Seruri
Spitalul Clinic de Nefrologie "Dr. Carol Davila"
Furnizare "Seruri"conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2022-08-16. Achiziția publică a fost publicată pe 2022-07-11.
Cine? Ce? Unde?
Istoricul achizițiilor
| Data | Document |
|---|---|
| 2022-07-11 | Anunţ de participare |
Anunţ de participare (2022-07-11)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Soluţii pentru perfuzii
Număr de referință: 727
Scurtă descriere: Furnizare "Seruri"conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Soluţii pentru perfuzii 📦
Cod CPV suplimentar: Soluţii pentru perfuzii 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Bucureşti 🏙️
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Spitalul clinic de nefrologie "dr. carol davila"
Adresa poștală: Strada: Griviţei, nr. 4
Cod poștal: 010731
Orașul poștal: Bucuresti
Contact
Adresă internet: http://www.spcaroldavila.ro 🌏
E-mail: achizitii.caroldavila@gmail.com 📧
Telefon: +40 213189197 📞
Fax: +40 213189197 📠
URL al documentelor: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100151181 🌏
Referință
Date
Data trimiterii: 2022-07-11 📅
Termen-limită de depunere: 2022-08-16 📅
Data publicării: 2022-07-15 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2022/S 135-383088
Număr JO-S: 135
Informații suplimentare
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală estimată: 14483381.2 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% 250ML
Numărul lotului: 9
Scurtă descriere: conform specificatiilor din caietul de sarcini publicat pe SICAP
Valoarea estimată fără TVA: 98 400 RON 💰
Durata: 24 luni
Informații suplimentare:
Numărul lotului: 16
Valoarea estimată fără TVA: 53 100 RON 💰
Denumirea lotului: ALBUMINA UMANA 20% (200g/l) SOL.PERF. X 50ML
Numărul lotului: 3
Valoarea estimată fără TVA: 1 932 000 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT SOLUTIE RINGER LACTAT X 500ML
Numărul lotului: 24
Valoarea estimată fără TVA: 3 240 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 5,85% 20 ML
Numărul lotului: 13
Valoarea estimată fără TVA: 31 680 RON 💰
Denumirea lotului: MANNITOLUM 20% 250ML
Numărul lotului: 39
Valoarea estimată fără TVA: 12 006 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT VITALIPID N ADULT X10ML
Numărul lotului: 28
Valoarea estimată fără TVA: 13 080 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT SMOFlipid 200g/1000ml X250ML
Numărul lotului: 15
Valoarea estimată fără TVA: 290 016 RON 💰
Denumirea lotului: GLYCEROFOSFATUM 216 MG/ML
Numărul lotului: 35
Valoarea estimată fără TVA: 19 956 RON 💰
Denumirea lotului: KALII CHLORIDUM SAU ECHIVALENT CLORURA DE POTASIU 7.45% X 100 ML
Numărul lotului: 37
Valoarea estimată fără TVA: 63 144 RON 💰
Denumirea lotului: APA PENTRU PREPARATE INJECTABILE SOL. INJ. X 10ML
Numărul lotului: 4
Valoarea estimată fără TVA: 2 760 RON 💰
Denumirea lotului: CALCII GLUCONAS SAU ECHIVALENT GLUCONAT DE CALCIU SOL. INJ. 94mg/ml X10ML
Numărul lotului: 6
Valoarea estimată fără TVA: 77 400 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT KABIVEN x 2053 ML
Numărul lotului: 21
Valoarea estimată fără TVA: 314 622 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT ADDAVEN X20ML
Numărul lotului: 17
Valoarea estimată fără TVA: 86 256 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% 5000 ML
Numărul lotului: 10
Valoarea estimată fără TVA: 136 560 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT SMOFlipid 200g/1000ml X100ML
Numărul lotului: 14
Valoarea estimată fără TVA: 221 376 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT NEPHROTECT X 250 ML
Numărul lotului: 22
Valoarea estimată fără TVA: 361 728 RON 💰
Denumirea lotului: ALBUMINA UMANA 20% (200g/l) SOL.PERF. X 100ML
Numărul lotului: 2
Valoarea estimată fără TVA: 1 208 000 RON 💰
Denumirea lotului: GLUCOSUM 5% X 500ML
Numărul lotului: 34
Valoarea estimată fără TVA: 171 840 RON 💰
Denumirea lotului: PARACETAMOLUM 10MG/MLX100ML
Numărul lotului: 41
Valoarea estimată fără TVA: 389 520 RON 💰
Denumirea lotului: HYDROXYETHYL - AMIDON 60g/1000ml . (6%) SAU ECHIVALENT VOLUVEN/VOLULYTE
Numărul lotului: 36
Valoarea estimată fără TVA: 40 572 RON 💰
Denumirea lotului: NATRII HYDROGENI CARBONAS 84 mg/mlX100ml SAU ECHIVALENT BICARBONAT DE SODIU
Numărul lotului: 40
Valoarea estimată fără TVA: 135 120 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% X 10ML
Numărul lotului: 12
Valoarea estimată fără TVA: 3 600 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% 2000 ML
Numărul lotului: 8
Valoarea estimată fără TVA: 49 020 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT SOLUTIE RINGER X 500ML
Numărul lotului: 25
Valoarea estimată fără TVA: 180 000 RON 💰
Denumirea lotului: Combinatii sau echivalent soluvit n
Numărul lotului: 26
Valoarea estimată fără TVA: 17 400 RON 💰
Denumirea lotului: ALANIL-GLUTAMINA sau echivalent DIPEPTIVEN 200 mg/ml x 50 ml
Numărul lotului: 1
Scurtă descriere: CONFORM SPECIFICATIILOR TEHNICE DIN CAIETUL DE SARCINI
Valoarea estimată fără TVA: 48 912 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT STEROFUNDIN ISO X 500ML
Numărul lotului: 27
Valoarea estimată fără TVA: 2140.80 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT SMOFKABIVEN CENTRAL X 1970 ML
Numărul lotului: 23
Valoarea estimată fără TVA: 120 228 RON 💰
Denumirea lotului: GLUCOSUM 20% X 250 ML
Numărul lotului: 32
Valoarea estimată fără TVA: 4 404 RON 💰
Denumirea lotului: GLUCOSUM 10% X 250 ML
Numărul lotului: 30
Valoarea estimată fără TVA: 7 392 000 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% 500ML
Numărul lotului: 11
Valoarea estimată fără TVA: 172 500 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% 1000ML
Numărul lotului: 7
Valoarea estimată fără TVA: 50 500 RON 💰
Denumirea lotului: GLUCOSUM 10% X 500 ML
Numărul lotului: 31
Valoarea estimată fără TVA: 205 920 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT AMINOPLASMAL HEPA 100 g/l 500ML
Numărul lotului: 19
Valoarea estimată fără TVA: 206 400 RON 💰
Denumirea lotului: GELATINUM 4 g/100 mlX500ML SAU ECHIVALENT GELOFUSINE
Numărul lotului: 29
Valoarea estimată fără TVA: 10 860 RON 💰
Denumirea lotului: APA PENTRU PREPARATE INJECTABILE SOL. INJ. X 500ML
Numărul lotului: 5
Valoarea estimată fără TVA: 17 650 RON 💰
Denumirea lotului: MAGNESII SULFAS 250MG/MLX5ML
Numărul lotului: 38
Valoarea estimată fără TVA: 5 472 RON 💰
Denumirea lotului: GLUCOSUM 5% X 250ML
Numărul lotului: 33
Valoarea estimată fără TVA: 68 640 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT AMINOPLASMAL 100 g/l CU ELECTROLITI 500ML SAU AMINOVEN 10% 500ML
Numărul lotului: 18
Valoarea estimată fără TVA: 252 096 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT ARGININA-SORBITOL 50 mg/ml + 100 mg/ml X 250ML
Numărul lotului: 20
Valoarea estimată fără TVA: 13262.40 RON 💰
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare:
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
Situația economică și financiară:
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Capacitatea tehnică și profesională:
Nivel(uri) minim(e) al(e) standardelor:
Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2022-11-16 📅
Data deschiderii ofertelor: 2022-08-16 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP
Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: 4382469
Alt tip de autoritate contractantă: Spital de stat
Contact
Punct de contact: Andreea-catalina lungu
Adresă internet: www.spcaroldavila.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100151181 🌏
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
Sursa: OJS 2022/S 135-383088 (2022-07-11)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Soluţii pentru perfuzii
Număr de referință: 727
Scurtă descriere: Furnizare "Seruri"conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini
Metadate ale anunțului
Limba originală: română 🗣️
Tip de document: Anunţ de participare
Natura contractului: Bunuri
Reglementare: Uniunea Europeană
Vocabular comun privind achizițiile publice (CPV)
Cod: Soluţii pentru perfuzii 📦
Cod CPV suplimentar: Soluţii pentru perfuzii 📦
Locul de desfășurare
Regiunea NUTS: Bucureşti 🏙️
Procedura
Tip de procedură: licitaţie deschisă
Tip de ofertă: Prezentare ofertă pentru toate loturile
Criterii de atribuire
Cel mai mic preţ
Autoritatea contractantă
Identitate
Țara: România 🇷🇴
Tip de autoritate contractantă: Altele
Numele autorității contractante: Spitalul clinic de nefrologie "dr. carol davila"
Adresa poștală: Strada: Griviţei, nr. 4
Cod poștal: 010731
Orașul poștal: Bucuresti
Contact
Adresă internet: http://www.spcaroldavila.ro 🌏
E-mail: achizitii.caroldavila@gmail.com 📧
Telefon: +40 213189197 📞
Fax: +40 213189197 📠
URL al documentelor: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100151181 🌏
Referință
Date
Data trimiterii: 2022-07-11 📅
Termen-limită de depunere: 2022-08-16 📅
Data publicării: 2022-07-15 📅
Identificatori
Numărul anunțului: 2022/S 135-383088
Număr JO-S: 135
Informații suplimentare
In cazul in care se constata oferte cu acelasi pret situate pe primul loc, departajarea se realizeaza prin solicitarea din partea A.C a unei noi oferte, care va fi prezentata prin SICAP
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea totală estimată: 14483381.2 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% 250ML
Numărul lotului: 9
Scurtă descriere: conform specificatiilor din caietul de sarcini publicat pe SICAP
Valoarea estimată fără TVA: 98 400 RON 💰
Durata: 24 luni
Informații suplimentare:
In cazul in care se constata oferte cu acelasi pret situate pe primul loc, departajarea se realizeaza prin solicitarea din partea A.C a unei noi oferte, care va fi prezentata prin SICAP
Denumirea lotului: COMBINATII (LIPIDE) SAU ECHIVALENT INTRALIPID 200G/1000 ML X500ML
Numărul lotului: 16
Valoarea estimată fără TVA: 53 100 RON 💰
Denumirea lotului: ALBUMINA UMANA 20% (200g/l) SOL.PERF. X 50ML
Numărul lotului: 3
Valoarea estimată fără TVA: 1 932 000 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT SOLUTIE RINGER LACTAT X 500ML
Numărul lotului: 24
Valoarea estimată fără TVA: 3 240 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 5,85% 20 ML
Numărul lotului: 13
Valoarea estimată fără TVA: 31 680 RON 💰
Denumirea lotului: MANNITOLUM 20% 250ML
Numărul lotului: 39
Valoarea estimată fără TVA: 12 006 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT VITALIPID N ADULT X10ML
Numărul lotului: 28
Valoarea estimată fără TVA: 13 080 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT SMOFlipid 200g/1000ml X250ML
Numărul lotului: 15
Valoarea estimată fără TVA: 290 016 RON 💰
Denumirea lotului: GLYCEROFOSFATUM 216 MG/ML
Numărul lotului: 35
Valoarea estimată fără TVA: 19 956 RON 💰
Denumirea lotului: KALII CHLORIDUM SAU ECHIVALENT CLORURA DE POTASIU 7.45% X 100 ML
Numărul lotului: 37
Valoarea estimată fără TVA: 63 144 RON 💰
Denumirea lotului: APA PENTRU PREPARATE INJECTABILE SOL. INJ. X 10ML
Numărul lotului: 4
Valoarea estimată fără TVA: 2 760 RON 💰
Denumirea lotului: CALCII GLUCONAS SAU ECHIVALENT GLUCONAT DE CALCIU SOL. INJ. 94mg/ml X10ML
Numărul lotului: 6
Valoarea estimată fără TVA: 77 400 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT KABIVEN x 2053 ML
Numărul lotului: 21
Valoarea estimată fără TVA: 314 622 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT ADDAVEN X20ML
Numărul lotului: 17
Valoarea estimată fără TVA: 86 256 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% 5000 ML
Numărul lotului: 10
Valoarea estimată fără TVA: 136 560 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT SMOFlipid 200g/1000ml X100ML
Numărul lotului: 14
Valoarea estimată fără TVA: 221 376 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT NEPHROTECT X 250 ML
Numărul lotului: 22
Valoarea estimată fără TVA: 361 728 RON 💰
Denumirea lotului: ALBUMINA UMANA 20% (200g/l) SOL.PERF. X 100ML
Numărul lotului: 2
Valoarea estimată fără TVA: 1 208 000 RON 💰
Denumirea lotului: GLUCOSUM 5% X 500ML
Numărul lotului: 34
Valoarea estimată fără TVA: 171 840 RON 💰
Denumirea lotului: PARACETAMOLUM 10MG/MLX100ML
Numărul lotului: 41
Valoarea estimată fără TVA: 389 520 RON 💰
Denumirea lotului: HYDROXYETHYL - AMIDON 60g/1000ml . (6%) SAU ECHIVALENT VOLUVEN/VOLULYTE
Numărul lotului: 36
Valoarea estimată fără TVA: 40 572 RON 💰
Denumirea lotului: NATRII HYDROGENI CARBONAS 84 mg/mlX100ml SAU ECHIVALENT BICARBONAT DE SODIU
Numărul lotului: 40
Valoarea estimată fără TVA: 135 120 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% X 10ML
Numărul lotului: 12
Valoarea estimată fără TVA: 3 600 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% 2000 ML
Numărul lotului: 8
Valoarea estimată fără TVA: 49 020 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT SOLUTIE RINGER X 500ML
Numărul lotului: 25
Valoarea estimată fără TVA: 180 000 RON 💰
Denumirea lotului: Combinatii sau echivalent soluvit n
Numărul lotului: 26
Valoarea estimată fără TVA: 17 400 RON 💰
Denumirea lotului: ALANIL-GLUTAMINA sau echivalent DIPEPTIVEN 200 mg/ml x 50 ml
Numărul lotului: 1
Scurtă descriere: CONFORM SPECIFICATIILOR TEHNICE DIN CAIETUL DE SARCINI
Valoarea estimată fără TVA: 48 912 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT STEROFUNDIN ISO X 500ML
Numărul lotului: 27
Valoarea estimată fără TVA: 2140.80 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT SMOFKABIVEN CENTRAL X 1970 ML
Numărul lotului: 23
Valoarea estimată fără TVA: 120 228 RON 💰
Denumirea lotului: GLUCOSUM 20% X 250 ML
Numărul lotului: 32
Valoarea estimată fără TVA: 4 404 RON 💰
Denumirea lotului: GLUCOSUM 10% X 250 ML
Numărul lotului: 30
Valoarea estimată fără TVA: 7 392 000 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% 500ML
Numărul lotului: 11
Valoarea estimată fără TVA: 172 500 RON 💰
Denumirea lotului: CLORURA DE SODIU 0.9% 1000ML
Numărul lotului: 7
Valoarea estimată fără TVA: 50 500 RON 💰
Denumirea lotului: GLUCOSUM 10% X 500 ML
Numărul lotului: 31
Valoarea estimată fără TVA: 205 920 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT AMINOPLASMAL HEPA 100 g/l 500ML
Numărul lotului: 19
Valoarea estimată fără TVA: 206 400 RON 💰
Denumirea lotului: GELATINUM 4 g/100 mlX500ML SAU ECHIVALENT GELOFUSINE
Numărul lotului: 29
Valoarea estimată fără TVA: 10 860 RON 💰
Denumirea lotului: APA PENTRU PREPARATE INJECTABILE SOL. INJ. X 500ML
Numărul lotului: 5
Valoarea estimată fără TVA: 17 650 RON 💰
Denumirea lotului: MAGNESII SULFAS 250MG/MLX5ML
Numărul lotului: 38
Valoarea estimată fără TVA: 5 472 RON 💰
Denumirea lotului: GLUCOSUM 5% X 250ML
Numărul lotului: 33
Valoarea estimată fără TVA: 68 640 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT AMINOPLASMAL 100 g/l CU ELECTROLITI 500ML SAU AMINOVEN 10% 500ML
Numărul lotului: 18
Valoarea estimată fără TVA: 252 096 RON 💰
Denumirea lotului: COMBINATII SAU ECHIVALENT ARGININA-SORBITOL 50 mg/ml + 100 mg/ml X 250ML
Numărul lotului: 20
Valoarea estimată fără TVA: 13262.40 RON 💰
Locul de desfășurare
Locul principal sau locul de desfășurare:
CALEA GRIVITEI NR.4, SECTOR 1, BUCURESTI
CALEA GRIVITEI NR.4, SECTOR 1
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Capacitatea de exercitare a activității profesionale:
1. Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 164 din Legea nr. 98/ 2016. Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. 2. Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 165 si 167 din Legea nr. 98/ 2016. Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. Autoritatea contractanta va solicita ofertantului clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor urmatoarele documente justificative: 3. Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.59 si art.60 din Legea nr.98/2016 privind achizitiile publice - Modalitatea prin care poate fi demonstrata indeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate, la solicitarea autoritatii contractante, doar de ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. 4. CERTIFICAT DE ATESTARE FISCALA eliberat de organul de administrare fiscala al unitatii administrativ teritoriale de pe raza careia societatea isi are sediul social privind plata obligatiilor la bugetul de stat. Certificatul fiscal trebuie sa ateste lipsa datoriilor restante la momentul prezentarii acestuia. Modalitatea de indeplinire: Se va prezenta la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. 5. CERTIFICAT DE ATESTARE FISCALA privind plata taxelor si a impozitelor din care sa rezulte lipsa datoriilor restante la momentul prezentarii acestuia. Modalitatea de indeplinire: Se va prezenta la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. 6. CAZIERUL JUDICIAR al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv. Cerintele 4, 5 si 6 reprezinta documente justificative.7.Lista cu persoanele ce detin functii de decizie in autoritatea contractanta cu privire la organizarea, derularea si finalizarea procedurii de atribuire este urmatoarea: Prof. Dr. Strambu Victor Dan Eugen - Manager; Dr. Radu Petru Adrian - Director medical; Ec. Petre Stefan - Director financiar-contabil; Jurist Andreescu Alexandru– consilier juridic; Iliescu Nicoleta-Monica– compartiment achizitii publice
Arată mai mult
1. Operatorii economici ce depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara de rezidență, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna dintre situațiile de anulare a constituirii precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile care fac obiectul contractului. Autoritatea contractanta va solicita documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificat constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertanților străini, documente echivalente emise în țara de rezidență, urmează să fie prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. 2. Autoritatea contractanta va solicita documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE .Aviz de functionare emis de Ministerul Sanatatii Publice care sa ateste dreptul de a depozita si distribui medicamente, conform art.700 alin 1 si alin 2, art. 730 alin 5 din Legea 95/2006, privind reforma in domeniul sanatatii/autorizatie de punere pe piata a produsului, cu modificarile si completarile ulterioare in baza ordinelor MSF nr.263/15.03.2003 si nr.895/20.07.2006. 3.Autorizatie de punere pe piata a fiecarui produs sau certificatul de inregistrare al acestuia la Agentia Nationala a Medicamentului, aflate in termen de valabilitate si anexate in ordinea cronologica a produselor din tabelul cu specificatiile tehnice, conform art.704 din Legea 95/2006 cu modificarile si completarile ulterioare. Referitor la persoanele juridice straine, acestea au posibilitatea prezentarii de documente echivalente, emise in conformitate cu legislatia aplicabila in tara de rezidenta, doar de catre potentialul castigator clasat pe primul loc. 4.Certificat de buna practica de distributie angro a medicamentelor conform O.M.S 761/2015 pentru aprobarea Ghidului privind buna practica de distributie angro a medicamentelor.Modalitatea de indeplinire: completare DUAE - se va prezenta la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor
Arată mai mult
Loturile: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41Specificati cifra de afaceri medie anualaDocumentul solicitat prin care se atestă îndeplinirea acestui criteriu de calificare (documentele specifice prin care se pot confirma informaţiile respective):Cifra de afaceri medie anuala. Informatii privind cifra medie de afaceri globala care vizeaza activitatea din cel mult ultimii 3 ani (2020,2019,2018) . Completare DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile ce descriu nivelul cifrei de afaceri anuale globale pe ultimii 3 ani.
Arată mai mult
completare DUAE - se va prezenta declaratia privind cifra de afaceri globala din ultimii 3 ani, la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I in clasamentul intermediar intocmit la finalizarea evaluarii ofertelor
Arată mai mult
Loturile: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38,39,40,41Pentru contractele de achizitie de bunuri: executarea de livrari de tipul specificatLista principalelor livrari în cursul unei perioade care acopera cel mult ultimii 3 ani calculati pana la data depunerii cu indicarea valorilor, datelor si a beneficiarilor publici sau privat.
Arată mai mult
Completarea DUAE; documentele privind sustinerea principalelor livrari in cel mult ultimii 3 ani calculati pana la data depunerii se vor prezenta doar la solicitarea autoritatii contractante la finalizarea evaluarii ofertelor de catre ofertantul situat pe primul loc
Arată mai mult
Procedura
Temeiul juridic: 32014L0024
Ora de primire a ofertelor: 15:00
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioadă de valabilitate a ofertei: 2022-11-16 📅
Data deschiderii ofertelor: 2022-08-16 📅
Ora deschiderii ofertelor: 15:00
Locul: In SEAP
Autoritatea contractantă
Identitate
Numărul național de înregistrare: 4382469
Alt tip de autoritate contractantă: Spital de stat
Contact
Punct de contact: Andreea-catalina lungu
Adresă internet: www.spcaroldavila.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: www.e-licitatie.ro 🌏
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100151181 🌏
Informații complementare
Revizuirea organismului
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Orașul poștal: Bucuresti
Cod poștal: 030084
Țara: România 🇷🇴
Telefon: +40 213104641 📞
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Fax: +40 213104642 / +40 218900745 📠
Adresă internet: http://www.cnsc.ro 🌏
Informații privind termenele de introducere a căilor de atac:
Modul de accesare DUAE se face la urmatorul link: https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/espd/filter In cazul in care se constata oferte cu acelasi pret situate pe primul loc, departajarea se realizeaza prin solicitarea din partea A.C a unei noi oferte, care va fi prezentata prin SICAP
Arată mai mult
Achiziții noi în categorii conexe 🆕
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală (>20 noi achiziții publice)