ECOGRAFE
Spitalul Clinic de Nefrologie "Dr. Carol Davila"
Furnizare "Ecografe" conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2022-09-20. Achiziția publică a fost publicată pe 2022-08-17.
Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
| Data | Document |
|---|---|
| 2022-08-17 | Anunţ de participare |
Anunţ de participare (2022-08-17)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Ecograf
Număr de referință: 17/33
Scurtă descriere: Furnizare "Ecografe" conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Ecograf 📦
Cod CPV suplimentar: Ecograf 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Bucureşti 🏙️
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Spitalul clinic de nefrologie "dr. carol davila"
Adresa poștală: Strada: Griviţei, nr. 4
Cod poștal: 010731
Orașul poștal: Bucuresti
Contact
Adresă internet: http://www.spcaroldavila.ro 🌏
E-mail: achizitii.caroldavila@gmail.com 📧
Telefon: +40 213189197 📞
Fax: +40 213189197 📠
URL al documentelor: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100154142 🌏
Referință
Date
Data trimiterii: 2022-08-17 📅
Termen-limită de depunere: 2022-09-20 📅
Data publicării: 2022-08-22 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2022/S 160-455977
Număr JO-S: 160
Informații suplimentare
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală estimată: 763865.54 RON 💰
Numărul maxim de loturi pe ofertant: 2
Denumirea lotului: Sistem ecograf (mobil) Doppler color cu sonda pentru abdomen, cord, vase, ghidaj biopsie
Numărul lotului: 2
Scurtă descriere:
Durata: 3 luni
Informații suplimentare:
Numărul lotului: 1
Scurtă descriere:
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: CALEA GRIVITEI NR.4, SECTOR 1, BUCURESTI
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Capacitatea tehnică și profesională:
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2022-12-20 📅
Data deschiderii ofertelor: 2022-09-20 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP
Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: 4382469
Alt tip de autoritate contractantă: Spital de stat
Contact
Punct de contact: Andreea-catalina lungu
Adresă internet: www.spcaroldavila.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100154142 🌏
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Sursa: OJS 2022/S 160-455977 (2022-08-17)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Ecograf
Număr de referință: 17/33
Scurtă descriere: Furnizare "Ecografe" conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Ecograf 📦
Cod CPV suplimentar: Ecograf 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Bucureşti 🏙️
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Spitalul clinic de nefrologie "dr. carol davila"
Adresa poștală: Strada: Griviţei, nr. 4
Cod poștal: 010731
Orașul poștal: Bucuresti
Contact
Adresă internet: http://www.spcaroldavila.ro 🌏
E-mail: achizitii.caroldavila@gmail.com 📧
Telefon: +40 213189197 📞
Fax: +40 213189197 📠
URL al documentelor: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100154142 🌏
Referință
Date
Data trimiterii: 2022-08-17 📅
Termen-limită de depunere: 2022-09-20 📅
Data publicării: 2022-08-22 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2022/S 160-455977
Număr JO-S: 160
Informații suplimentare
In cazul in care se constata oferte cu acelasi pret situate pe primul loc, departajarea se realizeaza prin solicitarea din partea A.C a unei noi oferte, care va fi prezentata prin SICAP
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală estimată: 763865.54 RON 💰
Numărul maxim de loturi pe ofertant: 2
Denumirea lotului: Sistem ecograf (mobil) Doppler color cu sonda pentru abdomen, cord, vase, ghidaj biopsie
Numărul lotului: 2
Scurtă descriere:
Sistem ecograf (mobil) Doppler color cu sonda pentru abdomen, cord, vase, ghidaj biopsie - 1 buc
Valoarea estimată fără TVA: 310084.03 RON 💰
Durata: 3 luni
Informații suplimentare:
In cazul in care se constata oferte cu acelasi pret situate pe primul loc, departajarea se realizeaza prin solicitarea din partea A.C a unei noi oferte, care va fi prezentata prin SICAP
Denumirea lotului: Ecograf pentru proceduri urologice cu transductor convex, liniar, intraoperator si transrectal biplan cu sistem ghidaj pentru punctii renale si prostatice
Numărul lotului: 1
Scurtă descriere:
Ecograf pentru proceduri urologice cu transductor convex, liniar, intraoperator si transrectal biplan cu sistem ghidaj pentru punctii renale si prostatice - 1 buc
Valoarea estimată fără TVA: 453781.51 RON 💰
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare: CALEA GRIVITEI NR.4, SECTOR 1, BUCURESTI
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
1. Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 164 din Legea nr. 98/ 2016. Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. 2. Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 165 si 167 din Legea nr. 98/ 2016. Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. Autoritatea contractanta va solicita ofertantului clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor urmatoarele documente justificative: 3. Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.59 si art.60 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice - Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. 4. CERTIFICAT DE ATESTARE FISCALA eliberat de organul de administrare fiscala al unitatii administrativ teritoriale de pe raza careia societatea isi are sediul social privind plata obligatiilor la bugetul de stat. Certificatul fiscal trebuie sa ateste lipsa datoriilor restante la momentul prezentarii acestuia. Modalitatea de indeplinire: Se va prezenta la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. 5. CERTIFICAT DE ATESTARE FISCALA privind plata taxelor si a impozitelor din care sa rezulte lipsa datoriilor restante la momentul prezentarii acestuia. Modalitatea de indeplinire: Se va prezenta la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. 6. CAZIERUL JUDICIAR al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv. Cerintele 4, 5 si 6 reprezinta documente justificative. 7.Lista cu persoanele ce detin functii de decizie in autoritatea contractanta cu privire la organizarea, derularea si finalizarea procedurii de atribuire este urmatoarea: Prof. Dr. Strambu Victor Dan Eugen - Manager; Dr. Radu Petru Adrian - Director medical; Ec. Petre Stefan - Director financiar-contabil; Jurist Andreescu Alexandru– consilier juridic; Iliescu Nicoleta-Monica– compartiment achizitii publice
Arată mai mult
1. Operatorii economici ce depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara de rezidență, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna dintre situațiile de anulare a constituirii precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile care fac obiectul contractului. Autoritatea contractanta va solicita documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificat constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertanților străini, documente echivalente emise în țara de rezidență, urmează să fie prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. 2. Autoritatea contractanta va solicita documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE. Aviz de functionare emis de Ministerul Sanatatii conform HG nr.54/2009, art.9, care avizeaza functionarea unitatii pentru activitatea de import, comercializare, depozitare, reparare, verificare si punere in functiune pentru dispozitive medicale care fac obiectul achizitiei conform Ordinului nr.308/17.03.2015 privind dispozitivele medicale; original/copie lizibila cu mentiunea „conform cu originalul” – valabil la momentul prezentarii. Referitor la persoanele juridice straine, acestea au posibilitatea prezentarii de documente echivalente, emise in conformitate cu legislatia aplicabila in tara de rezidenta, doar de catre potentialul castigator clasat pe primul loc. Modalitatea de indeplinire: completare DUAE - se va prezenta la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. 3. Documentele emise de organisme acreditate care sa certifice dovada implementarii unui sistem de management al calitatii in conformitate cu unul din standardele SR EN ISO 9001:2008 sau ISO 13485:2016, prin prezentarea unor certificate valabile sau alte probe/dovezi.Modalitatea de indeplinire: completare DUAE; documentul se va prezenta doar la solicitarea autoritatii contractante la finalizarea evaluarii ofertelor.
Arată mai mult
Loturile: 1,2Pentru contractele de achizitie de bunuri: executarea de livrari de tipul specificatLista principalelor livrari de produse ce fac obiectul prezentei proceduri, efectuate în cursul unei perioade care acopera cel mult ultimii 3 ani calculati pana la data depunerii cu indicarea valorilor, datelor si a beneficiarilor publici sau privat.
Arată mai mult
Loturile: 1,2Certificate emise de organisme independente cu privire la standardele de asigurare a calitatiiDocumentele emise de organisme acreditate care sa certifice dovada implementarii unui sistem de management al calitatii in conformitate cu unul din standardele SR EN ISO 9001:2008 sau ISO 13485:2016 prin prezentarea unor certificate valabile sau alte probe/dovezi.
Arată mai mult
Completarea DUAE; documentele privind sustinerea principalelor livrari de produse in cel mult ultimii 3 ani calculati pana la data depunerii se vor prezenta doar la solicitarea autoritatii contractante la finalizarea evaluarii ofertelor de catre ofertantul situat pe primul loc
Arată mai mult
completare DUAE; documentul se va prezenta doar la solicitarea autoritatii contractante la finalizarea evaluarii ofertelor
Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2022-12-20 📅
Data deschiderii ofertelor: 2022-09-20 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP
Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: 4382469
Alt tip de autoritate contractantă: Spital de stat
Contact
Punct de contact: Andreea-catalina lungu
Adresă internet: www.spcaroldavila.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100154142 🌏
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Sursa: OJS 2022/S 160-455977 (2022-08-17)
Achiziții noi în categorii conexe 🆕
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală (>20 noi achiziții publice)