO-S: 225
Informații suplimentare
In cazul in care ofertele clasate pe primul loc au preturi egale autoritatea contractanta va solicita reofertarea in plic inchis in vederea departajarii ofertelor, iar oferta cu cel mai scazut pret va fi desemnata castigatoare.Ofertantul elaboreaza oferta in conformitate cu prevederile din documentatia de atribuire si indica in cuprinsul acesteia care informatii din propunerea tehnica si/sau din propunerea financiara sunt confidentiale, clasificate sau sunt protejate de un drept de proprietate intelectuala. Pentru a se beneficia de prevederile Legii nr. 346/2004 privind stimularea infiintarii si dezvoltarii intreprinderilor mici si mijlocii, cu modificarile si completarile ulterioare, fiecare membru al asocierii va trebui sa se încadreze în categoria IMM-urilor.Autoritatea contractanta are obligatia de a incheia contractele de furnizare in perioada de valabilitate a ofertelor, dar nu mai devreme de 11 zile de la data transmiterii comunicarii privind rezultatul aplicarii procedurii.
Arată mai mult

Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 5 168 250 💰
11 211 750 💰
Frecvența atribuirii contractelor:
Anual vor fi atribuite un nr maxim de 3 contracte subsecvente.Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent este: Lot.1 ATI +Laborator+Recuperare medicala =2468250 lei, Lot.2 Imagistica medicala = 2700000 lei
Scurtă descriere:
Achizitie echipamente medicale necesare echiparii Spitalului de Psihiatrie si Neurologie, inclusiv instalarea, punerea in functiune a acestora si instruirea personalului.Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea fi solicitate pe parcursul derularii acordului-cadru, precum si estimari ale cantitatilor minime si maxime ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent conform art. 66 lit.e) si lit.f)din HG925/2006 cu modificarile si completarile ulterioare.
Arată mai mult
Numărul lotului: 1
Denumirea lotului: Ati + laborator+recuperare medicala
Scurtă descriere:
1.Statie monitorizare functii vitale cu 10
posturi2.Aparat EEG3.Injectomat4.Aparat EKG portabil5.Pulsoximetru6.Analizor semiautomat de biochimie7.Cititor automat de stripuri urinare8.Aparat EKG fix9.Sterilizator tip autoclav10.Aparat infuzomat11.Defibrilator12.Concentrator oxigen13.Paturi pacienti reglabile trei segmente14.Aparat pentru laserterapie15.Cadite bai galvanice16.Cuptor topit parafina17.Aparat curent diadinamic18.Aparat magnetodiaflux19.Cazi cu dus subacval pt hidromasaj si exercitii de gimnastica20.Aparat pentru terapie cu ultraviolete21.Tratamente cu inflarosii (lampi cu radiatie in inflarosu-solux)22.Aparat de feedback EMG si electrostimulare23.Aparat terapie stimulare magnetica transcraniana-TMS24.Diapulse-generator de camp electromagnetic cu pulsatii de inalta frecventa25.Terapie cu unde soc26.Benzi de alergare cu cadre laterale de sustinere27.Canapele de verticalizare cu actionare electrica sau hidraulica28.Mese de tractiune-unitati de tractiune29.Bicicleta eliptica30.Aparate pt recuperarea membrelor inferioare prin miscare pasiva (top Fiziotek, Artomot)31.Aparate pt recuperarea membrelor superioare prin miscare pasiva (umar, pumn, cot, mana)32.Dispozitive pt reeducarea echilibrului (Bobath, Balance, Rotago)33.Dispozitiv pt stimulare proprioceptiva si antrenament multiaxial la nivelul membrelor inferioare34.Balance stepper pentru miscari laterale glezna picior35.Aparat multifunctional Kinetiterapie36.Terapie de locomotie cu suspendarea pacientului pt recuperarea mersului la cei cu traume vertebro-medulare
posturi
2.Aparat EEG
3.Injectomat
4.Aparat EKG portabil
5.Pulsoximetru
6.Analizor semiautomat de biochimie
7.Cititor automat de stripuri urinare
8.Aparat EKG fix
9.Sterilizator tip autoclav
10.Aparat infuzomat
11.Defibrilator
12.Concentrator oxigen
13.Paturi pacienti reglabile trei segmente
14.Aparat pentru laserterapie
15.Cadite bai galvanice
16.Cuptor topit parafina
17.Aparat curent diadinamic
18.Aparat magnetodiaflux
19.Cazi cu dus subacval pt hidromasaj si exercitii de gimnastica
20.Aparat pentru terapie cu ultraviolete
21.Tratamente cu inflarosii (lampi cu radiatie in inflarosu-solux)
22.Aparat de feedback EMG si electrostimulare
23.Aparat terapie stimulare magnetica transcraniana-TMS
24.Diapulse-generator de camp electromagnetic cu pulsatii de inalta frecventa
25.Terapie cu unde soc
26.Benzi de alergare cu cadre laterale de sustinere
27.Canapele de verticalizare cu actionare electrica sau hidraulica
28.Mese de tractiune-unitati de tractiune
29.Bicicleta eliptica
30.Aparate pt recuperarea membrelor inferioare prin miscare pasiva (top Fiziotek, Artomot)
31.Aparate pt recuperarea membrelor superioare prin miscare pasiva (umar, pumn, cot, mana)
32.Dispozitive pt reeducarea echilibrului (Bobath, Balance, Rotago)
33.Dispozitiv pt stimulare proprioceptiva si antrenament multiaxial la nivelul membrelor inferioare
34.Balance stepper pentru miscari laterale glezna picior
35.Aparat multifunctional Kinetiterapie
36.Terapie de locomotie cu suspendarea pacientului pt recuperarea mersului la cei cu traume vertebro-medulare
Cantitate sau domeniu: conform caiet de sarcini
Valoarea estimată fără TVA: 2 468 250 💰
5 811 750 💰
Informații suplimentare privind loturile: Valoarea garantiei de participare este: 24682.50 RON.
Numărul lotului: 2
Denumirea lotului: Imagistica medicala
Scurtă descriere:
1.Aparat CT (Computer tomograf)2.PACS-Sistem complet de arhivare a imaginilor radiologice digitale+interfata digitala si soft informatic
1.Aparat CT (Computer tomograf)
2.PACS-Sistem complet de arhivare a imaginilor radiologice digitale+interfata digitala si soft informatic
Valoarea estimată fără TVA: 2 700 000 💰
5 400 000 💰
Informații suplimentare privind loturile: Valoarea garantiei de participare este: 27000.00 RON.
Se vor accepta variante
Cantitate sau domeniu:
Cantitatile minime si maxime sunt prezentate in caietul de sarcini pentru acordul cadru si pentru contractul subsecvent, sunt prezentate in anexa contractului subsecvent.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent afferent fiecarui lot:
Lot.1 ATI +Laborator+Recuperare medicala = 2468250 lei,
Lot.2 Imagistica medicala = 2700000 lei
Durata: 24 luni
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare:
Spital de Psihiatrie si Neurologie Brasov, Str. Prundului nr. 7-9, jud. Brasov, cod postal 500123.

Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
-Declaratie privind eligibilitatea – completarea formularului 1; incadrare in situatia prevazuta la art. 180 din OUG 34/2006 cu modificarile si completarile ulterioare atrage excluderea ofertantului din procedura aplicata pentru atribuirea contractului de achizitie publica; in cazul depunerii unei oferte commune, cerinta trebuie indeplinita, de toti membrii asociatiei, precum si de tertul/tertii sustinatori daca este cazul.
Arată mai mult
-Declaratie privind neîncadrarea în prevederile art. 181 din OUG 34/2006 cu modificarile si completarile ulterioare – completarea si prezentarea formularului 2 in cazul depunerii unei oferte commune, cerinta trebuie indeplinita, de toti membrii asociatiei, precum si de tertul/tertii sustinatori daca este cazul,lit.a),lit.c)indice 1 si lit.d).
Arată mai mult
-Certificat de participare la licitatie cu oferta independent, conform Ordinului A.N.R.M.A.P. nr. 314/2010 – completarea si prezentarea formularului prin care ofertantul certifica faptul ca participarea la procedura este facuta in concordant cu regulile de concurenta – in cazul depunerii unei oferte commune, cerinta trebuie indeplinita, de toti membrii asociatiei - completarea si prezentarea formularului 3;
Arată mai mult
-Declaratie pe propria raspundere privind neincadrarea in prevederile art.69 indice 1 din OUG34/2006 cu modificarile si completarile ulterioare – Ofertantul/Candidatul/Ofertantul asociat/Subcontractantul care are drept membri in cadrul consiliului de administratie/organ de conducere sau de supervizare si/sau are actionari ori asociati persoane care sunt sot/sotie,ruda sau afin pana la gradul al patrulea inclusiv sau care se afla in relatii comerciale cu persoanele ce detin functii de decizie in cadrul autoritatii contractante ( Manager Grigoriu Ioan Alexandru, Dir.Medical Marceanu Manuela, Dir.Fin.Contab. Burs Elisabeta, Consilier Juridic Andreea Szilagyi, Sef Birou Achizitii Marcu Luminita, Economist Gyorgy Szekely, Sef Birou Financiar Pop Aurelia, Referent specialitate Zaharie Cornelia, Medic Sef Sectie Soare Cornelia Lidia, Medic Sef Laborator Colceriu Monica, Medic primar Coman Dumitrescu Elena,Expert extern Badic Daniel Mihail) este exclus din procedura de atribuire, in cazul depunerii unei oferte commune, cerinta trebuie indeplinita, de toti membrii asociatiei, precum si de tertul/tertii sustinatori daca este cazul – completarea si prezentarea formularului 4;
Arată mai mult
-Certificat constatator privind plata obligatiilor catre bugetul general consolidat de stat eliberat de Directia Generala a Finantelor Publice din care sa reiasa faptul ca ofertantul nu are datorii scadente la nivelul lunii anterioare celei in care este prevazut termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor, prezentat în oricare dintre formele: original, copie legalizata sau copie lizibila cu mentiunea „conform cu originalul”; in cazul depunerii unei oferte comune, cerinta trebuie îndeplinita, de toti membrii asociatiei.
Arată mai mult
-Certificat privind plata obligatiilor catre bugetul local eliberat de catre directia de specialitate din cadrul Primariilor în a caror raza teritoriala activeaza ofertantul din care sa reiasa ca ofertantul nu are datorii scadente la nivelul lunii anterioare celei in care este prevazut termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor , prezentat în oricare dintre formele: original, copie legalizata sau copie lizibila cu mentiunea „conform cu originalul”; in cazul depunerii unei oferte comune, cerinta trebuie îndeplinita, de toti membrii asociatiei.
Arată mai mult
-Informatii generale, in cazul depunerii unei oferte comune, cerinta trebuie îndeplinita, de toti membrii asociatiei.
-În cazul depunerii unei oferte comune, cerintele trebuie îndeplinite, de toti membrii asociatiei, precum si de tertul/tertii sustinatori daca este cazul.
-Documente care atesta statutul de IMM ( pentru a se beneficia de prevederile art.16 din Legea nr.346/2004) -Pentru persoane juridice române : Certificat constatator emis de Oficiul National al Registrului Comertului din care sa rezulte obiectul de activitate a operatorului economic. Certificatul constatator trebuie prezentat în oricare dintre formele: original, copie legalizata notarial sau copie certificata „conform cu originalul”. Informatiile cuprinse in acesta trebuie sa fie reale/actuale la data limita de depunere a ofertelor. Obiectul de activitate al operatorului economic (obiectul contractului) trebuie sa aiba corespondent in codul CAEN din certificatul constatator emis de ONRC.
Arată mai mult
-Pentru persoane fizice române: Autorizatie de functionare/alte echivalente, cu viza în termen sau Certificat constatator emis de Oficiul National al Registrului Comertului din care sa rezulte ca obiectul de activitate corespunde cu obiectul contractului. Certificatul constatator trebuie prezentat în oricare dintre formele: original, copie legalizata notarial sau copie certificata „conform cu originalul”. Informatiile cuprinse in acesta trebuie sa fie reale/actuale la data limita de depunere a ofertelor. Obiectul de activitate al operatorului economic (obiectul contractului) trebuie sa aiba corespondent in codul CAEN din certificatul constatator emis de ONRC.
Arată mai mult
Nota : Operatorul economic clasat pe primul loc, inainte de transmiterea comunicarii privind rezultatul procedurii de atribuire are obligatia de a prezenta pentru conformitate la solicitarea autoritatii contractante certificatul constatator eliberat de Oficiul Registrului Comertului in original/copie legalizata in cazul in care acesta nu a fost prezentat la sedinta de deschidere.
Arată mai mult
-Pentru persoane fizice/juridice straine se solicita Autorizatie de functionare pentru domeniul de activitate, cu viza în termen sau certificat constatator ORC si/sau Documente care dovedesc o forma de înregistrare / atestare ori apartenenta din punct de vedere profesional din tara de origine a ofertantului, traduse legalizat în limba româna.
Arată mai mult
Situația economică și financiară:
Cerinta nr. 1
Media cifrei de afaceri globale pe ultimii 3 ani sa fie cel putin egala cu:
LOT 1 – ATI + LABORATOR+RECUPERARE MEDICALA : 4.936.500 lei
LOT 2 – IMAGISTICA MEDICALA : 5.400.000 lei
Cerinta se justifica prin prezentarea, daca este cazul a raportului de audit,daca este cazul a raportului de cenzori, sau extrase de bilant, sau orice document care demonstreaza îndeplinirea cerintei.Pentru o evaluare unitara a modului de indeplinire a cerintei mentionam faptul ca pentru calculul echivalentei se va aplica cursul mediu anual lei/valuta comunicat de BNR/BCE pentru fiecare an in parte. Se va completa Fisa de informatii generale ( Formular nr.5 si Formular nr.6)
Arată mai mult
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Cerinta nr. 1
Se va completa Fisa de informatii generale ( Formular nr.5 si Formular nr.6)
Capacitatea tehnică și profesională:
Cerinta nr. 1
-Declaratie privind lista principalelor furnizari în ultimii 3 ani. În aceasta lista
trebuie sa se regaseasca si contractele prezentate ca experienta similara.(Formular 7)
Cerinta nr. 2
Experienta similara: maxim 3 contracte in valoare cumulata de minim :
LOT 1 – ATI + LABORATOR+ RECUPERARE MEDICALA: 2.468.250 lei
LOT 2 – IMAGISTICA MEDICALA : 2.700.000 lei
Furnizarile prezentate ca experienta similara trebuie sa se încadreze într-un
interval de timp care nu trebuie sa depaseasca 3 ani fata de data limita de
depunere a ofertelor. Se prezinta certificatul/documentele emise sau contrasemnate de o autoritate ori de catre clientul beneficiardin care sa rezulte furnizarea de produse. Pentru calculul echivalentei se va aplica cursul mediu anual leu/valuta comunicat fie de BNR/BCE pentru anii: 2010, 2011, 2012.(Formular nr.8)
Arată mai mult
Cerinta 3
Lista personalului autorizat pentru prestarea serviciilor de: transport, montaj, punere în functiune, testare, instruirea personalului si service-ul în perioada de garantie a echipamentelor ce vor fi livrate(Formular nr.20)
Cerinta 4
Prezentarea de certificate/documente care sa ateste conformitatea produselor, respectiv faptul ca echipamentele respecta normele europene de siguranta si calitate si/ sau standardele/ reglementarile europene în domeniul medical. În acest sens va depune orice document relevant, de exemplu, certificate marca CE / declaratie de conformitate CE emisa de producator.
Arată mai mult
Certificat ISO 9001 sau echivalent.
Certificat ISO 13485 sau echivalent
Note:
1.Raportarea valabilitatii certificatului se face la data limita de depunere a ofertelor;
2.În cazul asocierii fiecare membru al asocierii trebuie sa prezinte ISO 9001 si ISO 13485 sau echivalent pentru partea din contract pe care o realizeaza.
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Se va completa (Formular 7)
Cerinta nr. 2
Se va completa(Formular nr.8)
Cerinta 3
Se va complete (Formular nr.20)
Cerinta 4
va depune orice document relevant, de exemplu, certificate marca CE / declaratie de conformitate CE emisa de producator(Ofertantul va prezenta în copie legalizata sau copie lizibila cu mentiunea „conform cu originalul” valabila la data limita de depunere a ofertelor.)
Arată mai mult
Ofertantul va prezenta în copie legalizata sau copie lizibila cu mentiunea „conform cu originalul” valabila la data limita de depunere a ofertelor.
Executarea contractului
Depozite și garanții solicitate:
Lot 1: 24682.50 lei (50% pentruIMM cf.L 346/2004).
Lot 2: 27000 lei (50% pentruIMM cf.L 346/2004).
Cursul de referinta considerat pentru echivalenta GP depusa în alta moneda se va face la cursul BNR din data de anterioara datei limita de depunere a ofert.cu 3zile.Perioada de valab. a GP. este cel putin egala cu perioada de valabilitate a ofertei(120 de zile de la data limita de depunere a ofertelor).GP se constituie prin:instr.de garantare emis in cond.legii de o societate bancara sau de o societ.de asigurari,care se prezinta in original in cuantum si ptr.perioada prevazuta,prin virament bancar(OP vizat de banca),cont Trez.RO30TREZ1315006XXX011475,Trez.Bv,cod fiscal 4317770.Conf.art.86-88 din HG925/2006 modificata de Hot.834/2009.In cazul in care GP se constituie prin Scrisoare de garantie bancara se va folosi modelul anexat(formular 19).Dovada GP se va prez.pana la desch.ofertei in plic separate si marcat corespunzator,si se prinde de plicul exterior.Aut.contr.are dreptul de a vira GP in bugetul propriu,in conditiile art.87 dinHG925/2006 modif.de Hot.834/2009.4. In conditiile art.278 din O.U.G. 34/2006 indice (1) în masura în care Consiliul respinge pe fond contestatia ca nefondata se va retine contestatorului din garantia de participare in raport cu valoarea estimata a contractului ptr Lot 1 in suma de 6.248lei ( 50% pentru IMM cf. L.346/2004, respectiv 3.124 lei )ptr Lot 2 in suma de 6.480 lei ( 50% pentru IMM cf. L.346/2004, respectiv 3.240 lei ) 10%(50% pentru IMM )din valoarea fara TVA a contr.de furnizare. Modul de constituire a garantiei de buna executie : printr-un instrument de garantare emis in conditiile legii de o societate bancara sau o societate de asigurari care devine anexa la contract.( documentul se prezinta in original). prin scrisoare de garantie bancara ( fiind valabila pe toata perioada derularii contractului) conform formular nr.18 din sectiunea Formulare. prin retineri succesive din sumele datorate pentru facturi partiale conform prevederilor H.G.nr.1045/2011.In acest caz contractantul are obligatia de a deschide un cont de disponibil distinct la dispozitia autoritatiii contactante la Trezoreria Statului din cadrul organului fiscal competent.Pe parcursul indeplinirii contractului,autoritatea contractanta urmeaza sa alimenteze acest cont prin retineri succesive din sumele datorate si cuvenite contractului pana la concurenta sumei stabilite drept garantie de buna executie in Documentatia de atribuire.
Arată mai mult
Principalele condiții de finanțare și modalități de plată și/sau trimitere la dispozițiile relevante care le reglementează: Buget de stat si Buget local
Forma juridică pe care trebuie să o adopte grupul de operatori economici căruia urmează să i se atribuie contractul:
Asociere conform art. 44 din O.U.G. nr. 34/2006 cu modificarile si completarile ulterioare

Procedura
Durata acordului-cadru în luni: 24
Perioadă de valabilitate a ofertei: 120 zile
Data deschiderii ofertelor: 2014-01-07 📅
Locul deschiderii:
Spitalul de Psihiatrie si Neurologie Brasov, Str. Prundului nr. 7-9, Birou Achizitii Publice.
Locul: Spitalul de Psihiatrie si Neurologie Brasov, Str. Prundului nr. 7-9, Birou Achizitii Publice.
Informații despre persoanele autorizate și procedura de deschidere:
Membrii comisiei de evaluare si cate un reprezentant imputernicit din partea fiecarui ofertant.
Limbi
Limbă: română 🗣️

Autoritatea contractantă
Contact
Punct de contact: Birou Achizitii Publice
jr. Luminita Marcu
Adresă internet: www.spnbrasov.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏

Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Fax: +40 213104642/+40 218900745 📠
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac: Se va completa in conformitate cu art.256 indice 2 din OUG34/2006.
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Spital de Psihiarie si Neurologie Brasov – Birou Achizitii Publice, Compartiment Juridic
Adresa poștală: Str. Prundului nr. 7-9
Orașul poștal: Brasov
Cod poștal: 500123
Telefon: +40 268511481 📞
Adresă internet: www.spnbrasov.ro 🌏
Fax: +40 268511484 📠
Sursa: OJS 2013/S 225-391416 (2013-11-15)
Informaţii suplimentare (2013-11-29)
Obiect
Metadate ale anunțului
Tip de document: Informaţii suplimentare

Referință
Date
Data trimiterii: 2013-11-29 📅
Data publicării: 2013-12-04 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 235-407316
Se referă la anunț: 2013/S 225-391416
Număr JO-S: 235
Sursa: OJS 2013/S 235-407316 (2013-11-29)
Informaţii suplimentare (2013-12-11)
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-12-11 📅
Data publicării: 2013-12-13 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 242-420622
Număr JO-S: 242
Sursa: OJS 2013/S 242-420622 (2013-12-11)
Informaţii suplimentare (2013-12-24)
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-12-24 📅
Data publicării: 2013-12-28 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 251-439882
Număr JO-S: 251
Sursa: OJS 2013/S 251-439882 (2013-12-24)
Informaţii suplimentare (2013-12-20)
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-12-20 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2013/S 251-439928
Sursa: OJS 2013/S 251-439928 (2013-12-20)
Informaţii suplimentare (2013-12-30)
Referință
Date
Data trimiterii: 2013-12-30 📅
Data publicării: 2014-01-02 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2014/S 001-000172
Număr JO-S: 1
Sursa: OJS 2014/S 001-000172 (2013-12-30)
Anunt de atribuire (2014-04-03)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală a achiziției: 10 677 856,91 💰
Metadate ale anunțului
Tip de document: Anunt de atribuire

Procedura
Tip de ofertă: Nu se aplică

Autoritatea contractantă
Contact
Fax: +40 268511484 / 268410205 📠

Referință
Date
Data trimiterii: 2014-04-03 📅
Data publicării: 2014-04-08 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2014/S 069-118556
Număr JO-S: 69
Informații suplimentare
Pentru lotul 2 – Imagistica medicala, declaratie privind partea din contract care sunt indeplinite de subcontractant: SC Inform Tehnica Medicala SRL (procent de subcontractare 50 %).

Obiect
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare:
Spital de Psihiatrie si Neurologie Brasov, Str.Prundului nr. 7-9, jud.Brasov, cod postal 500123.

Atribuirea contractului
Data încheierii contractului: 2014-02-14 📅
Nume: Nova Tech Med SRL
Adresa poștală: Str. Odoarei nr. 11, sector 5
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 021328
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office.novatechmed@gmail.com 📧
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 1

Informații complementare
Revizuirea organismului
Fax: +40 213104642 / 218900745 📠
Sursa: OJS 2014/S 069-118556 (2014-04-03)