Oxigen medicinal
Spitalul Universitar de Urgenta Elias
Achizitia de Oxigen medicinal: 1.1 Oxigen medicinal lichid 1.2 Servicii de închiriere echipamente stocare și vaporizare oxigen medicinal lichefiat 1.3 Servicii de transmitere la distanță a datelor privind cantitatea de oxigen lichid 1.4 Oxigen medicinal comprimat în butelii de 50 l fără regulator de presiune integrat 1.5 Oxigen medicinal comprimat în butelii de 10 l cu și fără regulator de presiune integrat 1.6 Oxigen medicinal comprimat în butelii de 8 l cu regulator de presiune integrat 1.7 Oxigen medicinal comprimat în butelii de 5 l cu și fără regulator de presiune integrat 1.8 Oxigen medicinal comprimat în butelii de 2 l cu regulator de presiune integrat 1.9 Tarif închiriere butelii oxigen 1.10 Tarif de închiriere butelii oxigen cu reductor integrat Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritarea contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Termen limităTermenul de primire a ofertelor a fost de 2024-05-31. Achiziția publică a fost publicată pe 2024-04-25.
FurnizoriUrmătorii furnizori sunt menționați în deciziile de atribuire sau în alte documente de achiziții publice:
Cine? Ce?- • Hidrogen, argon, gaze rare, azot şi oxigen › Gaze medicale
- • Lucrări de construcţii de oleoducte şi de gazoducte › Lucrări de construcţii de gazoducte › Lucrări auxiliare pentru distribuirea gazului
- • Utilităţi publice › Distribuţie de gaz şi servicii conexe
- • România
| Data | Document |
|---|---|
| 2024-04-25 | Anunţ de participare |
| 2024-04-25 | Anunţ de participare |
| 2024-04-25 | Anunţ de participare |
| 2026-08-18 | Anunt de atribuire |
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Titlu: Oxigen medicinal
Număr de referință:
x
Scurtă descriere:
Produse/servicii: Gaze medicale 📦
Descriere
Identificator intern:
1
Titlu: Default lot
Descrierea achiziției publice:
Țara: România 🇷🇴
Locul de desfășurare: Bucureşti 🏙️
Durata: 24 luni
Numărul maxim de reînnoiri: 0
Criterii de atribuire
Preț ✅
Preț (pondere): 90
Criteriul de calitate (denumire): Timp de intervenție la o eventuală defecțiune, avarie, etc., respectiv perioada de la sesizare și până la prezentare la sediul autorității contractante
Criteriul de calitate (pondere): 10
Titlu
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Procedura
Tipul de procedură
Procedura deschisă ✅
Temeiul juridic: Directiva 2014/24/UE
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2024-05-31 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2024-05-31 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor (locul): In SEAP
Limbile în care pot fi prezentate ofertele sau cererile de participare: română 🗣️
Perioada minimă de timp în care ofertantul trebuie să mențină oferta: 4 luni
Informații privind un acord-cadru sau un sistem dinamic de achiziție
Acord-cadru cu mai mulți operatori ✅
Condiții de ofertare
Este necesară o garanție. ✅
Un grup de ofertanți căruia i se atribuie un contract trebuie să adopte o anumită formă juridică ✅
Data deschiderii: 2024-05-31 15:00:00.0000000 📅
Locul: In SEAP
Facturare electronică: Obligatorie
Criterii de atribuire
Tip de pondere: Ponderare (procentaj, valoare exactă)
Informații juridice, economice, financiare și tehnice
Condiții de participare
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Lista și o scurtă descriere a criteriilor de selecție:
Lista și o scurtă descriere a afecțiunilor:
Motiv de excludere:
+ încă 5
Autoritatea contractantă
Nume și adrese
Nume: Spitalul universitar de urgenta elias
Numărul național de înregistrare:
4192537
Adresa poștală: Strada: Mărăşti, nr. 17
Cod poștal: 011461
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Bogdan Vlad
E-mail: achizitii.birou@spitalul-elias.ro 📧
Telefon: +40 722434204 📞
Fax: +40 213111032 📠
URL: https://www.spitalul-elias.ro 🌏
Adresa profilului de cumpărător: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Tipul autorității contractante
Autoritate regională sau locală
Activitate principală
Sănătate
Comunicare
Documente URL: https://e-licitatie.ro/pub/notices/c-notice/v2/view/100179398 🌏
URL de participare: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Depunere electronică: Obligatorie
Informații complementare
Informații suplimentare
Nume: Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor
Numărul național de înregistrare:
20329980
Adresa poștală: Str. Stavropoleos nr. 6, sector 3
Cod poștal: 030084
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: office@cnsc.ro 📧
Telefon: +40 213104641 📞
Fax: +40 213104642 📠
URL: http://www.cnsc.ro 🌏
Procedura de revizuire
Informații precise cu privire la termenul (termenele) limită pentru procedurile de reexaminare:
Facturarea electronică va fi acceptată
Sursa: OJS 2024/S 083-250388 (2024-04-25)
Obiect
Descriere
Descrierea achiziției publice:
Procedura
Condiții de ofertare
Termenul-limită pentru solicitarea de informații suplimentare: 2024-05-13 15:00:00.0000000 📅
Autoritatea contractantă
Comunicare
Documente URL: https://www.e-licitatie.ro 🌏
Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul secțiunii:
PROCEDURE
Valoare nouă
Text: Valoare totala estimata minima
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Documentele achiziției au fost modificate la data de ✅
Modificarea datei în documentele privind achiziția: 2024-07-08 📅
Valoare nouă
Text: Valoare totala estimata maxima
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Valoare nouă
Text:
La fel ca: Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Valoare nouă
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: e37164f7-eacd-4def-83e5-949bbae5def5-01
Sursa: OJS 2024/S 132-409396 (2024-04-25)
Procedura
Informații administrative
Termenul de primire a ofertelor sau a cererilor de participare: 2024-07-31 15:00:00.0000000 📅
Condiții de deschidere a ofertelor: 2024-07-31 15:00:00.0000000 📅
Condiții de ofertare
Data deschiderii: 2024-07-31 15:00:00.0000000 📅
Modificări
Textul care trebuie corectat în anunțul inițial
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Valoare nouă
Text:
Informații privind modificările
Versiunea anunțului anterior care urmează să fie modificată: e37164f7-eacd-4def-83e5-949bbae5def5-01
Sursa: OJS 2024/S 134-417058 (2024-04-25)
Obiect
Domeniul de aplicare al achiziției
Valoarea estimată fără TVA: 4 378 088 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA): 4 378 088 RON (framework approximate) 💰
Valoarea maximă a acordurilor-cadru referitoare la acest anunț: 3 491 736 RON 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mare): 3587130.4 💰
Valoarea totală a achiziției (fără TVA) (oferta cea mai mică): 3 491 736 💰
Atribuirea contractului
Se atribuie un contract/lot ✅
Numărul de identificare a lotului:
LOT-0000
Numărul contractului:
25662
Data încheierii contractului: 2026-08-06 📅
Informații despre licitații
Numărul de oferte primite: 2
Numărul de oferte primite prin mijloace electronice: 2
Numărul de oferte primite de la IMM-uri: 2
Numărul de oferte primite de la ofertanți din state care nu sunt membre ale UE: 0
Numărul de oferte primite de la ofertanți din alte state membre ale UE: 0
Informații privind valoarea contractului/lotului (fără TVA)
Cea mai mare ofertă: 3587130.4 💰
Cea mai mică ofertă: 3 491 736 💰
Valoarea maximă a acordului-cadru: 3 491 736 RON 💰
Valoarea recalculată a acordului-cadru: 4 378 088 RON 💰
Valoarea totală a contractului/lotului: 3 491 736 RON 💰
Oferta a fost poziționată în clasament
Locul pe lista câștigătorilor: 1
Identificatorul ofertei:
REF_OF: CAN1173077/CIF: RO 8184529
Identificatorul lotului sau al grupului de loturi:
LOT-0000
Numele și adresa contractantului
Nume: Siad romania
Numărul național de înregistrare:
RO 8184529
Adresa poștală: Strada Osiei, Nr. 75-79, Sector: 6
Cod poștal: 062395
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
E-mail: siad@siad.ro 📧
Telefon: +40 0213103658 📞
Fax: +40 0213149806 📠
URL: https://www.siad.ro 🌏
Dimensiunea operatorului economic: Mare
Informații complementare
Serviciul de la care se pot obține informații privind procedura de reexaminare
Nume: Spitalul universitar de urgenta elias
Numărul național de înregistrare:
4192537_3
Adresa poștală: Strada: Mărăşti, nr. 17
Cod poștal: 011461
Orașul poștal: Bucuresti
Regiune: Bucureşti 🏙️
Țara: România 🇷🇴
Punct de contact: Bogdan Vlad
E-mail: achizitii.birou@spitalul-elias.ro 📧
Telefon: +40 722434204 📞
Fax: +40 213111032 📠
URL: https://www.spitalul-elias.ro 🌏
Sursa: OJS 2026/S 159-572467 (2026-08-18)
- Produse chimice (20 noi achiziții publice)
- Gaze (2)